Autor Tema: nadam se da se ovo nece destit  (Posjeta: 12089 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #30 : 21.11.2011. 09:45:34 »
Krbo, pošto se i Hrvatska uvlači Amerima u dupe, i ne samo njima, nego cijeloj Europi, lako moguće da nam se to i dogodi.

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #31 : 21.11.2011. 12:24:29 »

pitanje je što će Kinezi napraviti, to su budući vlasnici svijeta  ;)
May the Plasma be with you!

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #32 : 21.11.2011. 12:41:05 »
Za p2p sam se uverio u SFR Njemačkoj. Nema tog provajdera da će ti pustiti to, zakonom zabranjeno, al zato host serveri, u punoj brzini, tvoj protok je 16 mb, uplatiš premium za neki host server i jdownloader i opleti, e sad oni masu toga UL ne kao ripove, već komplet BR izdanja untouched, to je cirka oko 40-ak giga, sad na toj brzini, i premium nalog, to se kupi brzo, njima ne košta BR rezač vrag zna koliko i da si ne mogu to priušiti(kao nama), i kad to sruši, na hdd, spuca na disc i eto ga original, čak šta ako je malo više veštiji i zainteresovan može i omot da odštampa i u kolekciju da pukne. Ako tolika SFR Njemačka može bez p2p i što ne bi mogli i ostali.
iShare, noProfit


Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #34 : 27.11.2011. 14:51:23 »
http://www.net.hr/tehnoklik/page/2011/11/25/0593006.html

to  su izuzetno dobre vijesti, jednostavnom logikom "ako mi je dozvoljeno posjedovati oružje to ne uključuje i dozvolu za pucanje ili ubijanje".

Ja odgovaram za svoje postupke u okviru zakona no ntiko me ne smije unaprijed osuditi kako ću ja nešto napraviti zato što mi je netko pokazao kako i gdje.

Treba se opirati amerima.
May the Plasma be with you!

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #35 : 27.11.2011. 14:55:05 »
Meni je juče stigao e-mail od provajdera da ne smem skidati pirateriju, pogotovo torrent, jer ako me ulove, provajder će nadležnima dati sve informacije, itd itbl.


Glupost živa, uništavaju internet, jer je 60% ljudi na internetu samo zbog downloada... Bilo to legalno ili ne..

Ne znam, koliko ljudi znaju, ali osnovno je pravilo na takve e-mailove apsolutno nikako ne odgovarati .
Kad skidas torrente, tvoj IP i tvoj provider (ISP) je vidljiv. Americki protu-pirati nekad to analiziraju, pa onda posalju mail tvom ISP u Srbiji (Hrvatskoj, Svedskoj, Njemackoj ...). U svakoj drzavi ISP ne smije davati osobne podatke o korisniku internet linije apsolutno nikome (naravno iznimka je ako policija nabavi sudski nalog), nikojoj trecoj strani. Ali da bi pokazao da nesto radi na suzbijanju piratstva, ISP posalje mail tebi (jer obicno uz internt uslugu imas i email kod njih, druga stvar je da li tu adresu koristis). Sad ako ti odgovoris na mail, oni ce ga proslijediti nekoj americkoj agenciji ili korporaciji koja se izvorno zalila na tebe, cisto kao znak "dobre volje". A iz email adrese je u principu lakse pronaci koje je tvoje ime i adresa negoli iz gole IP adrese. Fizicku osobu mogu tuziti (u nasim krajevima teoretski, ko bi se time bavio - ali nikad ne znas, svugdje moze biti neka Amero-ulizivacka kampanja), za razliku od IP adrese koju vide da neko downloada nesto torrentima.
Daklem, odgovarat na mail da bi se kao nesto branilo sebe ili negirala krivica, nije samo beskorisno, nego moze biti i stetno za tebe.


idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #36 : 27.11.2011. 15:00:38 »
Za p2p sam se uverio u SFR Njemačkoj. Nema tog provajdera da će ti pustiti to, zakonom zabranjeno, al zato host serveri, u punoj brzini, tvoj protok je 16 mb, uplatiš premium za neki host server i jdownloader i opleti, e sad oni masu toga UL ne kao ripove, već komplet BR izdanja untouched, to je cirka oko 40-ak giga, sad na toj brzini, i premium nalog, to se kupi brzo, njima ne košta BR rezač vrag zna koliko i da si ne mogu to priušiti(kao nama), i kad to sruši, na hdd, spuca na disc i eto ga original, čak šta ako je malo više veštiji i zainteresovan može i omot da odštampa i u kolekciju da pukne. Ako tolika SFR Njemačka može bez p2p i što ne bi mogli i ostali.

evo gledam amazon.de - kod švabe je Verbatim 25Gb 25eur za 10kom, a 50Gb 45eur za 5kom.

no švabo ima drugu stvar kao i amer - tržišnu ekonomiju, znači slijedeće: Harry Potter 2 kako svježi BD (ni mjesec dana staro izdanje) rabljen na Amazonu je 9,70eur, a novi 3uer više. Tko će se zaj... sa skidanjem, prženjem i slično.

U HR ako je Potter izišao po 30eur on će se prodavati i idućih 72 godine po toj cijeni. A cijene kompleta se dobiju tako da se broj diskova pomnoži sa cijenom svakog posebno, nikakav popust.

E, to se mora mijenjati i onda ilegala polako opada.

Kada čovjek osjeti da mu besramno deru kožu s leđa sklon je osvetnički reagirati.
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
May the Plasma be with you!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #38 : 08.03.2012. 15:06:02 »
Da su mene uhvatili ne bi mi ginilo 3245 g. zatvora...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #39 : 09.03.2012. 01:09:07 »
Ja mislim da bi te pustili posle 2482, zbog dobro vladanja... ;D

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #40 : 09.03.2012. 16:51:19 »
Da su mene uhvatili ne bi mi ginilo 3245 g. zatvora...  ;D

ma ja se prepo da te netko nije prijavio glede onih WC, kasnije vidim - javlja se - dobro je  smileyNO1

ipak koji mjesec ilegale nebi škodio  ;D
May the Plasma be with you!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #41 : 10.03.2012. 01:24:30 »
Da mi polako krenemo da proredjujemo diskove i hardove ono sto nam ne treba da brisemo a diskove da bacimo ili poklonimo :)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #42 : 10.03.2012. 09:50:22 »
Ispočetka sam mislio da su u pitanju neki dileri ili nešto slično, ali sad znam o kome se radi i mogu vam reći da su to braća koja se sigurno nisu bavili kriminalom, jer ih dobro poznajem.
Sve mi je to sad sumnjivo...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #43 : 10.03.2012. 11:44:52 »
Ispočetka sam mislio da su u pitanju neki dileri ili nešto slično, ali sad znam o kome se radi i mogu vam reći da su to braća koja se sigurno nisu bavili kriminalom, jer ih dobro poznajem.
Sve mi je to sad sumnjivo...

Lipo od tebe da si ovo napisao!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #44 : 10.03.2012. 12:02:37 »
I ti poznaješ Pegija?  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #45 : 11.03.2012. 08:42:49 »
Pegi je stariji brat? Ma to su dobri dečki. Žao mi je zbog svega što prolaze... :(

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #46 : 13.03.2012. 12:54:15 »
A sad malo boljih vijesti za braću & slikoljupce:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/MUP-nije-smio-uhititi-bracu-iz-Kastela-skidanje-glazbe-i-filmova-za-osobnu-upotrebu-nije-protuzakonito
ovo je spomenuti članak Zakona o autorskim pravima...

Citat:
Reproduciranje autorskog djela za privatno i drugo vlastito korištenje

Članak 82.

Fizička osoba može reproducirati autorsko djelo na bilo koju podlogu ako to čini za privatno korištenje, kao i reproducirati autorsko djelo u obliku fotokopije i za drugo vlastito korištenje, koje nema izravno ili neizravno komercijalnu svrhu i nije namijenjeno ili pristupačno javnosti. Nije dopušteno reproduciranje cijele knjige osim ako su primjerci te knjige rasprodani najmanje dvije godine, grafičkih izdanja glazbenih djela (u daljnjem tekstu: notni materijal), elektroničkih baza podataka, kartografskih djela kao ni izgradnja arhitektonskog objekta, ako ovim Zakonom ili ugovorom nije drukčije određeno[/size]

još da iskopam odluku Ustavnog suda HR


ipak postoje posljedice naknade za autorska prava po svakom mediju, sticku, mem. kartici...



May the Plasma be with you!

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #47 : 13.03.2012. 13:15:16 »
A sad malo boljih vijesti za braću & slikoljupce:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/MUP-nije-smio-uhititi-bracu-iz-Kastela-skidanje-glazbe-i-filmova-za-osobnu-upotrebu-nije-protuzakonito
ovo je spomenuti članak Zakona o autorskim pravima...
Citat:
Reproduciranje autorskog djela za privatno i drugo vlastito korištenje

Članak 82.

Fizička osoba može reproducirati autorsko djelo na bilo koju podlogu ako to čini za privatno korištenje, kao i reproducirati autorsko djelo u obliku fotokopije i za drugo vlastito korištenje, koje nema izravno ili neizravno komercijalnu svrhu i nije namijenjeno ili pristupačno javnosti. Nije dopušteno reproduciranje cijele knjige osim ako su primjerci te knjige rasprodani najmanje dvije godine, grafičkih izdanja glazbenih djela (u daljnjem tekstu: notni materijal), elektroničkih baza podataka, kartografskih djela kao ni izgradnja arhitektonskog objekta, ako ovim Zakonom ili ugovorom nije drukčije određeno
još da iskopam odluku Ustavnog suda HR


ipak postoje posljedice naknade za autorska prava po svakom mediju, sticku, mem. kartici...


Baš sam vidio ovo.  smileyNO1 clapp :P

Super, we're off the hook!

Ako ne prodaješ i ne zarađuješ s time moš skidat koliko ti srce želi i svi se mogu slikat!
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #48 : 13.03.2012. 16:11:23 »


 rofl

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #49 : 13.03.2012. 16:37:12 »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #50 : 13.03.2012. 16:55:48 »

još jednom da istaknem za HR rezidente: nikako software - muzika i video vidimo da može, software jok!

dugo raspravljamo kako je svinjarija naplaćivati autorska prava na moguće nosače istih no, evo, pojma nisam imao kako već 5 godina postoji presuda Ustavnog suda koja im je i natrljala nos (ZAMPirima i sličnim)

no pamet u glavu, vidite da se može dokazati ispravnost no to obično traje godinama (za nas obične), a oprema čuči zaplijenjena negdje u policijskoj upravi do kraja postupka

jedan veliki + za Ustavni sud RH  clapp




May the Plasma be with you!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #51 : 13.03.2012. 16:59:04 »
Da sam ja na njihovom mjestu podnio bih tužbu za načinjenu duševnu bol i kupio novi stroj i najbrži internet...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #52 : 13.03.2012. 22:38:08 »

još jednom da istaknem za HR rezidente: nikako software - muzika i video vidimo da može, software jok!

dugo raspravljamo kako je svinjarija naplaćivati autorska prava na moguće nosače istih no, evo, pojma nisam imao kako već 5 godina postoji presuda Ustavnog suda koja im je i natrljala nos (ZAMPirima i sličnim)

no pamet u glavu, vidite da se može dokazati ispravnost no to obično traje godinama (za nas obične), a oprema čuči zaplijenjena negdje u policijskoj upravi do kraja postupka

jedan veliki + za Ustavni sud RH  clapp

Je l' piše tu negde i kakvo je stanje u Srbiji po tom pitanju? Šta u Srbiji može da se skida a šta ne?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #53 : 14.03.2012. 00:17:06 »
U srbiji samo mogu gaće da se skinu da te opali policija.  rofl

Baš me zanima šta su ovi naši strpali u zakon.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #54 : 15.03.2012. 14:20:18 »
ako meni dodju na kucu uhapsice sve nas jer ne mogu sam toliko da odlezim cega sve imam  ;D

Tags: