Autor Tema: The Sopranos  (Posjeta: 37851 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #120 : 22.06.2013. 12:35:16 »
Pročitao sam sve što ste napisali o kraju i više nemam sumnje o tome kak je serija završila.

Spoiler for Hiden:
tužan kraj na kraju :(


Imam jedno pitanje, možda je bilo objašnjeno u seriji, ali mi je promaklo :-\

Spoiler for Hiden:
Ona epizoda kad su Crhistoper i Paulie u onoj šumi lovili onoga rusa, oni su njega ranili, ali on je uspio pobjeći. Al šta je snjim konkretno bilo, jel se on uspio vrati do svog šefa i reći mu šta se desilo ili nešto treće?

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: The Sopranos
« Odgovor #121 : 22.06.2013. 13:23:38 »

Imam jedno pitanje, možda je bilo objašnjeno u seriji, ali mi je promaklo :-\

Spoiler for Hiden:
Ona epizoda kad su Crhistoper i Paulie u onoj šumi lovili onoga rusa, oni su njega ranili, ali on je uspio pobjeći. Al šta je snjim konkretno bilo, jel se on uspio vrati do svog šefa i reći mu šta se desilo ili nešto treće?
Dok se ne pojavi Mulder koji 100% zna odgovor na pitanje...  ;D
Meni je ta epizoda bila koma rofl jedna od omiljenih... koliko se sećam, nisu ga uhvatili u samoj epizodi, ali ne mogu da se setim da li se on kasnije negde pojavio i odrukao svom bosu šta je bilo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #122 : 22.06.2013. 15:49:20 »
Imam jedno pitanje, možda je bilo objašnjeno u seriji, ali mi je promaklo :-\

Spoiler for Hiden:
Ona epizoda kad su Crhistoper i Paulie u onoj šumi lovili onoga rusa, oni su njega ranili, ali on je uspio pobjeći. Al šta je snjim konkretno bilo, jel se on uspio vrati do svog šefa i reći mu šta se desilo ili nešto treće?
Spoiler for Hiden:
Pripazi na kameru u toj epizodi. Kako oni pretraživaju, nekad kamera ide prema gore. To nam Chase pokazuje kako ih je Rus promatrao. Kasnije Paulie shvati da mu nema auta. Dakle, moguće da ga je Rus uzeo. I sad je pitanje jel stigao živ ili mrtav do svoje mafijaške obitelji. Kasnije je Chase rekao "They shot a guy. Who knows where he went? Who cares about some Russian? This is what Hollywood has done to America. Do you have to have closure on every little thing? Isn't there any mystery in the world? It's a murky world out there. It's a murky life these guys lead. And by the way, I do know where the Russian is. But I'll never say because so many people got so pissy about it".

Ta epizoda mi je možda i najbolja u seriji.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: The Sopranos
« Odgovor #123 : 22.06.2013. 16:08:13 »
Konkretno za bold

Spoiler for Hiden:
Pripazi na kameru u toj epizodi. Kako oni pretraživaju, nekad kamera ide prema gore. To nam Chase pokazuje kako ih je Rus promatrao. Kasnije Paulie shvati da mu nema auta. Dakle, moguće da ga je Rus uzeo. I sad je pitanje jel stigao živ ili mrtav do svoje mafijaške obitelji.

Ta epizoda mi je možda i najbolja u seriji.

Spoiler for Hiden:
Njih dvojica su se izgubili u šumi jureći Rusa, tj. Čečena ;D i na kraju sedeli u nekoj olupini kad su ih Toni i Bakala nekako pronašli. Ja sam skontala da su oni u toj jurnjavi za njim "izgubili" i kola, pošto su se i sami izgubili u šumi i nisu imali pojma gde su

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #124 : 23.06.2013. 13:53:06 »
Imam jedno pitanje, možda je bilo objašnjeno u seriji, ali mi je promaklo :-\

Spoiler for Hiden:
Ona epizoda kad su Crhistoper i Paulie u onoj šumi lovili onoga rusa, oni su njega ranili, ali on je uspio pobjeći. Al šta je snjim konkretno bilo, jel se on uspio vrati do svog šefa i reći mu šta se desilo ili nešto treće?
Spoiler for Hiden:
Pripazi na kameru u toj epizodi. Kako oni pretraživaju, nekad kamera ide prema gore. To nam Chase pokazuje kako ih je Rus promatrao. Kasnije Paulie shvati da mu nema auta. Dakle, moguće da ga je Rus uzeo. I sad je pitanje jel stigao živ ili mrtav do svoje mafijaške obitelji. Kasnije je Chase rekao "They shot a guy. Who knows where he went? Who cares about some Russian? This is what Hollywood has done to America. Do you have to have closure on every little thing? Isn't there any mystery in the world? It's a murky world out there. It's a murky life these guys lead. And by the way, I do know where the Russian is. But I'll never say because so many people got so pissy about it".

Ta epizoda mi je možda i najbolja u seriji.

Spoiler for Hiden:
Da, "who cares about some Russian", mislim da je stim sve rečeno

Ovu seriju definitivno budem još jednom pogledao. Sad ću krenut The Walking Dead gledat, prva sezona je na kompu :)

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: The Sopranos
« Odgovor #125 : 23.06.2013. 22:13:10 »
Steta umro je mlad ... sad je jasno da nema nista od filma kasnije (ako je i bilo neke price).
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #126 : 25.06.2013. 16:03:06 »
Što se mene tiče filma ni netreba, serija je savršena i sve je rečeno. Najbolje da ostane ovako kako je, jer je odlično drinks

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #127 : 26.06.2013. 04:17:25 »
Opet se udaljavam od serije,ali eto jos ovo da pomenem.

Prije nekoliko dana Bruce Springsteen,pracen svojim E Street Bandom,je tokom koncerta u Engleskoj odsvirao cijeli Born to Run album koji je posvetio Gandolfiniju,svom velikom prijatelju.

A New York Yankees su uoci utakmice koja je odigrana 20. priredili minut cutanja u cast Gandolfinija koji je bio redovan posjetilac njihovih utakmica i njihov veliki navijac.




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #128 : 26.06.2013. 04:29:26 »
Baš pročitao prije neki dan. Bravo za Šefa! Ne smije se zaboraviti ni Van Zandta koji je gitarista u E Street Bendu, a on je glumio Silvia u Sopranosima.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #129 : 04.07.2013. 13:59:09 »

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Sopranos
« Odgovor #130 : 04.07.2013. 14:05:50 »
de se seti za ovo  :(
Cycling 4 life

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: The Sopranos
« Odgovor #131 : 20.07.2013. 20:31:29 »
Završio sam i ja seriju nedavno posle godinu i kusur dana od počinjanja gledanja. Dajem joj velikodušnih 7/10 i to ponajviše zbog odlične karakterizacije likova; cenim i da je prikaz svih tih dešavanja, previranja, psihopatskih umova i ostaloga poprilično realan, ali mi se sam početak serije nikako nije dopao. Peta sezona je bila užasna, možda jedna od najgorih i najdosadnijih sezona neke serije koju sam ikad gledao, pa je to umnogome uticalo na smanjenje konačne ocene, inače bi verovatno bila veća. Kraj je vrlo, vrlo mlak, pa je i on poprilično srozao sveukupni utisak; i jasno mi je
Spoiler for Hiden:
da su Tonija koknuli, što mislim da je glupo, pretenciozno i pompezno, u stilu da jedino takav kraj pristaje ovakvoj seriji: sve je prolazno i te šeme.

Bilo je nekoliko humorističnih trenutaka, a najsvežiji su mi oni iz četvrte sezone:
Spoiler for Hiden:
odvalio sam se od smeha kad se Adrijana ispovraćala po onim agentima na početku četvrte sezone, a onda i na kraju kad su puštali preglasnu muziku onom advokatu ispred kuće na moru kako bi ga naterali da vrati dvesta soma zaloga.

Takođe je i Junior ispričao par dobrih viceva:
Spoiler for Hiden:
— Šta kaže slepac kad prođe pored ribarnice?
— Dobro jutro, moje dame. rofl

Muž donosi ženi cveće.
— Moraću da širim noge, izgleda.
— Što, nemaš vazu? rofl

Pederi odlučili da dobiju dete. Svršili u čašu i oplodili time surogat-majku. Sad obilaze novorođenče u porodilištu:
— Jao, što je naša beba mirna, ne plače uopšte, jedan će.
— Plače ako mu izvadimo cuclu iz dupeta, kaže med. sestra. rofl
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: The Sopranos
« Odgovor #132 : 23.01.2014. 04:25:11 »
kakav kraj, nakon 2. mjeseca gledanja ovo da doživim.
Spoiler for Hiden:
kaže pjesma dont stop, Meadow uđe u zalogajnicu i kraj.

Offline DzonGoti

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: The Sopranos
« Odgovor #133 : 17.08.2014. 00:42:32 »
Najbolja serija svih vremena ovde ispisana samo na 5 strana, tuga.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Cycling 4 life

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: The Sopranos
« Odgovor #135 : 27.08.2015. 21:39:32 »
bas sam danas zavrsio sa serijom.
odusevljen sam, nemam rijeci.
mislio sam da neki stari klasik ne moze biti tako dobar kao i ove nove serije, ipak one su se izgradile na Sopranosima, pa mogu biti samo bolje. Ali nije tako
Svi glumci su obavili sjajan posao.
meni je najbolji citat, kada Toni, Cramela i AJ veceraju i netko zvoni, kaze Toni malom:"Odi otvori", ovaj kaze :"Jedem !", nato ce mu Toni:"ako ne odes neces imati s cim" hahahaha

o samom kraju ne zelim puno pricati.
Spoiler for Hiden:
osobno ne zelim vjerovati da su ubili Tonija. Vjerujem da je ziv i da jos uvijek jede rigatone sa salsom :). ima mnogo argumenata koji ukazuju da su ga koknuli, ali nisu ;). Zamjeram mu sto je ubio Chrisa. ne smatram da mu je on bio takva prijetnja da ode u FBI i sve druka, makar i narokan Chris mu je bio vjran

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #136 : 27.08.2015. 22:03:16 »
bas sam danas zavrsio sa serijom.
odusevljen sam, nemam rijeci.
mislio sam da neki stari klasik ne moze biti tako dobar kao i ove nove serije
Ovo uopće ne želim komentirat  :P današnje serije mogu samo učiti kako su se radile vrhunske serije prije, pogotovo u najboljem razdoblju, 90-ima.

Treću sezonu sam uvrstio na visoko šesto mjesto

Inače, morat ću te razočarat, ali
Spoiler for Hiden:
Tony je mrtav. To je i David Chase potvrdio. Isto tako, imaš puno hintova koji upućuju na to
imaš ovdje jedan link http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,5831.msg208296.html#msg208296

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: The Sopranos
« Odgovor #137 : 27.08.2015. 22:28:55 »
čitao sam neki članak kako je serija The Sopranos, probila led modernim TV serijaam.
pa mislim si jebote, oni su probili led, ovi mogu biti samo bolji
zaboravio sam gore napisati u postu, sviđa mi se lik Ralph Cifaretto.
tip je smeće i išao mi je na nerve, ali ipak smo vidjeli i njegovu drugu stranu... uglavnom da ne filozofiram. ima i super fore Ralphie Cifaretto: Why was I born handsome instead of rich?
Spoiler for Hiden:
ma čitao sam zadnji Intervju od Chase. ali daje mi nadu jer nigdje zvanično ne kaže "Tony je mrtav"
Vrlo je vješt sa riječima ;)
"Either it ends here for Tony or some other time. But in spite of that, it's really worth it. So don't stop believing."
ja sam od onih koji ne prestaju vjerovati ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #138 : 27.08.2015. 22:42:20 »
Sopranosi su samo jedna od mnogo serija. Ovo kaj ti govore da je danas zlatno doba serija je potpuno krivo u smislu kao da prije takvih razdoblja nije bilo. Prije je bilo dva zlatna razdoblja. To drugo je početak moderne televizije, a Twin Peaks je započeo i jedan od glavnih utjecaja na Sopranose je upravo Twin Peaks. X-Filesi su samo dodatno poboljšali tu revoluciju i po utjecaju na druge serije jedino originalna Zona Sumraka može al pari sa Filesima jer su te dvije serije utjecale na sve žanrove zbog toga što su bile multižanrovske serije. Bez Filesa ne bi postojala mitologija, ta centralna priča. Breaking Bad, 24, Homeland su samo od nekih serija koje nemaju dodirnih točaka sa Filesima, a bez Filesa ne bi postojale. A da ne pričam o srodnim serijama kao što su Buffy, Supernatural i slične. CSI uostalom ne bi postojao da nije bilo Filesa. Kako sad CSI netko se pita. Da Filesi nisu prva serija koja prikazala autopsiju, forenziku kakva je, CSI ne bi nastao. Serije kao Bones i Castle su isto nastale od Filesa. Muško - ženski odnos, glavni likovi. Te dvije serije čak i cijelu epizodu osvećuju Filesima.

Dakle, imaš ti mnogo starih serija koje su u određenom trenutku napravile revoluciju. Zona Sumraka, The Prisoner, Twin Peaks, X-Files, Homicide, Sopranosi i nedavno Breaking Bad.

Druga vrsta utjecaja je ona na pop kulturu. Tu se opet izdvajaju samo dvije serije. Star Trek i X-Filesi.

Ovdje je za mene sve objašnjenjo https://masterofsopranos.wordpress.com/the-sopranos-definitive-explanation-of-the-end/
Spoiler for Hiden:
jednostavno mrtav.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: The Sopranos
« Odgovor #139 : 31.08.2015. 20:43:39 »
sanjao sam da pricamo ja i Toni Soprano.
onako stojimo jedan pored drugog i gledamo kao prema nekom moru ili velikoj rijeci...
i veli meni Toni kako u zadnje vrijeme ne vara više Carmelu.
Ja kažem: "Bravo Toni, ja isto nisam nikada prevario svoju ženu"
on me pogleda i kaže:"Ti si mali fakat u kurcu"

hahahahaah


Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Sopranos
« Odgovor #140 : 12.03.2016. 21:42:27 »
what the...

Cycling 4 life

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Sopranos
« Odgovor #141 : 12.03.2016. 21:44:40 »
Je li to s neke relevantne stranice pa je bitno?
Mrzim lopatare i limune

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Cycling 4 life

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Sopranos
« Odgovor #143 : 19.03.2016. 01:50:33 »
Cycling 4 life

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #144 : 27.07.2016. 04:18:25 »
Evo završili se Sopranosi...prejebena serija sa odličnim krajem. Sve je super odrađeno, svaka čast Chaseu. Jedina mana je što je Dr.Melfi imala samo 2 nude scene, a najjača je tamo. :(

Također serija ima odličan soundtrack, najjača pjesma mi je Kinks - I'm not like everybody else, 5X10 "Cold Cuts", jedna od jačih scena u seriji, nije ju potrebno komentirat :)

Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: The Sopranos
« Odgovor #145 : 27.07.2016. 16:27:24 »
I? Sto ti misliš da li je Soprano živ?

Poslano sa mog Nexus 7 koristeći Tapatalk


Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #146 : 27.07.2016. 17:08:17 »
Spoiler for Hiden:
Mislim da nažalost nije :D. Čitao sam ove teorije po internetu i zapravo sve ima smisla i sve je simbolično. Svaka čast Chaseu, predobro je to napravio.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: The Sopranos
« Odgovor #147 : 04.10.2016. 10:20:16 »
Zimus sam ovo gledao ponovno. Ne mogu vjerovat da već nova zima. Enivej, mejk it ofišl: NAJBOLJA I NAJDRAŽA SERIJA IKAD!  srcesmajli  srcesmajli  srcesmajli  srcesmajli  srcesmajli
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline jmgandza

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: The Sopranos
« Odgovor #148 : 07.10.2016. 02:01:26 »
Kako se blizim kraju gledanja po 2 put ove serije, sve sam tuzniji. Ova serija uz Oz,The Wire, Carnivale, BB, The Shield, Boardwalk Empire( vise od 90% HBO clapp) su nesto najbolje sto sam gledao..... Zaboravih Files-e i Boston Legal.... Ima jos dobrih serija ali kao ove gore spomenute...... VRHUNSKE SERIJE!!!!!!!! :naklon:

Offline jmgandza

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: The Sopranos
« Odgovor #149 : 07.10.2016. 02:06:16 »
Zaboravih i ovo: ljubomoran sam na drugara koji ce gore pomenute serije na moju preporuku poceti gledati ovih dana......
Onaj osecaj kad gledas po prvi put Tonija i ekipu, Nakija i njegovu ekipu, Vik Mekkija, Moldera i Skali, WW i Dzesija Pinkmana, Dzeki boja i SoA..... :o

Tags: