Autor Tema: Hannibal  (Posjeta: 60832 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #180 : 25.06.2015. 00:02:17 »
otkazana je, ali nije sto posto mrtva. producenti traže drugo rješenje. sumnjam da će naći, ali možda...

http://www.blastr.com/2015-6-22/hannibal-cancelled-producers-are-already-looking-new-home


Amazon ih je odbio. Ostaje im Hulu ili Netflix, eventualno neka kablovska televizija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #181 : 25.06.2015. 00:03:35 »
Drago mi je da je otkazana ova stilska prevara  clapp

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #182 : 25.06.2015. 00:41:37 »
^
Hejteru  :P


Pogledah drugu i treću epizodu i stvarno je isprazno. Otkazivanje me ne dotiče (nastavili na drugoj mreži ili ne) ali gledaću dok mi ne dosadi. Čitam tuđe komentare i vidim da kod nekih dijalozi prolaze kao pametni i duboki, meni su užasni. Ne znam da li ih Fuller piše, u drugim njegovim serija je to bilo drugačije i bolje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #183 : 27.06.2015. 04:11:30 »
Od četiri serije koje je kreirao, ovo mi je njegova najslabija. Sve te serije uključujući i Hannibala krasi jak stil. Samo što mi taj njegov stil i sve te boje pašu u prve tri serije. Pogotovo Pushing Daisies. Ovdje u Hannibalu se previše trudi ispasti dubok uz nekakve artističke scene koje mi ne leže.

Sadržaj mi je uvijek na prvom mjestu pa ideja i onda stilska vježba, a nekad je stil najvažniji kao kod Andersonovih filmova. Dok su ideje važne kod SF pisaca kao što su Clarke i Asimov i recimo kod njih obožavam te ideje, tu viziju i zato su tako veliki. Izgleda da se treba znati pogoditi nekakav omjer.

A najbolja vijest kod ovog otkazivanja je manje posla za Gilly  :om:

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Hannibal
« Odgovor #184 : 27.06.2015. 08:46:22 »
prva sezona koju su gotovo svi hvalili mi je bila loša, tako da sa drugom sezonom neću ni počinjati

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #185 : 27.06.2015. 11:02:08 »
Pogledah četvrtu. Ista priča, za sada mi se samo prva epizoda svidela iz ove sezone. Ovi što jure Hannibala me podsećaju na negativce iz Batmana ili tako neke  :)

Meni je od početka čudno da toliko ljudi gleda ovo, uvek sam mislio da je na granici gledljivosti, ne zbog kvaliteta već zbog tog pristupa o kome smo pričali. Meni je to odgovaralo i vredelo je istrpeti dosadne delove. Ipak mi poslednje tri epizode nisu legle.

@Mulder
Meni se npr. The Fountain od Aronofskog nije svideo, do poslednjih nekoliko minuta gde sam bio opčinjen. Nekada mi je dovoljan samo taj vizuelni deo da uživam. Slažem se da treba imati meru ali kod mene nema pravila pa ponekada prođe i stil bez puno sadržaja.
Baš čitam Asimova ovih dana, možda se nekada javim u odgovarajućoj temi  :)

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Hannibal
« Odgovor #186 : 27.06.2015. 13:54:44 »
Po reakcijama Fullera i fanova ovih dana sigurno je da on ima opcija za Hannibala. Tesko je ocekivati da Netflix, Amazon ili Hulu ne pokupe seriju.

Offline jovanmilic97

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
Odg: Hannibal
« Odgovor #187 : 28.06.2015. 00:14:17 »
Amazon je zvanicno odbio seriju, hoce da se fokusiraju na originalne(njihove) produkcije.
Netflix ne moze zato sto trenutno Amazon ima prava za digitalno prikazivanje, izgubilo bi se dosta para za raskidanje ugovora.
Tako da je serija  ima sansu jedino u kablovskim televizijama.
« Zadnja izmjena: 28.06.2015. 00:18:04 jovanmilic97 »

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Hannibal
« Odgovor #188 : 28.06.2015. 00:39:28 »
Nisam znao da Amzaon ima prava na Hnnibala, a jos ludje mi je to da su odbili Fullera. Ali dobro, njihov izvor.
I dalje nemam dilemu da cemo nastaviti da gledamo doktora Lectora i u buducnosti.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #189 : 28.06.2015. 09:38:34 »
Baš šteta, mene je iznenadilo stvarno. Mislila sam da je popularnija serija.  :o Uopšte nisam očekivala da je otkažu. Mada početak treće sezone mi se nimalo nije dopao, tek u trećoj epizodi sam imala osećaj kao da radnja malo napreduje. I inače je radnja spora, ali mi je sada to preterano. Valjda je ostatak sezone zanimljiviji.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Coach Taylor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #190 : 29.06.2015. 15:45:52 »
Amazon je zvanicno odbio seriju, hoce da se fokusiraju na originalne(njihove) produkcije.
Netflix ne moze zato sto trenutno Amazon ima prava za digitalno prikazivanje, izgubilo bi se dosta para za raskidanje ugovora.
Tako da je serija  ima sansu jedino u kablovskim televizijama.

Kakavo crno odbijanje?? Daj link ako smijes.  :no-no
Prvo trebaju Fuller i Slade sjesti sa likovima iz Gaumonta i izneti im kakva bi bila 4.sezona i koliko bi to kostalo.
Onda glavesine iz Gaumonta imaju sastanak sami sa sobom da vide jel bi snimali to. Ako odluce da bi snimali,onda ide razgovor sa glavesinama iz npr Amazona, TNT-a, FX-a, WGN-a, Showtimea...cisto da vide koliko bi kostalo koju stranu i kome idu prava za koju teritoriju.
E onda ako se tu dogovore, onda opet sastanak sa Sladeom i Fullerom da se vidi koliko bi se mogli srezati troskovi, kojeg glumca da roknu itede...
I onda tek pocinu sluzbeni pregovori. Iz ovog mojeg ekspozea se jasno vidi da se u roku od 5 dana od otkazivanja ne moze saznati sudbina Hannibala.
Jedino da bas svi odbiju odmah,a to je nemoguce. 

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #191 : 29.06.2015. 15:57:29 »
https://twitter.com/cleansedsam/status/613405162669932544/photo/1


Posebno obratiti pažnju na:




Mada već sutra može to da se promeni, ali zasad je tako.

Offline Coach Taylor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #192 : 29.06.2015. 16:22:00 »
https://twitter.com/cleansedsam/status/613405162669932544/photo/1


Posebno obratiti pažnju na:




Mada već sutra može to da se promeni, ali zasad je tako.

Da ti objasnim natenane. Ovo je neka fangirl poslala pitanje na sluzbeni mail Amazona oce li preuzeti Hannibala. Ovi naravno salju odgovor da ih zanima samo original content. Sto,u prevodu, ne znaci nista.
Pritom,izgleda da ti nije jasno da,sto se tice Amazona, oni ne bi producirali seriju, to radi Gaumontovo americko odeljenje. Amazon bi samo placao licensing fee i mozda nekih 10% posto npr platica glavnih glumaca. Jel sad jasnije. Prouci zadnji Fullerov intervju sa Saturn awardsa,coek otvoreno kaze da se najvise nada Amazonu.

Offline Coach Taylor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #193 : 01.07.2015. 13:41:30 »
http://exstreamist.com/rumor-hulu-and-amazon-prime-in-bidding-war-for-rights-to-hannibal/

"Fuller, the showrunner of the soon-to-be former NBC drama said, “The studio had asked me what the scope of season four is, so they could prepare production proposals for potential distribution partners. That’s where we essentially left it. It’s all still unfolding as we speak.”

Using those proposals to move to a new venue is something Fuller sees as an “opportunity to adjust how many episodes we do,” adding that he could then cut future seasons down to nine or 10 episodes instead of 13. “Tightening up the story and shoring up the narrative by three episodes is exciting. It can make things tighter and move quicker,” Fuller said. "

 ;D

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #194 : 01.07.2015. 14:19:40 »
Nažalost, odlučio sam da ovo prestanem aktivno pratiti, "mute" tipka na daljinskom mi je pred otkazivanjem, ponajviše zbog artie psiho napadno preglasnih dijelova u ovoj seriji, prije sam ih tolerisao jer mi se radnja doimala interesantnom što u ovoj sezoni nije slučaj. Vjerovatno ću je dovršiti nekad kada bude "suša". Trenutno ima mnogo boljih i interesantnijih serija za gledat'.

Offline Ryo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Just a gangster. I suppose...
Odg: Hannibal
« Odgovor #195 : 01.07.2015. 14:35:14 »
Ma evo bas smo se svi zabrinuli za tebe, nadamo se da ces usperi nekad da pogledas do kraja ovu najbolju seriju u univerzumu. Samo napred. Svidja mi se sto ne odustajes.

Offline Coach Taylor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #196 : 02.07.2015. 12:00:14 »
http://deadline.com/2015/07/hannibal-cast-released-new-home-1201467144/


e ovo vec nije dobro,rodzaci. Laurence Fishburne nasao novi gig,Mikkelsenu i Dancy-u istekao ugovor. Fuller je mjesec dana pricao kako nece biti problema raditi na 2 serije istovremeno(Hanni + American Gods),a sad vec prica kako se mora potpuno posvetiti ovoj drugoj.  Cak i da se dogovore Gaumont i Amazon, mozda dobijemo sezonu od 5-6 epizoda i to tamo negdje krajem 2016.,ako i tada.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Hannibal
« Odgovor #197 : 03.07.2015. 22:07:25 »
Sjajna peta epizoda, bas sam uzivao u njoj.
Jedino,
Spoiler for Hiden:
Nisam ocekivao da ce Hanibal biti onako isprebijan, jer ipak deluje fizicki spremniji i jaci od Jacka.
Ove godine su dosta ranije otvorili sukobe i ranije pribili Hanibala u kut.
Spoiler for Hiden:
Lav je ranjen i ocekujem da ujeda kao nikad do sada.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #198 : 03.07.2015. 23:12:54 »
Ok, konačno smo dobili malo "starog" Hanibala :)

Offline Coach Taylor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #199 : 07.07.2015. 16:56:26 »
Amazon odustao od koprodukcije 4.sezone Hanibala, Netflix nikada nije ni bio opcija. I dalje se traze sufinansijeri,ali je sansi sve manje.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Hannibal
« Odgovor #200 : 10.07.2015. 21:18:40 »
Ma kakva je ovo epizoda? Sta je ovo? Pod neverovatnim sam utiscima.
"Dolce" je sigurno najbolja epizoda Hannibala do sada. A sto se mene tice medju top 10 epizoda televizije. Stvarno nemam niti jednu najsitniju zamerku. Sve je bilo savrseno. Kao da zamisljas delice slagalice kako stvaraju jednu veliku predivnu sliku.
Mads Mikkelsen i Gillian Anderson su prednjacili u svojim izvedbama. Neverovatni performansi. Gluma at her finest.

Plakacu ako Hannibal ne dobije 4. sezonu, definitivno.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #201 : 10.07.2015. 22:17:12 »
Evo najave za sledeću:



Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #202 : 11.07.2015. 17:25:27 »
Oh, evo i mene. Malih par tjedana gledam ovaj show tako da se nisam imao priliku uključiti u ovaj topic.
Anyway, evo moje teorije o cancellanju serije, itd, itd.


Spoiler for Hiden:
Želite li čuti samo glavni argument i odmah prijeći na stvar, pročitajte prvu rečenicu i zatim krenite od crvenog X-a, no toplo preporučam čitanje svega kako biste dobili širu sliku moje teorije.
Spoiler for Hiden:
Serija nije cancellana, nego završena. Oh, da. Ovo je bio non-spoiler način NBC-ja da to naprave a da zadnja, 13. epizoda, sve ostavi u šoku. Vidite, već smo na kraju druge sezone vidjeli da bi netko od naših dragih glavnih "main cast" glumaca mogao izgubiti glavu. I, iskreno, skoro je svatko izgubio glavu u krvoproliću dr. Lectera.  clapp
Na nekakav izgovor o kirurškoj preciznosti Fuller je uspio resurrect-at ama baš sve. (Možda ih je želio ostaviti za zadnju sezonu?) OK, svi su dobro, još ćemo mi gledati i uživati u Hannibalu par sezona. :D ... ... ... E, pa ne bi išlo Fannibali.
Dano je do znanja da nisu svi više isti kakvi su bili i igra se bliži kraju. Polagano? Brzo? Još nismo znali tempo, no odbrojavanje je zasigurno bilo počelo. U pretprošloj epizodi "Contorno" vidjeli smo skoru smrt Lectera, a još uvijek, čak i sa 6. epizodom od jučer, nismo na pola puta ove sezone. Napetost definitivno raste, i to u samoj sredini ove, izgleda zadnje, sezone.
[X] No, do sada nisam iznio svoj glavni argument. Nekima se može činiti smješnim i nevažećim, no zato se ovo i zove - teorija. Kroz sve sezone Fuller koristi imena slijedova jela. U prvoj sezoni to su bili francuski, u drugoj japanski. U ovoj je sezoni talijanski, no ne zadugo. Nakon skoro 2 i pol godine, Fuller istupa iz svojeg uobičajenoga "pattern"-a. Još je samo sljedeća epizoda, "Digestivo", po Fullerovom pattern-u a onda prelazimo na nešto daleko zanimljivije. Prelazimo na šest finalnih epizoda sa intrigantim nazivima (npr. "The Great Red Dragon" i "...And the Beast from the Sea").
No, ova očigledno zadnja epizoda zaslužuje i spektakularnu finalnu epizodu, pogotovo u slučaju da je ovo i trebala biti zadnja sezona, te je Fuller sve već isplanirao. S03E13 zove se "The Wrath of the Lamb". Zanimljivo, zar ne? (Ovo čak neću ni povezivati sa "Silence of the Lambs", jer možda zaista nemaju veze jedno s drugim).
Uglavnom, to wrap this up, vjerujem da je ovo jedan zanimljiv način NBC-ja da nas ostavi u šoku nakon zadnje epizode serije. Vjerujem da je Fuller ovo isplanirao. Vjerujem da se u gnjevu janjeta skriva konačan pad našeg nam voljenog i dragog, doktora Hannibala Lectera.
Što mislite?

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #203 : 11.07.2015. 23:10:30 »
e vidis ne primijetih ta odstupanja za nazive epizoda. tenks mejt  smileyNO1
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #204 : 12.07.2015. 09:11:03 »
O, shit. :) Biće dobro. :)



Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #205 : 14.07.2015. 10:13:36 »
Pratim Hannibala otpočetka, svake godine iz tjedna u tjedan, ali ovo je bila prva epizoda koju sam gledala 'na ff'. Kriminalno dosadna i spora. Sa svime ovime što se momentalno odvija trebali su završiti 2. sezonu i ovu 3. početi sa Zmajem, što će biti daleko zanimljivije.


Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #206 : 14.07.2015. 12:51:23 »
NBC je prebacio Hanibala na subotu.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #207 : 15.07.2015. 00:38:45 »
NBC je prebacio Hanibala na subotu.
Da, vidio sam. Kurwe iz NBC-a stavljaju nam sol na ranu.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Hannibal
« Odgovor #208 : 17.07.2015. 13:34:33 »
Srećom pa je u Kanadi četvrtak ostao termin novih epizoda, tako da je nova epizoda već izašla.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Hannibal
« Odgovor #209 : 19.07.2015. 22:09:21 »
Pogledao sam sedmu. Jos jedna odlica epizoda, a Hannibal drzi kontinuitet ove sezone.
Spoiler for Hiden:
Dosao je i taj trenutak, uhapsen je. Mozda je naziv epizode to i nagovestavao, ali ipak nisam ni slutio da ce se dogoditi.
Nema mesta zaljenju, poslednji razgovor Willa i Hannibala je bio savrsen. A njihovi postupci pokazuju koliko su povezani.
Sad iscekujem Red Dragona, kako ce ga uvesti u seriju i kako ce sve ispasti.
Sada je i jasnije da nazivi epizoda nemaju veze sa krajem serije vec sa Hanibalovom slobodom. Meni mu vise nije dostupan.