Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220848 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #270 : 18.03.2014. 06:42:32 »
Mislim da je tu sah-mat pozicija - nemoj ih staviti, bice odmah: gde su oni? ,stavi ih: moguce je i ovakvo glediste(Hajzenberg).Licno mislim da, ipak pokusavaju da posalju poruku da je svet razlicit, ali u isto vreme i meni sve to zna da lici na vic, kao bili crnac(afro-amerikanac)azijat, belac, bucko i gej. ..(od svih ovih mora biti bar po jedan)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #271 : 18.03.2014. 08:57:43 »
@Montana
Vidi to što je tebi minus.. pa ja odem iz Srema u Bačku u rit na Dunavu pa nemam, a imaju 3 operatera u zemlji nema signala, možeš njakati, možeš imati ne znam šta od aparata al nema, tako da me ne čudi to, ipak je to jug tamo, tamo je krokodil domaća životinja, tamo to videtei ispred qće ravno je nama kao da vidimo mačku ili ćuku. A za ovo  drugo, nije mi glupo, ipak su likovi zaslužili toliko, da ostanu.

Nekima smeta što je pokazan ubica na taj način, što nije na neki drugi, a zaboravlja se Dexter na kojeg su svi sapunjali mačora, gde imamo odmah prikazanog ubicu, koji radi za policiju, koja ne može da mu stane na trag uprkos svemu.. zato sam i prekinuo da gledam tu seriju.

@pele/Hajzenberg/zvoneM
Nije to rasizam, to je marketing, to je ciljana grupa, reklama, prodaja.. jer koliko ima afro/latino-amerikanaca, azijata.. u USA, svako od njih ima pristup TV, svako od njih je prosečan TV konzument, prosečan amerikanac, koji ima prosečan život.. koji ima san, američki san.. da uspe, da je neko jaje u društvu, zajednici.. a tu je TV koja mu pruža to, TV lik koji je isti kao on, crn, žut, smeđ.. koji je uspeo, sa njime se poistovećuje, jer ako ga ti afro-amerikanca prikazuješ sa prangijom stalno, sa gudrom, kriminalu.. moraš dati šansu i drugim većim društvenim titulama, doktor, pravnik.. jer tu ako nađeš lika za seriju, obezbeđuješ sebi projekat, seriju, profit, zaradu.. jer taj lik je uspešan, bogat, pa ko ne bi, on je doktor, ej, doktor, pa ko ne bi bio doktor u životu, vozi dobra kola, pije Evian vodu, pije Starbuck kafu, naručuje picu, kinesku hranu.. to su stvari koje pokreću kod prosečnog TV konzumenta u USA potrebu da se poistoveti sa njime, jer ako to imaš, imaćeš i prodaju X stvari koji taj lik prodaje kroz seriju indirektno, a setimo se koliko je tržište kod njih..
iShare, noProfit


Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: True Detective
« Odgovor #272 : 18.03.2014. 15:26:18 »
Inače u novom broju Rolling Stone-a ima intervju sa Nic Pizzolattom iz kojeg proizlazi da će sljedeće sezone osim novih glumaca imati i novu radnju, tj. da je priča iz prve sezone gotova. To mi je razačaranje jer ipak je sve to nedovršeno, odnosno kraj je razočaravajući. Ne mogu se oteti dojmu da je u ovoj seriji puno jače izražena forma od samog sadržaja tje radnje. Gluma je izvrsna, ambijent je izvrstan, glazba je izvrsna, dok ipak po meni radnja je prosječna, pogotovo sam rasplet. True detectiv me malo podsjeća na hannibala (doduše hannibal me je razočarao, dok je true detectiv ipak dosta bolja serija) mnoštvo simbolike i misticizma,a kraj jednostavan i "običan", ali ne u pozitivnom smislu. Zbog toga mi je ova serija vrlo dobra, ali ne i vrhunska  :pevusi:
« Zadnja izmjena: 18.03.2014. 15:42:42 clearcut »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #273 : 18.03.2014. 16:49:39 »
Prosečnim TV konzumentima biće samo dobra ili vrlo dobra. Jer ne gledaju iz pravog ugla, pokušavamo kroz postove da objasnimo zašto je to tako.. zašto vam je samo dobra ili vrlo dobra, i zašto je stalo na tome u smislu širenja priče, trebate samo čitati, ako ovde nije unazad par dana i od samog početka i kraja sezone bilo iscrpne analize, onda ne znam koja će serija danas imati više..
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #274 : 18.03.2014. 21:22:06 »
U ovoj seriji je apsolutno sve rješeno. Na kraju serije sam napisao da je većina toga rješeno kroz simboliku, a mali dio su sami detektivi rješili. Mi smo bili treći detektiv i kroz svu tu simboliku smo sve saznali. Rijetko uopće postoji serija koja ti da sve na pladnju. U svakoj seriji imaš barem jedan dio koji zahtjeva malo analize dok u ovoj seriji to ipak na puno većem nivou.

Kraj ne može biti razočaranje zbog same logike koju ova priča daje, a to je da kada se dobije završni dio slagalice, sve ide glatko. Naravno da će onda radnja ići direktno, a ne zaobilaznim putem kao što je bila u prvih 6 epizoda. Shvaćam da netko može biti razočaran jer je netko očekivao nešto drugačije, ali ne prihvaćam argument preobičnog kraja ako im je put kako su došli do svega toga logičan.

 :)


Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #275 : 19.03.2014. 00:53:33 »
Da citiram sam sebe, mislim poslije šeste epizode...
... Gledam ep. za ep. i serija je vrhunska, ako na kraju i zabrljave, neću žaliti što sam je gledao.

Ne žalim što sam je gledao, ali rasplet mi nije na nivou prijašnje radnje i priče...
Spoiler for Hiden:
Glavni negativac, ako je glavni, premalo je i preslabo opisan. Kroz seriju se očekivalo (barem ja) da će biti puno, ne znam ni ja,  kompliciraniji, moćniji, inteligentniji. Taj problem su pokrili pričom o velikoj uroti, zavjeri, koja je na kraju riješena ili neriješena brzo i plitko...

Volim filmove braće Coen i dosta njih (po nekima većina) ima "nezadovoljavajuće" svršetke, ali se uklapaju u cjelinu radnje.
Ovdje mi to nije slučaj.
Što se tiče priča o"lošim" ženskim likovima, šovinizmu... to su mi besmislene rasprave.
E da, i rasizam; baš bi mi bilo smiješno da crnac glumi neku facu u onim krajevima  ;D

A i Rastu su dali da previše priča (vjerojatno su pratili reakcije gledatelja) pa je nekad baš pričao besmislice.
Al štaćeš, čovjek pije (a kako neko reče, nikad nije pijan). Bio bi uvjerljiviji da je na nekoj drogi  ;)
Dobra serija, ne baš dobar kraj - ne zaslužuje trenutnu ocjenu na IMDb-u 9.5
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #276 : 19.03.2014. 01:12:11 »
Ne žalim što sam je gledao, ali rasplet mi nije na nivou prijašnje radnje i priče...
Spoiler for Hiden:
Glavni negativac, ako je glavni, premalo je i preslabo opisan. Kroz seriju se očekivalo (barem ja) da će biti puno, ne znam ni ja,  kompliciraniji, moćniji, inteligentniji. Taj problem su pokrili pričom o velikoj uroti, zavjeri, koja je na kraju riješena ili neriješena brzo i plitko...

Spoiler for Hiden:
Kompliciraniji - kompliciranije od svih tih simbola nejde. Tako smo upoznavali cijeli taj kult i u što oni vjeruju. To se zove okvir cijele priče i samim time odlična karakterizacija. Ne treba nam sve na pladnju. Ovako je samo dodano na mistici koja ih okružuje.

Moćniji - 17 godina ga nisu ulovili. Samo po sebi to je zastrašujuće. On je bio taj ubojica koji je dovodio djecu za sve te moćnike/elitu. Ne zaboravi da on nije THE negativac. On je samo jedan OD negativaca. Svi negativci nikad neće biti uhvaćeni jer je sve previše umreženo što čini poznatu hobotnicu u današnjem svijetu.

Inteligentniji - s ovim se posebno ne bih složio. Pogledaj prvu scenu s njim i onda pogledaj u zadnjoj epizodi. On se cijelo vrijeme poigrava ne sa njima već sam sa sobom. Njegov vanjski prikaz ga okarakterizira kao nekog glupog čovjeka, ali ono što se krije ispod toga je najveća zamka na koju možemo naići. Ti njegovi demoni mu pomažu da je korak ispred svih.

Volim filmove braće Coen i dosta njih (po nekima većina) ima "nezadovoljavajuće" svršetke, ali se uklapaju u cjelinu radnje.


Nisam dobio takav dojam gledajući njihove filmove. Uvijek završavaju na nekakav simbolični način što mi se sviđa.


A i Rastu su dali da previše priča (vjerojatno su pratili reakcije gledatelja) pa je nekad baš pričao besmislice.
Al štaćeš, čovjek pije (a kako neko reče, nikad nije pijan). Bio bi uvjerljiviji da je na nekoj drogi  ;)

Koje su to točne besmislice?

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #277 : 20.03.2014. 00:36:46 »
Ljudi obično kažu da su "Besmislice" za ono što ne razumiju. To je ok.


Nenade, bio marketing ili ne, sranje je. I što je najgore, u svijetu i dalje ima previše rasizma, ali nije to čudno, jer je na svijetu više loših ljudi nego dobrih (kad kažem loših, ubrajam i one koji su izgubljeni slučajevi, zbog čega nisu dobri ni za sebe ni za okolinu).


Ova prva sezona će se još pregledavati i pričaće se o njoj, i biće nezadovoljnih, to je ok, jer ne razumiju. Bilo bi i čudno malo da je svima ok.
« Zadnja izmjena: 20.03.2014. 00:38:29 Hajzenberg »

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: True Detective
« Odgovor #278 : 20.03.2014. 08:28:56 »
Ocjena 9.5 na IMDB pokazuje i dokazuje da seriju mnogo njih razumije, blago nama na toliko razumnoj populaciji  ;)

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #279 : 20.03.2014. 12:07:31 »
Napisao sam besmislice, ne zato što ne razumijem šta on govori, nego zbog teatralnosti i "orginalnosti" njegove priče.
Da je u kojem trenutku rekao: "Mala moja, dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanje" , to bismo trebali doživiti kao neku njegovu originalnu mudrost ;)
Spoiler for Hiden:
Well, once, there was only dark.
If you ask me, the light's winning.
Ova zadnja me baš "razočarala"... Pazi to, "ako se njega pita", pa to se spominje, ako se ne varam, još u bibliji i na x mjesta.
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: True Detective
« Odgovor #280 : 20.03.2014. 15:01:32 »
Jako mi je drago kad vidim ovdje pregršt pametnih komentara .
Drago mi je što su upotrijebili Lovkraftovo djelo.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #281 : 20.03.2014. 22:12:25 »
HBO tamo možeš da si priušti neko jaje u društvu, ne može policajac(sem ako nije korumpiran a ni tad neće prijaviće ga komšija poreskoj), ne može neko ko radi u državnoj službi.. kad kažem ciljana grupa, dobro znamo, da se kroz serije gleda da u svakoj bude afro-amerikanac, latino-amerikanac, azijat, gay.. jer tu je ciljana grupa, jer ako ti imaš jednog vodećeg lika u seriji a on je primer afro-amerikanac, ima ulogu doktora, pravnika.. to je ciljana grupa.

Pa na to sam i mislio, samo što si ti napravio presek kroz zanimanje/rasu, a ja kroz nešto drugo, s tom ogradom da svaka HBO serija (tj serija svake televizije) ima svoju ciljnu grupu, koja ipak ne može da bude bućkuriš, već mora neke zajedničke karakteristike da ima, koliko god da su te karakteristike razvučene do tački pucanja...

Pozitivna diskriminacija često zna da bude problematična, slažem se, samo o tome može da se piše i piše...


Likovi se ne pišu u serijama da bi se mi poistovetili sa njima, već samo da nam prikažu stvarnu sliku ljudi oko nas, koje ne primećujemo. Setimo se Žice i Omarove kultne, kad kaže pravniku ja i ti smo isti, otimamo narodu, ti imaš ak tašnu, ja imam AK47. A isto radimo, samo je drugi princip. A šta misliš koliko pravnika ima pretplaćen HBO i kako se tad osećao kad je to videlo, kakva poruka, šamar javni.. dolazimo do tog kulturnog shvatanja ciljanog gledališta, ne govorimo o prosečnom TV konzumentu, govorimo o ljudima koji su jaje neko u društvu, završili škole, pametni, imaju status, titulu.. ili su samo glupi ameri koji nisu shvatili poruku, a HBO se pravi pametan umesto da kad već žive od pretplate da to još uproste..

Upravo je The Wire izuzetak od ovog gornjeg pravila, a ne možeš kroz izuzetak da posmatraš sve serije HBOa... Imaju oni i Igru Prestola, i Seks i grad, koji su isto tako kvalitetne serije ali se tačno zna čemu služe.

A to što sam rekao za tu kritičarku, stojim iza toga, ne menjam mišljenje, jer ta gospođa-ica uzima dobre novce na tome, ako već naplaćuješ nešto, svoj rad, a taj rad treba da se prenese na druge u društvu - zajednici, onda radi to kako treba ili nemoj nikako. Ako se već uhvatiš tog mača, onda moraš znati kako da ga koristiš. Prenosiš nešto, usmeravaš.. a ako prepustimo sebe takvima, nema nam spasa,..

Tvoj stav... Ali i dalje nisi ponudio čvrst argument zbog čega je njena analiza urađena pogrešno, osim što ti se ne sviđa kranja ocena, iz čega si izvukao zaključak da radi loš posao.

@On topic

Koliko su mi smešna ova prozivanja između redova ljudi kojima se serija dopala  ;D Aj ovo insistiranje da je sve rešeno može da se otpiše na račun fanovske zagriženosti, ali reći da se nekome serija nije dopala zato što nije "shvatio" Kolovo blebetanje je... rofl

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #282 : 21.03.2014. 11:31:08 »
Johy kritičarka je promašila temu kao dete u školi kad ima pismeni i promaši temu. I ti tražiš čvrst argument šta je pogrešno kod njene analize?!
Serije HBO posmatram po kvalitetu. Kažeš da je Žica izuzetak, napraviš poređenje Igre Prestola, knjige čitao seriju pogleda 2 ipo ep. i batalio, ne može se to ekranizovati. Sex i grad ne mogu sa ničim porediti al baš sa ničim.. i ne znam ni čemu služi takva serija..
iShare, noProfit


Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #283 : 02.04.2014. 00:14:06 »
odgledah trecu epizodu...malo je reci da sam odusevljen...radnja je malo sporija...polako te uvlaci u srzh price...iako mi na pocetku samo ubistvo oko koga se sve vrti izgledalo dosadno..sad me sve vise zanima razvoj dogadjaja...dijalozi su odlicni...Rast mi je pravo osvezenje...i vrlo mi prija njegov lik,prica...razmisljanje...svidja mi se ta dublja prica i analiza likova,pre svega dvojice glavnih glumaca...realni problemi u zivotu...mozda malo iritira taj kaubojski naglasak...ili sta vec...ali za sad sam zadovoljan.


p.s. nisam citao prethodne upise...nadam se da cu za vikend zavrsiti sve...
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Online amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: True Detective
« Odgovor #284 : 02.04.2014. 17:19:34 »
pogledao samo zbog Mateja i Drvenka. sve je vrhunski, osim priče, koja mi je dosadila poslije druge epizode (ali to sam i očekivao). mislim da je precijenjena serija.
netko je tu napisao odličan rezime - prve četri epizode bum, bum, bum, a onda pad.
zadnje dvije epizode imo sam osjećaj ko da gledam Dekstera; atmosfera, lokacije, brod, aligatori...
pohvalno je što nisu duljili i što je ova priča, nadam se, gotova.

ubojica je totalno razočaranje. još i veće sad kad sam vidio da je Mulder spominjao te simbole.
Spoiler for Hiden:
dakle, u seriji ima dosta simbola. o njima ništa ne znam, niti me to u ovom trenutku zanima. međutim, ako se toliko dubokih, mračnih, okultnih simbola pojavljuje kroz cijelu seriju, ne bi li onda i onaj tko ih je (p)ostavio trebao biti netko inteligentniji, načitaniji, manje seljački? ne mislim tu samo na onog s defektnom bradom, nego i na cijeli taj kult. kako su one prostituke znale za Žutoga Kralja? čini mi se ko da su ih scenaristi rabili samo za one koji gledaju, a ne u službi radnje.

glazba iz uvoda: bila mi je odlična, sve dok nisam shvatio da je zapravo ripoff ove pjesme (ili je obratno, nemam pojma)
Spoiler for Hiden:

ali ova mi je obrada najbolja

ocjena: peta sezona Dextera
gledanje druge sezone ovisi mi o tome tko će glumiti.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #285 : 05.04.2014. 13:24:41 »

1x06 epizoda
Spoiler for Hiden:
A tek scena kad Marty dođe doma i jede špagete (špageti čudovište) ispred svojih kćeri i žene. To mi je bilo zgodno  ;D iako ne mislim da ima neko drugo značenje niti da je ikakav hint koji nam Nic i sami redatelj pokušaju dati.

Epizoda se zvala Haunted Houses što je isto dosta simnolično jer se radila cijelo vrijeme o njihovim suočavanjem sa vlastitim demonima.
Da,meni je zanimljiva isto ta scena bila...

Spoiler for Hiden:
...jer vidmo da se on u sustini i nije promenio,posle prvog Meginog odlaska...mene je podsetio na Homera iz Simpsonovih...na trenutak smo videli jednu obicnu americku porodicu,okupljenu oko TVa...klinke u adoloscentskom dobu...otac trazi da gleda utakmicu...Megi je pocela da izlazi,flertuje...
nefunkcionalna porodica..posle je smislila kako najvise da ga povredi,uplela je Rasta u sve to...iskreno,nisam to ockeivao...ali je ispalo vrhunski...I jos nesto,mozda ne tako bitan detalj...prvo je izasla starija cerka kad je rekao/prozvao sta to gledaju :"Glupe plavuse sa Juga" :D
Ali zasto je mladja cerka ljuta na njega ?


Sto se tice ostalog,klupko je pocelo polako da se odmotava...sprega policije sa Tatlom na pomolu ?
Inace,sa ovim su malo pecnuli i Americku Vladu,jer tamo ti nestanci dece stvarno JESU problem...Negde sam procitao da na godisnjem nivou,nestane oko 100.000 dece ???


Anyway..ostale su mi jos dve epizode...ovo do sad je i bolje nego sto sam ocekivao.
« Zadnja izmjena: 05.04.2014. 13:26:52 Srle »
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #286 : 05.04.2014. 21:59:27 »

Kubrick kroz velik dio svojih filmova se borio protiv elite, ali on je bio unutra i onda je kao Lennon htio izaći. Zato mu filmovi od 70-ih pa sve do EWS-a imaju toliko značenja. Ipak, jedan film se izdvaja, a to je Isijavanje. Zaboravite na onaj šlampavo napravljeni doks http://www.imdb.com/title/tt2085910/

Najbolja analiza je od Agera http://www.collativelearning.com/the%20shining.html ko ima vremena, preporuka.

Što se tiče EWS-a. Kubrick je odbio izrezati 28 minuta kako su mu naredili, a znamo koliko je on bio detaljan i nije dozvolioo nikome da mu remeti film. No, nedugo zatim je umro to jest ubijen je. Tih 28 minuta nikad nije izašlo.


Btw,on je stalno provlacio iluminatske ideje,seti se samo postera za Clockwork Orange :
Spoiler for Hiden:


Room 237 mi je Ok..dosta stvari mi je razjasnio...npr. upravnik hotela koji predstavlja vladajucu americku klasu(onaj sto lici na Kenedija)...te tako imamo i u True Detective,Tatl isto ima taj izgled "elite" ili nekog uticajnog u drustvu,i odmah znas da tu nisu cista posla...
Spoiler for Hiden:
Inace,malopre zavrsih poslednju epizodu...takodje mi se nije svideo kraj,da ne duzim sad...najvise sam se nadao odgovoru kako je Odri upletena u sve to...to me najvise smorilo.
« Zadnja izmjena: 05.04.2014. 22:02:18 Srle »
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline uNbog

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #287 : 08.04.2014. 19:11:23 »
U dahu sam odgledao ovu prvu sezonu i ostao sam PAF...
Odavno nisam vidio da nekome bolje legne uloga kao metju-u u ovoj seriji. Što se tiče priče i radnje generalno, oduševljen sam i ne vidim kako neko ne bi mogao biti oduševljen i kako da mu ne ostane urezana u sjećanju ova sezona(vidjećemo kasnije, možda i kompletna serija).

Što se kraja tiče

Spoiler for Hiden:
Baš sam pozitivno iznenađen što je kraj mirniji i ne toliko senzacionalan i dramatičan kako su mnogi priželjkivali, da budem iskren, mislio sam da će biti napetije, ali na kraju kad posložim kockice, idealnije ne može. Baš su pogodili sa debelim, i bio mi je odmah sumnjiv kad sam ga vidio, ali toliko je prošlo od njegovog pojavljivanja da sam i zaboravio na njega. Drago mi je zbog rastove "katarze" i ponovnog druženja njih dvojice(iako to ispada kliše, ali vrlo pogođen kliše za ovu seriju). Sve u svemu, jedva čekam slijedeću sezonu, sve i da bude polovično dobra kao ova, biće mi užitak gledati je.
People think it's fun to pretend you're a monster. Me, I spend my life pretending I'm not.

Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #289 : 17.04.2014. 11:03:05 »
Ja isto tako odavno nisam gledao bolju seriju, i što se tiče glume i radnje, i za mene kraj nije mogao biti bolji, jer kao što neko reče (mrzi me gledati ko je to rekao:)) kad se sve posloži kraj ide brzo i glatko, baš kao i stvarom životu... mnogo posla, mnogo muke ali kada se sve složi ispadne da je rješenje bilo tako jednostavno da to ne možeš vjerovati oko čega si se toliko mučio. Ono što se meni posebno svidjelo kako su lijepo odradili priču kako se nešto zvanično desilo, a uporedo gledaš kako se stvarno dešavalo. Mislim  i ranije sam gledao takve stvari, ali ovdje su mi to izveli baš kako treba.

Jedva čekam drugu sezonu, i nadam se da će biti na nivou ove prve.

Spoiler for Hiden:
Svidja mi se kada na kraju pričaju i Wudi kaže ne živimo u takvom svijetu da bi se svi krivci pohvatali, nažalost tužna istina.
« Zadnja izmjena: 17.04.2014. 11:04:54 Suncani »
:murija:

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #290 : 17.04.2014. 23:55:47 »
Johy kritičarka je promašila temu kao dete u školi kad ima pismeni i promaši temu. I ti tražiš čvrst argument šta je pogrešno kod njene analize?!

Izvinjavam na kasnom odgovoru, potpuno sam zaboravio na ovu temu i ne bih se ni setio da nisam naleteo na dva dobra članka o seriji, postaviću ih dole. Što se tiče kritičarke, ona definitivno nije promašila temu. To što se tebi ne sviđaju njeni stavovi i to na šta se koncentrisala, to je druga stvar.

Serije HBO posmatram po kvalitetu. Kažeš da je Žica izuzetak, napraviš poređenje Igre Prestola, knjige čitao seriju pogleda 2 ipo ep. i batalio, ne može se to ekranizovati. Sex i grad ne mogu sa ničim porediti al baš sa ničim.. i ne znam ni čemu služi takva serija..

Za pravljenje para, kako bi mogli da snimaju serije poput Žice.

Nego, naleteo sam prvo na detaljno napisanu kritiku, sa kojom se donekle slažem (autorka ističe neke od mana navedenih u ovoj temi), a onda na zanimljvo tumačenje serije po kojem ipak postoji logično a natprirodno objašnjenje za celu priču. Ako vas ne mrzi, bacite pogled.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #291 : 18.04.2014. 12:14:45 »
Pa ne plaćaju je da ona iznosi svoje stavove, a ne da se koncentriše na njeno lično viđenje, to zadrži za birtiju, za svoje prijatelje.. ovde trebaš biti objektivan, napisati ono što jeste bila tema, a ne da se promaši tema skroz. Nemam ja protiv nje ništa, al da ne zna da radi svoj posao ne zna.. il nek promeni profesiju ili nek se drži nečega što poznaje. Ovde je reč o pedofiliji i nestanku dece, ona piše o nedostatku žena u seriji.. pa šta ćeš onda napisati za Looking, gej serija, p. nema pa nema.. šta sad.. hoćeš i tu izneti svoj stav..

Sex & grad služe za pravljenje novaca da bi mogli imati da snimaju serije kao Žica? Pa, šta je tebi? Žica, Ćošak su serije kojima ne trebaju pare/budžet, ne treba im ništa veliko, ne treba da sija, da se prave setovi za snimanje po svetu, studiju.. imaš sve u Baltimoru na ulici, ne treba da ideš u Hamsterdam da bi snimio seriju o prodaji droge na ulici, Istok ima Baltimor, Jug ima New Orlenas, Zapad ima LA, nije to GoT, nije to Rome pa da se prikaže u nekom jebačkom svetlu, gde sve sija i sve je jako veliko.. to je socijalna serija prema ostalim iz njihove qće..
iShare, noProfit


Offline lemon

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #292 : 21.04.2014. 19:39:12 »
Prosečnim TV konzumentima biće samo dobra ili vrlo dobra.

Prosječnom konzumentu je ovo vrh od serije. Isto tako i nadprosječnim konzumentima i onim ispodrosječnima. Nekima je dno od serije. Totalno je nebitno. Uostalom, što je to prosječni konzument, po čemu se to određuje...  ???

Meni je ok serija, bila bi bolja da mogu progutati Coleove monologe koji su sve samo ne duboki i mudri. Klasično proseravanje. Moglo je to i bolje. Ali da je dobra atmosferom i produkcijom, to je. Za mene je ipak na kraju razočaranje s obzirom da najave i sav taj kuršlus oko nje, ali pogledati ću i drugu sezonu jer u moru loših serija ova pliva dobro (da ne ispadne krivo, ne spada mi u loše serije samo mi ne spada u vrh).


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #293 : 21.04.2014. 19:58:09 »
Objasniće ti već neka TV kritičarka.
iShare, noProfit


Offline aton

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: True Detective
« Odgovor #294 : 23.04.2014. 11:32:52 »
Prosečnim TV konzumentima biće samo dobra ili vrlo dobra.

Prosječnom konzumentu je ovo vrh od serije. Isto tako i nadprosječnim konzumentima i onim ispodrosječnima. Nekima je dno od serije. Totalno je nebitno. Uostalom, što je to prosječni konzument, po čemu se to određuje...  ???

Meni je ok serija, bila bi bolja da mogu progutati Coleove monologe koji su sve samo ne duboki i mudri. Klasično proseravanje. Moglo je to i bolje. Ali da je dobra atmosferom i produkcijom, to je. Za mene je ipak na kraju razočaranje s obzirom da najave i sav taj kuršlus oko nje, ali pogledati ću i drugu sezonu jer u moru loših serija ova pliva dobro (da ne ispadne krivo, ne spada mi u loše serije samo mi ne spada u vrh).
  potpisujem

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #295 : 27.04.2014. 01:25:25 »
Odavno nisam pogledao neku seriju brzo kao ovu. Zgutao sam je za tren oka, što govori da mi je baš legla.
Gluma, priča, atmosfera, simboli, glumci... Neponovoljivo. Hvala Mulderu što nam je objasnio neke simbole, pozadinu, povezao neke stvar a samim tim i približio seriju.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #296 : 05.05.2014. 23:28:11 »
evo najnoviji clanak,koji dosta razotkriva,ukratko,to je sve o cemu je Mulder pisao ovde:


Spoiler Alert !!!

The Deeper Meaning of “True Detective” – Season One

“True Detective” is a TV series about the investigation of satanic ritual murders carried out by mysterious men. While the season ended in a rather straight-forward matter, the plethora of symbols and references peppered throughout the episodes send out profound messages about forces subtly influencing society. We’ll look at the deeper meaning of the first season of “True Detective”.
http://vigilantcitizen.com/moviesandtv/deeper-meaning-true-detective-season-one/
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #297 : 08.05.2014. 01:55:45 »
Jako lijepo napisan tekst  :)

Našao sam dva odlična tribute videa.




Offline Unas

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: True Detective
« Odgovor #299 : 28.05.2014. 07:52:23 »