Autor Tema: Plein soleil (1960)  (Posjeta: 1380 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Plein soleil (1960)
« : 23.05.2015. 01:26:08 »

Opis:
Adaptacija romana Patricije Highsmith s Alainom Delonom u ulozi Toma Ripleya, varalice i predatora skromna podrijetla, ali velikih ambicija. On odlazi u Europu po plaćenom zadatku kako bi nagovorio Philippea Greenleafa da se vrati u SAD. Njih dvojica se sprijateljuju i Tom otkriva Philippeu da ga je poslao njegov otac. Iako tvrdi da će se vratiti, Philippe ga zapravo zavlači te naposljetku Tomu njegov otac ukida novčanu potporu.

Izvor: moj-film.hr

Međunarodni naziv: Purple Noon / Lust for Evil
Žanr: kriminalistički, triler
Zemlja: Francuska, Italija
Jezik: francuski, talijanski, engleski
Trajanje: 118 min
Režija: René Clément
Scenarij: Patricia Highsmith, René Clément, Paul Gégauff
Glumci: Alain Delon, Maurice Ronet, Marie Laforêt, Erno Crisa, Frank Latimore, Billy Kearns, Ave Ninchi, Viviane Chantel, Nerio Bernardi, Barbel Fanger...

IMDb

« Zadnja izmjena: 07.08.2016. 16:51:43 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Plein soleil (1960)
« Odgovor #1 : 25.10.2015. 13:47:09 »
Već sam ga gledao prošle ili pretprošle godine pa repriziram. Alain Delon je dobro odigrao Toma Ripleya, najkvalitetnija uloga u filmu i odlična karakterizacija lika. Uz glumu, tu su i njegove kretnje, pogledi, neizgovoreno...
Ispočetka je relativno neiskvaren, ali kada vidi kako Philippe živi dekadentno i može sve što mu se hoće, shvati da bi i on mogao imati to ako riskira. Oni njihovi razgovori na jedrilici su mi bizarni. Tu se vaš vidi Philippeova dekadencija, boli ga briga za sve i potpuno je neopterećen.
Mrzim lopatare i limune