Autor Tema: Battlestar Galactica  (Posjeta: 124464 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #420 : 18.02.2011. 01:15:57 »
Valjda je greška. Samo jedna je miniserija  :)


A senior executive at Syfy has passed along that Blood & Chrome will begin production January 31st, 2011, and that like the previous two series, it will be filmed in Vancouver. Still no word, though, on who will play Adama.

Možda ste već vidjeli, određen je glumac za mladog Adamu:
http://blastr.com/2011/01/young-william-adama-cast.php

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #421 : 19.02.2011. 14:33:17 »
A što li je ovo, našao na IMDb-u: Battlestar Galactica: The Second Coming, postoji li to ili to nikad nije realizirano?

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #422 : 19.02.2011. 16:22:57 »
Nisam gledao na IMDB-u, ali ovo će ti sigurno pomoći

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #423 : 19.02.2011. 23:55:09 »
Možda je do mene, ali ja ne vidim ništa od pomoći?!  ;D Jel bi tu trebala biti kakva slika ili što?  :)

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #424 : 20.02.2011. 00:12:43 »
Ma nemam pojma zašto nema linka.
Valjda će sad uspeti:

Šta kaže wikipedia

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #425 : 20.02.2011. 02:13:14 »
Hvala, Macondo!  smileyNO1

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #426 : 02.05.2011. 10:18:25 »
Blood and Chrome

Treba primetiti da zadnji izveštaj kaže da je reč o 'pilot epizodi', a ne 'pilot filmu'. To znači da možda od svega ovoga nećemo videti ništa ako SyFy odluči da nije vredno gledanja (kao na primer njihovi sadašnji vrhunci TV programa). Jedina dobra stvar s ovakvim tipom pilota je ta da će, ako ga ipak vidimo, sigurno biti emitovan barem deo sezone. Emitovanje bi u tom slučaju počelo brzo nakon pilota, možda i odmah nakon njega.

E, sad... Sve kulise i scenografija serije BSG su odavno uništeni pa će većina scenografije biti urađena kao CGI. Za SyFy jeftinije, a za gledateljstvo - videćemo. BAC je u stanju digitalne obrade i tako će ostati barem do sredine septembra. To bi, verovatno, značilo da će pilot biti emitovan negde u januaru 2012.

Ima još nešto.

Spoiler for Hiden:
Problem is, is that they should have simply did this with a new kind of show, not BSG, at least in the era and time they chose. It is very limited, which is why all the new type of creatures, cylons and planetary adventures they are planning for this venture. Star Trek re-boot team aiding them in this venture, is sure to bring out a real unique version of the BSG story, but it won't be compatible with the pre-existing versions and should not have been tied in with them.

They are going for a show that will recreate all this this BSG story and lead into a new type of adventure with the best possible special effects they can come up with, to attract new comers. What does this mean? Simply put, it's just what Ron Moore did with the start of BSG:Re-Imaged series and starting fresh. They needed something to start out with though and not simply come out with a newer version, like Ron Moore did, they wanted to try and keep as many of the already set BSG fan base, while still attracting newer people. So they are starting with this part of the war, to be able to fudge in the Adama name into fighting/leading the war.

These things will help promote the start of this new version, being that it is promoted as a prequel, not a new version, but essentially is going to be a new version, casting all previous version aside, to make way for this new one and free up more viability to embellish on the story lines to broaden the shows whole appeal to the new viewers they hope to attract with all this new high end CGI etc.

Mila me grdila na podforumu Kaprike da pljujem po seriji i pre nego što je počela. Ovo je tačno ono što sam i očekivao. Nakon "podmlađenog" ST i SG, na red je došlo i "podmlađivanje" BSG. Kapetan Džejms T.Kirk koji se bije po kafanama i Laura Roslin koja u podvezicama pijana trči po studentskom domu u Kaprika Sitiju.
Traže se novi gledatelji...
 :-X
« Zadnja izmjena: 02.05.2011. 10:21:26 Khevenhiler »
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #427 : 03.05.2011. 00:00:15 »
Kapetan Džejms T.Kirk koji se bije po kafanama i Laura Roslin koja u podvezicama pijana trči po studentskom domu u Kaprika Sitiju.
Šta ima veze? Znaš da je u seriji Kirk uvijek bio tipičan mačo-tip; možeš li ga zamisliti da dočekuje zoru čitajući neku knjigu, a na nosu mu naočale k'o tegle? Mislim, koliko je vjerovatno da se "knjiški moljac" vremenom pretvori u onakvog tipa?
I ne misli ni slučajno da ga branim. Kad smo već kod toga, lik je očajno urađen (govorim o filmu; meni lično, najbolje su uradili Spoka, iza njega je Skoti, Sulu i Čehov tako-tako, a Kirk i Uhura mi se uopšte nisu svidjeli).

A što se tiče Rozlinove...  ;D Mada, da bi mi mašta fino profercerala, moraju naći zgodnu glumicu; ova Rozlinova me je užasno nervirala tokom cijele serije.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #428 : 03.05.2011. 09:44:43 »
Kapetan Džejms T.Kirk koji se bije po kafanama i Laura Roslin koja u podvezicama pijana trči po studentskom domu u Kaprika Sitiju.
Šta ima veze? Znaš da je u seriji Kirk uvijek bio tipičan mačo-tip; možeš li ga zamisliti da dočekuje zoru čitajući neku knjigu, a na nosu mu naočale k'o tegle? Mislim, koliko je vjerovatno da se "knjiški moljac" vremenom pretvori u onakvog tipa?
Ovo je mnogo off, ali najkraće: S vremenom da, ali ne za pet minuta.
A što se tiče Roslinove, odnosno Meri Mek Donel, ja je uvek vidim kao onu ženu iz mora trave u Kostnerovom Plesu s vukovima.

 :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline brankone

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #429 : 03.05.2011. 18:14:39 »


Setio sam se ovog jos dok sam gledao seriju,ali zaboravio da postavim.Nadam se da ce vam se svideti.

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #430 : 09.06.2011. 22:33:08 »
Omiljena serija,aaahhhhhhh
Summer Is Coming...

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #431 : 10.06.2011. 09:54:07 »
Uf, meni je ostala jos jedna sezona LOST a posle krecem po treci put da gledam BSG.
Skinuo sam full seriju u 720p  ;D

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #432 : 10.06.2011. 11:37:16 »
Mila me grdila na podforumu Kaprike da pljujem po seriji i pre nego što je počela. Ovo je tačno ono što sam i očekivao. Nakon "podmlađenog" ST i SG, na red je došlo i "podmlađivanje" BSG. Kapetan Džejms T.Kirk koji se bije po kafanama i Laura Roslin koja u podvezicama pijana trči po studentskom domu u Kaprika Sitiju.
Traže se novi gledatelji...
 :-X

 :o
Mila ne grdi, samo... blago kori  ;D

Ali opet si je popljuvao, a još nije krenula. :D
Mene ne brine toliko što će "pomladiti" ekipu. A čini se ohrabrujuće po tom pitanju što će, po sinopsisu, mladog Adamu stalno spuštati gdje mu je mjesto stariji član ekipe:
Spoiler for Hiden:
http://farm6.static.flickr.com/5020/5588085363_e7eccbc628.jpg
Inače, glumac, Ben Cotton, je glumio i u Caprici, i, također, omraženog dr. Kavanagha u Stargateu :)
Više me brine što su sve kulise broda odnijeli ća, pa će pozadinu CGI-irati.

No, predlažem da pričekamo, pa zajedničkim snagama popljujemo ako ispadne loše ;D

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #433 : 10.06.2011. 19:04:54 »
Uf, meni je ostala jos jedna sezona LOST a posle krecem po treci put da gledam BSG.
Skinuo sam full seriju u 720p  ;D
Ma nije to nista,moja sestra je 16x gledala True blood ;D
Summer Is Coming...

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #434 : 14.06.2011. 14:38:14 »
Jedno pitanje? Sve sam povezao kad se sta gleda, samo sad vidim u prevodima da ima The Last Frakkin Special, a ne mogu ga naci na forumu kad se to treba gledati, mislim poslije koje epizode. E sad kad se taj specijal , i treba li se  uopste gledati?

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #435 : 14.06.2011. 16:55:49 »
Jedno pitanje? Sve sam povezao kad se sta gleda, samo sad vidim u prevodima da ima The Last Frakkin Special, a ne mogu ga naci na forumu kad se to treba gledati, mislim poslije koje epizode. E sad kad se taj specijal , i treba li se  uopste gledati?
Pa vidi, to ti je posle svega, znaci na samom kraju.

Ali to je nepotrebno, glumci daju svoja misljenja o seriji/likovima, svi se oprastaju i razilaze, ruse se setovi...

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #436 : 14.06.2011. 17:04:51 »
hvala ti  clapp

Offline marac19hr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #437 : 08.08.2011. 02:12:23 »
Uf, meni je ostala jos jedna sezona LOST a posle krecem po treci put da gledam BSG.
Skinuo sam full seriju u 720p  ;D

novi sam s ovom serijom neki da sam skinuo pilot-epizodu i svidjelo mi se,volio bih pogledat i ostale sezone,vidim da si ti skinuo full seriju,pa me zanima dali mozes stavit link za download (torrent)

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #438 : 08.08.2011. 10:06:59 »
Uf, meni je ostala jos jedna sezona LOST a posle krecem po treci put da gledam BSG.
Skinuo sam full seriju u 720p  ;D

novi sam s ovom serijom neki da sam skinuo pilot-epizodu i svidjelo mi se,volio bih pogledat i ostale sezone,vidim da si ti skinuo full seriju,pa me zanima dali mozes stavit link za download (torrent)
Skinuo sam sa privatnog "join by invite" sajta tako da....a evo, sklonili su torrent, nema ga vise.  :(

Offline marac19hr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #439 : 08.08.2011. 13:02:30 »
nigdje ne mogu naci kvalitetan torrent za sve sezone,skinuo sam samo pilot-epizodu,dali netko zna neki dobar torrent

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #440 : 09.08.2011. 00:34:01 »
nigdje ne mogu naci kvalitetan torrent za sve sezone,skinuo sam samo pilot-epizodu,dali netko zna neki dobar torrent
Kupi uz pomoć MU host servera i jdownloader-a, pošaljem ti na PM adresu. Brže ćeš kupit nego da ideš preko p2p.
iShare, noProfit


Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #441 : 12.08.2011. 18:11:14 »
Postavljeni prijevodi za prvu sezonu, drugačiji tajming.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #442 : 08.09.2011. 18:30:33 »
Htio bih pogledati ovu seriju ali ne znam kojim redoslijedom da idem, da li je tačan ovaj sa prve strane? Da li se šta mijenjalo?

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21902
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #443 : 08.09.2011. 18:34:26 »
A ja sam mislija da si ti to već pogleda...

Jesam ljubitelj SFa. Jel bolja SG1 ili BSG?

Meni je BSG bolji. Obično se mlađima (od devedesete pa na ovamo) više sviđa BSG a starijima SG1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #444 : 08.09.2011. 19:36:00 »
Čini se da si krivo mislio.  ;D
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #445 : 08.09.2011. 21:58:46 »
Htio bih pogledati ovu seriju ali ne znam kojim redoslijedom da idem, da li je tačan ovaj sa prve strane? Da li se šta mijenjalo?
sta je moglo da se menja jebem mu cudo, kako je na pocetku tako je i na kraju, nisam mogo ja jednim redosledom da gledam a ti drugim

Offline DzonGoti

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #446 : 21.09.2011. 15:09:49 »
Ljudi sta je ovo sezona 99, pa 999...isao sam onde gde su poredjani prevodi, jel tim redosledom da gledam?

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #447 : 21.09.2011. 16:30:00 »
U prvom postu ove teme imaš naveden redosled kojim su prikazane epizode.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #448 : 20.10.2011. 00:21:40 »
ne znam tko je gledao, a tko nije, pa ću staviti cijeli dojam u spjler, koji možda bude poduži, ipak sam odgledao sve u komadu.

Spoiler for Hiden:
Počeo sam gledati BSG zbog odlične glazbe iz istoimene online igre. Prve dvije sezone bile su mi odlične, bilo je svega: akcija, drama, politika, filozofija, priča o novom početku i bijegu od zločestih Sajlonaca. Sve što jedna sjajna i presjajna serija treba imati kako bi zadržala moju pozornost  clapp
Likovi i cjelokupna priča fantastični, iako je priča ispala predvidljiva, mitologija vrlo vrlo zanimljiva, a glumci uvjerljivi.

Sve do kraja 2., početka 3. sezone kad se presele na Novu Capricu - tad priča počinje s, po meni, prevelikim ubrzanjem.  Mogla se snimiti cijela jedna sezona samo događajima na NC prije dolaska Sajlonaca. Al ajd, to mi i nije toliko smetalo.
Ali nakon što pobjegnu s NC sve mi postaje zamorno i pomalo dosadno (sve opet ispočetka, a i sam taj povratak u flotu su mi zbrzali, kao da nisu proveli tih 100-tinjak dana na planetu).

3. sezona mi je i najlošija i tu sam više od pola epizoda preletio u par minuta. Četvrta je bila bolja, ali užitak gledanja nije bio kao tijekom prve dvije. Sve mi je bilo mlako, a finale razočaravajuće (mrzim kad sve opravdavaju nekom višom silom, zato sam i napisao da je radnja predvidljiva. osim toga pitanja u seriji nije bilo puno, a ona najvažnija objašnjena su opet Bogom).

A već sam si i nakon pilota stvorio predodžbu kakav će biti kraj, tako da sam i tu očekivao neki twist, možda da nakon otkrića originalne Zemlje ostanu lutati svemirom propadajući kao civilizacija pa se spetljati sa Sajloncima u očajničkoj nadi da će nekako spasiti ljudski rod (ovo kad su našli homo sapiense na našoj Zemlji mi je blesavo ispalo; na kraju su mogli svi iz flote i pokrepat). Još bi mi bolji twist bio da su zapravo Sajlonci ti koji su prvi načinili ljude od krvi i mesa jer nisu željeli živjeti vječno, poput bogova ili Boga, a onda su se ljudi pobunili i pobjegli i osnovali 12 kolonija. Imam u glavi mali milijun ideja boljih od ovog happy i šabloniziranog završetka. A ja ne volim sretne završetke, jbg  ;D

Najbolji lik mi je bio Baltar; koliko je taj čovjek dlaka promijenio! sad kad gledam sve skupa, jedino me njegova priča i zanimala, osim budućnosti ljudi. za ove ostale nisam previše mario. BTW, roslinica je MORALA umrijeti prije dolaska na našu Zemlju, a Adama je MORAO biti taj koji će odvesti flotu u Sunce, ovako mi je ispalo ljigavo. starbuckica mi je bila odvratna, i njoj sam htio smrt, ali opet, predvidljiva radnja...

najbolji dio serije mi je ta cjelokupna atmosfera, kamera i fantastična glazbena podloga. i da, na kraju bih je ipak preporučio svima.


Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Battlestar Galactica
« Odgovor #449 : 24.10.2011. 23:28:31 »
Svakako je BSG mogla da bude i bolja...ali.....da me je sada neka serija bar 70% tog kvaliteta. :'(
Summer Is Coming...

Tags: