Autor Tema: The Sopranos  (Posjeta: 37829 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #90 : 14.03.2013. 16:21:41 »
Ja i The Wire nisam gledao. Tako da mi i to ide na popis.
Inače dugo ću gledat Sopranose, jer uglavnom stignem dnevno po jednu epizodu pogledat. Zakon mi je što u seriji dosta puta spominju mafijaške filmove. Poput Kuma i Goodfellas  clapp

Offline anga

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #91 : 14.03.2013. 17:16:12 »
Obavezno pogledaj.  ;)
Ne gledam ni ja puno više, jednu ili dvije. Osim što ne stignem, nije mi je to serija koju možeš gledati po cijele dane i pustiti mozak na pašu.
Kuma je valjda bio glavna inspiracija. :mafija

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #92 : 14.03.2013. 20:07:18 »
Ja i The Wire nisam gledao. Tako da mi i to ide na popis.
Inače dugo ću gledat Sopranose, jer uglavnom stignem dnevno po jednu epizodu pogledat. Zakon mi je što u seriji dosta puta spominju mafijaške filmove. Poput Kuma i Goodfellas  clapp
Da, glavni utjecaj na Chasea (kreator) su imali Kumovi i Dobri Momci. Čovjek je genijalac. Rekao bih jedan od najvažnijih osoba što se tiče serija. Još je pisaco scenarije za The Rockford Files, Kolchak: The Night Stalker i Northern Exposure, a NE i Kolchak su poptuno drugačije serije od Sopranosa. Dakle, nije fokusiran na jedan žanr.

David Simon mu je jako sličan. On je pak kreator Žice, Homicidea i Tremea. I pisao je za Generation Kill. Dva jako slična genijalca.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #93 : 14.03.2013. 20:51:52 »
Serija sa vjerovatno najboljom muzikom :) Koliko se samo vrhunskih pjesama moze cuti kroz seriju  clapp...niko im ne moze parirati u tom pogledu.
A da ne pricam koliko je dobar uvod.Woke Up This Morning  8) J*bena moc od teme.

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #94 : 14.03.2013. 22:17:53 »
Ja i The Wire nisam gledao. Tako da mi i to ide na popis.
Inače dugo ću gledat Sopranose, jer uglavnom stignem dnevno po jednu epizodu pogledat. Zakon mi je što u seriji dosta puta spominju mafijaške filmove. Poput Kuma i Goodfellas  clapp
Da, glavni utjecaj na Chasea (kreator) su imali Kumovi i Dobri Momci. Čovjek je genijalac. Rekao bih jedan od najvažnijih osoba što se tiče serija. Još je pisaco scenarije za The Rockford Files, Kolchak: The Night Stalker i Northern Exposure, a NE i Kolchak su poptuno drugačije serije od Sopranosa. Dakle, nije fokusiran na jedan žanr.

David Simon mu je jako sličan. On je pak kreator Žice, Homicidea i Tremea. I pisao je za Generation Kill. Dva jako slična genijalca.

Je Chase je genijalac, i kao što kažeš nije fokusiran na samo jedan žanr. Ma legenda.

Citat:
Serija sa vjerovatno najboljom muzikom  Koliko se samo vrhunskih pjesama moze cuti kroz seriju  ...niko im ne moze parirati u tom pogledu.
A da ne pricam koliko je dobar uvod.Woke Up This Morning   J*bena moc od teme.

Da soundtrack je odličan. I ova muzika kad počinje serija mi je odma sjela super, predobra stvar.

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #95 : 15.03.2013. 13:49:55 »
Jučer sam vidio jednog čovjeka, isti Salvatore Big Pussy  ti_si_Bog

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: The Sopranos
« Odgovor #96 : 15.03.2013. 21:44:36 »
Ja sam ovu seriju poceo gledat tako sto sam otisao u dvd klub i ne znajuci sta da uzmem koji film ili seriju, ugledam dvd omot sa Tonijem i ne znam sta mi bi uzmem i dignem prvu sezonu iako pojma nisam imao ni kakva je serija ni o cemu je, znaci bas nista  ;D Kad sam krenuo gledat prve 2 ili tri epizode smorile me scene sa psihijatricom i malo falilo da odustanem, medjutim nastavim gledat i posle je sve istorija  smileyNO1 Kad se samo setim kako sam skidao epizode sa neta preko bearshera brzinom 12 kilobajta  rofl skidalo mi je nekih 20tak sati ja mislim po jednu onu obicnu epizodu ... odgledam ujutro epizodu i odmah stavljam sledecu da se skida za sutra dan  :pevusi: najgore mi je bilo kad sam odgledo 2. sezonu i posle nigde nisam mogao naci dalje sezone a navukoh se ko ...  medjutim saznadoh da to moze da se skida sa neta i tako sam i poceo skidat serije ...

Ja recimo kad sam pratio ovu seriju tema na forumu nije ni postojala, ja nisam mogao vjerovat reko kako dobra serija a ni temu nema  :o Serija je zavrsena 2007. godine koliko se sjecam, a tema ova otvorena je mjesec ipo dana do pocetka 2012. godine. Serija je dosta slabo bila gledana, tek kad je krenula na RTS malo se pocelo pricati o njoj ...
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline issi108

  • Novi član
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #97 : 16.03.2013. 00:28:54 »
ja samo mogu reći da je ova serija kriva što sam se pribacijo u piratiju!!!
redovito sam je pratija na hrt, dapače to je bila jedina serija koju sam redovito pratija
ali kad sam otiša u vojsku, propustija san sezonu na tv-u.
naravno nakon šta san se vratija kući počelo je traženje kad će reprize,
ali u međuvremenu otkrija sam mulu ili limewirw, nisan siguran i tako je krenulo
poslije su došli torrenti i tako to!!!

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The Sopranos
« Odgovor #98 : 31.03.2013. 12:47:02 »
krecem s trecom sezonom  ;D

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: The Sopranos
« Odgovor #99 : 31.03.2013. 23:07:35 »
Ja recimo kad sam pratio ovu seriju tema na forumu nije ni postojala, ja nisam mogao vjerovat reko kako dobra serija a ni temu nema  :o Serija je zavrsena 2007. godine koliko se sjecam, a tema ova otvorena je mjesec ipo dana do pocetka 2012. godine. Serija je dosta slabo bila gledana, tek kad je krenula na RTS malo se pocelo pricati o njoj ...
U cijelom mom društvu uvijek je bila omiljena.
Jbt, ko ne bi volio ovakve face:

 ;D

Čitao sam prije nekoliko godina da je valjda neka njujorška mafijaška porodica slavila godišnjicu postojanja ili tako nešto i da su na proslavu zovnuli i cijelu glumačku ekipu.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Cycling 4 life

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #101 : 20.06.2013. 02:40:34 »
Dugo nisam bio ovako u šoku kao sad. 51 godina i otišao. Highlight karijere definitivno film True Romance i Sopranosi. Iako je u True Romance imao sporednu ulogu, odigrao ju je za pamćenje.

Tony Soprano je jedan od najboljih i najznačajnijih televizijskih likova i hvala mu na tome. I naravno, koliko hvala Chaseu, toliko hvala i Gandolfiniu na najboljoj HBO seriji i najboljoj seriji prošlog desetljeća. Iako su počeli 1999. godine, većim dijelom je snimana u prošlom desetljeću. Teško je sad nešto suvislo napisati. Baš me zanima što će Edie Falco reći pošto su bili u odličnom odnosu i poslije završetka serije.




Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #102 : 20.06.2013. 02:49:48 »
Ja ne mogu da vjerujem  :'(

Hvala na svemu,legendo.Pocivaj u miru.  :zbogom

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #103 : 20.06.2013. 02:59:12 »
Gde baš sad kad sam na pola serije  :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm
Baš kad sam planirao hvalospev za seriju i njega... Izuzetan glumac.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #104 : 20.06.2013. 03:23:04 »
Ja vam ne mogu opisati koliko mi ga je zao.

Spoiler for Hiden:
Jednom sam pustio suzu zbog njegovog lika,na kraju serije...sad je pustih zbog njega  :'(

Offline DreamOn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 79
Odg: The Sopranos
« Odgovor #105 : 20.06.2013. 04:55:08 »
51 godina, e u pm... Tuga :( RIP legendo ti_si_Bog

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: The Sopranos
« Odgovor #106 : 20.06.2013. 08:56:26 »
Upravo doznao...  :(

R.I.P. Tony
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Sopranos
« Odgovor #107 : 20.06.2013. 12:43:45 »
 Šokiran sam na ovu vijest RIP   
Mrzim lopatare i limune

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #108 : 20.06.2013. 13:05:52 »
Auuuuuuuuuuuu bog te mazo  cry1 cry1 cry1 Sinoc se olesim i sad kad sam se probudio ovo je prvo sto sam vidio . Nevjerovatno . Gledao sam neke intervjue i emisije gdje je gostovao i bio je bas pozitivan lik . Neka legenda pociva u miru .

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: The Sopranos
« Odgovor #109 : 20.06.2013. 13:30:53 »
tek sad vidio, ne mogu vjerovati  :( RIP

Offline Sheenter

  • Član
  • ***
  • Postova: 502
  • Spol: Muški
  • Hodajuća reklama za D.I.N.-Duvansku industriju Niš
Odg: The Sopranos
« Odgovor #110 : 20.06.2013. 14:45:04 »
Počivaj u miru legendo!  :(

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: The Sopranos
« Odgovor #111 : 20.06.2013. 16:56:29 »
Užas. Jako mi je žao. :zbogom

Baš me zanima što će Edie Falco reći pošto su bili u odličnom odnosu i poslije završetka serije.
I mene ovo zanima, osećam se kao da bi me njen komentar nekako utešio. :(

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: The Sopranos
« Odgovor #112 : 20.06.2013. 21:03:23 »
Počivaj u miru, legendo!
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: The Sopranos
« Odgovor #113 : 20.06.2013. 23:30:36 »
RIP legendo...

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #114 : 21.06.2013. 01:09:43 »
 :'(


Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #115 : 21.06.2013. 23:08:08 »
Eto pogledao sam zadnju epizodu i kraj je baš ostavio puno materijala za razmišljanje.
Ja iskreno ni ne znam šta da mislim o kraju, na internetu se da puno teorija pročitat.
Nemam vremena pisat eseje i referate o seriji. Mogu samo reći da me serija potpuno osvojila još prve epizode. Ovih dana ću još malo googlat o kraju.
Spoiler for Hiden:
kraj je baš onako čudan, kad je Tony podigao glavu oni prekinu...Sad može biti da je onaj tip što je zašo u WC ubio Tonyja, a ne mora bit. Može biti da se nije ništa posebno ni desilo. Možda ga onaj tip nije ni namjeravao ubit, ali je stalno gledao u Tonyja jer ga vjerojatno zna iz vijesti itd. A onda opet s druge strane sam se sjetio one scene kad je Tony bio u čamcu s Bobijem, pa mu je Bobby za smrt rekao ovo  "you probably don't hear it", a zadnja scena je završila u tišini.

I fantastična mi je pjesma bila na kraju epizode

Journey - Don't Stop Believin' (Live in Houston)

I R.I.P legendo

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #116 : 21.06.2013. 23:16:57 »
Evo ti http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,5831.msg208348.html#msg208348  :)

Spoiler for Hiden:
Ukratko, Tony je sigurno ubijen. Hintova ima mali milijun koji čine čvrsti dokaz.

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #117 : 21.06.2013. 23:31:06 »
Hvala  drinks

Sutra budem to pročitao :)

Spoiler for Hiden:
iako i ja mislim da je ubijen, ali kad ono pročitam onda ću vjerojatno biti siguran

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #118 : 21.06.2013. 23:46:10 »
Spoiler for Hiden:
Ma roknuli su i njega i zenu i malog . Jedino je cerka prezivjela .

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #119 : 21.06.2013. 23:48:09 »
Nema se tu o cemu raspravljati i ako je na netu popularno raspravljati o raznim teorijama.

Spoiler for Hiden:
Tony je ubijen.Ako ti je muka da citas i trazis po netu neka objasnjenja,evo da ti uprostim i skratim :) Ono sto mu je Bobby rekao u camcu,o tome je i Tony kasnije razmisljao i tako se i desilo.Taj POV(dakle ono sto Tony vidi) kadar je sve lijepo pokazao u poslednjih 5 minuta(taj kadar se i provlaci i ranije nekoliko puta u epizodi). Kad god neko udje u restoran,cuje se ono zvono i Toni pogleda ko je usao i svaki put mi to vidimo.Onaj tip je otisao pozadi i jasno se vidi da ima dovoljno prostora da pridje Toniju sa ledja(kamera se tu namjerno malo duze zadrzala kako bi nam omogucila to da ukapiramo).Ono crnilo i tisina se javljaju u sred stiha i to je taj poslednji kadar - to je ono sto Tony vidi.Onaj lik ga je ubio.
Obicno na kraju epizode odma ide credits,dok je ovdje na kraju jedno 10-ak sekundi tisine pa tek onda credits.

Jednostavno,serija je zavrsena genijalno.Mnogi nisu ukapirali ili jednostavno zele da je Tony ziv pa se zato i raspravlja,ali je u sustini sve jasno :)


Svaka cast ovima iz restorana sto su ispostovali Jamesa.



Tony Soprano je najveca ikona i vjerovatno najznacanija uloga moderne televizije. James je ostavio nevjerovatan trag i zasluzio je da ga pamte.

Tags: