Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220640 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #300 : 28.05.2014. 11:14:03 »
Konacno sam seo da gledam ovu seriju... Nikako nisam nasao vremena pre i za sada odgledao prve tri epizode i stvarno je vrhunski odradjeno i glumci i prica i sve.... videcemo kako je u nastavku... Za sada  smileyNO1

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #301 : 30.05.2014. 22:24:58 »
Zavrsio gledanje serije stvarno je vrh uradjena... nemam stvarno nikakve zamerke... :D

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #302 : 01.06.2014. 09:42:14 »
Serija je vrhunska i Mulderovi komentari su extra,svaka cast clapp clapp clapp
« Zadnja izmjena: 01.06.2014. 11:23:49 Cvija01 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Mrzim lopatare i limune

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: True Detective
« Odgovor #304 : 08.06.2014. 23:51:39 »
Zašto trulog Limunko? Serija je izvrsna... Ne treba mi serijala ili netko drugi da mi kroji mišljenje, a to se vidi i na rezultatima naše ankete...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #305 : 09.06.2014. 00:05:25 »
Zašto trulog Limunko? Serija je izvrsna... Ne treba mi serijala ili netko drugi da mi kroji mišljenje, a to se vidi i na rezultatima naše ankete...
+1

Zašto uopće stavljanje takvih linkova sa već-znamo-kakvog-sajta.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: True Detective
« Odgovor #306 : 09.06.2014. 00:17:34 »
@zk, to se samo igram amiSa, pa sam tako napisao:). I meni je odlicna serija, iako imam 4-5 koje su mi bolje sto se tice ove sezone. Od ovih popularnih sam jedino spreman pljuvati po B. Badu, cisto zbog velikog hajpa, da nazivciram fanove. (Iako je nisam gledao).

Procitao sam ovu recenziju do pola, nije mi se dalo dalje, zanimljiv tekst.
Mrzim lopatare i limune

Offline loodilo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #307 : 09.06.2014. 13:10:08 »
posto svi hvalite ovu seriju,skinuo sam je i na cekanju je za gledanje!!! smileyNO1

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #308 : 09.06.2014. 13:34:35 »
posto svi hvalite ovu seriju,skinuo sam je i na cekanju je za gledanje!!! smileyNO1
definitivno vredi pogledati pa cak i ako ne volis tu tematiku serije svidece ti se ( ja volim :) ) Konacno HBO da napravi nesto sto valja  posle dugo godina :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #309 : 09.06.2014. 13:43:02 »
posto svi hvalite ovu seriju,skinuo sam je i na cekanju je za gledanje!!! smileyNO1
definitivno vredi pogledati pa cak i ako ne volis tu tematiku serije svidece ti se ( ja volim :) ) Konacno HBO da napravi nesto sto valja  posle dugo godina :D
Boardwalk Empire, Eastbound and Down? Ništa?  ;D

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: True Detective
« Odgovor #310 : 09.06.2014. 16:11:18 »
Boardwalk Empire je mnogo podcenjena serija, bar na ovom forumu iako je jedna od najboljih koje se prikazuju.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #311 : 09.06.2014. 16:20:15 »
Žalosna je ta strana koja formira kritike i masi daje pogrešno viđenje stvaralaštva, skroz promaše teme, promaše smisao, poruke.. sve jbt promaše.
iShare, noProfit


Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: True Detective
« Odgovor #312 : 09.06.2014. 16:39:41 »
posto svi hvalite ovu seriju,skinuo sam je i na cekanju je za gledanje!!! smileyNO1
definitivno vredi pogledati pa cak i ako ne volis tu tematiku serije svidece ti se ( ja volim :) ) Konacno HBO da napravi nesto sto valja  posle dugo godina :D
Unazad koliko godina?
Svake godine HBO izbaci najbolju ili među najboljim serijama.  2014 - True Detective; 2013 - Hello Ladies;  2011 - Game of Thrones; 2010 - Boardwalk Empire, Treme. Treba li da idem dalje?
Po ovome sa da zaključit da ne pratiš pretjerano televizijsku scenu.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #313 : 09.06.2014. 19:36:26 »
posto svi hvalite ovu seriju,skinuo sam je i na cekanju je za gledanje!!! smileyNO1
definitivno vredi pogledati pa cak i ako ne volis tu tematiku serije svidece ti se ( ja volim :) ) Konacno HBO da napravi nesto sto valja  posle dugo godina :D
Boardwalk Empire, Eastbound and Down? Ništa?  ;D
Eastbound and Down ne dragi boze ne tipicno americko....Boardwalk Empire taj glumac me uzasno nervira takodje americki tres....
od 2 do 15 godine sam ziveo u USA. I i znam dosta o njim kakvi su kenjatori tako da ovakve pricice mene smaraju mozda su nekom ok ali mene smaraju... :D

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #314 : 09.06.2014. 19:41:53 »
posto svi hvalite ovu seriju,skinuo sam je i na cekanju je za gledanje!!! smileyNO1
definitivno vredi pogledati pa cak i ako ne volis tu tematiku serije svidece ti se ( ja volim :) ) Konacno HBO da napravi nesto sto valja  posle dugo godina :D
Unazad koliko godina?
Svake godine HBO izbaci najbolju ili među najboljim serijama.  2014 - True Detective; 2013 - Hello Ladies;  2011 - Game of Thrones; 2010 - Boardwalk Empire, Treme. Treba li da idem dalje?
Po ovome sa da zaključit da ne pratiš pretjerano televizijsku scenu.
za Hello Ladies ista prica sto sam i u predhodnom postu stavio sto se tice Trema cuo sam ne znam sta je nisam gledao....
pa mislim od 2010... otprilike taj period jedino sto je vredelo od njih jest za mene Rome, Band of Brothers i The Pacific je mogao da prodje mozda sam nesto zaboravio... ali to je otprilike to... a sto se tice Game of Thrones to je serija koja propagira homoseksualizam to svi znaju u americi to je tabu tema taj njihov lobi.... nemam nista protiv razlicitosti i tih ljudi ali preterivanje je ogromno....

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #315 : 09.06.2014. 19:45:36 »
Nisam skužio ovaj dio kad pričaš o kenjatorima?  rofl rofl

Boardwalk Empire ti nema ništa mitološko unutra. Mitološko mislim na preuveličavanje tog dijela povijesti. Dakle, jedna izuzetno realna priča o prohibiciji i tadašnjim mafijašima i gangsterima koji su došli u ameriku živjeti američki san na drugačiji način.

A Eastbound and Down  ;D e to ti je zbilja specijalna serija. Tu imaš pretjerivanja, kurčenja, idiotizma, ali namjernog. Dakle, oni su namjerno prikazali sav taj idiotizam američkog juga i uzeli jednog prosječnog čovjeka koji traži svoj put na vrh. Dobro, ovo sad zvuči kao neka ozbiljna tema, ali svako ko je upoznao Kenny Powersa zna o čemu se tu radi  rofl rofl

A gle, daj priliku. Mislim, i meni su neki glumci antipatični, ali kao glumci. Ako oni uspiju odglumiti taj lik odlično, nema veze kakav je onda glumac. Buscemi je to uspio.

Ok, sad smo malo otišli off, hihihi.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #316 : 09.06.2014. 19:55:49 »
Nisam skužio ovaj dio kad pričaš o kenjatorima?  rofl rofl

Boardwalk Empire ti nema ništa mitološko unutra. Mitološko mislim na preuveličavanje tog dijela povijesti. Dakle, jedna izuzetno realna priča o prohibiciji i tadašnjim mafijašima i gangsterima koji su došli u ameriku živjeti američki san na drugačiji način.

A Eastbound and Down  ;D e to ti je zbilja specijalna serija. Tu imaš pretjerivanja, kurčenja, idiotizma, ali namjernog. Dakle, oni su namjerno prikazali sav taj idiotizam američkog juga i uzeli jednog prosječnog čovjeka koji traži svoj put na vrh. Dobro, ovo sad zvuči kao neka ozbiljna tema, ali svako ko je upoznao Kenny Powersa zna o čemu se tu radi  rofl rofl

A gle, daj priliku. Mislim, i meni su neki glumci antipatični, ali kao glumci. Ako oni uspiju odglumiti taj lik odlično, nema veze kakav je onda glumac. Buscemi je to uspio.

Ok, sad smo malo otišli off, hihihi.
Nisam skužio ovaj dio kad pričaš o kenjatorima?  rofl rofl
pa mislio sam bas na to vole da preuvelicavaju odgledao sam pilot cim se pojavio Boardwalk Empire ali te price o mafiji su toliko preuvelicane da mene to tako smara mozda je kasnije i bolja prica ali ne mogu trenutno tu tematiku... ma sto se tice lika glumca :D nervira me ali nije jedini sto kazes navikao bi se, ali kazem ti ta tematika... trenutno ne :D
A Eastbound and Down sve si lepo napisao od toga sam dosao da se odmorim :D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: True Detective
« Odgovor #317 : 09.06.2014. 19:57:57 »
Ti si neki pravi tajkun. Odselio si se iz Amerike jer su ti dosadne serije :D
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #318 : 09.06.2014. 20:04:02 »
Ti si neki pravi tajkun. Odselio si se iz Amerike jer su ti dosadne serije :D
tada nisam ni gledao serije kada sam tamo ziveo samo The Simpsons :D X-Files nisam mogao pa sam isao kod druga koji ima kablovsku :D
Nisam tajkun mada ko ne bi voleo da je :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #319 : 09.06.2014. 20:06:54 »
Ma nema ti u Boardwalku pretjerivanja i preuveličavanja mafije. Još su oni blagi. Mora se biti upoznat sa prohibicijom i što se sve tad događalo. Pogotovo to što je prohibicija nastajala za vrijeme divljeg zapada koji je završavap početkom 20. stoljeća. Tad su došli talijani i naselili čitavu ameriku. Ono što se tad događalo uopće nije do kraja prikazano u Boardwalku.

Ili kad netko kaže kako je Scarface film koji samo pretjeruje u nasilju i da je nemoguće da se tako nešto slično događalo u Miamiu/Floridi. Uvijek im preporučim nek pogledaju Cocaine Cowboys pa da vide kako je Scarface kao i Boardwalk puno blaža verzija ma koliko god bilo teško u to povjerovati  ;D
« Zadnja izmjena: 09.06.2014. 20:09:02 Mulder »

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #320 : 09.06.2014. 20:58:15 »
Ma nema ti u Boardwalku pretjerivanja i preuveličavanja mafije. Još su oni blagi. Mora se biti upoznat sa prohibicijom i što se sve tad događalo. Pogotovo to što je prohibicija nastajala za vrijeme divljeg zapada koji je završavap početkom 20. stoljeća. Tad su došli talijani i naselili čitavu ameriku. Ono što se tad događalo uopće nije do kraja prikazano u Boardwalku.

Ili kad netko kaže kako je Scarface film koji samo pretjeruje u nasilju i da je nemoguće da se tako nešto slično događalo u Miamiu/Floridi. Uvijek im preporučim nek pogledaju Cocaine Cowboys pa da vide kako je Scarface kao i Boardwalk puno blaža verzija ma koliko god bilo teško u to povjerovati  ;D
Pa pogledacu je onda sigurno jednog dana... ali ne skoro... A i nema se vremena trenutno.... :D

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: True Detective
« Odgovor #321 : 11.06.2014. 09:40:10 »
Može li se knjiga "The King in Yellow"
pronaći na hrvatskom ili srpskom jeziku u pdf-u?
Ako može, molit ću link na PP  ;D

Serija mi je super, hvala Milanu na titlovima a Mulderu na recenziji i pojašnjenju.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #322 : 11.06.2014. 11:42:22 »
Može li se knjiga "The King in Yellow"
pronaći na hrvatskom ili srpskom jeziku u pdf-u?
Ako može, molit ću link na PP  ;D

Serija mi je super, hvala Milanu na titlovima a Mulderu na recenziji i pojašnjenju.
nije prevedena. raspitiva sam se na razne adrese. odje je najavljeno:
http://punjenipaprikas.com/gavran-najavljuje-%E2%80%9Ekralj-u-%C5%BEutom%E2%80%9C-king-yellow-izlazi-slede%C4%87eg-meseca
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #323 : 11.06.2014. 12:18:11 »
Nisam u toku sa serijama, posle veceg broja fail-ovanih serija odustao sam od gledanja istih. Ima 2,3 koje pratim ali od jeseni tek. Vratio sam se filmovima. Ova serija me je zaintrigirala. Jel ima neka sa kojom se moze uporediti? Posto je HBO, ozbiljnost znam da je na nivou, samo me tematika zanima sa kojom od serija moze da se uporedi.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: True Detective
« Odgovor #324 : 11.06.2014. 15:12:58 »
Može li se knjiga "The King in Yellow"
pronaći na hrvatskom ili srpskom jeziku u pdf-u?
Ako može, molit ću link na PP  ;D

Serija mi je super, hvala Milanu na titlovima a Mulderu na recenziji i pojašnjenju.
nije prevedena. raspitiva sam se na razne adrese. odje je najavljeno:
http://punjenipaprikas.com/gavran-najavljuje-%E2%80%9Ekralj-u-%C5%BEutom%E2%80%9C-king-yellow-izlazi-slede%C4%87eg-meseca

hvala na informaciji,
nadam se da će biti prevedena

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #325 : 11.06.2014. 23:03:00 »
Jedno pitanje i nije nagradno, za vas koji pratite projekte HBO-a.. dal iko od vas gleda te projekte kao stvari u kojima gleda da potroši sat vremena života na 1 ep. ili gleda tu 1ep. kroz razne poruke.. TD je jasno poslao poruku, da niko nije NE dodirljiv, jasna poruka o bolesti današnjeg društva, nema treša jeste da neke boli što nisu žene zastupljene(i mene boli što MAFIFA od sutra neće zastupiti žene na prvenstvu u Brazilu), BE pa jbt u svakoj ep. možeš naći X poruka koje pokazuju današnje društvo, naše društvo, isti vam qrc, to bilo u vreme prohibicije ili danas na ovom prostorima, samo se malo više razvili, ali boja $ je ostala ista, niko ne voli da radi, da se muči u životu, ako postoji način da se makne nešto na papir i pečat, tu sam.. a to sve potiče još od Rome, ljudi očekuju 300 sa Trojom, a tamo prikazan temelj civilizacije, kako smo se razvijali sa tehnikom i civilizacijom, nismo se mrdnuli sa mrtve tačke povodom nekih stvari koje su nam u prirodi.Guraju gay.. gura ga $ i ne stide se toga i ne libe se toga da pokažu, nama jeste na ovim prostorima to još uvek ali na zapadu, je to normalno, ali to traje od njihovih dvorova i kraljeva, imati ženu, ljubavnicu i ljubavnika bilo je normalna stvar, to se nije krilo.. nemam ništa protiv toga, ali imam protiv ovog sranja u svetu koje se širi u društvima kao kuga, a to je upravo TD dotakao..
iShare, noProfit


Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #326 : 12.06.2014. 18:01:01 »
Serija ili film koji imaju poruku su uvek bolji od onih koji je nemaju... naravno neke imaju prave poruke a neke imaju negativne... ili cak komercijalne...
ali sta vredi kada dosta ljudi to neprimecuje.... gledaju serije i filmove kao da su botovi... :D

Offline luka74

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #327 : 23.06.2014. 16:23:02 »
Zanimljivo :-)
http://screenrant.com/true-detective-matthew-mcConaughey-return/

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #328 : 14.07.2014. 00:36:04 »
« Zadnja izmjena: 14.07.2014. 08:35:54 MilanRS »
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #329 : 16.07.2014. 09:43:53 »
sto se mene tice, dobar izbor. mada mu vec vidim ulogu: dirty cop sa droga/alkohol/sex zavisnostima  ;D grejt!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.