Autor Tema: Survivor (US)  (Posjeta: 226945 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1260 : 23.12.2015. 07:36:20 »
@Mulder  rofl rofl

Ja se cesto vratim na Cook Islands kao jednu od omiljenih, ali sad bih mogla ovu ponovo da odgledam.

Offline Ilideon

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1261 : 23.12.2015. 10:44:35 »
Poceo sam da gledam cetvrtu sezonu, naravno ocekivao sam da ce eliminsati Huntera, ali ovako brzo, stvarno ne mogu da verujem. Rade isto sto su nasi radili sa Ognjenom prve sezone.
Ps. Moze li mi neko pojasniti malo sam taj koncept brawl beaty brain, tj da li to ima neke veze sa plemenima ili sta?
« Zadnja izmjena: 23.12.2015. 11:32:24 Ilideon »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1262 : 23.12.2015. 13:09:16 »
@Mulder  rofl rofl

Ja se cesto vratim na Cook Islands kao jednu od omiljenih, ali sad bih mogla ovu ponovo da odgledam.
Uh, Cook Islands ima jedan od najboljih prvih castova i jednu od najboljih lokacija. Dosta legendarnih igrača uključujući Parvati, Ozzya i Yula. Tu je još bila i Candice, Penner. Fantastična sezona, a tek oni vodeni izazovi  clapp

Predobro otvaranje  :)


Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1263 : 23.12.2015. 13:57:10 »

@Ilideon - BvBvB ( Brawn vs Brain vs Beauty) je nesto noviji koncept koji su predstavili pre par sezona. Zasniva se na ideji (vecitoj raspravi) sta je zapravo najvazniji kvalitet koji igrac treba da poseduje da bi daleko dogurao: Snaga("Brawn) je fizicka spremnost, odnosno dominacija u izazovima ; Mozak("Brain") se u Survivoru odnosi na strategiju i Lepota("Beauty") sto u Survivoru zapravo znaci jaka socijalna igra (pretpostavka da  igraci koji dobro izgledaju lako uspostavljaju soc.  veze).
Otuda, oni podelu vrse na samom kastingu i dele ih na tri plemena u zavisnosti od toga koji od ova tri kvaliteta preovladjuje na prvi pogled.

@Mulder
Jedna od najboljih sezona definitivno.
Spoiler for Hiden:
Yul koji obradjuje Pennera na plazi s idolom mi je jedna od najdrazih scena u Survivor-u.

Imam utisak da Candice
Spoiler for Hiden:
nikad nije mogla da se otarasi te generalne netrpeljivosti publike koju je zaradila u toj sezoni. A jako je bila dobra u izazovima.


Offline Ilideon

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1264 : 23.12.2015. 15:01:40 »
Hvala Leeloo.
A ta Cook island sezona koju hvalite, jel to prva ili? Pogledao bih i to kad uhvatim vremena

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1265 : 23.12.2015. 16:06:59 »
@Ilideon
Cook Islands je 13. Ja ih lakse pamtim po lokacijama nego brojevima, ali s obzirom da si na 4. definitivno ti preporucujem da odgledas 6. (Amazon); 7. ( Pearl Islands); 8. (All-stars) i 10. (Palau) pre toga. Ja sam gledala sve redom, ali ove su interesantne i imaju likove koji su postali kultni igraci, a neki su se kasnije ponovo vratili. ;)


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1266 : 24.12.2015. 00:50:54 »
Dobro je da nisi spomenula Vanuatu  ;D iako je Chris fenomenalan igrač i smatram ga najpodcjenjenijim igračem u Survivor povijesti.
Spoiler for Hiden:
a sjeti se početka te sezone kad je to njegovo pleme izgubilo izazov i on je bio glavni krivac. Žene su dominirale i onda je Chris ostao solo sa njima i sve ih je uspio izmanipulirati. Kad se sjetim Elize i Twile  ;D

Svaka od tih prvih 15 sezona ima dosta kultnih igrača. Novije sezone nemaju toliko, a dosta toga leži u twiteru, facebooku jer toga prije nije bilo. Jer prvih 15 sezona je do 2007./2008. godine, taman kad je twiter počeo rasti i slične mreže, a svi Survivor igrači upravo komuniciraju preko Twitera. Mislim da je to jedan od glavnih razloga jer prije nisi mogao tako puno saznati o igračima pa su bili nekako mistični, i više si želio znati o njima.

Evo scene sa Yulom i Pennerom  ;D


Vjerujem da će oni koji tek počinju gledati Survivor misliti kako su izazovi najvažniji, ali socijalna i strateška igra su dvije najvažnije stavke. Onda tek izazovi.

Radujem se novoj sezoni Brawn vs Brain vs Beauty. Cagayan mi je bila fantastična. Tony koji je bio u Brawn i on je po tome trebao dominirati u izazovima, ali nije već je bio jako loš. Zato je dominirao u strategiji i određenoj socijalnoj igri. Tu je bio vrhunski.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1267 : 24.12.2015. 11:19:10 »
Kakva scena, kakva inteligentna debata... Yul  :naklon: (znas onu scenu kad objasnjava zasto se slonovi ne penju na drvece?) , a ne znam kako neko moze da ne gotivi Penner-a. :D
Vanuatu mi je onako u pocetku, ali post-merge je bas interesantno. Chris
Spoiler for Hiden:
je imao opaku zavrsnicu...

Potpuno si u pravu da je prisustvo socijalnih mreza promenilo igru uveliko... Navodno je neko od igraca koji su medju prvima napustili igru u poslednjoj sezoni pustio informaciju o redosledu izglasanih igraca, ukljucujuci i pobednika. Sad se definitivno vise zna o igracima i o tome sta se desavalo iza kulisa: bas sam citala
Spoiler for Hiden:
da je Fishbach negde napisao da je Jeremy imao vecinu glasova i pre finalnog plemenca; samo nije imao pojma da ce biti "clean slate", tako da prica o tzv. "sympathy vote" ne pije vodu. ;)

BvBvB koncept je intersantan soc. eksperiment, ali meni je falican u smislu Survivor-a: prvo, zato sto najuspesniji igraci uglavnom imaju sva tri u dovoljnoj meri da daleko doguraju u igri, a drugo, zato sto su Brawn i Beauty vizuelni kriterijumi- inicijalan zakljucak da je neko lep ili fizicki jak ljudi mogu doneti na prvi pogled- dok zakljucak o inteligenciji nije moguce doneti na isti nacin, definitivno je potrebno da se upustis u razgovor. Otuda, vrlo je lako nekoga smestiti u Brawn ili Beauty, iako im je strategija mnogo jaca strana. Tony je fenomenalan primer toga.

I ja se radujem novoj sezoni; plus koliko sam razumela... ubacili su nekog lika koji je bio u njihovom Big Brother-u , i lik je strasan balvan. Bice interesantno. :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1268 : 24.12.2015. 18:14:10 »
Da da, Yulova teorija. I onda Parvati kaže 'pametno je seksi'  ;D


BvBvB je meni uz prvu sezonu Borneo i Cook Islands kojeg smo spominjali dosad najveći soc. eksperiment u Survivoru jer u Cook Islandsu je bilo četiri plemena (latino, afroamerikanci...) i znam da je bilo kritiziranja u vezi te sezone kad je išla https://en.wikipedia.org/wiki/Survivor:_Cook_Islands#Diversity_and_controversy

Borneo jer je jednostavno prva sezona, a za BvBvB si napisala. Da, prvi dojam. To svi igrači govore koliko je prvi dojam bitan kad počnu igrati. J'Tia je bila u Brains plemenu pa smo vidjeli koliko je inteligentna  rofl rofl ali volio bih da se vrati za neku novu sezonu. Mogla bi postati nova Abi.

Offline Doof

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1269 : 26.12.2015. 00:11:00 »
Odgledao sam 8. sezonu (Allstars) i nisam odusevljen. Mozda je zbog toga sto sam dosad gledao sezone od 20. pa navise, ali ova je bila mlaka.
Spoiler for Hiden:
Prvo, na samom pocetku su ispali jaki i zanimljivi igraci, mogu samo da zamislim koliko bi bilo interesantnije da su Richard, Colby i Cesternino dospeli do merge-a. Drugo, posle merge-a je sve bilo predvidivo, a samim tim i nezanimljivo za gledanje. Sto se tice socijanih igara i strategije jedino je Boston Rob nesto pokazao. Jeste to bila njegova bully igra, ali opet mnogo bolje nego ostali. Ne mogu da verujem da su neki(pre svih Lex) govorili ljudima da ce da glasaju za njih da ispadnu.  :neverovatno:  A ovi izgubljeni, nista ne preduzimaju, nego idu ko krave na klanje. Ej, Lex kaze Jerry, rekao mi Rob da mu cuvam Amber, pa moram za tebe da glasam i ona nsta ne preduzima u_jeeeeeeeeee.Po tome se vidi koliko je igra napredovala uvodjenjem skrivenih idola.
 
Cak je i Jeff mnogo bolji u ovim novijim sezonama.
Bolje znati mnogo i često, nego ne znati ništa, povremeno, kojekude...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1270 : 26.12.2015. 00:19:56 »
Odgledao sam 8. sezonu (Allstars) i nisam odusevljen. Mozda je zbog toga sto sam dosad gledao sezone od 20. pa navise, ali ova je bila mlaka.
Spoiler for Hiden:
Prvo, na samom pocetku su ispali jaki i zanimljivi igraci, mogu samo da zamislim koliko bi bilo interesantnije da su Richard, Colby i Cesternino dospeli do merge-a. Drugo, posle merge-a je sve bilo predvidivo, a samim tim i nezanimljivo za gledanje. Sto se tice socijanih igara i strategije jedino je Boston Rob nesto pokazao. Jeste to bila njegova bully igra, ali opet mnogo bolje nego ostali. Ne mogu da verujem da su neki(pre svih Lex) govorili ljudima da ce da glasaju za njih da ispadnu.  :neverovatno:  A ovi izgubljeni, nista ne preduzimaju, nego idu ko krave na klanje. Ej, Lex kaze Jerry, rekao mi Rob da mu cuvam Amber, pa moram za tebe da glasam i ona nsta ne preduzima u_jeeeeeeeeee.Po tome se vidi koliko je igra napredovala uvodjenjem skrivenih idola.
 
Cak je i Jeff mnogo bolji u ovim novijim sezonama.

Daj ne nasmijavaj, pogotovo s ovim zadnjim. Znači, svi igrači koji kažu da su starije sezone teže i jače, su u krivu, ali će nama Doof reći kako su u krivu, a sami igrači koji su ekšuali igrali nisu u pravu.

A skriveni idol unazadaju samu igru jer suze opcije. Vidjeli bi mi neke igrače kao poput Russella kako bi se snašli u starijim sezonama. Igrač koji ne može bez skrivenih idola i nikad nije mijenjao igru. Pa ispao bi već u prvim epizodama koliko bi ga samljeli. Rađe malo poslušaj što igrači govore za samu igru i što govore za skrivene idole koliko suze stratešku igru, a pogotovo socijalnu jer bez idola ti moraš u socijalnoj igri biti vrh. Počni sa Cesterninom i njegovom strategijom o kojoj je razgovarao sa pojedinim igračima. Govorio je o strategiji svih sezona, a prvih 10 sezona imaš 80 sati snimljenog materijala http://robhasawebsite.com/evolution-of-strategy-chapters/

Ustvari, vidi se da si ti pao pod utjecaj samog igranja strategije. O tome sam već pisao kako većina igrača iz novih sezona igraju strategiju samo da bi igrali. To se dobro vidjelo sa Cierom u ovoj novoj sezoni gdje je bila glasna, a ne shvaća igru i onda normalno da će netko misliti da igra dobro tko nikad nije gledao starije sezone i kako se zapravi igra i koliko moraš biti miran i graditi odnose. I to ne dolazi samo od mene, to ti dolazi od praktički svih igrača koji su igrali.
« Zadnja izmjena: 26.12.2015. 00:22:42 Mulder »

Offline Doof

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1271 : 26.12.2015. 00:41:16 »
Hahahahahaha.
Prvo, skriveni idol je najbolje sto je moglo da se desi Survivor-u u smislu da vise igraca imaju bolje mogucnosti da uz sopstvenu igru dodju do kraja. Nisam gledao starije sezone pa ne mogu da komentarisem, ali u odnosu na 8. sezonu zakljucak je da ko pobedjuje vise u izazovima i dovede vise svojih clanova u merge, neko iz tog plemena pobedjuje. To, po meni nema nikakve veze sa strategijom. Sta ako je neki strateski odlican igrac u plemenu koje stalno gubi. On je osudjen da u merge-u, ako dodje do njega, ispadne. Ali zato su ovce poput Big Toma, Jenne, Alicie i Rupert-a tu.
Drugo, sto se tice Evolucije stratergije u Survivor-u, kao sto samo ime kaze evolucija. Dakle, igra je napredovala. I to itekako napredovala, to sto neki zive u proslosti i misle da su crno beli filmovi bolji, ne znaci da su u pravu.
Taj isti Cesternino i Fishback su se slozili da je najbolja sezona u istoriji Survivora, Hero vs Vilains. I kod mene je u prvih 3.
E, sad sto se tice igraca. Mozda nema tako zvucnih imena ka sto su Boston Rob, Hatch, Russell, ali dajte vremena.
Ne cini jedan igrac sezonu, moraju svi da ucestvuju.
Bolje znati mnogo i često, nego ne znati ništa, povremeno, kojekude...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1272 : 26.12.2015. 00:42:56 »
Sad ću ukratko pokušat objasnit. Ti prihvati ili ne, ali tako će ti svatko reći od igrača.

Mislim da je i to problem što oni koji su krenuli gledati nove sezone neće dobro shvatiti samu bit strategije i socijalne igre. Zato se Survivor treba krenuti od početka i zato svi ti igrači upravo to ponavljaju. Survivor je prvenstveno socijalna igra. Survivoru nije bit atrakcija i to mislim mnoge buni jer novije sezone Survivora su upravo to, atraktivne. To što je nešto atraktivnije ne znači da je bolje. Kao sa modernim filmovima gdje se većina njih bazira na specijalnim efektima, ali malo zagrebeš ispod površine i vidjet ćeš koliko su ti filmovi šuplji i bez nekakve priče. Atraktivni jesu, ali šuplji i onda to usporediš sa starijim filmovima koji su se više bazirali na samu priču, da razrade likove i sve te ideje. Tako je i sa Survivorom.

Mnogi igrači ne igraju atraktivnu strategiju iz razloga što im nije potrebna. Pa upravo je Robfather na zadnjem Cesterninovom podcastu rekao da se ne trebaju raditi veliki potezi. Da su moderni igrači izgubili tu nit koju su imali stariji igrači. Oni misle da je bit Survivora u velikim potezima i da se samo na tome zasniva. Bit Survivora je uvijek bilo i uvijek će biti građenje odnosa sa svojom zajednicom, a ta socijalna igra je direktno povezana sa samom strategijom koja u početku mora biti mirna kao od Jeremya ove sezone zato i on je old school igrač jer je igrao takvu igru. I onda se polako diže do samoga kraja.

Polako se diže do samoga kraja. Što to znači? To znači da ne smije preskakat korake koje si je zadao. Ciera je preskakala, ona je htjela sve na silu i stalno ponavljala kako želi napraviti velik potez. Pa ta bi letila isti čas u starijim sezonama jer su i plemena bila međusobno bliža i jača. Gradili su oko kampa, lovili hranu, zabavljali se. To je socijalna igra koja nevjerojatno pomaže u kasnijoj igri točnije poslije mergea. Nemam više što reći osim da poslušaj malo igrače koji su igrali i stvarno objasne do najmanjeg detalja.

Što se tiče skrivenih idola. Oni posebno dodaju tu atraktivnost igri. Ja ih volim gledat i meni je to super atraktivno kad ih netko od igrača ima i onda sve ostale igrače iznenadi, ali bez skrivenih idola ti se toliko više moraš potrudit da je to neusporedivo kad imaš skriveni idol. I sa skrivenim idolom ti moraš nešto pokušati, ali bez ti si u toliko zajebanoj situaciji. Pogotovo za one igrače koji su meta. E pa da te onda vidimo. Tu ti onda dolazi igra na početku, kakav si bio na početku i koliko si uspio izgraditi odnose sa pojedinim igračima. Tu moraš dati aposlutno sve od sebe. I još jednu bitnu stvar nemojmo zaboraviti. Sama lokacija starijih sezona. Koliko je to bilo opasnije i teže za preživjeti.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1273 : 26.12.2015. 15:33:45 »
Pocetne sezone su bile "training wheels" i za same kreatore Survivor-a: oko lokacije, uslova igre... Probst je pricao nekoliko puta o tome. Recimo:
- nedostatak vode u Africi je uticao na igrace da budu letargicni. Nikome nije ni bilo do startegije, svi su samo spavali.
- ekstremno teski uslovi i nedostatak hrane u Australiji je demoralisao neke igrace.

Ali da je igra u smislu startegije evoluirala, to je apsolutno tacno. Realno za ocekivati: igru poceli da igraju oni koji su gledali prethodne sezone.
Eto uzmi AllStars sezonu. Ona mozda nije ni blizu interesantna novijim sezonama, ali u toj sezoni je prvi put primeceno da par moze da bude i te kako opasan- u kasnijim sezonama su se svi trudili da razbiju parove upravo zbog onog sto se desilo u All Stars sezoni. U tom smislu je meni interesantno bilo gledati sve sezone od pocetka... Tacno se vidi kako svi socijalni i starteski aspekti igre pocinju da budu bitni i kako ljudi pocinju da gledaju druge faktore koje u pocetnim sezonama niko ne bi smatrao zabrinjavajucim. Eto recimo na pocetku- prva sezona pogotovu- niko nije hteo da izbaci Hatcha jer je jedini bio sposoban da ulovi ribu. U novijim sezonama, biti koristan u kampu i te kako nije razlog da te neko zadrzi u igri.
Pritom, nisu ni sve nove sezone dobre. Blood v. Water #1 je bila fenomenalna jer je ubacila dodatnu krivinu u igru. Blood v Water #2, svi su vec znali u cemu je fora i kako da se postave i, meni licno, je bila jedna od  najgorih i najdosadnijih sezona ikada.


Offline spouk

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1274 : 26.12.2015. 19:44:36 »
Meni je najbitnije da igra bude interesantna-atraktivna sto je radio Russell ali samo on,inace moze mi se desiti da zaspem.
Atraktivna ili ne atraktivna moze Njemacka da dobije Brazil i sedam razlike,ali Brazil ce uvijek biti Brazil.

Offline Doof

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1275 : 26.12.2015. 20:43:25 »
Sad ću ukratko pokušat objasnit. Ti prihvati ili ne, ali tako će ti svatko reći od igrača.

Mislim da je i to problem što oni koji su krenuli gledati nove sezone neće dobro shvatiti samu bit strategije i socijalne igre. Zato se Survivor treba krenuti od početka i zato svi ti igrači upravo to ponavljaju. Survivor je prvenstveno socijalna igra. Survivoru nije bit atrakcija i to mislim mnoge buni jer novije sezone Survivora su upravo to, atraktivne. To što je nešto atraktivnije ne znači da je bolje. Kao sa modernim filmovima gdje se većina njih bazira na specijalnim efektima, ali malo zagrebeš ispod površine i vidjet ćeš koliko su ti filmovi šuplji i bez nekakve priče. Atraktivni jesu, ali šuplji i onda to usporediš sa starijim filmovima koji su se više bazirali na samu priču, da razrade likove i sve te ideje. Tako je i sa Survivorom.

Mnogi igrači ne igraju atraktivnu strategiju iz razloga što im nije potrebna. Pa upravo je Robfather na zadnjem Cesterninovom podcastu rekao da se ne trebaju raditi veliki potezi. Da su moderni igrači izgubili tu nit koju su imali stariji igrači. Oni misle da je bit Survivora u velikim potezima i da se samo na tome zasniva. Bit Survivora je uvijek bilo i uvijek će biti građenje odnosa sa svojom zajednicom, a ta socijalna igra je direktno povezana sa samom strategijom koja u početku mora biti mirna kao od Jeremya ove sezone zato i on je old school igrač jer je igrao takvu igru. I onda se polako diže do samoga kraja.

Polako se diže do samoga kraja. Što to znači? To znači da ne smije preskakat korake koje si je zadao. Ciera je preskakala, ona je htjela sve na silu i stalno ponavljala kako želi napraviti velik potez. Pa ta bi letila isti čas u starijim sezonama jer su i plemena bila međusobno bliža i jača. Gradili su oko kampa, lovili hranu, zabavljali se. To je socijalna igra koja nevjerojatno pomaže u kasnijoj igri točnije poslije mergea. Nemam više što reći osim da poslušaj malo igrače koji su igrali i stvarno objasne do najmanjeg detalja.

Što se tiče skrivenih idola. Oni posebno dodaju tu atraktivnost igri. Ja ih volim gledat i meni je to super atraktivno kad ih netko od igrača ima i onda sve ostale igrače iznenadi, ali bez skrivenih idola ti se toliko više moraš potrudit da je to neusporedivo kad imaš skriveni idol. I sa skrivenim idolom ti moraš nešto pokušati, ali bez ti si u toliko zajebanoj situaciji. Pogotovo za one igrače koji su meta. E pa da te onda vidimo. Tu ti onda dolazi igra na početku, kakav si bio na početku i koliko si uspio izgraditi odnose sa pojedinim igračima. Tu moraš dati aposlutno sve od sebe. I još jednu bitnu stvar nemojmo zaboraviti. Sama lokacija starijih sezona. Koliko je to bilo opasnije i teže za preživjeti.

Mislim da nam se razlikuju samo tacke gledista.
Ti na Survivor gledas iz ugla igraca, a ja iz ugla gledaoca.
Slazem se da je za igraca dobro da se primiri u pocetku, da radi u kampu i da bude pozrtvovan u izazovima. Da njegovo pleme pobedjuje i da sa vecinom dodju do merge-a. Da onda prvo izbace rivale iz suprotnog plemena, a zatim da se igrac pozicionira tako da dodje do finala, a da pritom mnogo ne uvredi ispale igrace. Iz ugla igraca to je savrseni scenario, sto bi se reklo" Tiha voda i breg roni".
Ali iz ugla gledalaca, to je ziva dosada.
Ja, kao gledaoc, hocu: blindside-ve, obrte, hocu autsajdere koji uspeju da stignu do kraja, hocu neizvesnost  i nepredvidivost. To je sto Amerikanci kazu: Good Television.
Kad bih igrao, sigurno ne bih isao na velike poteze po svaku cenu i preskakanje koraka.
Sto se tice intervjua, slusao sam ga cim je izasao. Boston Rob je objasnio neke stvari i nije ni cudo sto ga smatraju jednim od najboljih igraca Survivor-a ikad( mada licno mislim da je Parvatti bolja). Ali lako je njemu da primeni tu strategiju kad njegovo pleme dobija izazove. Kad bi bio u plemenu koje stalno gubi, ili u plemenu koje ne pada na njegov autoritet (Villains) ne verujem da bi izdrzao dugo(kao sto nije u Hero vs Villains).
Sa druge strane imamo Russella, koji kad bi igrao u 100 sezona Survivora, mozda bi dosao do finala u 50, ali ne bi osvojio nijednu. Zato sto je njegova strategija i igra, fundamentalno pogresna, ali je izuzetno zanimljiva za gledanje.

Pogledacu jos jednu-dve starije sezone. Mislio sam da pogledam Amazon zbog Cesternina. Ako neko ima nesto drugo da preporuci, otvoren sam za sugestije.
+
« Zadnja izmjena: 26.12.2015. 20:58:27 Doof »
Bolje znati mnogo i često, nego ne znati ništa, povremeno, kojekude...

Offline spouk

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Survivor (US)
« Odgovor #1276 : 26.12.2015. 21:13:42 »
Amazon je odlican.Pogledaj i petu sezonu zbog jednog igraca koji se nije vise pojavljivao Brian.Dobra je sezona 16,mislim da je tu isto nesto tipa All Star i meni najoimiljenija Samoa sezona 19.

Offline Doof

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1277 : 26.12.2015. 21:32:22 »
Amazon je odlican.Pogledaj i petu sezonu zbog jednog igraca koji se nije vise pojavljivao Brian.Dobra je sezona 16,mislim da je tu isto nesto tipa All Star i meni najoimiljenija Samoa sezona 19.
Hvala na preporukama. Ne mogu da verujem da nisam gledao Samou aka Radjanje Russell-a, dobro si me podsetio.
Bolje znati mnogo i često, nego ne znati ništa, povremeno, kojekude...

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1278 : 27.12.2015. 00:26:16 »
znaci preporucujete gledanje od redom od prve sezone   ? :)
Cycling 4 life

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1279 : 28.12.2015. 15:40:08 »
Meni je jedna od najboljih sezona All stars, bas sam uzivala i ujedno gledala jedno od najjacih plemena ako ne i najjce u istoriji Survivora. Da, slazem se sa Mulderom. Vise mi se povraca kad neko kaze Napravite neki potez bla bla

Offline Novak Vujovic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1280 : 28.12.2015. 20:17:07 »
Zavrsena 5.sezona
Spoiler for Hiden:
Zadovoljan pobjednikom ali ne i sezonom.Za sad najslabija,bas malo gotivnih likova.Brian je najvise igrao imao je smijesnih komentara,nije mnogo pricao vise je slusao i upijao.Zasluzeno je pobijedio.Ted mi je bio simpatican nista vise od toga.jake je bio najbolji iz Sook Jai-a borio se do kraja,pokusavao da ostane ali na kraju nista.Takoodje mi je bila zanimljiva Shii Ann pravi zloca,vidio sam da ce biti u all star,bit ce je zanimljvo gledati.To je to sto se tice ove sezone po mom misljenu vrlo slabasna.
Nocas pocinjem Amazon.

Offline Novak Vujovic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1281 : 29.12.2015. 23:18:10 »
Pogledan Amazon :D
Spoiler for Hiden:
Odlicna sezona.Odmah pocelo zanimljivo Boys vs. Girls,Daniel odmah prica necemo izgubit nijedan izazov omg od starta se istice kao glupan.Izgubise prvi izazov pa se smijali i zezali na prvi TC.Onda malo mirno,Rob odlican,smijesan,ima smjesne komentare,rekao je od starta da ce da laze i manipulise i to je odlicno radio.nakon toga uzbudjenje malo pomijesali plemena Rob u saradnji sa Deenom i to je islo odlicno dok je nije zeznuo.Prvo zeznuse Rogera,pa Deenu pa Alexa pa Christy sve blindsideovi.Rob se sprdao sa Mattom davao mu dovoljno informacija da bude zadovoljan,ali kad je bio u skripcu sve rekao Mattu koji je na kraju zasluzeno stigao do finala.Stvarno je legendaran bio Matt sa njegovom macetom pao sam sa stolice od smijeha.Najjaci je bio Rob kad su izglasali Rogera koji pojma nije imao da ce biti izglasan i pjeva mu dok stavlja papir u korpicu.Skidale se Jenna i Heidi,kupale i to su koristile da idu sto dalje.Sto se tice Jenne kao pobjednika,bas lose.Nije nista pokazala ali nekako se provukla osvojila 2 imuniteta i eto je u top2 i ona osvoji bas bezveze.Stvarno odlicna sezona dosta uzbudjenja,Rob je zeznuo pola igraca,to je legenda jedva cekam da vidim sve ove vrhunske igrace u All starsu.Sto se tice Butcah mislio sam da ce otici odma za Rogerom i Daveom ali ostade,Rob se okrenuo da izbaca druge igrace i Butch malo po malo dovuca se do top4,nista nije pokazao bio miran lovio ribu.Matt je pred kraju bio odlican i bio je zanimljiv tokom citave sezone bolje da je on uzeo pobjedu nego Jenna,ali Rob je trebao da pobjedi jer je stavrno dobar manipulator i najbolji igrac ove sezone.To bi bilo ukratko to.
Odmah sada startujem Pearl Islands

Offline Novak Vujovic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1282 : 31.12.2015. 00:30:14 »
Zavrsen Pearl Islands :D
Spoiler for Hiden:
idemo od pocetka.Pocelo,podijelise ih u plemena krecu u selo,stavljaju dva ona brodica jedan pored drugog i Rupert uzima patike i papuce hahaahha odma mi se svidio.Dolaze na plazu stavlja onu suknju,rugaju mu se a on u onaj samostalni intervju sastavioneki glas pao sam od smijeha.Drake odlicno pleme sto se tice izazova sa druge strane ocajno Morgan pleme.Namjerno izgubise jedan izazov i Morgan pleme nekako iskobelja 5 igraca za merge.Desio se onaj Outcast,sta znam vise je bio los potez nego dobar ali sta cemo.Koliko Savage nema srece to je udo prvo se odje okrenu protiv njega Outcast a u 31.sezoni onaj maler a njega bas gotivim.Rupert odlican bas mi je drag,Savage takoodje.Iz Morgan plemena solidan je bio i Ryan O. ostali bzv.Osten najgori igrac samo kuka,odustaje i kad je isao samo sto mu Jeff nije rekao MRS!Dosta zanimljiv scena i situacija.I pored svega ovoga tu je jos jedan legendaran lik koji je ujedno i dileja od covjeka Jon FAIRPLAY.Pa ljudi moji kakav covjek,zavolio sam ga zanimljiv je pravi zlocko,ali kada je slagao za smrt svoje babe,prosuo sam se i sad ga slusam sta prica u Reunion ne vjerujem :D. Lagao je najvise od svih ali nekako je uspio da ostane skoro do kraja,nadam se da cu ga jos gledati.E sad o poslednje dvije.Lill u pocetku nije bila toliko odvratna koliko je kasnije postala,nisam mogao ocima da je gledam bas mi je zao sto je ona dosla do top2 bolje da je bio FAIRPLAY.Sandra solidno odigrala poslednje 4 epizode nisam ni zadovoljan ni nezadovoljan sa pobjednicom.Desilo se mnogo blindsideova a bas mi je bilo zao Ruperta kad ga je Lill izdala,tu mi se jos vise smucila.Uglavnom to je otprilike to stvarno dobra sezona dosta smijesnih momenta i naravno najveca i najjaca laz do sada.
Nocas pocinjem All-Stars
Spoiler for Hiden:
Vidio sam takmicare stvarno ima dosta igraca koje volim,prvenstveno navijam za Ruperta ali za njim su odma Richard,Colby,Rudy,Rob jedan i Rob drugi.Ocekujem odlicnu sezonu.

Offline Novak Vujovic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1283 : 31.12.2015. 02:14:41 »
Pogledane prve dvije
Spoiler for Hiden:
Ludilo pocelo odmah u prvoj epizodi se sale,pricaju kako niko nikom ne vjeruje,ima par vrhunskih scena.Stvara se Rupert Rudy saradnja koja bi bila odlicna da su jos Ethana ukljucili koji je takoodje njih tip igraca.U prvoj ode Tina vise bih volio da je ona ostala nego Jenna.
Sto se tice druge epizode opet uzbudljivo,Saboga opet na TC i ode Rudy ooo ne.Zao mi ga je bolje da si makli Jenny bas me nervira.
U prve dvije epizode istice se naravno Richard koji je stalno go i sprda se onuda,vec je zanimljiv i ima smijesne komentare.Takoodje svidja mi se Chapera pleme idemo Rob M. i Rob C.Tu su jos zajedno i Rob M. i Amber :D

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1284 : 31.12.2015. 03:01:58 »
baki moj ti sezonu omandas za 24h a  ?  ;D
Cycling 4 life

Offline Novak Vujovic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1285 : 31.12.2015. 10:57:22 »
To se tako zadesilo sve jednu po jednu i eto :D

Offline Novak Vujovic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1286 : 31.12.2015. 16:21:23 »
Pogledana 3,4,5,6
Spoiler for Hiden:
U trecoj smijesna situacija izmedju Richarda i ajkule,koja legenda.Najjace je kad kaze : "And they go on and on and on thanks Richard thanks Richard thanks Richard.Yeah baby bye byes each of you soon" hahahahahahahNa kraju samovoljno Jenna izasla.

U cetvrtoj ode Rob C. pi,ali vidjeli su ga kao veliku prijetnju i stvarno mi je zao sto nije mogao da razvije svoju igru.

U petoj ode grande Richard.Prvo se plemena promijenila iz 3 u 2.Colby napravio dobar potez,sada mi je malo manje drag jer je izbacio Richarda.
Stvarno su ga se bojali a i treba jer ko zna sta bi napravio u mergeu.

U sestoj ode samovoljno Sue zbog onoga sa Richardom,neka je ne treba nista.

Odlicne epizode malo mi je zao sto su 2 odustali jer umjesto njih su mogli biti neki drugi igraci.Moram da kazem za Ethana da igra solidno
na dnu je svo vrijeme ali se uvijek nekako iskobelja.Zao mi je sto su Richard i Rob izasli ovako rano,to je jedna od mana all-starsa jer
svi se znaju i odma oce da izbace ove najbolje iz predhodnih sezona.Neki igraci nisu mogli da razviju svoju igru.Kathy je vrlo zanimljiva,
a tu je i Shii Ann koja igra ispod radara kako je Colby rekao.

Offline Novak Vujovic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1287 : 31.12.2015. 20:48:21 »
Gotove 7,8,10

Spoiler for Hiden:
Sedma epizoda ludilo pocelo ozbiljnije da se igra.Lexu je ovaj put na poslovnom putu kao Brian sto je bio.Odlican potez,
oslobodio se lukavog Colbyija.Svi moji dragi igraci odose mada i Lex mi se svidja.

U osmoj ode Ethan dobar je bio igrao je solidno ali ej prijetnja jer je dobar i jer je pobjednik.Puno emocija smuvali se
Rob i Amber a vamo Lex place sto izbaca Ethana.Lex sve u lice govori.

U desetoj pomijesase plemena ode Amber,Rob potuno pukao za njom.IC osvoji novo Mogo Mogo pleme,i nakon toga Rob prilazi
Lexu i kaze mu pobrini se za Amber ja cu se pobrinuti za tebe,koje ludilo.Ovi se malo uplasisli i tek tako ode Jerri :D.Mislim
da ce se isplatiti ovaj potez Lexu,vidjecemo.

Stvarno vrhunsko pleme je bilo Chapera,najzalije mi je bilo sto su izgubili ono skloniste koje je sagradio Rob.Jedno od najboljih
sklonista i plemena za sad.Rupert nije nista specijalno pokazao sem pozrtvovanje za Rudyija na pocetku,ali nije ni bilo vise potrebe,
vidjecemo dokle ce stici.Zao mi je bilo Ruperta kad je uhvatio ribu i onda udje Rob u vodu i uhvati 10 riba samo da bi mu pokazao da
nije toliko siguran.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1288 : 01.01.2016. 01:30:48 »
Je l' spavas ti :D

Offline darra

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
    • Flappy Birds
Odg: Survivor (US)
« Odgovor #1289 : 02.01.2016. 12:53:39 »
Pogledao 7 sezonu, dosta dobra, možda i bolja nego 6. no možda samo zato jer je u boljoj rezoluciji pa ju je lakše bilo za gledati. Što je teško išta proguglati o survivoru a da si ne spojlaš pobjednika, a i tko bi tekao da će ta
Spoiler for Hiden:
osvojiti dvije sezone...
Spoiler for Hiden:

Tags: