Autor Tema: The Big Bang Theory  (Posjeta: 325460 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #630 : 28.07.2010. 17:17:41 »
Meni su te početne epizode najgore. Mogu reći da me uopće nisu nasmijale. Tek kasnije dolaze prave stvari, nakon prve sezone.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #631 : 28.07.2010. 17:58:17 »
Ja sam danas završio drugu sezonu.
Dosta je bolja od prve.

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #632 : 02.08.2010. 01:55:58 »

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #633 : 02.08.2010. 08:20:30 »
Sjajna slika clapp




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #634 : 02.08.2010. 19:36:41 »
Spoiler for Hiden:

 rofl

Inače, na rtlu počeli prikazivat 1.sezonu i prijevod nije do koljena jovici i anniani  :)
Ima više bisera, ali ono kad Sheldon kaže Leonardu, "...analyze the data so that you don't crash into geek mountain again" preveli su "Pazi da se ne zaletiš u Gičnu goru!" ???

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #635 : 02.08.2010. 23:25:41 »
Gicna gora, pa to ti je levo od Albukerkija ;D
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #636 : 03.08.2010. 10:58:04 »
Gicna gora, pa to ti je levo od Albukerkija ;D
rofl Ili je možda desno  rofl

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #637 : 03.08.2010. 20:51:06 »
E jesam neuka  :-[
Večeras ćemo vidjeti jesu li se sabrali malo...

Offline fearow

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #638 : 05.08.2010. 22:04:23 »
Jedna od najboljih serija ikad za mene. Pogledo sve 3 sezone u 2 dana. Jedva cekam 4.  srcesmajli

Offline Lullaby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Ženski
  • Spusti svetla,oduzmi gas,smešnih stvari se bojimo
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #639 : 19.08.2010. 12:28:05 »
Mogu li zamoliti nekoga da mi pošalje link za torrent prve sezone - naime - prevodi mi nisu synced  cry1
Nadam se da to nije against the rules of the forum  :\)

If I wanted your opinion, I would give it to you.

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #640 : 19.08.2010. 12:47:47 »
Prije 14 dana sam pogledao prve dvije epizode. Pošto sam ih nekad davno gledao, već mi je bilo poznato pa hajde, ne mogu biti objektivan. Nešto novo, još se upoznajem sa humorom.
Ali maloprije sam pogledao 3. i 4. epizodu i sve vrijeme gledanja se pitam šta to nije u redu sa mnom jer znam šta sam sve pročitao u ovoj temi, neopisive količine smijeha kojeg je izazvalo gledanje ove serije kod većine članova.
Možda po dva puta sam se nasmijao u svakoj epizodi. Od toga jednom na kraju četvrte kad jedan pita mamu da li će onaj gospodin sad biti njegov novi tata. :)
Većina pokušaja da se napravi šala nije smiješno. Ostalo, ona priča-priča-priča se svodi na zurenje u nekoliko vezanih dvostrukih redova punih slova i riječi i na kraju ne sjećajući se o čemu se tu uopšte govori.

Da li je serija stvarno kasnije postala bolja ili će takva biti i dalje, ne znam.
Ovih dana ću pogledati i 5. i 6. epizodu. Prva sezona je kratka pa sam u svakom slučaju mislio pogledati je cijelu, ali ako i poslije šeste epizode budem imao iste utiske, definitivno odustajem od daljeg gledanja pa makar propustio sve te silne sate smijanja i uživanja. Radije ću po ko zna koji put gledati Seinfeld, Prijatelje, Mućke...

Zašto ovo sve pišem? Jednostavno da podijelim svoje mišljenje i da steknem kojeg neobožavatelja zbog svog mišljenja o seriji (na osnovu ovoliko pogledanih epizoda). :)


Dijelimo isti osjećaj za ovu seriju,ne samo da se nisam nijednom nasmijao nego mi je postala žalosno loša serija,što je najgore sa svim sf pojmovima i geek pojmovima sam upoznat što kroz gledanje sf serijala što kroz čitanje knjiga,i znam što znače i o čemu se priča i nevjerojatno ali meni to nije nimalo smiješno.

Mogu reći da sam imao ogromna očekivanja od serije jer sam odmah skinuo sve sezone koje su bile do tada vani i prijevode (zahvala prevodiocima) jer doista sam mislio da je to nova serija koju ću s uživanjem gledati i već nakon prvih par nastavaka osjetio sam veliko razočaranje ne samo lošim  i providnim forama nego i tome da serija uopće nije zanimljiva.Nažalost odgledao sam cijelu prvu sezonu i polovicu druge i onda sam odustao,mislio sam da će se kako serija odmiče biti bolja no nažalost nije bila.


I'm sorry that you're too limited to understand this kind of humor. :P ;D

možda je ipak problem u seriji,jer nemožeš biti limited ako znaš šalu unaprijed što će se desiti,i još ti glumačka postava to odradi na vrlo loš i neuvjerljiv način,to više znači da si prerastao tu seriju odnosno da bolje potražiš seriju s modernijim humorom od onog kojeg već znaš unaprijed.

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #641 : 19.08.2010. 13:46:06 »
Smanji ocekivanja, zaboravi spoznaju, udahni duboko i pomiri se sa vrhunskim trashom.
Opusti se  :)

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #642 : 19.08.2010. 19:36:28 »
Misljenja sam da samo prevodjenje ove serije u mnogim epizodama predstavlja genocid po humor ... jer naprosto neke stvari samo neprevedene imaju humoristicni smisao, cim prevedes- nestaje carolija. Tako da u TBBT ima dosta ovakvih momenata, ali sta je tu je :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #643 : 19.08.2010. 19:48:57 »
Činjenica je da je humor predvidljiv i da znaš kako će Šeldon reagovati u 99% situacija, a i ne samo on.

Offline hobotnica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • I ♥ 720p/1080p
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #644 : 19.08.2010. 19:59:34 »
Smanji ocekivanja, zaboravi spoznaju, udahni duboko i pomiri se sa vrhunskim trashom.
Opusti se  :)

Sve 5,nije da me previše brine promet koji sam potrošio na ovu seriju  ;) vrijedilo je pokušati ;D

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #645 : 20.08.2010. 14:38:40 »
Činjenica je da je humor predvidljiv i da znaš kako će Šeldon reagovati u 99% situacija, a i ne samo on.
S obzirom da je za američke humorističke serije to poznato. Malo je orginalnih scenarista, svi pišu scenarije by the book.
Možda zadnji orginal je po meni My name is Earl s  malo drugačijim humorom.
TBBT je ipak malo ispred drugih američkih sitcoma po tom pitanju. Drugačija tema s ovim nerd-ovima, pa je malo i drugačiji humor.
U svakom slučaju trenutno najbolji američki sitcom
Meni su vrhunac te predvidljivosti bili Friends, iako dobra serija svaku drugu šalu si mogao predvidjeti.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #646 : 20.08.2010. 18:46:45 »
Misljenja sam da samo prevodjenje ove serije u mnogim epizodama predstavlja genocid po humor ... jer naprosto neke stvari samo neprevedene imaju humoristicni smisao, cim prevedes- nestaje carolija. Tako da u TBBT ima dosta ovakvih momenata, ali sta je tu je :)

Slažem se. Ima sto igara riječima, kulturnih referenci koje su nama nepoznate, izraza koji su nam doduše poznati, ali se ne mogu baš točno i precizno prenijeti s engleskog. Plus što većinom likovi govore vrlo brzo, pa hoćeš-nećeš, moraš ponešto i izbaciti.
Mi si ovdje još i možemo dopustiti dulje linije i kraće trajanje, ali gledam sad prijevod na tv-u i vidim da su prisiljeni kratiti i izobličavati rečenice samo da bi sve stalo. I tu se gubi puno, puno, što humora, što značenja, što smisla.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #647 : 20.08.2010. 18:48:00 »
Meni su vrhunac te predvidljivosti bili Friends, iako dobra serija svaku drugu šalu si mogao predvidjeti.
Hoćeš reći svako drugo kreveljenje, a ne šalu. Stvarno bezvezna serija.

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #648 : 22.08.2010. 11:06:06 »
Kako epizode odmicu, Leonard me sve vise i vise iritira. Uopste nije smesan, i ne glumi nesto. Bas mi je glup lik. xD Bez Sheldona bi serija bila nula. ;D

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #649 : 22.08.2010. 18:51:52 »
Shedon nosi tbbt, slazem se, ali mislim da bez Wolowitza ne bi bila ni upola zanimljiva. On je takav slag na torti za ovu seriju, da to ne prestaje da me odusevljava ;D  Sam odnos izmedju njega i Raja je isto genijalan. Ta dva lika po mom misljenju su dinamicki momenat u TBBT, a Sheldon je konstanta, predvidljivost i simpaticnost :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #650 : 22.08.2010. 19:35:11 »
Pa tako to i obično bude, da najobičniji likovi budu ujedno i najdosadniji. U ovom slučaju Penny i Leonard. ;)

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #651 : 22.08.2010. 20:17:48 »
Shedon nosi tbbt, slazem se, ali mislim da bez Wolowitza ne bi bila ni upola zanimljiva. On je takav slag na torti za ovu seriju, da to ne prestaje da me odusevljava ;D  Sam odnos izmedju njega i Raja je isto genijalan. Ta dva lika po mom misljenju su dinamicki momenat u TBBT, a Sheldon je konstanta, predvidljivost i simpaticnost :)

U potpunosti agreed.  smileyNO1 Wolowitz mi je fenomenalan, uopšte serija ne bi bila zanimljiva bez njega, mada i Raj zna ponekad lepo da odvali.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #652 : 25.08.2010. 11:28:57 »
raj i wolowitz su najbolji, sheldon me zivcira :)

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #653 : 09.09.2010. 15:00:50 »
Kad počinje nova sezona?

Offline Ziledin

  • Pretender
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2751
  • Spol: Muški
  • GET TO DA CHOPPA!
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #654 : 09.09.2010. 15:03:08 »
Kad počinje nova sezona?

23.09. :)

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #655 : 16.09.2010. 23:10:42 »
Kad počinje nova sezona?

23.09. :)

Jedva čekam! :) Samo se nadam da
Spoiler for Hiden:
neće upropastiti seriju zbog toga što su uveli devojku za Šeldona. :-\ Sa druge strane, možda ispadne jako zanimljivo! :)

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #656 : 19.09.2010. 23:12:21 »
Drage kolege, s obzirom da nam se bliži početak emitovanja nove sezone, hoćemo li se dogovarati za raspored prevoda  ;)

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #657 : 20.09.2010. 00:13:06 »
Koliko sam manje poznatih komedija odgledao u ovoj letnjoj pauzi, shvatio sam da Big Bang bukvalno gledam da bi bio u trendu :)

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #658 : 21.09.2010. 02:46:03 »
@neki-gore-komentari

Ljudi, zar vi zaista očekujete od neke serije da bude svima po meri. To bi bilo isto kao očekivati od moje babe da shvati i dopadne joj se reklama. Ne sviđa joj se, ne razume je, bezveze joj je. Zašto? Pa zato što za nju nije ni pravljena. Niko i ne očekuje da joj se svidi, jer, koji 70-godišnjak još jede Snikers, 120% šaćer. Ako ti se ne sviđa reklama, nemoj kupiti proizvod.

Zašto gledati sitkom, ili bilo koju komediju ako vam nije smešna a samo zato što nekom drugom jeste? Ne kažem da ne treba pogledati par epizoda i videti kako se situacija razvija, pa odlučiti da li ste na istoj učestanosti.

Evo male pomoći ako niste posve sigurni.

S02E02
Spoiler for Hiden:

- ako vam ovde ništa nije smešno onda ovo nije serija za vas.


Za one koji su uživali u prethodnim sezonama i jedva čekaju novu, jedna pesma za vas.


Pozdrav,
--
J.
« Zadnja izmjena: 25.09.2010. 12:41:51 stefan87 »

Offline Politikolog

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
Re: The Big Bang Theory
« Odgovor #659 : 21.09.2010. 12:28:50 »
lepo rece stefan87, pogledajte par epizoda pa prosudite - meni u pocetku nije bila toliko zanimljiva ali sto sam je vise gledao sve me je vise privlacila.... I Lenard ima svoje mesto u seriji iako nije toliko zanimljiv treba im malo ,,normalnosti" da ne bude sve o Seldonu onda bi on dosadio vremenom  smileyNO1
Barney Stinson RULES!