Autor Tema: House M.D.  (Posjeta: 510934 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2850 : 08.05.2012. 21:29:40 »
Imam ja druga koji je pogledao cijelu sezonu The Big Bang Theory-a za 3-4 sata, na taj način, ubrzavajući, došlo mi je bilo da se objesim kad sam to vidio.

Nerazumijem zašto ? Ako njemu paše takav način gledanja nerazumijem zašto bi tebi smetalo...



Meni to ne smeta uopšte, ali on za mene više nije kompetentan da kaže da li je neka epizoda/serija dobra ili loša.

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: House M.D.
« Odgovor #2851 : 08.05.2012. 22:09:45 »
Imam ja druga koji je pogledao cijelu sezonu The Big Bang Theory-a za 3-4 sata, na taj način, ubrzavajući, došlo mi je bilo da se objesim kad sam to vidio.

Nerazumijem zašto ? Ako njemu paše takav način gledanja nerazumijem zašto bi tebi smetalo...



Meni to ne smeta uopšte, ali on za mene više nije kompetentan da kaže da li je neka epizoda/serija dobra ili loša.

Znači zbg toga jer je neko ubrzao dio gdje netko ide do auta vadi ključeve i otvara auto njegovo mišljenej se ne bi trebalo uzeti u obzir u vezi serije? To je još više apsurdno od moj ubrzavanja serija(xD)...

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2852 : 08.05.2012. 22:27:02 »
A možda je taj neko dok je išao do auta, ugledao nešto što je bitno za tok radnje, i tek onda izvadio ključeve?  ;D

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2853 : 08.05.2012. 22:32:18 »
TBBT?  :facepalm Sezona za 2-3 sata? Pa sta je taj video. Milim nije to neki umetnicki film  gde se progovori jedna recenica u pola sata. Ali dobor  svako ima svoj izbor. Ako sam dobro shvatila sledece nedelje idu zadnje dve? I onda pa pa doco.

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: House M.D.
« Odgovor #2854 : 08.05.2012. 23:19:30 »
A možda je taj neko dok je išao do auta, ugledao nešto što je bitno za tok radnje, i tek onda izvadio ključeve?  ;D

Neubrzavam ja 10 sec odjednom , nego po par sekundi u serijama , i ako se nista nije desilo u 3 i u 6 sekundi logika je da nije i u 4-5 , i tako prodem i skratim si seriju skroz puno... A i po tonu se moze skuzit kad se nesto vazno desava pa skuzim lako kad je nesto važno...


Sreća pa ja neradim prijevode imali bi ih svakih 5-6 sekundi xD

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2855 : 08.05.2012. 23:23:59 »

O cemu se ovdje raspravlja  :neverovatno: Da mi je neko pricao ne bih vjerovao  rofl rofl rofl

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2856 : 09.05.2012. 01:01:55 »

O cemu se ovdje raspravlja  :neverovatno: Da mi je neko pricao ne bih vjerovao  rofl rofl rofl
+1 u_jeeeeeeeeee
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2857 : 09.05.2012. 11:34:21 »
TBBT?  :facepalm Sezona za 2-3 sata? Pa sta je taj video. Milim nije to neki umetnicki film  gde se progovori jedna recenica u pola sata. Ali dobor  svako ima svoj izbor. Ako sam dobro shvatila sledece nedelje idu zadnje dve? I onda pa pa doco.

Ne, finale je 21. maja. I tada će biti neka retro epizoda cele serije, pa zato računaju da će biti dupla epizoda. ;)

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2858 : 09.05.2012. 12:25:22 »
Hvala  :)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2859 : 10.05.2012. 10:25:24 »
Evo i mog prevoda za one strpljive. Uživajte. :) Stiže i obrada za Web-DL uskoro.



P. S. Opet je neki mudroser postavljao prevode urađene GT-om! :facepalm Prevod ne kasni, jer kad god stigne, uvek je tačno na vreme. I zato sledeći takav junak dobija ban.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2860 : 10.05.2012. 10:50:44 »
Hvala, bajone. clapp
Nestrpljivi su već odgledali epizodu. ;D

Offline bojan1990

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2861 : 10.05.2012. 11:44:16 »
puno hvala za prijevod  drinks
Human history becomes more and more a race between education and catastrophe. - H. G. Wells

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2862 : 12.05.2012. 11:03:35 »
Da li će doktor Haus umreti? 

Izvor:Tanjug            

   Medicinska TV drama "Haus" biće završena gorsko-slatkom epizodom pod nazivom "Svi umiru" u kojoj otrovni i brilijantni doktor Gregori Haus razmatra svoju budućnost ali i lične demone, rekao je tvorac serije Dejvid Šor.
 
 
Šor je odbio da pruži druge detalje o poslednjoj epizodi u kojoj će se pojaviti i lekari Alison Kameron (Dženifer Morison), Remi "13" Hedli (Olivija Vajld) i pokojni Lorens Katner (Kal Pen) i kojom će biti okončana serija koja je trajala osam godina.

 "To je definitivno kraj. Neću više ništa drugo da kažem. Mi ne radimo srećan kraj ali ne želimo ni jednostavno očajan završetak. Gorsko-slatko je najbolje čemu se možete nadati", rekao je Šor novinarima uoči dvosatnog finala koje će biti emitovano 21. maja.

 On je dodao da će u poslednjoj epizodi Haus razmatrati svoju budućnost i da je finale popularne serije razmatrano mesecima.

 Naslov epizode oslanja se na prvu epizodu ove Emijem nagrađivane serije koja je počela da se prikazuje 2004. i čiji je naslov bio "Svi lažu" što je postala mantra koju mizantropa koga glumi britanski glumac Hju Lori.

 "Haus" je 2012. ušao u Ginisovu knjigu rekorda kao najpopularnija serija na svetu i u proseku ga je u 66 zemalja gledalo 81,8 miliona ljudi.

 Šor je rekao da nije očekivao toliku popularnost serije u nestalnom svetu televizije i dodao da ne žali previše zbog nekih izbora kako glumaca tako i priča u seriji u kojoj je Haus bio i u zatvoru, na rehabilitaciji, pa čak i zaljubljen - u svoju šeficu Lisu Kadi koju je glumila Lisa Edelstajn.

 Edelstajn, koja je seriju napustila prošle godine, neće se pojaviti u poslednjoj epizodi.

 Šor je rekao da je ljubavna priča Hausa i Kadi bila neophodna, iako možda ne i suptilno rešena, jer "seksualna tenzija između dvoje ne može da traje doveka".

 "Znam da mnogi misle da smo to mogli bolje da uradimo, a mnogi da uopšte nije trebalo da ih uparujemo. Mnogi pak misle da je trebalo da ostanu zajedno. Ne kažem da smo sve uradili savršeno ali smo na kraju morali da ih spojimo jer seksualna tenzija ne može da traje doveka", rekao je on.

 Šor je takođe odbio da kaže ko će umreti u finalu ove popularne Foksove serije.
« Zadnja izmjena: 12.05.2012. 11:05:58 Aleks@ »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2863 : 12.05.2012. 16:27:11 »
Kad će debili naučiti da bittersweet ne znači „gorko-slatko“ već ’pomešana osećanja’?! :\) Stoput sam video tu nebulozu. Plus, transkripcija: „Hedli“, „Edelstajn“…  :dash

Na ostalo i nemam neki komentar, videćemo već kroz dve nedelje šta su zakuvali. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2864 : 12.05.2012. 17:55:50 »
Kad će debili naučiti da bittersweet ne znači „gorko-slatko“ već ’pomešana osećanja’?! :\)

Kad nauče da ne postoji najbolje ikada, kosturi u ormaru itd. Znači, nikada. ;D

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2865 : 12.05.2012. 18:26:29 »
Mozda ce to nauciti na plavi ponedeljak.

Offline veb983

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2866 : 13.05.2012. 18:43:32 »
Pa dosadne scene ubrzaj , to ja radim sa svakom serijom i svakim filmom na BS Player samo stišćem desno , kad netko npr. ide do vrata samo ubrzam da nečekam da se dogega , film od 1 sat i 30 min pogledam za oko 30 min , to isto i sa serijama radim...

 :neverovatno:

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2867 : 15.05.2012. 18:44:50 »
Evo i prevoda 21. epizode. Nije bila loša, uživajte. :) Uskoro stiže i obrada za Web-DL.

Najava sledeće epizode:
Spoiler for Hiden:
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline kingmax

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2868 : 15.05.2012. 19:44:54 »
Bajone, uskoro ostaješ bez posla... :D
R.I.P.  morfoos  (1987 - 2011)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2869 : 15.05.2012. 19:50:19 »
Obnovljen je Fringe za petu sezonu. A naći će se i nešto drugo za prevođenje, Razotkrivači mitova npr. :) Od novih serija koje najavljuju ne znam šta mi deluje kao veće sr**e. thumb-down
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline kingmax

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2870 : 15.05.2012. 19:54:10 »
Šalim se, čovječe. :D

Ja se nakanjujem da prevodim Columba, ali nikako ne naazim vremena...
R.I.P.  morfoos  (1987 - 2011)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2871 : 15.05.2012. 19:56:39 »
Ma znam da se šališ. :) Kažem, možda bih i prevodio nešto od novih serija da mi ne deluju odbojno sve do jedne.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2872 : 15.05.2012. 20:07:07 »
I ona nova od J.J. Abramsa? ( ne mogu da se setim kako se zove)
Inace House
Spoiler for Hiden:
ok epizoda, ali malo pateticna bar na momente. ALi valjda tako mora biti u  ovoj fazi. Lepo je videti 13
Sta mislis o Homelandu?
edit-pogresno odradjeni spojleri  :facepalm
« Zadnja izmjena: 15.05.2012. 20:12:22 maya- »

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: House M.D.
« Odgovor #2873 : 15.05.2012. 20:31:11 »
Dajte mi na pp link za 21 epizodu please

Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2874 : 15.05.2012. 20:51:06 »
Hvala na prevodu, bajone. clapp

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: House M.D.
« Odgovor #2875 : 15.05.2012. 20:56:12 »
@maya-: Video sam najavu za tu novu Abramsovu (ni ja se ne mogu setiti naziva), ali videću još.

Homeland nisam gledao.

A što se tiče ove epizode:
Spoiler for Hiden:
jeste patetična na trenutke, verovatno i mora tako, a ni Vilson mi nije uverljiv kad se žesti. :\) Predosećam još veću patetiku u onom retrospektivnom pregledu, a u poslednjoj regularnoj epizodi takođe pozamašnu količinu ronzanja i patetike.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2876 : 15.05.2012. 21:24:58 »
Iskoristi leto i pogledaj Homland. A mislim da je  inspriativna i za prevod.  Znaci to je jedna od retkih serija za koju uvek cekam prevod, jer mi je bez njega teska za pracenje. Dosta fraza, politickih termina i jos nekih stvarcica koje nisu sastavni deo bar ne mog zivota. ALi je odlicna serija koja   Ima jedan veliki plus- Nedostatak patetike :D 
Sve u svemu mene fox unisti za sledecu sezonu... Ubise mi tri serije koje sam volela da gledam... Terra Nova,  Alcataz i ludog doktora. Zaista mi je tesko da poverujem da je sledeceg ponedeljka kraj.

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: House M.D.
« Odgovor #2877 : 15.05.2012. 22:36:44 »
I ona nova od J.J. Abramsa? ( ne mogu da se setim kako se zove)
Revolution http://www.imdb.com/title/tt2070791/
 
 
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Tony M.D.

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
Odg: House M.D.
« Odgovor #2878 : 15.05.2012. 22:48:02 »
Sve u svemu mene fox unisti za sledecu sezonu... Ubise mi tri serije koje sam volela da gledam... Terra Nova,  Alcataz i ludog doktora. Zaista mi je tesko da poverujem da je sledeceg ponedeljka kraj.
+1

I ona nova od J.J. Abramsa? ( ne mogu da se setim kako se zove)
Revolution http://www.imdb.com/title/tt2070791/
Po ovom opisu me podseća na Terra Novu, gledaće se.  ;D Dobro je što nije na FOX-u.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: House M.D.
« Odgovor #2879 : 22.05.2012. 11:36:19 »
I kakvi su utisci posle odgledanog finala? Ja nisam još odgledao, čitam malo strane forume i vidim da su pomešane reakcije, nekima se svidelo, nekima je bilo osrednje...
All work and no play makes Jack a dull boy.

Tags: