Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220721 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brbi88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: True Detective
« Odgovor #450 : 24.06.2015. 21:31:57 »
I meni Mulderu legendo...  smileyNO1

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: True Detective
« Odgovor #451 : 25.06.2015. 12:51:33 »
Za one koji traže pesmu:

Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #452 : 25.06.2015. 20:47:10 »
Dobra prva epizoda. Solidni likovi, koji ce se jos razvijati tokom sezone, kao i sama radnja koja se tek pocinje zakuvavati. Prati se dalje naravno smileyNO1

Hvala na prevodima :)

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: True Detective
« Odgovor #453 : 26.06.2015. 23:40:17 »
Odgledala sam po drugi put celu prvu sezonu uz aktivan search i Mulderove recenzije (Hvala veliko, bez tebe ovaj forum nije isti! Nadam se da ces nastaviti i u drugoj sezoni sa detaljnim komentarima )... Remek delo. Nadam se da ce druga sezona isto biti dobra. Iako sam imala predrasude dobro je pocelo... :)

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #454 : 27.06.2015. 14:16:03 »
Drago mi je da na ovom forumu ima onih koji misle da nije u redu upoređivati sa prvom sezonom, i hvala Mulderu na svojoj recenziji.  :)


Ja sam se nedavno malo "svađao" sa nekima koji su se "iskenjali" na sezonu već nakon prve epizode, i kritikovao recenziju na Serijali koja se čitava sastoji od upoređivanja sa prvom sezonom.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: True Detective
« Odgovor #455 : 27.06.2015. 17:43:47 »
Ljubitelj sam ove serije i veliki fan. Slićnosti s prvom sezonom je samo u nazivu.
Moram priznati da mi je malo i žao što nisu nastavili s ekipom i pričom iz prve sezone.
Inače odličan početak, samo neka tako nastave. ...  :najbolja:

 :naklon:
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #456 : 28.06.2015. 00:56:19 »
Znalo se od prvih dana da će biti takav koncept.. i ja ne žalim za time, jer u prvoj sezoni su samo zagrebali po jednoj jako ozbiljnoj temi. Da je bila neka druga tema koja je juče i danas aktuelna, kao o čemu se danas priča u USA, imali bi sapunicu od serije a i od same teme za seriju. Tako da mi je drago što nije tako i što su nas bar na tome ovaj put poštedeli.
iShare, noProfit


Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: True Detective
« Odgovor #457 : 28.06.2015. 01:57:49 »
Nikad me ova serija nije privlaćila, ali kako je poćela druga sezona, odlućio sam da pogledam o čemu se tu radi, i nakon samo jedne epizode zaključujem : o ničemu, jedna velika dosadna glupost.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #458 : 28.06.2015. 09:34:21 »
Ma nakon samo jedne epizode kažeš! O ničemu!  :neverovatno: Pa to onda stvarno mora da je žestoko sranje. rofl  :naklon:

Hahahah, koje obrazloženje!  ;D  clapp

Da se vratim na temu.  :\) Dugo sam iščekivala novu sezonu, i mene zasad nije nimalo razočaralo. Nije počelo tako dobro kao prva sezona, ali već osetim potencijal i mislim da će i ova sezona biti odlična na svoj, drugačiji način. Ono što mi se najviše dopada je ta neo-atmosfera, odmah dobijem onaj special feeling. ;D Od likova je na mene najbolji utisak ostavio Ray Velcoro (Farrell), iako sam smatrala da će biti užasan. Ipak, dobro mu je legla ta uloga. Što se Vincea Vaughna tiče, nemam neko mišljenje za sad, nije mi ni dobro ni loše. Već sad se vidi da je veza između Franka i Raya malo dublja veza nego čisto poslovna, što će verovatno biti zanimljivo. Možda ima neke veze sa onim što se desilo Rayevoj ženi. Videćemo.  Prema Rachel McAdams i njenom liku sam zasad ravnodušna, o njoj kao glumici nikad nisam imala neko visoko mišljenje, no možda će me razuveriti.
Taylor Kitscha kao glumca ne poznajem, ali mislim da se dobro snašao. Njegov lik mi odudara od ostalih - saobraćajni policajac. Pitam se kakvu će ulogu igrati u slučaju - osim što je našao mrtvaca.  ;D Sviđala mi se i paralelna radnja više likova, mada mi je drago što su ih sve spojili već u prvoj epizodi.

Sve u svemu, ovo je sasvim dobro, i ne vidim čemu toliko negativnih kritika i komentara što sam pročitala po internetu za novu sezonu.
« Zadnja izmjena: 28.06.2015. 09:35:58 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: True Detective
« Odgovor #459 : 28.06.2015. 12:02:19 »
Ma on ti je poznati troler ovdje, uglavnom, samo preskočiš njegove postove.  :pametnjakovic

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #460 : 28.06.2015. 12:59:28 »
Negativni komentari i kritike, krtičari koji pišu kritike, svi ostali koji porede i gledaju prvu sezonu i porede sa drugom, promašili su temu.. Iako su gledali prvu sezonu nisu uopšte prepoznali materiju i videli o čemu je reč i tema prve sezone. Nije bilo propagiranje nečeg danas što je sasvim normalno, o čemu se priča, o čemu se traže prava u društvu ili sl. bilo je nešto o čemu se ne priča, o čemu se ne govori, o čemu masa ljudi ne razmišlja, ne vidi to.. a prva sezona je samo zagrebala po toj temi, da su nastavili verovatno bi došla direktiva da se o tome ne priča..
iShare, noProfit


Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #461 : 28.06.2015. 14:56:11 »
  Uhvatio sam malo prve sezone na tv-u u poslednjih mesec dana; prve dve i poslednje dve epizode. Sve što mi se svidelo na prvo gledanje bilo mi je dobro i sada, plus mi je završetak bio okej, a prvi put mi se nije svideo. Neverovatno koliko je uvodna špica dobra, video sam je toliko puta prošle godine i ništa, a sada je nešto kliknulo  :)


  Meni ne smeta upoređivanje kvaliteta dve sezone, samo je nezahvalno suditi posle samo jedne epizode. Kao što Nenad reče, znalo se od starta da će biti druga priča, tako da se slažem da je promašaj direktno poređenje radnje, lokacije i sl. Prežalili smo jug amerike i Rusta, da vidimo kako će da nam predstave novu temu. Posle prve epizode ostajem neutralan, ni tamo ni ovamo. Sa tehničke strane je jako dobro, za sada mi je to najveći plus.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: True Detective
« Odgovor #462 : 28.06.2015. 15:22:10 »
prvih 5 epizoda prve sezone su bile odlične, a što je dalje serija išla kvaliteta je padala zajedno sa lošim završetkom. početak druge sezone mi je također dobar (nešto lošiji nego prva sezona), nadam se da će održati kvalitetu tijekom cijele sezone

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: True Detective
« Odgovor #463 : 28.06.2015. 16:25:28 »
prvih 5 epizoda prve sezone su bile odlične, a što je dalje serija išla kvaliteta je padala zajedno sa lošim završetkom. početak druge sezone mi je također dobar (nešto lošiji nego prva sezona), nadam se da će održati kvalitetu tijekom cijele sezone
Ne znam zasto ti je kraj los? Meni je odlican, sjajno su zaokruzili pricu...Ne mora da se zavrsi nekim nenormalnim
Spoiler for Hiden:
twistom da bi rekli Vauuuu
.
A ovo gore navedeno da je serija jedna dosadna glupost- pa ono, nije bas serija za svakoga  smileyNO1

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #464 : 28.06.2015. 18:59:25 »
Jebo me pas ako pola ljudi zna šta je bila tema prve sezone i o čemu se vodila priča, šta je hteo pisac da kaže sa temom i prikazivanjem. Priča se o kraju sezone, pa da i nije postojao kraj sezone, imamo temu koja je tek toliko zagrebala jedno zlo u društvu, među ljudima.. Likovi su bili tu da nas drže, da budu magnet za TV konzumente, ali oni nisu bili tema, šta je bila tema, ljudi.. zar ne vidite šta je srž, šta je tema.. jel moguće da ne vidite ili ne želite da vidite ili je stvarno problem u meni, da sam toliko različit u gledanju nečega od ostalih..
iShare, noProfit


Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #465 : 28.06.2015. 19:25:28 »
                        Mulder - svaka Ti cast za komentare divim Ti se, KRALJ SI!!! clapp

 drinks

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #466 : 28.06.2015. 19:57:32 »
Jebo me pas ako pola ljudi zna šta je bila tema prve sezone i o čemu se vodila priča, šta je hteo pisac da kaže sa temom i prikazivanjem. Priča se o kraju sezone, pa da i nije postojao kraj sezone, imamo temu koja je tek toliko zagrebala jedno zlo u društvu, među ljudima.. Likovi su bili tu da nas drže, da budu magnet za TV konzumente, ali oni nisu bili tema, šta je bila tema, ljudi.. zar ne vidite šta je srž, šta je tema.. jel moguće da ne vidite ili ne želite da vidite ili je stvarno problem u meni, da sam toliko različit u gledanju nečega od ostalih..

Ne gledaju svi isto na to. Sama tema serije ne garantuje kvalitet, bitan je krajnji proizvod i kako je sve to upakovano. Radije biram odlično napisanu seriju ni o čemu nego osrednju koja se bavi "bitnim temama".

Nekima se nije svideo rasplet, nekima jeste. Čitao sam argumente sa obe strane i ne bih rekao da bilo ko tu greši. Subjektivna stvar. Tebi remek delo, meni odlična, nekome nezanimljiva, kakve veze ima  ;D

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #467 : 28.06.2015. 20:07:45 »
Ovde pola ljudi ne zna šta je "bitna tema" prve sezone. Drugi im formiraju mišljenje i viđenje. Danas niko ne misli svojom glavom, već što mu drugi kažu i što pročita kao što je čitala većina, njemu je to dovoljno. Da, ne gledaju svi isto na to, zato nam i jeste tako kako jeste i u društvu i životima. I kaži mi kako može biti neka serija odlično napisana a da se ne bavi nekom ozbiljnom ili ti bitnom temom? Šta ti tu možeš odlično napisati?
iShare, noProfit


Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #468 : 28.06.2015. 20:57:27 »
Ne ulazim u to ko kome formira mišljenje, mislio sam da se podrazumeva da pričamo o ljudima koji argumentuju svoj stav, pa se moj komentar odnosio više na ukuse nego na sposobnost rasuđivanja šta je dobro a šta nije.

Da uzmem za primer da je bio u pitanju samo jedan serijski ubica, bez te pozadine o kojoj pričaš, i da se zadrže sve ostale stvari koje su činili seriju kvalitetnom, da ne nabrajam. Likovi su mogli da prolaze kroz iste muke. Ne kažem da nije bolje ovako kako jeste, nego da to samo po sebi nije dovoljno nije je jedini razlog da se serija hvali. Meni su bitne i neke priče o malim stvarima i pojedincima isto kao i društvena kritika. Ne znam da li se razumemo.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #469 : 28.06.2015. 23:45:46 »
Razumemo se. Kao što je Tarkovski rekao kritičaru/novinaru kad mu je ovaj postavio pitanje za Solaris. Ljudi nemaju argumente. To je generalno veliki problem. Zašto gledaš to i to.. zato što svi gledaju.. svi pričaju o tome.. danas društvena kritika kontroliše društvo i masu..
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #470 : 29.06.2015. 00:04:20 »
                        Mulder - svaka Ti cast za komentare divim Ti se, KRALJ SI!!! clapp

 drinks
Ma daj crvenim se

Ovde pola ljudi ne zna šta je "bitna tema" prve sezone. Drugi im formiraju mišljenje i viđenje. Danas niko ne misli svojom glavom, već što mu drugi kažu i što pročita kao što je čitala većina, njemu je to dovoljno. Da, ne gledaju svi isto na to, zato nam i jeste tako kako jeste i u društvu i životima. I kaži mi kako može biti neka serija odlično napisana a da se ne bavi nekom ozbiljnom ili ti bitnom temom? Šta ti tu možeš odlično napisati?
U pravu si za ovo prvo, ali ovo oko teme se ne slažem. Tema je ideja. Ideja se predstavlja, a priča oko teme/ideje se nadograđuje. Imaš dosta loših filmova koji su loše napisani, a bave se sa ogromnom i bitnom temom. Evo, sjećam se Seagalovog filma Fire Down Below gdje Seagal postaje borac za ekosustav i pokušava spasiti šumu od tog toksičnog otrova. Uglavnom, vidi se da je kritika na uništavanje šuma i prirode. Samo što je to loše napisani B akcić  rofl rofl ali je jasna velika i bitna tema. I dan danas je bitna.

Tako da temu/ideju je važno predstaviti kao okvir jedne slike, a slika je taj sadržaj/scenarij s kojim se nadopunjuje.

Razumemo se. Kao što je Tarkovski rekao kritičaru/novinaru kad mu je ovaj postavio pitanje za Solaris. Ljudi nemaju argumente. To je generalno veliki problem. Zašto gledaš to i to.. zato što svi gledaju.. svi pričaju o tome.. danas društvena kritika kontroliše društvo i masu..
Tarkovski od svih redatelja koje sam istraživao, on je bio najprizemljeniji od svih njih. Čovjek bez loše riječi http://www.bitno.net/kultura/andrej-tarkovski-umjetnik-koji-je-svojim-filmovima-htio-ljude-okrenuti-k-dobru/

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: True Detective
« Odgovor #471 : 29.06.2015. 01:50:25 »
Ma on ti je poznati troler ovdje, uglavnom, samo preskočiš njegove postove.  :pametnjakovic
poznati troler?  :facepalm

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #472 : 29.06.2015. 11:21:29 »
Postavljen titl za drugu epizodu.  :volim

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: True Detective
« Odgovor #473 : 29.06.2015. 11:31:07 »
Hvala :)

Sent from my HTC One_M8


Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: True Detective
« Odgovor #474 : 29.06.2015. 11:39:00 »
Hvala

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: True Detective
« Odgovor #475 : 29.06.2015. 13:12:44 »
ajd nek mi netko objasni zasto u ovoj seriji glume filmski a ne televizijski glumci? jel to neka nova fora?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: True Detective
« Odgovor #476 : 29.06.2015. 13:14:26 »
Nije nova. Počela se šire primjenjivati u zadnjih 10-15 godina. Mislim da je prva veća takva uloga bila kad je Kiefer Sutherland glumio u 24. Zašto ti je to problem?
Mrzim lopatare i limune

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: True Detective
« Odgovor #477 : 29.06.2015. 13:33:32 »
I meni se tako čini. Odjedanput je počela navala filmskih glumaca. Izgleda da je neka nova moda u pitanju.
Inače, po mom mišljenju, serija je precenjena, a razlog tome su upravo ti glumci koji kao pojava mnogo znače za rejting.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: True Detective
« Odgovor #478 : 29.06.2015. 13:38:48 »
Matthew McConaughey je bio sjajan u svojoj ulozi, ali ni meni prva nije bila najbolja od prošlogodišnjih sezona. Bile su bar dvije bolje.
Mrzim lopatare i limune

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: True Detective
« Odgovor #479 : 29.06.2015. 14:01:39 »
S02E02