Autor Tema: Homeland  (Posjeta: 372593 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1170 : 15.12.2013. 11:15:19 »
Sada sam pričao sa drugom i on kaže da po njegovom mišljenju
Spoiler for Hiden:
ovakvo vješanje lako može biti lažno, recimo da je Brodi samo progutao neko crijevo...


i još jednu stvar, ono što sam ja sinoć spominjao za Sola i Kari. Previše je sve ovo mirno završilo. Prelako je Sol otišao iz agencije a Kari je isto nekako prelako nastavila da radi kao da se ništa nije desilo. To ne liči na njih dvoje. Nešto se mora spremati u pozadini.





Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #1171 : 15.12.2013. 11:32:11 »
Sa zvaničnog foruma:

Spoiler for Hiden:
court_in_the_street:
Carrie really should have covered and aligned that star a little better. Maybe a couple of extra go-overs with the sharpie too.


Charliecubed:
Better ending: Carrie spends 10 whole minutes drawing a perfect star, completes it (we watch it, no montage) then goes into labor. An ambulance is called by the person at the front desk behind her.

The audience stays behind as the camera slowly zooms into Brody's star on the CIA wall. When the shot is fully zoomed and the screen is all black, the night sky fades into view. We zoom out further and there, imposed onto a full moon is Brody, finally reunited with Issa, smiling down at Earth.

Credits.


jaytaicho:
Then, the camera zooms into Brody's eye. Zooms out, and it's the new born baby fresh out of the womb crying.

rofl rofl rofl
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1172 : 15.12.2013. 11:42:26 »
 ;D ;D ;D


Dobri su!

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Homeland
« Odgovor #1173 : 15.12.2013. 13:00:42 »
Stvarno cudan kraj ...
Spoiler for Hiden:
slazem se sa drugima, da je kraj serije bio bio dobar, ali ovako sa cetvrtom sezonom stvarno je nerazumljivo ... ja sve mislim da ce na kraju nekako da bude da je Brodi ziv ...
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1174 : 15.12.2013. 21:50:25 »
Čemu četvrta sezona  :facepalm :facepalm

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Homeland
« Odgovor #1175 : 15.12.2013. 22:32:07 »
Stvarno cudan kraj ...
Spoiler for Hiden:
slazem se sa drugima, da je kraj serije bio bio dobar, ali ovako sa cetvrtom sezonom stvarno je nerazumljivo ... ja sve mislim da ce na kraju nekako da bude da je Brodi ziv ...
Spoiler for Hiden:
ma Brodi je živ...
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Homeland
« Odgovor #1176 : 15.12.2013. 23:19:28 »
Čemu četvrta sezona  :facepalm :facepalm

upravo tako!
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Homeland
« Odgovor #1177 : 15.12.2013. 23:58:16 »
Priče radi, kako se ovde već radi o rimejku izraelske serije, predubeđenja mi govore da su dobri delovi urađeni na osnovu originalnog materijala, a ovo ostalo…  :mafija
Ništa od dešavanja u poslednjoj epizodi me nije iznenadilo i rekao bih da ova serija sada može da me iznenadi jedino ukoliko mi novom sezonom ne ogadi i one prve dve koje su mi se jako dopale.
Slažem se da bi ovakav kraj sezone bio i koliko-toliko prihvatljiv završetak za celu seriju.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline hollzer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: Homeland
« Odgovor #1178 : 16.12.2013. 02:32:03 »
Spoiler for Hiden:
Ovo bi bio sasvim zadovoljavajući kraj serije, ali kako je serija obnovljena za četvrtu sezonu, ne bi me iznenadilo da je vješanje Brodyja samo predstava za šire narodne mase i da se Brody pojavi i u 4. sezoni. Već su jednom izveli obmanu kada je Carry završila u bolnici, pa mi i sada smrdi na nešto slično. Javadi je Saulov čovjek i realnije je izvesti lažno vješanje nego poslati 4 helikoptera u Iran i izazvati rat, mada se i ubistvo Akhbarija može smatrati objavom rata.



Tapatalked
« Zadnja izmjena: 16.12.2013. 02:34:53 bajone.rs »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #1179 : 16.12.2013. 12:17:50 »
Dodate su obrade za Web-DL i za HDTV-KILLERS. Nema razlika u odnosu na procureli snimak (osim što sam otklonio dve greškice u prevodu). :)

Spoiler for Hiden:
Sol nije išao da sluša Ramštajn, nego u vazdušnu bazu Ramštajn. Petko je uočio ovo pa mi je javio, ja nisam bio najbolje čuo Sola. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1180 : 16.12.2013. 13:00:58 »
Spoiler for Hiden:
Znači Brodi je mrtav???  :o :'( cry1 ;D

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #1181 : 16.12.2013. 13:15:24 »
Spoiler for Hiden:
Mrtav. :)

Baš s Petkom razgovaram u pričaonici o završnoj epizodi i trećoj sezoni koja uopšte uzev nije loša, dobro je osmišljena, jedino možda nije bilo materijala za 12 epizoda, već za šest sadržanijih i nabijenijih dešavanjima, s manje fokusa na sporedne likove, nakon kojih su mogli komotno završiti seriju uzdignute glave.

Evo još nekih, mislim, zanimljivih zaključaka, da ne prepričavam:



I tako… :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1153
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1182 : 16.12.2013. 14:43:01 »
Prvo da se zahvalim Bajone-u na odličnim prevodima,sezona nije loša ,samo ne vidim razlog četvrte sezone potrebe ,ne vidim dalje neku priču :facepalm

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Homeland
« Odgovor #1183 : 16.12.2013. 15:01:40 »
potrebne su pare  :pevusi:

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #1184 : 16.12.2013. 15:04:50 »
U svetu terorizma i raznih gluposti vi ne vidite pricu? Oni su sa ovakvim krajemo otvorili vata da mogu da biraju sta ce.  Dovoljno je da otvore novine u delu "Medjunarodna politika" pa da dobiju inspiraciju.
Spoiler for Hiden:
Kao i u zivotu, resis jedan problem, slucaj i prelazis na drugi, a pokojnike ostavis da mirno spavaju. 

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: Homeland
« Odgovor #1185 : 16.12.2013. 19:24:41 »
Moje razmisljanje.....da stavim spoiler ipak

Spoiler for Hiden:
Realno svi se pitamo cemu 4. sezona kad je Brody mrtav.A mozda on zapravo i nije glavni junak serije?Mozda su to Sol i Keri?Naravno onda se postavlja pitanje sto su nas smarali sa njim a pogotovo njegovom familijom...Ja bi cak voleo da je ovo Sol&Keri serija ali previse su investirali u lik Brodija.Mislim da bi moglo bas da se se zakuva sa borbom za prevlast u agenciji.Naravno sve ovo pricamo ako je Brodi mrtav  8)

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1153
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1186 : 16.12.2013. 19:26:12 »
@Mayo vidim priču ali za neku drugu seriju ovoga tipa ovako samo obesmišljavaju ovu jako dobru seriju :neverovatno:

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Homeland
« Odgovor #1187 : 16.12.2013. 19:29:23 »
Spoiler for Hiden:
Ako ispadne da je Brodi ipak živ, to će biti 96785368536412542. preokret u ovoj seriji, dokle više.

Slažem se sa Bajoneom da su ovu sezonu mogli da skrate. Poslednjih nekoliko epizoda je bilo super, ali one početne je bilo teško gledati.

Živo me zanima kako će da koncipiraju četvrtu sezonu.

Bajone, hvala za prevod poslednje epizode. Smajlicvece

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1188 : 16.12.2013. 19:37:17 »
Spoiler for Hiden:
Ako ispadne da je Brodi ipak živ, to će biti nešto najgluplje što se desilo u zadnjih 20 godina na TV-u. I torentu.  ;D

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Homeland
« Odgovor #1189 : 16.12.2013. 19:39:16 »
Spoiler for Hiden:
Ako ispadne da je Brodi ipak živ, to će biti nešto najgluplje što se desilo u zadnjih 20 godina na TV-u. I torentu.  ;D
Razumemo se. smileyNO1

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Homeland
« Odgovor #1190 : 16.12.2013. 23:38:00 »
Spoiler for Hiden:
Po meni jedinstvena serija iz razloga gde i pored smrti glavnog glumca odlucuju da nastave seriju. Ja ne znam ni jednu seriju time je donele neocekivan preokret jer ako znamo da nas ceka 4 sezona svi su  ocekivali uspesno Brodijevo begstvo. Naravno, time ne zasluzuje neku visoku titulu medju serijama ali da je po ovome jednistvena jeste, ako gresim ispravite me. Koji su im planovi i kuda ce voditi radnja to je pod znakom pitanja sem da ce Keri preuzeti glavnu inicijativu ali opet ona je glavni spredni lik. Besmisleno je ovo nastavljati kada bolje razmislim.
Mada da ne bude kao sto je neko gore rekao alternativni kraj serije bez prethodnih planova za obnovu 4 sezone. U ponedeljak cemo znati vise. Najdebilnije bi mi bilo da na kraju ispadne da je vasenje iscenirano kako god to glupo zvucilo.
Perkone,
Spoiler for Hiden:
ako baš želiš da gledaš seriju gdje ne štede glavne likove onda uzmi da gledaš Boardwalk Empire ;)

Što se tiče finala, u redu je. Nije mi loše. Realno rešenje, barem što se tiče Brodija.

Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.
Odg: Homeland
« Odgovor #1191 : 16.12.2013. 23:52:28 »
Nekako mi miriše da mogu da ubace neke flešbekove iz prošlosti i gledamo kako je bilo ili kako je do nečega došlo a da je ovo zapravo pravi kraj serije

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1192 : 17.12.2013. 00:22:12 »
Spoiler for Hiden:
Ako ispadne da je Brodi ipak živ, to će biti nešto najgluplje što se desilo u zadnjih 20 godina na TV-u. I torentu.  ;D
nemoj tako setimo se Prison Break-a  rofl rofl rofl

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1193 : 17.12.2013. 00:28:48 »
Spoiler for Hiden:

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1194 : 17.12.2013. 00:51:02 »
Spoiler for Hiden:
Nesto razmisljam o ovom kraju. Mizaran je broj onih koji se ne bi slozilo da bi ovakava zavrsnica legla da je kraj serije medjutim serija se nastavlja. I da je kraj, ne verujem da bi bilo puno onih kojima bi nedostajala jer krivuda serija sa usponima i padovima.
Nagadjanja su pala na to da ce preuzeti neko drugo inicijativu, lazirana smrt Brodija, neka nova igra ce se pojaviti u svemu ovom,... Cudno mi je sve ovo. Videlo se da se moraju poloziti zrtve ne bi li Dzavali potvrdio svoje mesto hapsenjem Brodija i njegovim vesanjem, preuzeo fotelju i nastavilo isplaniranim planovima. Smena vodja se uvek desavala pogotovo u velikim igrama i ako je delovalo da sve radi besprekorno. Idealogija se menja a time i ljudi sa njom.
Sta ako je Soul uradio vec tako nesto protiv USA i CIA? Brodi je ovde bio samo pijun, sa kojim su kasnije imali jos planova ali dalje im je nebitan covek za neke vece planove, vaga od samog pocetka jer je zrtva, ispranog mozga, on je potrosna roba ka bezuslovom cilju. Soul je uradio svoj posao i povukao se u neku ilegalu s obzirom koji je posao radio pre smene fotelja. Dalje moze da se kontrolise jer Dzavadi treba da je potvrda da imaju kontrolu na unutrasnja kao i spoljnom desavanja ka Iranu, koji mozda uopste nije deo velike igre, samo jedna zrtva za dokazni materijal. On moze biti samo kopenzacija za 220 zrtvi iz sluzbe bezbednosti, time misle da su opet uspostavili ravnotezu u bezbednosti. U ovim mutnim politickim igrama najmanji problem je zrtvovati desetine ili stotine ljudi ne bi li se nesto dokazalo, pokazalo, optuzili i napravila velika zavera a zatim sa dokazima krenula ka ostvrenju planova.
Pogledi su upreti sta je zaista sa Brodijem, zasto tako, zasto onako i to je za ocekivati. On je po meni definitivno mrtav, da bi zadrzali gledanost u nastavku serije, neophodan je mnogo veci obrt nego do sada tako da ciljam da ce nesto biti od ovog sto sam napisao. Ako neko pita zasto mislim Saul, pa... Bice ovo madjinicarska iluzija u 4. sezoni, dok nas zagovaraju i ubedjuju u naivnost verovanja odgovor ce biti tamo gde nije upret fokus desavanja.   

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1196 : 17.12.2013. 12:53:13 »
Spoiler for Hiden:
Cela ova treca sezona je bila sezona bez Brodija. Jeste da je bilo epizoda o njemu i ovaj kraj, ali to je to. Ubili su lika iz serije i to je kraj sto se tice njega. Ostatak price iz sezone je po meni bio odlican. Odlicna drama, prica je o tome kako to funkcionise u CIA-i. Napravili su novu osnovu za nastavak serije, ali sa drugom pricom. Realno, kraj price oko Brodija je bio sa krajem sezone 2. Samo se cekalo kada ce on da umre i da ga vise nema. Posle sezone 2 je krenula nova prica, a to je sezona 3 i osveta za bombu. Sezona 4 ce da bude sasvim nova prica i to je to. Ja licno ocekujem da nece opasti kvalitet serije i u sledecoj sezoni.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #1197 : 17.12.2013. 14:47:16 »

Offline nidzesi

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 293
  • Spol: Muški
  • In my shoes, just to see, what it's like to be me.
Odg: Homeland
« Odgovor #1198 : 17.12.2013. 16:43:17 »
Spoiler for Hiden:
Ne znam čemu tol'ka euforija ovakvim krajem. Meni je ovaj kraj i više nego debilan.

Šta ćemo sad da gledamo, majku sa detetom u Istanbulu kako juri Turke iz njihovih sapunica? Brodi je bio glavna karika od početka serije dosad, a sad ga više nema.

Ne znam koga bi osim ovih smešnih amera zadovoljila scena sa zvezdama i Karinom nacrtanom zvezdicom... To je i više nego suvišno, da ne kažem glupo. Još gore je to što su se svi pomirili sa takvim raspletom, pogotovo sa novim šefom CIA-e...

Bolje i da ne snimaju četvrtu sezonu.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Homeland
« Odgovor #1199 : 18.12.2013. 11:40:33 »
Spoiler for Hiden:
Bez Brodyja neće to biti to, ali možda nas iznenade. Stvarno je ovo mogao biti kraj serije.

Tags: