Autor Tema: The Strain  (Posjeta: 72925 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Strain
« Odgovor #210 : 04.09.2016. 13:12:44 »
Hvala Z.
iShare, noProfit


Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1148
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #211 : 04.09.2016. 21:19:41 »
Hvala Zoki, odličan nastavak. Jedva čekam sledeću.  :volim

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1148
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #212 : 06.09.2016. 19:12:14 »
Uh sve bolja, hvala Zoki za prevod.  :naklon: :volim :volim

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: The Strain
« Odgovor #213 : 06.09.2016. 23:24:35 »
Hvala na prijevodu. Odličan kao i uvijek.  clapp
Odugovlače kraj. Od ove 2 epizode su mogli jednu napraviti.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #214 : 07.09.2016. 11:01:39 »
Hvala na prijevodu. Odličan kao i uvijek.  clapp
Odugovlače kraj. Od ove 2 epizode su mogli jednu napraviti.
jes, vec je ispucano 28ep a vecina je potrosena ni na sto. defunitivno imaju premali budzet za ovako nesto. kako drugacije objasnit jedne te iste scene sa istim akterima. zak i keli npr. moram pohvalit glumicu koja igra keli, bas se uzivjela u ulogu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #215 : 07.09.2016. 22:15:11 »
Nisam očekivao da će ovako pokvariti stvari u trećoj epizodi.


Spoiler for Hiden:
Dakle, dve sezone gospodaru ne može niko ništa, i onda ga tako prosto i lako ubiju u trećoj epizodi.  :facepalm  Naravno pretpostavljam da je u stvari gospodar onaj veliki crv koji je pobegao u kanalizaciju i da će sada neko drugi postati gospodar, ali stvarno...

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: The Strain
« Odgovor #216 : 07.09.2016. 23:40:54 »
Nisam očekivao da će ovako pokvariti stvari u trećoj epizodi.


Spoiler for Hiden:
Dakle, dve sezone gospodaru ne može niko ništa, i onda ga tako prosto i lako ubiju u trećoj epizodi.  :facepalm  Naravno pretpostavljam da je u stvari gospodar onaj veliki crv koji je pobegao u kanalizaciju i da će sada neko drugi postati gospodar, ali stvarno...

Kako si već našao 3. epizodu??? Ona izlazi tek 11.9.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Strain
« Odgovor #217 : 08.09.2016. 01:30:03 »
Pojavila se treca epizoda na torentima, WEBrip. Ne znam sta da mislim o toj sceni.
Spoiler for Hiden:
U sustini, gospodar je vec u finalu prve sezone pokazao slabosti kad su ga umalo ubili. Svetlost je velika, rekao bih ogromna prednost nad njime. Ovoga puta je napad izveden jos lakse, i brze su reagovali. Sa Kvinom na strani ljudi, mislim da su sanse ujednacene u ravnopravnoj borbi poput ove, tako da je sve pitanje strategije koja je bila jako dobra iako je osmisljena na brzinu.

Gospodar je porazen, ali ne i ubijen. Potrajace proces njegovog "uskrsnuca", on ce se vec nekako regenerisati iz onog velikog crva. A da bi ga potpuno unistili moraju unistiti sve njegove delove. Spaliti i najmanjeg crva.

Odlicna su bila i desavanja sa Meksikancima, a hajlajt su svakako flesbekovi sa Kvinlenom.

Dobra sezona za sada. Idemo dalje.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #218 : 08.09.2016. 13:34:11 »
 :o prov+citah ove spojlere, ahhaahahaha, o Boze sto napravise  :facepalm
devile, za unistenje gospodara mora se:
Spoiler for Hiden:
unistit njegovo mjesto porijekla.
ne znam sta da mislim stvarno, nijesam ocekivao bas ovakav preokret. pominjali su da ce prilicno odstupat od knjiga, uvodit nove likove, ali ovo... cizusss...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #219 : 09.09.2016. 09:43:27 »
odgledah. pa ok epizoda, a i odlicna na:
Spoiler for Hiden:
temelju kvinlanovih flesbekova koji su stvarno bili odlicni. ovo ostalo... klasika. jeftin potez na kraju, tacno da bi se iskupili za gomilu filer epizoda i onda kao da sokiraju ljude sa tim iznenadjujucim preokretom. e sad, strah me da ce eliminisat uz ajkhorsta najboljeg lika u seriji-kvinlana. jer kako su krenuli vrlo je moguce, ali dako nece. fajt sa gospodarom-ocajan. znaci bice toliko mocno da jednim potezom moze pospremit gomilu ljudi-statira. i onda ga tek tako roknu. naravno da nije ubijen i bice zanimljivo koga ce sljedeceg preuzet. za sad nemam ideju koga bi mogao, mozda ajkhorsta s obzirom da se ne vode knjigama toliko.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #220 : 13.09.2016. 20:36:23 »
Zanimljiva treca epizoda..

Spoiler for Hiden:
Kraj me bas iznenadio, mada sumnjam da je master mrtav, mislim da ce da ozivi kad onaj crv preuzme tijelo... Ali onda je malo bezveze ako mu sin umre, dosta cudna situacija.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #221 : 13.09.2016. 21:59:29 »
hahhhahahahahhaha
https://www.youtube.com/watch?v=PJOJj4joEYM
ali gas razbio, sad kapiram zasto je lik los glumac, pa on je reper ustvari  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1148
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #222 : 14.09.2016. 18:36:52 »
Još jedna odlična epizoda. Hvala Zoki na prevodu.  drinks

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #223 : 20.09.2016. 10:00:09 »
jedno te isto. standardna spika izmedju istih aktera. jedino vrijedno pomena-interesantno za vidjet pogubljenog ajkhorsta. skoro pola sezone a nidje nijesu mrdnuli.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Strain
« Odgovor #224 : 20.09.2016. 17:21:20 »
Dobra cetvrta epizoda. Ajkhorst i strigoji konacno zadaju jak udarac. Narocito mi se dopalo kako su objasnili citavu situaciju sa Masterom.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1148
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #225 : 22.09.2016. 20:01:32 »
Dobra serija. Svala epizoda je dobra, e sad vidim mnogima se ne sviđa što razvlače, mada iskreno ne vidim previše razvlačenja. Onda bi bila serija od deset epizoda.

Hvala Zoki na odličnim prevodima.  :volim

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #226 : 22.09.2016. 21:34:19 »
Ja nemam zamerki. Najviše mi se dopalo prikazivanje Quinlanove prošlosti .  :om:

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1148
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #227 : 25.09.2016. 17:47:41 »
Ja nemam zamerki. Najviše mi se dopalo prikazivanje Quinlanove prošlosti .  :om:

I meni se taj deo jako svideo.

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #228 : 27.09.2016. 09:37:33 »
Dobra epizoda,
Spoiler for Hiden:
i flesbek za koji sam se pitao oce li ga uopste prikazat. ispostovali su skoro pa ka u knjizi. ubacili su jos jedno odstupanje - dio kako porazit gospodara, nadam se da to nije finalno rjesenje jer mi se ne svidja, tj. prejednostavno je. ali vrlo je moguce da ako ne dobiju obnovu za S4 da ce ici sa tim planom. cim nema keli i zaka epizoda/serija dobija na kvalitetu. ono sto bih ja volio da vidim je flesbek kad su se upoznali gospodar i palmer u cernobilju i sklopili dogovor.
zoko hvala za prevod, taman nocas ako ufatim vremena da ponovim epizodu sa tvojim titlom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Strain
« Odgovor #229 : 27.09.2016. 12:26:18 »
Jedna od boljih epizoda citave serije. Mislim da nije bilo lose scene u epizodi. Odlicni flesbekovi, a najvise mi se dopalo
Spoiler for Hiden:
doktorovo istrazivanje nad strigojima.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Strain
« Odgovor #230 : 27.09.2016. 18:16:10 »
Meni samo nije jasno iz pret(pret?)prošle epizode -
Spoiler for Hiden:
kad je Quinlan otkinuo glavu Bolivaru, zašto je stari stajao i gledao u onu roza glistu dok nije odgmizla u kanalizaciju? Imao je štap i mač u ruci, cipele na nogama i umjesto da ga pričepi nekako ili recne, bar potrči za njim (glista je gmizala sasvim dostižnom brzinom)... ali ne, on ko tutlek stoji i gleda kako odlazi.  :zbogom Ima li išta logičnijeg kad vidiš da glista gmiže iz nekoga, nego stat na nju i zgazit je?

Scena na razini borbi iz Helen of Troyrofl
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #231 : 27.09.2016. 19:03:09 »
Ranijih sezona sam jedva čekao da izađe epizoda, sada posle ove dve lošije epizode više to nije to. Ovo će se gledati kada se završi cela sezona. Ove poslednje epizode su totalno podbacile, kao da spremaju da od ove serije naprave još jednu sapunicu od desetak sezona.  :facepalm

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #232 : 27.09.2016. 21:03:39 »
Meni samo nije jasno iz pret(pret?)prošle epizode -
Spoiler for Hiden:
kad je Quinlan otkinuo glavu Bolivaru, zašto je stari stajao i gledao u onu roza glistu dok nije odgmizla u kanalizaciju? Imao je štap i mač u ruci, cipele na nogama i umjesto da ga pričepi nekako ili recne, bar potrči za njim (glista je gmizala sasvim dostižnom brzinom)... ali ne, on ko tutlek stoji i gleda kako odlazi.  :zbogom Ima li išta logičnijeg kad vidiš da glista gmiže iz nekoga, nego stat na nju i zgazit je?

Scena na razini borbi iz Helen of Troyrofl
meni je to nista spram zadnje scene u finalu prve sezone. ne znam kad sam zadnji put vidjeo nesto tako lose odradjeno. kad se samo sjetim face korija stola  :facepalm a ni bredli nije bio nista bolji. statiranje dok drevni vampir gori po suncu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #233 : 27.09.2016. 21:13:51 »
Obnovljeno za četvrtu sezonu. To će biti finalna sezona.

Emitovaće se na leto 2017. godine.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #234 : 27.09.2016. 22:23:55 »
del toro je racunao da ce sa 5 sezona zaokruzit pricu. nadam se da ce bit i u zadnju 10 ep, a isto tako da ce se bavit porijeklom drevnih. to mi je i najbolji dio komplet price.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Strain
« Odgovor #236 : 27.09.2016. 23:10:04 »
Cetiri sezone su sasvim dovoljne. Sto se tice scene Kvinlana i Mastera:
Spoiler for Hiden:
Ne mogu da se setim tacno, ali sam prilicno ubedjen da Setrakian nije bio blizu crva. On je sa istrebljivacem pacova bio nize dole, pa i nije mogao da stigne do crva. A dodatni problem su bili i dimovi od flesha.

Druga, znacajnija stvar, je to sto oni nisu znali za znacaj tog glavnog crva. Tek posle toga saznaju, kao i mi gledaoci. Zato nikome nije palo na pamet da gazi crva ili ga juri po kanalizaciji.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #237 : 27.09.2016. 23:47:07 »
ta scena je glupo izvedena

Spoiler for Hiden:
Kontam da matori nije ni gledao crva nego gospodara, loše je to snimljeno, mogli su crva da prikažu posle, ovako ispada kao da Setrakijan nije reagovao što totalno nema logike, al nije samo to glupo, evo i scena kad onaj Latino gura kevu na policajca, ajde on nije normalan, al to mi tolko ne ide uz lik onog kečera da to nije normalno

jbg, nije ni prvi ni poslednji put da izbace neku glupost kad odstupe od stripa ili knjige

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Strain
« Odgovor #238 : 28.09.2016. 00:08:13 »
Ma crv je u tom trenutku za njih nebitan.
Spoiler for Hiden:
Jer niko nije ni znao da je on kljuc za Gospodara. Kvinlan je smatrao da on moze da ubije Gospodara jednom za svagda. Tek u sledecoj epizodi njih dvojica idu kod Drevnih da kukaju sto im nisu rekli za crva.

Propust scenarista sto to ranije nisu uveli u celokupnu pricu. Scena kao scena, sasvim ok.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Strain
« Odgovor #239 : 28.09.2016. 08:31:31 »
Cetiri sezone su sasvim dovoljne. Sto se tice scene Kvinlana i Mastera:
Spoiler for Hiden:
Ne mogu da se setim tacno, ali sam prilicno ubedjen da Setrakian nije bio blizu crva. On je sa istrebljivacem pacova bio nize dole, pa i nije mogao da stigne do crva. A dodatni problem su bili i dimovi od flesha.

Druga, znacajnija stvar, je to sto oni nisu znali za znacaj tog glavnog crva. Tek posle toga saznaju, kao i mi gledaoci. Zato nikome nije palo na pamet da gazi crva ili ga juri po kanalizaciji.
Ne.
Spoiler for Hiden:
Prvo paljba iz vatrenog oružja, pa fleš granate, Quinlana zakači metak, malo padne, ali se ipak nekako ustane, Bolivar drži lumena u vreći (zajebo ih je!), al onda se Penry-Jones odjedamput digne na noge, skoči, zamahne mačem u zrak i uz krik odrubi glavu masteru! (magla od granata se do tad već debelo razišla)

Istovremeno, kad master padne, stari I Fet (njega sam skroz zaboravila) zajedno, laganim korakom kreću prema njemu da vide šta je bilo i kad su mu već dovoljno blizu, glista izmigolji iz Bolivarovog tijela i počne gmizati prema odvodu. I...i... i - ode! E, jebi ga.  :-\
Sljedeća scena, Satrakian se znatiželjno nalukava kroz rešetke od kanalizacije da vidi kuda će glista.

Totalno je bilo vremena da, ako ne već stari ne može, al onda bar Fet, malo protegne korak i nagazi na nešto gmizavo što izlazi iz tijela strigoja; em otprije znaju da strigoji šire infekciju putem glista, em onak... nešto je izašlo iz tijela mastera, ne moraju ni znati da je ta glista "esencija" mastera, svejedno - ja bih to obavezno nagazila. Preventivno.

Mislim, ako su pisci htjeli da im glista pobjegne, nije bed - al mogli su to napraviti i malo pametnije. Npr. da netko krene na nju, ali glista ubrza. Fijuu! Sasvim jednostavno i bez blamaže.

meni je to nista spram zadnje scene u finalu prve sezone. ne znam kad sam zadnji put vidjeo nesto tako lose odradjeno. kad se samo sjetim face korija stola  :facepalm a ni bredli nije bio nista bolji. statiranje dok drevni vampir gori po suncu.

U tom slučaju, zaista ti preporučujem da, ako još nisi, pogledaš spomenuti Helen of Troy. Naročito scene borbe. (može i rezimirana varijanta, youtube video "Great Movie Fighting Techniques as illustrated by "Helen of Troy" https://youtu.be/qFBK-eVl76M.)
Hollywood at its best!  rofl
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)