Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 863020 )

0 članova i 5 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3240 : 02.10.2011. 20:08:01 »
Cekao 4 dana i nista... Uglavnom i nema veze, pronasao sam resenje, programcic se zove Smart Office For s60v5, cita ppt, doc, pdf ma sve, a i odlican je za knjige recimo, vrlo jednostavno se krecete kroz dokument... Eto ukoliko neko ima slicnih problema neka skine ovo, moja preporuka...

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3241 : 03.10.2011. 19:07:11 »
Radio sam nedavno reinstalaciju Windowsa. Sada kada koristim bilo koji internet pretraživač, odjednom se ceo kompjuter zamrzne. Instalirao sam i Flash, i Shockwave, i sveže drajvere za Nvidiu... Ništa se ne popravlja. Pretražio sam na viruse, malware i ostalo, ništa nije nađeno. Tako da apsolutno nemam pojma šta mu je.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3242 : 03.10.2011. 19:59:13 »
Radio sam nedavno reinstalaciju Windowsa. Sada kada koristim bilo koji internet pretraživač, odjednom se ceo kompjuter zamrzne. Instalirao sam i Flash, i Shockwave, i sveže drajvere za Nvidiu... Ništa se ne popravlja. Pretražio sam na viruse, malware i ostalo, ništa nije nađeno. Tako da apsolutno nemam pojma šta mu je.

Koji hard disk imaš?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3243 : 03.10.2011. 20:10:59 »
Radio sam nedavno reinstalaciju Windowsa. Sada kada koristim bilo koji internet pretraživač, odjednom se ceo kompjuter zamrzne. Instalirao sam i Flash, i Shockwave, i sveže drajvere za Nvidiu... Ništa se ne popravlja. Pretražio sam na viruse, malware i ostalo, ništa nije nađeno. Tako da apsolutno nemam pojma šta mu je.

Koji hard disk imaš?

HDD 160GB WD7200, nadam se to to...

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3244 : 03.10.2011. 21:14:26 »
Radio sam nedavno reinstalaciju Windowsa. Sada kada koristim bilo koji internet pretraživač, odjednom se ceo kompjuter zamrzne. Instalirao sam i Flash, i Shockwave, i sveže drajvere za Nvidiu... Ništa se ne popravlja. Pretražio sam na viruse, malware i ostalo, ništa nije nađeno. Tako da apsolutno nemam pojma šta mu je.

Koji hard disk imaš?

HDD 160GB WD7200, nadam se to to...

Ok, WD na 7200 obrtaja , ali wd black, green, blue? Mada, problematične su green serije, ali ne znam da li ima tako malog kapaciteta, tako da verovatni i nije green.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3245 : 03.10.2011. 21:34:06 »
Radio sam nedavno reinstalaciju Windowsa. Sada kada koristim bilo koji internet pretraživač, odjednom se ceo kompjuter zamrzne. Instalirao sam i Flash, i Shockwave, i sveže drajvere za Nvidiu... Ništa se ne popravlja. Pretražio sam na viruse, malware i ostalo, ništa nije nađeno. Tako da apsolutno nemam pojma šta mu je.

Koji hard disk imaš?

HDD 160GB WD7200, nadam se to to...

Ok, WD na 7200 obrtaja , ali wd black, green, blue? Mada, problematične su green serije, ali ne znam da li ima tako malog kapaciteta, tako da verovatni i nije green.

To ne bih znao, svugde piše samo to, bez te boje.

Offline Dibidus41

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3246 : 04.10.2011. 15:13:05 »
DodŽoh u posed jednog TV/Monitora tipa ViewSonic VT2405LED.

Zna li neTko da li i kako može da se preradi da preko USB-a gledam i .avi fajlove, npr.
a ne samo slike i tekst??

Fala.

Offline Dibidus41

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3247 : 04.10.2011. 19:37:50 »
Zna li neko 'di je Mary_J??

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3248 : 04.10.2011. 22:37:47 »
Trebaju mi linkovi za Once.Upon.A.Time.In.America.SE.1984.MULTiSUBS.2DiS C.PAL.iNT.DVDR-NEOTERiC ako je moguće naći bilo kakav izvor za kupovinu, može na PM. Hvala.
Da ne molim ljude po forumima ako imaju film pa da mi kopiraju i šalju, radije bi "kupio" negde na Net-u. Ovo izdanje mi treba zbog određenog titla koji je na njemu.
iShare, noProfit


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3249 : 05.10.2011. 21:59:09 »
Skinuo sam  ESS 5.0, pri kraju instalacije je nestalo struje, tako da nije instalirano do kraja. Upalio sam računar, i pojavilo mi se ovo



Nakon toga sam htio da izbrišem program, pa instaliram ponovo, međutim, taj program uopšte ne postoji u Add Or Remove Program, zatim sam skinuo Your Unistaller 2010, ni tamo nema programa. Onda sam skinuo ponovo instalaciju za ESS, prvo je krenuo da izbriše prethodno ali ne može, logično jer mi stari "nedopunjeni" AV još uvijek radi, evo slika:



Dakle, ne može da ga izbriše. Šta da radim?

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3250 : 05.10.2011. 22:15:40 »

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3251 : 05.10.2011. 22:23:38 »
Ne radi zbog toga što ja program uopšte nemam na start pa na all programs, imam ga samo kao ikonicu i u program filesu, probao sam ručno izbrisati eset folder i piše da ne može, koristi se, ima li ko kakav drugi savjet?

Offline Dibidus41

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3252 : 05.10.2011. 22:36:08 »
Probaj iz Safe Moda ručno da ga obrišeš (nisam siguran, možeš li zaustaviti njegov proces, ako radi u Safe Modu)!!
A ondaK i iz registry baze!!

Malo dugo traje, pa je možda najbolja reinstalacija OS-a, što ti ne gine, kako mi se čini!?!

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3253 : 05.10.2011. 22:55:33 »
Probaj da zaustaviš ekrn.exe iz task menadžera, pa da onda pokreneš instalaciju.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3254 : 05.10.2011. 23:13:30 »
Ne može se ubiti Esetov proces iz Upravljača zadacima (onda bi ga svaki virus onesposobio tako očas posla). Imaš li tačke vraćanja sistema, Šubi? Vrati računar dan pre nego što si pokušao s instalacijom. Ako neće, pokreni msconfig i u jezičku Startup onesposobi ESET da se podiže sa sistemom. Restartuj računar, pa pokušaj s vraćanjem sistema u ranije doba. Ako ne ide, malo ćemo petljati po registru.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3255 : 05.10.2011. 23:40:59 »

Ma formatiraj, ne treba ti vise od sat vremena  ;)

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3256 : 05.10.2011. 23:48:40 »
Kako na ovom modelu



resetovati muzičku biblioteku, znači da bude potpuno prazna pa da ispočetka dodajem pesme u nju? Vraćanje telefona na fabričko podešavanje nije pomoglo. Dosta toga mi se zabagovalo i za mnoge izvođače stoji pogrešan broj pesama.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3257 : 06.10.2011. 00:04:38 »

Ovo je 5800 ?

Pa mozes pobrisati sve pjesme sa kartice (ili cut/paste na PC), pa ponovo vratiti na karticu i onda Refresh Library.

Al' nije mi jasno sta se uopce desilo  :ne-zna Zar nije kada udjes u Music Library imas da biras Artist, Albums, Playlists itd. Pa udjes recimo na Artist, tamo je spisak izvodjaca, pa na izvodjaca onda imas spisak albuma i konacno pjesme. Gdje tu ima broj pjesama ?

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3258 : 06.10.2011. 00:35:57 »
Ne radi zbog toga što ja program uopšte nemam na start pa na all programs, imam ga samo kao ikonicu i u program filesu, probao sam ručno izbrisati eset folder i piše da ne može, koristi se, ima li ko kakav drugi savjet?
znam sve to, vec si rekao, nego jesi probao removal tool o kojeg sam ti napisao post? Ne pamtim koji to bese program, znam da je bio ranije neki program koji brise ceo eset sa kompjutera, bukvalno sve, da bi uradio clean install.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3259 : 06.10.2011. 01:27:34 »

Ovo je 5800 ?

Pa mozes pobrisati sve pjesme sa kartice (ili cut/paste na PC), pa ponovo vratiti na karticu i onda Refresh Library.

Al' nije mi jasno sta se uopce desilo  :ne-zna Zar nije kada udjes u Music Library imas da biras Artist, Albums, Playlists itd. Pa udjes recimo na Artist, tamo je spisak izvodjaca, pa na izvodjaca onda imas spisak albuma i konacno pjesme. Gdje tu ima broj pjesama ?

5230, piše u naslovu slike.

Ne mogu da pobrišem sve pesme sa kartice jer izvođači ostaju u biblioteci, i onda telefon prikazuje kao da ima njihovih pesama, a zapravo nema. I dešava se da za nekog izvođača piše da ima dve ili tri pesme u biblioteci, a zapravo ima samo jednu. Ili da od neke grupe postoji 157 pesama, a ima 71. A ako probam da izbrišem tog izvođača (i sve njegove pesme, naravno), on će da izbriše to što ima i da prikaže ovaj imaginarni ostatak. Znači piše, recimo, da izvođač ima dve pesme, a zapravo ima jednu. Zadam komandu "Delete Artist" i obriše tu pesmu, ali i dalje stoji ime izvođača i piše da ima jednu pesmu. A kad pokušam da ga obrišem sa liste, onda neće; dobijem poruku da je fajl oštećen, ili tako nešto, i da neće da izbriše. Mnogo toga se pomešalo i sad ne znam ko ima koliko pesama, pa hoću sve to da resetujem.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3260 : 06.10.2011. 02:08:37 »

Kod mene kad uradim Refresh List on to sve azurira, ako je nesto u medjuvremenu izbrisano izbaci.

btw. Probaj ovo. To bi trebalo da je tvoj problem  ;)

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3261 : 06.10.2011. 18:07:01 »
Uradio sam kako je pisalo u uputstvu, ali sam zastao kod ovog koraka:

Citat:
7. Finally go to Private\10281e17 There you should see 4 files 2 are Mp3 files other are Podcast files. Delete mpxv2_2.db & mpxv2_2.db-journal for Mp3 files list and Delete pcv6_1.db & pcv6_1.db-journal for Podcast files list. Shown above right

Ja sam u tom folderu našao tri fajla od kojih nijedan nije bio MP3 fajl, a bio je jedan sa pcv6_1.db u imenu. Nakon što sam obrisao taj fajl i ušao u muzičku biblioteku, ona je bila prazna, ali je onda telefon pretražio memoriju, osvežio biblioteku, i sve je bilo isto kao i ranije! :dash

Da li da izbrišem sve iz onog foldera gde sam našao na druge fajlove u odnosu na uputstvo? Možda da sklonim muziku iz telefona pa da ubacim sve ispočetka?


EDIT: Obrisao sam sve te fajlove, muziku sam prebacio u drugi folder, i sad je u redu. Nema više zbunjivanja i lažnih informacija, da za nekog piše da ima 50 pesama a ima tri puta manje. A ako se nešto slično desi, samo ću da ponovim postupak. smileyNO1
« Zadnja izmjena: 06.10.2011. 19:09:05 Dakyorlando »

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3262 : 06.10.2011. 18:55:15 »
Vrati računar dan pre nego što si pokušao s instalacijom.

Ovo sam i uradio, sve je OK sad, hvala na odgovorima  :)

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3263 : 06.10.2011. 23:52:57 »
Uradio sam kako je pisalo u uputstvu, ali sam zastao kod ovog koraka:

Citat:
7. Finally go to Private\10281e17 There you should see 4 files 2 are Mp3 files other are Podcast files. Delete mpxv2_2.db & mpxv2_2.db-journal for Mp3 files list and Delete pcv6_1.db & pcv6_1.db-journal for Podcast files list. Shown above right

Ja sam u tom folderu našao tri fajla od kojih nijedan nije bio MP3 fajl, a bio je jedan sa pcv6_1.db u imenu. Nakon što sam obrisao taj fajl i ušao u muzičku biblioteku, ona je bila prazna, ali je onda telefon pretražio memoriju, osvežio biblioteku, i sve je bilo isto kao i ranije! :dash

Da li da izbrišem sve iz onog foldera gde sam našao na druge fajlove u odnosu na uputstvo? Možda da sklonim muziku iz telefona pa da ubacim sve ispočetka?


EDIT: Obrisao sam sve te fajlove, muziku sam prebacio u drugi folder, i sad je u redu. Nema više zbunjivanja i lažnih informacija, da za nekog piše da ima 50 pesama a ima tri puta manje. A ako se nešto slično desi, samo ću da ponovim postupak. smileyNO1

Ma vjerovatno ga treba s vremena na vrijeme ocistiti  ;)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3264 : 06.10.2011. 23:56:03 »
E sad možda nije na mestu ovo pitanje al da pitam.. Dal je neko građevinski inž. ili dal neko poznaje nekog(prijatelj, rođak, kum, kolega sa faxa, imate frajera koji poznaje frajera koji zna frajera..) da je to završio i da je to radio i da hoće da radi taj posao u Alžiru.. Stari mi tamo radi(gazda je Alžirac, uzima radnike iz Srbije) pa sad im je neka frka za ljudima, otvara im se posao, a treba im takav profil radnika, otvoren je konkurs u Srbiji preko Mapower-a(HR agencija koja posluje u celom svetu, reklamiraju se na stadionu Juveta.. da, znam opet se pominje taj calcio  :)).. Proverena firma, sigurna zarada, plaćeni svi troškovi, godišnji, regres, prijava, smeštaj, put.. nije nikakva prevara, stari mi radi dole, on mi je i preneo da im treba radnika, imam kontakt(Skype, mail, poslovni mail, 'fon..) od našeg čoveka koji je direktor u toj firmi u Alžiru.. Ako neko ima iz Srbije, nek mi se javi na PM, za dalji kontakt.
Volio bih da pomognem ako mogu nekom.. i da ne misli neko da sad tražim nekakvu protiv uslugu, ovo je poziv iz čiste dobre volje da ako mogu nekom pomoći, učiniću to..
Hvala..
iShare, noProfit


Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3265 : 07.10.2011. 01:09:01 »
Evo i ja da pitam nešto.
Otac mi je uzeo mts internet onaj usb modem, ali je već jednom bio na popravci i nakon popravke nikako ne može ('ajde što ne može on, nego ne mogu ni ja) da uspostavi vezu tj. da se poveže na internet.

Onda sam se ja setio da imam telenorov modem od pre godinu dana, malo proguglao i otključao ga. Našao sam i gde se podešava novi profil, popunio ga podacima koje sam imao sa mts-a oko apn-a, username, password...... i sad mi prijavljuje grešku da tamo neki kompjuter nije odreagovao

Ima li neko rešenje za ovu noćnu moru. Izgubih celo veče  :dash :dash

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3266 : 07.10.2011. 18:30:45 »
Da li je neko od vas imao iskustva sa Windows serverom 2008 i MultiPoint Serverom 2010?
Treba da održim predavanje u obliku prezentacije u Power pointu, ali tako da se ono što ja radim na svom kompjuteru vidi na ostalih 30 umreženih (zapravo, to su 3 komputera sa po 10 monitora i tastatura). Na glavnom kompjuteru je Windows server 2008, a na ostalim MultiPoint server 2010. Svako od slušalaca ima poseban nalog. Moje pitanje je: kako da ono što ja radim bude vidljivo na ostalim kompjuterima?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3267 : 07.10.2011. 22:09:34 »
Ne ynam direktan odgovor na tvoje pitanje, ali VNC bi to odradio lako
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3268 : 09.10.2011. 13:22:58 »
Kad uključim kompjuter, iz kućišta se čuje neko zujanje. Ne bih znao da kažem koja komponenta to uzrokuje. Nakon nekoliko minuta zujanje prestane i čuje se samo ono duvanje koje je uobičajeno i koje se uvek čuje, ali me ipak brine to zujanje u prvih par minuta. Do čega bi ono moglo da bude? Šta da proverim od hardvera? Inače, temperature procesora i grafičke se kreću u rasponu od oko 50-60 stepeni u stanju mirovanja, tj. kad nije pokrenuta nijedna od zahtevnih igara.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3269 : 09.10.2011. 14:07:52 »
Kad uključim kompjuter, iz kućišta se čuje neko zujanje. Ne bih znao da kažem koja komponenta to uzrokuje. Nakon nekoliko minuta zujanje prestane i čuje se samo ono duvanje koje je uobičajeno i koje se uvek čuje, ali me ipak brine to zujanje u prvih par minuta. Do čega bi ono moglo da bude? Šta da proverim od hardvera? Inače, temperature procesora i grafičke se kreću u rasponu od oko 50-60 stepeni u stanju mirovanja, tj. kad nije pokrenuta nijedna od zahtevnih igara.

Mislim da je u pitanju napajanje...Bar je tako kod mene...Ali meni tako već zuji 2 god. tako da don't worry, be happy ;D

Tags: