Autor Tema: Revolution  (Posjeta: 78086 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kova

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #150 : 03.10.2012. 17:32:33 »
Odgledao sam prve dve epizode i skroz mi je okej za sada. Carli dobra riba, ali zato Nora... Jebeno savrsenstvo. clapp2

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Revolution
« Odgovor #151 : 03.10.2012. 18:25:57 »
Ipak mislim da ću ovo polako prekidati. Nije ova serija vrijedna mog vremena.  smileyNO1

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Revolution
« Odgovor #152 : 03.10.2012. 18:35:13 »
Nastavljam dalje iz radoznalosti.  :)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Revolution
« Odgovor #153 : 03.10.2012. 20:43:48 »
Sve toleriram, ali da netko ima natapiranu kosu 15 godina nakon apokalipse :naklon:

http://www.abload.de/img/revolution.2012.s01e02zse7.jpg
Mrzim lopatare i limune

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #154 : 03.10.2012. 21:49:41 »
Meni je gore bilo u prvoj epizodi kada onaj general ili vec koja mu je titula Monro stavlja led u casu, bas se pitam odakle mu led XD

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Revolution
« Odgovor #155 : 03.10.2012. 22:24:28 »
Meni je gore bilo u prvoj epizodi kada onaj general ili vec koja mu je titula Monro stavlja led u casu, bas se pitam odakle mu led XD
Frizider na vatru mozda  ;D
Uglavnom vidim ja da ce glavna preokupacija da nam bude hvatanje gresaka.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #156 : 04.10.2012. 00:29:59 »
Brate Lisac sad ga i ti pretjera . To je sve fikcija , a kako bi izgledao postapokalipticni svijet , e to ne zna niko . To su samo pretpostavke , sto ti govoris za dokumentarce i ostalo . Mozda bi se ljudska rasa konacno ujedinila pa bi u stvarnosti izgledali jos usminkanije nego u seriji  ;D ( jbg. nepopravljivi optimista ) . Pardon , imamo iskustva kad je meteor zbrisao dinosauruse  rofl
To nije pretjeranost. Fikcija, znanstvena fikcija. I nemoj se ljutiti, ali daj zbilja nego što nešto napišeš, istraži detaljno o svemu tome. Ne da se ne zna već se zna kako bi izgledao. To je jedna od onih stvari za koju znanstvenici ne kažu da MISLE kako bi bilo već ZNAJU kako bi bilo. Već desetljećima se rade razne analize uzimajući sve aspekte iz povijesti pa sve do danas. Uz današnju tehnologiju pa naše znanje, znamo kako bi izgledao. To nije ništa nerealno. Ali valjda kad ljudi čuju fikcija, misle da svaki takav film nerealan, ali naravno da nije. Tu je toliko faktora oko toga.

Već sam rekao za film The Road. Knjiga koja je pisana pomoću povjesničara i znanstvenika. Napisao ju je Cormac McCarthy pa je ubrzo nakon knjige nastao i film.

Ne kužim zašto ljudi pišu o nečemu, a da nisu ništa istražili. Toliko ima znanstvenih radova o tome, toliko je toga rečeno. Toliko primjera iz povijesti. Sad ja ispadam babaroga a samo pokušavam objasniti da pokušate razmišljati kritički i da malo, ma ne malo, sve detaljno istražite o tome. Ništa uvredljivo, samo dobronamjerni savjeti  smileyNO1

@ prijatel-MKD

 smileyNO1

1. Moj komentar je bio u saljivom tonu jer se 5 stranica raspravljate o cistoci , ako cemo pravo i za vrijeme kuge u Evropi neki su bili cisti i uglancani , tako da je bespredmetna rasprava o tome , a sad sto je serija iritantna i sto ima puno manjkavosti , to je druga prica.
2. Zasto bi bas podzanr  naucne fantastike - postapokalipsa , morao biti utemeljen na istinitim cinjenicama na kojima insistiras? Zar nedosljednost i neistinitost ovog filma http://www.imdb.com/title/tt0063442/ umanjuje njegovu i umjetnicu i kvalitativnu vrijednost ? (ogradjujem se da je serija kvalitetna )
3. U danasnje vrijeme hiperprodukcije svega pa tako i titula u obrazovanju , gdje titula jednog doktora nauka puno manje vrijedi nego prije 50-tak godina , i gdje ima puno besmislenih naucnih radova (cuo si za antinobela , da ne nabrajam ) , i gdje ne mogu ljudi rijesiti neke osnovne probleme , poput gladi u svijetu ili stanja u evro zoni ( a itekako su rijesivi) ti hoces da me ubijedis da su nam poznati svi moguci scenariji postapokalipse??? Ocit primjer za to je Fukusima. Vidio si kako su to Japanci rijesili. I posljedice cunamija i nuklearke. E sad , zamisli da se to desilo bilo gdje na Balkanu... Sta mislis kako bi to mi rijesili??? Japanci su u kilometarskom redu bez guranja cekali za flasu vode , a u Beogrdu se starci potukli za sadnice japanske tresnje ( koja uzgred ne daje plodove , vec je ukrasnog karaktera ). I sad ti meni reci da jedan , ma koliko priznat i ugledan strucnjak , sa Sorbone , Jela ili bilo kog univerziteta zna kako bi CIJELA ljudska populacija reagovala u datom trenutku???
P.S. Ne zelim da ovo shvatis kao prepucavanje , ali jednostavno sam morao odgovoriti. U svakom slucaju  drinks
« Zadnja izmjena: 04.10.2012. 00:32:12 dark horse »

Offline rockstarr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
Odg: Revolution
« Odgovor #157 : 04.10.2012. 18:27:41 »
Meni je gore bilo u prvoj epizodi kada onaj general ili vec koja mu je titula Monro stavlja led u casu, bas se pitam odakle mu led XD

Recimo da je moguće...  ;)

Ne razumem se dovoljno u tematiku ali sam poprilično siguran da električna energija nije neizostavna u procesu proizvodnje leda. Osim proizvodnje, postoji mogućnost da se led nastao prirodnim putem tokom zime skladišti pod zemljom, ili kakvi već uslovi da su potrebni, i takav može da se sačuva do leta.

Uglavnom vidim ja da ce glavna preokupacija da nam bude hvatanje gresaka.


U prevodu - da prepričamo skoro celu epizodu. Zanimljivije bi bilo tražiti logične stvari. :mafija

2. Zasto bi bas podzanr  naucne fantastike - postapokalipsa , morao biti utemeljen na istinitim cinjenicama na kojima insistiras? Zar nedosljednost i neistinitost ovog filma http://www.imdb.com/title/tt0063442/ umanjuje njegovu i umjetnicu i kvalitativnu vrijednost ? (ogradjujem se da je serija kvalitetna )

Gađaš u pogrešnu metu. Nije problem ako u nekom umetničkom delu vidimo majmune koji govore, Supermena kako leti i slično. Tvorac postavlja pravila koja važe u njegovom umetničkom delu i kada se ta pravila poštuju onda nema nikakvih problema. Naravno da postapokaliptični žanr ne mora da bude postavljen na istinitim činjenicama ali tvorci serije su postavili takve temelje pa onda jeste problem što ne grade na tim temeljima. Konkretno, u seriji mogu da prihvatim neverovatnu činjenicu da podaci sačuvani na nekoj specijalnoj vrsti flash drajva omogućavaju električnim uređajima da prorade. Jeste lame i glupo ali dobro, takvo je pravilo. Veći je problem kada ona crnkinja sastavi kompjuter i onda nekako komunicira sa drugima. Ne treba biti veliki stručnjak za kompjutere da bi se znalo kolika je to glupost ali šta da se radi, Holivud je oduvek imao neku svoju viziju kompjuterskog sveta.

Ne da se ne zna već se zna kako bi izgledao. To je jedna od onih stvari za koju znanstvenici ne kažu da MISLE kako bi bilo već ZNAJU kako bi bilo.
Malo je teška reč ZNAJU, pre bih rekao da je to ono što se na engleskom kaže - educated guess.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Revolution
« Odgovor #158 : 05.10.2012. 09:30:49 »
Pogledao pilot i ni sam ne znam što reći, početak serije kriminalno loš i dosadan, malo mi je falilo da odustanem ali sam joj dao šansu još 3 minute ;D te su se malo popravili tako da sam ga uspio pogledati do kraja i kako to biva kraj je bio ok pa ću morati pogledati i drugu epizodu da vidim jel ovo što vrijedi...


Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #159 : 05.10.2012. 14:30:36 »
Meni je gore bilo u prvoj epizodi kada onaj general ili vec koja mu je titula Monro stavlja led u casu, bas se pitam odakle mu led XD

Još u križarskim ratovima su Arapi znali kako napraviti led u pustinji. To se spominje i u udžbenicima za osnovnu školu kao i u mnogim filmovima i serijalima o tom vremenu...

Offline Doggy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Revolution
« Odgovor #160 : 05.10.2012. 14:36:05 »
posto uz fringe bas i nema neke zanimljive sf serije, pocel sam gledat ovo i cisto sam zadovoljan... odma me podsjetila na jericho, a on mi je bil odlican...
mislim da bi svijetu bas nest takvog trebalo sad... zato i volim takve postapokalipticne serije i filmove...

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #161 : 05.10.2012. 17:31:24 »
Meni je gore bilo u prvoj epizodi kada onaj general ili vec koja mu je titula Monro stavlja led u casu, bas se pitam odakle mu led XD

Još u križarskim ratovima su Arapi znali kako napraviti led u pustinji. To se spominje i u udžbenicima za osnovnu školu kao i u mnogim filmovima i serijalima o tom vremenu...

Al' to su bili Arapi, a ovo su Amerikanci  bleh rofl

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Revolution
« Odgovor #162 : 05.10.2012. 18:15:41 »
posto uz fringe bas i nema neke zanimljive sf serije, pocel sam gledat ovo i cisto sam zadovoljan... odma me podsjetila na jericho, a on mi je bil odlican...
mislim da bi svijetu bas nest takvog trebalo sad... zato i volim takve postapokalipticne serije i filmove...

Uf, di je Jericho od ovoga, svjetlosnim godinama daleko...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #163 : 06.10.2012. 01:33:44 »
Solidna ova 3. epizoda. Jedino se ovako mogu popraviti – dobrim flešbekovima.

Offline Doggy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Revolution
« Odgovor #164 : 08.10.2012. 20:39:53 »
posto uz fringe bas i nema neke zanimljive sf serije, pocel sam gledat ovo i cisto sam zadovoljan... odma me podsjetila na jericho, a on mi je bil odlican...
mislim da bi svijetu bas nest takvog trebalo sad... zato i volim takve postapokalipticne serije i filmove...

Uf, di je Jericho od ovoga, svjetlosnim godinama daleko...

nisam mislil po kvaliteti, nego po prici... a kaj je s jerichom, se bude snimal film za kraj ili kaj? da ne trazim temu...

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #165 : 09.10.2012. 18:51:26 »
Postavljen prijevod za četvrtu epizodu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Revolution
« Odgovor #166 : 09.10.2012. 20:35:53 »
Hvala lijepa smileyNO1
Mrzim lopatare i limune

Offline drazenm

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #167 : 09.10.2012. 21:21:29 »
upravo pogledao četvrtu epizodu, nema još ništa konkretno da se malo pojasni tko/što/gdje/kada... radnja definitivno ide u stilu "losta".

Spoiler for Hiden:
ovi flashbackovi samo još dodatno kompliciraju cijelu priču, posebno ovaj nakraju. valjda će početi rješavati neke nedoumice uskoro, inače će se priča previše razvodniti.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Одг: Revolution
« Odgovor #168 : 09.10.2012. 21:23:58 »
Hvala za prevod nove epizode..

Sent via Tapatalk


Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #169 : 10.10.2012. 14:44:33 »
Nema na čemu.

Spoiler for Hiden:
Budući da više nema one Britanke, mislim da će serija sada biti bolja.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #170 : 11.10.2012. 23:55:19 »
Hvala na prevodu  smileyNO1
Meni je ova serija "guilty pleasures". Kao sapunica za nas sto gledamo serije , vecinom americke produkcije. Doduse i Lost je takav , samo na puno visem nivo i kvalitetu.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #171 : 12.10.2012. 01:17:03 »
Lose, providno, nezanimljivo...

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #172 : 17.10.2012. 00:50:25 »
Postavljen prijevod za petu epizodu.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #173 : 17.10.2012. 01:08:45 »
Šta li je ovo što su stali sa WEB-DL-om? Nema još za 4. epizodu, a već je 5. izašla. Da nije i kod njih nestala struja?  :-\

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Revolution
« Odgovor #174 : 17.10.2012. 02:10:13 »
posto uz fringe bas i nema neke zanimljive sf serije, pocel sam gledat ovo i cisto sam zadovoljan... odma me podsjetila na jericho, a on mi je bil odlican...
mislim da bi svijetu bas nest takvog trebalo sad... zato i volim takve postapokalipticne serije i filmove...

Uf, di je Jericho od ovoga, svjetlosnim godinama daleko...

A Falling Skies, ne znam da li da bacim pogled na ovo, a obojica gotivimo FS pa da vidim.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Revolution
« Odgovor #175 : 17.10.2012. 06:15:08 »
posto uz fringe bas i nema neke zanimljive sf serije, pocel sam gledat ovo i cisto sam zadovoljan... odma me podsjetila na jericho, a on mi je bil odlican...
mislim da bi svijetu bas nest takvog trebalo sad... zato i volim takve postapokalipticne serije i filmove...

Uf, di je Jericho od ovoga, svjetlosnim godinama daleko...

A Falling Skies, ne znam da li da bacim pogled na ovo, a obojica gotivimo FS pa da vidim.

Jericho obavezno pogledati, ako si na to mislio... Serija čista petica.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Revolution
« Odgovor #176 : 17.10.2012. 17:29:58 »
Mislio sam na ovo, a sad kad kažeš pogledaću i Jericho.

Offline drazenm

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Revolution
« Odgovor #177 : 17.10.2012. 19:43:16 »
postala mi je malo glupa ova serija, charlie mi ide previše na živce sa tim suzama i "srcedrapajućim" govorima, a sad još i ova peta epizoda...
Spoiler for Hiden:
kako je miles znao kako izgleda ta bomba i gdje se točno na vlaku nalazi? nora je rekla samo da je bomba na vlaku ispred vagona, a ne i gdje točno. mogao je jednostavno samo otkopčati lokomotivu od vagona i gotovo, ali ne, on je točno znao gdje je i kako izgleda. malo glupo  :\)

ako ovako nastave sa takvom bezveznom pričom, sumnjam da će stići do druge sezone ako se još i prije ne ukine.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Revolution
« Odgovor #178 : 17.10.2012. 19:57:39 »
Mislio sam na ovo, a sad kad kažeš pogledaću i Jericho.

Jericho je 10 svjetlosnih godina, a Falling skies 6 svjetlosnih godina daleko...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Revolution
« Odgovor #179 : 17.10.2012. 20:02:35 »
Onda ništa.