Autor Tema: Black Sails  (Posjeta: 56881 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #120 : 02.04.2015. 02:37:45 »
Pogledano finale  :)

Zemljani moji, samo jedna riječ. Silver. Ustvari, tri riječi. Long John Silver. A to znači da je ova sezona rađena za njega. Sad se sve poklopilo. I tako mi je drago što su prikazali njegov origin. Kao glavni lik iz knjige Otok s blagom, on je postao glavna inspiracija za mnoge stare filmove o piratima gdje su prikazivali gusare bez jedne noge i sa papigom na ramenu. Silveru samo još fali papiga. Nadam se da će je nabavit u trećoj sezoni  ;D
Spoiler for Hiden:
pogledajmo od početka sezone kako su gradili njegov lik. Mi smo cijelo vrijeme bili opterećeni sa kapetanom Vaneom i Flintom te njihovim sukobom, a na kapaljku su nam davali hintove što se sprema. Silver je polako, ali sigurno okretao posadu na svoju stranu sa svim onim pričama od kojih su pola bajke. Na kraju ih nije izdao i samim time je dobio potpuno povjerenje od cijele posade koja će rađe dati ruku u vatru za njega nego za kapetana Flinta. To je najbolji dio ove sezone kad se sve tako lijepo poklopilo.

Cijeli taj zadnji dio su odradili točno iz knjige, a ako će se držati knjige, u trećoj sezoni nas očekuje još veća transformacija Silvera u brutalnog i nemilosrdnog gusara. Samo u trećoj sezoni dolazi Blackbeard tako da očekujem tu transformaciju isto na kraju sezone.


Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Black Sails
« Odgovor #121 : 09.05.2015. 23:18:57 »
Još nisam nikad prigovorio zbog titla, dapače, zahvalio bi se, ali ovo me je potpuno razočaralo.
Spoiler for Hiden:

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Black Sails
« Odgovor #122 : 10.05.2015. 10:43:28 »
koja je to epizoda?

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Black Sails
« Odgovor #123 : 10.05.2015. 13:25:33 »
S02E03

00:46:57,648 --> 00:47:00,111


to je sređeno

« Zadnja izmjena: 10.05.2015. 13:46:55 maksi »

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Black Sails
« Odgovor #124 : 20.07.2015. 14:06:21 »
http://www.ryot.org/most-badass-pirate-female-chang-shih/913389

možda da i nju prokrijumčare iz Južnokineskog mora  ;D

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #125 : 31.07.2015. 20:17:35 »
Treća sezona kreće početkom sledeće godine.

I obnovljeno je za četvrtu sezonu.

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Black Sails
« Odgovor #126 : 31.07.2015. 22:06:19 »
 navijacica navijacica navijacica

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Sails
« Odgovor #127 : 01.08.2015. 12:09:37 »
ja sam odustao od gledanja dok ne izađu sve sezone, najvjerojatnije. da bude veći užitak.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #128 : 07.08.2015. 15:30:56 »
Pogledah obje sezone. Mogu samo reći: Ovako se radi serija.  :)  Stvarno odlično, u svakom pogledu. Kad je uporediš sa ovim nekim popularnijim, tipa Game of Thrones, pa GoT je smiješan za ovo. Klasu iznad je BS.

Offline Novak Vujovic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #129 : 10.08.2015. 21:14:50 »
Odlicna serija,jedva cekam trecu sezonu.Obavezno pogledati.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #130 : 01.10.2015. 20:27:23 »


The battle for Nassau begins

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #131 : 03.11.2015. 21:11:50 »
Treća sezona počinje 23. 1.  :)

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Black Sails
« Odgovor #132 : 04.11.2015. 14:40:28 »
Black sails 3 riječi: Najdraži Guilty pleasure

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #133 : 26.11.2015. 22:47:16 »
 8)


Offline pedjakg

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Black Sails
« Odgovor #134 : 07.12.2015. 19:55:41 »
Prvu sezonu sam gotovo u dahu pogledao, serija mi je neverovatno dobro legla.
Samo me jedna stvar buni... Nisam siguran, ali zar putovanje brodovima ne traje mesecima, nekada i godinama? Do trece epizode u drugoj sezoni sam mislio tako, ali u razgovoru izmedju Gospodje Barlov i Elenor Gatri o kapetanu Flintu, Elenor joj kaze sledece:
Spoiler for Hiden:
I saw the look on his face the last night he left this place and i beg to differ.
Da li je Flintova  plovidba iz  prethodnih par epizoda uspela da se odvije u jednom danu?
Shvatam da ne mogu radnju serije da razvuku u realnom vremenu koje je potrebno,ali ova recnica mi mnogo para usi.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #135 : 29.12.2015. 10:01:40 »

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #136 : 01.01.2016. 20:45:27 »
Jos malo... :)


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Black Sails
« Odgovor #137 : 07.01.2016. 20:35:49 »
Pogledana prva sezona. Hvala svima koji su uradili titlove.
iShare, noProfit


Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #138 : 08.01.2016. 21:51:33 »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Black Sails
« Odgovor #139 : 09.01.2016. 19:21:47 »
Pogledana druga sezona. Pa ovo je sjajno. Extra serija. Od mene preporuka.
iShare, noProfit


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Black Sails
« Odgovor #140 : 23.01.2016. 23:59:10 »
Izašla epizoda iz treće sezone  navijacica
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #141 : 28.01.2016. 18:56:48 »
Pogledan početak treće sezone  :)

Sviđa mi se povratak. Sve po starom, samo neki novi pravci. Sad je Silver pravi Silver kao iz knjiga. Njegova i Flintova pustolovina može početi. Uvod Blackbearda je dobro urađen. Glumi ga karizmatični glumac. Bit će zanimljivo vidjeti doček Vanea za njega. U stvarnosti su zajedno plovili i borili.

Taman akcije, pustolovine i drame. A priča oko Max me baš i ne zanima tako da se nadam što manjoj minutaži.

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Black Sails
« Odgovor #142 : 31.01.2016. 13:31:17 »
Povledao sam pilot epizodu koja mi se prilicno dopala. Nastavicu da gledam. Iskreno, nista ne znam o piratima, tom periodu, borbama i velikim kapetanima, sem nekih osnovnih stvari koje su relativno svima poznate. Vodicu se Vikipedijom, vasim, a narocito Mulderovim komentarima, kako bi mi ovaj svet i likovi u seriji bili jasniji.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline pedjakg

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Black Sails
« Odgovor #143 : 01.02.2016. 02:00:28 »
Povledao sam pilot epizodu koja mi se prilicno dopala. Nastavicu da gledam. Iskreno, nista ne znam o piratima, tom periodu, borbama i velikim kapetanima, sem nekih osnovnih stvari koje su relativno svima poznate. Vodicu se Vikipedijom, vasim, a narocito Mulderovim komentarima, kako bi mi ovaj svet i likovi u seriji bili jasniji.

I ja sam seriju poceo bez nekog predznanja o piratima i samom radnjom serije sam se upoznao sa likovima. Na vikipediju sam odlazio samo da bih svoju neku znatizelju zadovoljio i saznao malo vise o likovima iz serije.

Odlicno su otvorili trecu sezonu, prva epizoda je bila super, medjutim desavanja u drugoj su rastegli previse za moj ukus, cak kako su neka druga desavanja znatno znacajnija iz prethodnih sezona upakovali u dosta krace vreme, ovo je bilo nepotrebno razvlacenje. Mislim da je Rej Stivenson odlican glumac i pravi izbor za Crnobradog. Za one koji ne znaju glumio je u seriji Rim.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #144 : 01.02.2016. 03:27:59 »
Pogledana druga  :)

Inače, kako sam odrastao na piratskim filmovima na svu sreću dosta često su puštali stare piratske filmove sa Errolom Flynnom (koji je glumio i najboljeg Robin Hooda). Ti filmovi su spadali u swashbuckler podžanr (uglavnom pirati i mačevanje) nažalost danas više ne puštaju piratske filmove stvarno rijetko kao i mnoge druge klasike pa sam bio te sreće da sam odrastao na njima i jednu stvar sam posebno volio kao klinac. To mi je tad valjda bila najvažnija stvar, a to je da kapetan zajedno sa svojim suborcima i brodom upadnu u oluju  ;D to je bilo uvijek jedno od glavnih pravila takvih filmova. Danas mi naravno tako nešto nije najvažnije, ali lijepo se bilo prisjetiti u ovoj epizodi zbog čega sam zavolio ovakvu vrstu filmova to jest serija.

Oluja je jako dobro prikazana. Baš kako treba, zastrašujuće. Silver je proživio najteže trenutke, ali tako i treba jer će ga samo to ojačat baš kao i u knjizi, a to će biti potrebno za daljni tijek radnje.

Dobra epizoda, očekivano sporija.

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Black Sails
« Odgovor #145 : 01.02.2016. 10:19:54 »
Povledao sam pilot epizodu koja mi se prilicno dopala. Nastavicu da gledam. Iskreno, nista ne znam o piratima, tom periodu, borbama i velikim kapetanima, sem nekih osnovnih stvari koje su relativno svima poznate. Vodicu se Vikipedijom, vasim, a narocito Mulderovim komentarima, kako bi mi ovaj svet i likovi u seriji bili jasniji.

I ja sam seriju poceo bez nekog predznanja o piratima i samom radnjom serije sam se upoznao sa likovima. Na vikipediju sam odlazio samo da bih svoju neku znatizelju zadovoljio i saznao malo vise o likovima iz serije.

Odlicno su otvorili trecu sezonu, prva epizoda je bila super, medjutim desavanja u drugoj su rastegli previse za moj ukus, cak kako su neka druga desavanja znatno znacajnija iz prethodnih sezona upakovali u dosta krace vreme, ovo je bilo nepotrebno razvlacenje. Mislim da je Rej Stivenson odlican glumac i pravi izbor za Crnobradog. Za one koji ne znaju glumio je u seriji Rim.

Pogledao sam tri epizode. Zarazno je. Najdrazi mi je kapetan Flint, ostali su neki manje a neki vise dragi (kuvar me dosta iritira, a ne znam zasto) ali su prilicno zanimljivi. Svidja mi se Nassau, i kako je sve to organizovano kao free world.
Ovo da pitam, kapetan Flint je ridjobradi? Nekako sam ga zamisljao bradatijeg, starijeg i sta znam... Ali super je lik.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Black Sails
« Odgovor #146 : 03.02.2016. 19:22:08 »
Zavrsena prva sezona. Zanimljivo je, puno stvari se desava i dosta dobro je oslikan duh pirata i njihovog sveta.
Flint je okrutan, covek sa kojim se ne treba zamerati. Eleonor je zenska verzija njega, i valjda zbog toga njih dvoje odlicno saradjuju. Znaju sta hoce i ne prezaju ni od cega. Uvek su dva koraka ispred svih.
Zanimljiva mi je prica oko Urke i potera za blagom i jedva cekam da vidim u kojem ce se smeru to odvijati. Za sada sam prezadovoljan.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Black Sails
« Odgovor #147 : 07.02.2016. 21:13:42 »
Zavrsena druga sezona. Rekao bih nesto slabija od prve, ali poslednje dve epizode su odlicne.
Spoiler for Hiden:
Drago mi je da Flint i Vane saradjuju zajedno, mada su mi Flint i Silver mnogo savrseniji kad su u paru. Silver, nakon sto me je nervirao u pocetku, sada je izrastao u odlicnog lika sa karakteristikama velikog coveka.
Smrt gdje. Barlow je definitivno najsokantniji momenat u sezoni. Zao mi je zbog nje. Voleo bih da je i dalje vidim u fleshbackovima.
Otmica male Abigail je nekako nedovoljno dobro prikazana. Mislim da su morali puno bolje da urade i da nas vise vezu za njen lik.
Jack je naporan. Max mi je bas kul, ali bi mi bilo draze da je njena prica povezanija sa Eleanorinom.
Sve u svemu, sjajan guilty pleasure sa dobrim likovima. Scene na brodovima su uvek fantasticne, borbe sasvim dobre i nema previse twistova vec se serija lepo razvija.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #148 : 16.02.2016. 01:25:58 »
Pogledana treća  :)

Svidjelo mi se sve od scena na otoku i rasprava o stategiji
Spoiler for Hiden:
Rackham objasnio, ali došao lukavi Crnobradi da dodatno objasni kako je Kapetan Flint mrtav pa da izaberu njega. Rackham je inače bio vrstan strateg ono što sam pročitao u jednoj od knjiga koje imam i jedan dio kaže kako je uz Anne Bonny imao još jednog ženskog pirata, Mary Read. Ona bi se mogla uskoro pojaviti. Nadam se da će i prikazati izgradnju slavne zastave koju je on osmislio.

Scene sa Kapetanom Flitnom i Silverom su odlične. Pošto oni nisu stvarni pirati kao ovi gore, ali u knjizi kasnije postaju neprijatelji. Sviđa mi se kako se Silver mijenja. Već je sad dosta drugačija osoba nego što je bio u prvoj sezoni. Treba mu ta promjena zbog onoga što će napraviti iako još nije dosegnuo tu razinu kao što smo vidjeli u onoj sceni kada Kapetan Flint ubije onu dvojicu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #149 : 23.02.2016. 01:18:07 »
Pogledana četvrta i peta  :)

Ho ho ho  ti_si_Bog

Dvije fantastične epizode. I u knjizi sam obožavao dio kad budu zarobljeni. Taj dio je ekraniziran savršeno. Tu se i prvi put pojavio
Spoiler for Hiden:
Ben Gunn koji je inače član Flintove grupe. Vrlo popularan lik. Još samo da se pojavi Jim Hawkins.

Ostatak dio epizode isto zadovoljavajuć. Pogotovo Kapetan Vane i Crnobradi. Kapetan Vane ne želi ići s njime, ali ovaj ga je uspio dobiti. Odlično su napravili strategiju za one brodove. Sad kad Kapetan Flint i robovi dođu pa zauzmu ono što im pripada. Do finala još ima, ali bit će po svemu sudeći odlično.

Scenarij se isto popravio, pogotovo u ove zadnje dvije epizode i u Flintovom liku. Onaj cijeli razgovor sa Silverom ili sa kraljicom.

Tags: