Autor Tema: The Swimmer (1968)  (Posjeta: 1211 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
The Swimmer (1968)
« : 17.04.2015. 20:09:42 »

Opis:
Westport, Connecticut, posljednji dani ljeta. Kroz krošnje ukrasnoga drveća kreće se intrigantna, gotovo u potpunosti razgolićena pojava naočitoga Neda Merrilla. Jedini je odjevni predmet tamnoplava preteča šorca za kupanje. Sunce obasjava spokojnu sredinu u zelenilu. Grije ženu sa sunčanim naočalama koja leži pored bazena. Iz sna je budi Nedov dolazak i subsekventni skok u bazen; Ned graciozno otpliva par krugova, a po izlasku iz bazena čeka ga suprug spomenute žene s osvježavajućim pićem. To su Nedovi prijatelji. Razmjenjuju slatke općenitosti. Ned im izlaže svoj plan: posjetit će sve prijatelje na putu do svoje kuće, otplivati jedan krug u njihovim bazenima. Rutu će nazvati Rijeka Lucinda, u čast gospođe Merrill, njegove supruge. Pothvat obilježavaju tipični trenuci u Nedovom životu: žene njegovih prijatelja jedu mu iz ruku, žele ga u svom krevetu, dočim ga muževi vole i mrze podjednako; nadaju se da će, ako mu budu što bliže, pokupiti gdjekoji Nedov manirizam, time i naklonost žena. No, pitat ćete se cijelo vrijeme, krije li se tu još nešto.

Izvor: fak.hr

Žanr: drama
Zemlja: SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 95 min
Režija: Frank Perry, Sydney Pollack
Scenarij: Eleanor Perry, John Cheever
Glumci: Burt Lancaster, Janet Landgard, Janice Rule, Tony Bickley, Marge Champion, Nancy Cushman, Bill Fiore, David Garfield, Kim Hunter, Rose Gregorio...

IMDb

« Zadnja izmjena: 07.05.2015. 09:28:42 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Swimmer (1968)
« Odgovor #1 : 07.05.2015. 09:37:29 »
Predobar film, čudi me da nije poznatiji. Posebno treba pohvaliti režiju, ne znam kada sam gledao nešto ovako dobro odrađeno, kadrovi su urađeni umjetnički. Priča je adaptacija kratkog romana i sve je tako namješteno da nam se tek na kraju otkriju neke stvari (neću otkrivati radnju da nekom ne pokvarim gledanje). Osim glavne radnje, imamo dobru kritiku na viši srednji sloj; površnost ljudskih odnosa, lažni idealizam, sterilnost prema drugima i još svašta-nešto.
Burta Lancastera sam zadnji put gledao u filmu Apache gdje mi se nije dopao, ali zato se ovdje iskupio.
« Zadnja izmjena: 07.05.2015. 12:18:43 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: The Swimmer (1968)
« Odgovor #2 : 14.01.2017. 23:32:12 »
 srcesmajli
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."