Autor Tema: Falling Skies  (Posjeta: 125591 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #90 : 26.06.2011. 17:11:28 »
Zašto ljudi ne vole Spielberga? :( Ovo ću gledati kad se malo skupi i da napokon pogledam nešto sa zokijevim prijevodima! Supernatural još stoji na prvoj sezoni.  :-X
Mali off-topic
Nebojša, i ja samo kao ti napravio malu pauzu na S01 Supernaturala, ali kasnije je mnogo ali mnogo bolja serija.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #91 : 26.06.2011. 17:47:52 »
Zašto ljudi ne vole Spielberga?
Zato što je dosadan k'o crna smrt!
Nešo, pričali smo već o ovome na "Titlovima", tako da znam da me nećeš pogrešno shvatiti (niti ja tebe, samo razmjenjujemo mišljenja), ali ja sam zapravo nekad volio njegove filmove. A onda je došao onaj A.I. i sve iza njega se survalo u provaliju (bar što se mog ukusa tiče). Sjećam se, gledao sam taj A.I. u kinu i oscilovao između dvije vrlo čudne i udaljene krajnosti: nesavladive pospanosti i manične želje da zaurlam od bijesa. Zaista. Posljednji njegov film koji mi se sviđa je Minority Report (star dobri Filip Dik  ;D, jesu malo prekrojili scenario, ali ne smeta - svidjelo mi se  :) ), a nakon njega je Spilberg umislio da je Ajnštajn filmske umjetnosti i da njegov genije može shvatiti samo šačica povlaštenih i obdarenih superiornom, vanzemaljskom inteligencijom, osjećajem za umjetnost, ljepotu i ko zna šta sve ne.
Kao što rekoh, i ovoj seriji a i serijama Terra Nova, Battlestar Galactica: Blood and Chrome želim svaku sreću (dobar SF uvijek dobro dođe, da ne gledam stalno nešto što sam već izgledao ko zna koliko puta), ali sve sam skeptičniji. A i za tu skepsu ima razlog: ono što gledam zadnjih godina.  :(  >:(
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #92 : 26.06.2011. 18:24:19 »
Meni se serija svidjela iako nisam ljubitelj SF- a, ali volim ovakve postapokaliptične priče. Kao što reče Nemless, ovdje lako možemo zamijeniti vanzemaljce teroristima ili zombijima ili tako nešto. Meni se sviđa i nastavljam gledati. Zoki, hvala na prijevodima.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #93 : 26.06.2011. 19:03:54 »
Zašto ljudi ne vole Spielberga?
Najviše zbog one jadne jurnjave za Oskarom, kad je prvo pokušao filmom o nepravdi nad crnim Amerikancima, a kad to nije uspelo, naprasno je otkrio svoje jevrejske korene, snimio film o holokaustu i čik mu, bajo, ne daj Oskara!
Za vreme te kampanje visio je na svim tok-šou emisijama i rukovao se sa trideset miliona Američana, pomno probranih da pokriju sve interesne grupe u SAD.

A i filmovi mu nisu nešto, otkad ih ubija prenaduvanim budžetima. Pogledajmo svi Ajkulu još jednom i nećemo pogrešiti. To je dobar film i uvek će takav i da bude.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #94 : 26.06.2011. 22:45:49 »
Elem, pilot... Patrola ili izvidnica bila je sastavljena od sledećih članova: kučeta, dečaka, momka sa plavušom devojkom, azijskog-amerikanca i dva afrička-amerikanca za koja se kladim da su gejevi, kako bi svi bili zastupljeni. Komandir im je bio profesor istorije u četrdesetima, koga još uvek život nije naučio da nije baš zgodno ići naokolo i smarati ljude pričama o istoriji. Gde je taj do sada živeo, pitam se ja.

 rofl

Boldano: ja sam mislila da je to domorodni Amerikanac iliti, politički nekorektno, Indijanac, ali valjda sam bila u zabludi  ;D Svejedno, odlično primijećeno za jednaku zastupljenost manjina  8)

Nisam nešto pretjerano oduševljena, ali dat ću seriji još fore... Hvala zkarovu na prijevodima  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #95 : 27.06.2011. 00:38:34 »
Zašto ljudi ne vole Spielberga? :( Ovo ću gledati kad se malo skupi i da napokon pogledam nešto sa zokijevim prijevodima! Supernatural još stoji na prvoj sezoni.  :-X

Zato što više ne snima filmove poput Duela i Jaws-a, jedina dva remek djela koje ima po meni. U tim filmovima je znao stvoriti izvrsnu napetost nalik kakvu je stvarao najbolji Hitchock, ali onda su usljedili sve lošiji i lošiji filmovi. Mislim, da se razumijemo, meni je on drag redatelj i uvijek ću ga pamtiti po duelu i jawsu, i eventualno Jones. Ima on meni još vrlo drage filmove poput susreti treće vrste ili Jurasic Park, ali jednostavno mu zamjeram što se prodao, šteta.

Pogledao pilot i ok, onako za zabavu. Šteta potencijala serije

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #96 : 27.06.2011. 17:42:07 »
Meni se serija svidjela iako nisam ljubitelj SF- a, ali volim ovakve postapokaliptične priče. Kao što reče Nemless, ovdje lako možemo zamijeniti vanzemaljce teroristima ili zombijima ili tako nešto. Meni se sviđa i nastavljam gledati. Zoki, hvala na prijevodima.
Zameni ih teroristima i jasno ti je ko će da pobedi. Kao uvek i svuda - pravda.  >:dj

Vanzemaljci nemaju nikakve šanse protiv pravih američkih rodoljuba, predvođenih mudrim srednjoškolskim profesorom istorije kojem znanje izlazi na uši, a već je vlastoručno sredio dvojicu od tih gadova. Bolje bi im bilo da podviju rep i zbrišu barem pet-šest galaksija odavde da ih ne bi stigao pravedni gnev ovog ovovremenog, naoružanog, prkosnog i nepokorenog Herodota.
 >:(

Dodao bih i da ovi agresori nisu baš zgodni kao Morena Bakarin u onom tužnom V. I po tome se vidi da nemaju šanse.  8)

Ah, da! Skoro zaboravih i onaj crep. Tako su počele nevolje i u Ben Huru.  ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #97 : 27.06.2011. 18:17:35 »
Postavio, ali nisam baš 100% provjerio, nemam sada vremena...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #98 : 27.06.2011. 18:51:55 »
Postavio, ali nisam baš 100% provjerio, nemam sada vremena...

 smileyNO1 :mjuza clapp

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #99 : 27.06.2011. 21:00:59 »
Ovo mu dodje kao loša zamena za The Walking Dead, samo što su zombije zamenili vanzemaljcima. Vrlo originalno.
Pilot je bio neverovatno dosadan.Čak ni SGU pilot nije bio dosadan kao ovaj. :) Pa valjda se pilot pravi da te zainteresuje za seriju... Ne razumem sto bacaju pare na osrednje scenariste pa im posle propadne cela serija.
« Zadnja izmjena: 27.06.2011. 21:02:45 xalexas »

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #100 : 27.06.2011. 21:08:04 »
hvala Zoki na prijevodu

odgovara i za 720p.hdtv.x264-immerse

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #101 : 28.06.2011. 15:16:23 »
Polagah velike nade u ovo, a na kraju nisam uspio ni dvosatnu premijeru pogledati u komadu. Prva epka onako ništa posebno, ali u drugoj mi se dopalo kako se počelo zapetljavati, ali nekako mi ne sjeda serija, a baš sam se ponadao. No nema veze, gledat dok može, i hvala na prijevodima.

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #102 : 06.07.2011. 12:41:29 »
Gledam ovu seriju u nedostatku neke bolje SF serije. Kao što rekoh ranije scenario je jedan od lošijih. Na primer, ako su ovi osvajači toliko napredni koji će im ljudski robovi da skupljaju staro gvožđe? Zar ne bi trebalo da imaju silnu mašineriju? Videli smo samo jedan matični brod (valjda), pa kako su porobili celu planetu? I kako ovi iz pokreta otpora mogu da se kriju u tako velikim grupama? Pa i zombiji bez mozga u Walking dead lakše pronađu ljude  rofl

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #103 : 06.07.2011. 15:53:01 »
Gledam ovu seriju u nedostatku neke bolje SF serije. Kao što rekoh ranije scenario je jedan od lošijih. Na primer, ako su ovi osvajači toliko napredni koji će im ljudski robovi da skupljaju staro gvožđe? Zar ne bi trebalo da imaju silnu mašineriju? Videli smo samo jedan matični brod (valjda), pa kako su porobili celu planetu? I kako ovi iz pokreta otpora mogu da se kriju u tako velikim grupama? Pa i zombiji bez mozga u Walking dead lakše pronađu ljude  rofl

Ljudi prodaju gvožđe na otpadu. Znaš li koja je cijena po kilogramu  rofl Što se tiče matičnih brodova, valjda kriza sa gorivom, a za ljude... Pa mora biti i malo drame  rofl Šalu na stranu, sve je bolje od onog smeća od Skylinea (film) gdje su vanzemaljci napali Zemlju jer im je nestalo baterija pa su čuli da su ljudski mozgovi bolji od Duracellovog zeke  wc1

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #104 : 06.07.2011. 16:01:58 »
Šalu na stranu, sve je bolje od onog smeća od Skylinea (film) gdje su vanzemaljci napali Zemlju jer im je nestalo baterija pa su čuli da su ljudski mozgovi bolji od Duracellovog zeke  wc1
Moram da uskočim i opravdam svoju reputaciju svakog-lonca-poklopca i da kažem da u istoriji nikad ništa gluplje nije snimljeno od filma Indepedence Day.
Od Goldbluma koji na početku filma skuplja limenke po firmi i upozorava sve na reciklažu, preko predsednika kome pada... rejting, veterana odanog piću koji daje život za odbranu američkih originalnih ideala, pokreta otpora u severnom Iraku i do konačno, ponovo Goldbluma i aploudovanja virusa...
U filmu Dosije X, Molder izlazi iz bara da mokri u uličici, jer WC unutra ne radi, i to radi na iscepani plakat filma Indepedence Day. Toliko od Krisa Kartera i mene.
Smesta idem da skidam taj fim Skyline i da procenim da li je i blizu tako loš kao pomenuti ID.
 ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #105 : 06.07.2011. 16:23:36 »
Šalu na stranu, sve je bolje od onog smeća od Skylinea (film) gdje su vanzemaljci napali Zemlju jer im je nestalo baterija pa su čuli da su ljudski mozgovi bolji od Duracellovog zeke  wc1
Moram da uskočim i opravdam svoju reputaciju svakog-lonca-poklopca i da kažem da u istoriji nikad ništa gluplje nije snimljeno od filma Indepedence Day.
Od Goldbluma koji na početku filma skuplja limenke po firmi i upozorava sve na reciklažu, preko predsednika kome pada... rejting, veterana odanog piću koji daje život za odbranu američkih originalnih ideala, pokreta otpora u severnom Iraku i do konačno, ponovo Goldbluma i aploudovanja virusa...
U filmu Dosije X, Molder izlazi iz bara da mokri u uličici, jer WC unutra ne radi, i to radi na iscepani plakat filma Indepedence Day. Toliko od Krisa Kartera i mene.
Smesta idem da skidam taj fim Skyline i da procenim da li je i blizu tako loš kao pomenuti ID.
 ;D


ID je masterpiece u odnosu na Skyline.  ;D Bolje da uopće ne skidaš.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #106 : 06.07.2011. 16:32:31 »
Za one koji manje cjepidlače postavljen je prijevod.  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #107 : 06.07.2011. 16:42:25 »
Za one koji manje cjepidlače postavljen je prijevod.  ;D

Hvala, Zoki!

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #108 : 06.07.2011. 16:42:36 »
Za one koji manje cjepidlače postavljen je prijevod.  ;D


 Smajlicvece

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #109 : 06.07.2011. 16:59:08 »
Šalu na stranu, sve je bolje od onog smeća od Skylinea (film) gdje su vanzemaljci napali Zemlju jer im je nestalo baterija pa su čuli da su ljudski mozgovi bolji od Duracellovog zeke  wc1
Moram da uskočim i opravdam svoju reputaciju svakog-lonca-poklopca i da kažem da u istoriji nikad ništa gluplje nije snimljeno od filma Indepedence Day.
Od Goldbluma koji na početku filma skuplja limenke po firmi i upozorava sve na reciklažu, preko predsednika kome pada... rejting, veterana odanog piću koji daje život za odbranu američkih originalnih ideala, pokreta otpora u severnom Iraku i do konačno, ponovo Goldbluma i aploudovanja virusa...
U filmu Dosije X, Molder izlazi iz bara da mokri u uličici, jer WC unutra ne radi, i to radi na iscepani plakat filma Indepedence Day. Toliko od Krisa Kartera i mene.
Smesta idem da skidam taj fim Skyline i da procenim da li je i blizu tako loš kao pomenuti ID.
 ;D

Uh, trošenje prometa  ;D ID bi trebao dobiti Oscara u odnosu na Skyline. Vidjet ćeš   rofl Da samo vidiš te ljudske odnose  rofl

Za one koji manje cjepidlače postavljen je prijevod.  ;D

Zoki, jedino što me drži za ovu seriju su tvoji titlovi  smileyNO1

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #110 : 06.07.2011. 17:17:45 »
Za one koji manje cjepidlače postavljen je prijevod.  ;D

 clapp

Meni valja, ja volim sf  ;)

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #111 : 06.07.2011. 17:28:48 »
Za one koji manje cjepidlače postavljen je prijevod.  ;D

 clapp

Meni valja, ja volim sf  ;)

Itekako valja... kome se ne sviđa nek odskakuće u velikim koracima(je l' tako Zoki?) :D

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #112 : 06.07.2011. 17:36:25 »
Za one koji manje cjepidlače postavljen je prijevod.  ;D
Hvala zkarlovu što nije izgubio koncentraciju.

A što se tiče Skylinea, imdb piše da se sprema i drugi deo...  ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #113 : 06.07.2011. 17:42:38 »
Za one koji manje cjepidlače postavljen je prijevod.  ;D

 clapp

Meni valja, ja volim sf  ;)

Itekako valja... kome se ne sviđa nek odskakuće u velikim koracima(je l' tako Zoki?) :D

Nisam tako radikalan, svatko ima pravo na svoje mišljenje.  ;D
Serija nije spektakularna kao što sam očekivao, ali nije ni sranje, a puno je bolja od V... Eto to je moj sud.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #114 : 06.07.2011. 17:44:29 »
Za one koji manje cjepidlače postavljen je prijevod.  ;D

 clapp

Meni valja, ja volim sf  ;)

Me too! Zoki, hvala na prijevodu.  hraniptice

Offline kanda

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #115 : 06.07.2011. 18:28:45 »
Hvala Zoki! Meni je serija OK.  Smajlicvece

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #116 : 06.07.2011. 21:36:24 »
Meni je serija sasvim ok. Nisam još poželio Shift+Delete  :P
Zoki  Smajlicvece

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #117 : 07.07.2011. 11:59:09 »
A što se tiče Skylinea, imdb piše da se sprema i drugi deo...  ;D

Vjerovatno će u drugom dijelu vanzemaljci skontati da su im ljudski mozgovi previše jake baterije pa će povesti drugu invaziju u preostale svjetske zalihe Duracell baterija  wc1

Inače, vidim da ovdje po meni (indirektno) i drvo i kamen  ;D Ljudi, nemam ja ništa protiv serije, OK je. Ništa spektakularno, ali gledljivo. Da je puna gluposti, to stoji. Mogli su to malo bolje srediti  :P

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #118 : 07.07.2011. 12:38:25 »
Ali u nedostaku ovakvih serija bolje ista nego nista da se ne gleda na tu temu.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Falling Skies (2011)
« Odgovor #119 : 07.07.2011. 14:30:45 »
Vjerovatno će u drugom dijelu vanzemaljci skontati da su im ljudski mozgovi previše jake baterije pa će povesti drugu invaziju u preostale svjetske zalihe Duracell baterija  wc1

Inače, vidim da ovdje po meni (indirektno) i drvo i kamen  ;D Ljudi, nemam ja ništa protiv serije, OK je. Ništa spektakularno, ali gledljivo. Da je puna gluposti, to stoji. Mogli su to malo bolje srediti  :P
Dobro ste vi prošli dragi susjedi! Šta bi bilo da su vanzemaljci krenuli po Croatia baterije?

A da su ovi vanzemaljci izvršili i najmanje istraživanje planete Zemlje, došli bi u BG i uposlili ove naše skupljače sekundarnih sirovina. Pa da onda vidiš efikasnosti i produktivnosti! Ne bi se ti vukli kao ova deca u seriji, pa još s onim ruksacima na leđima.

Ovo su neki vanzemaljci-levaci. Njih bi sredili čak i Kazoni iz ST Voyagera.  ;)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.