Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220606 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #240 : 16.03.2014. 02:21:30 »
Johny ako si toliki mazohista i hoćeš, želiš da ti kažem to što sam rekao za kritičarku.. rećiću ti, i da ugasim nalog i da se sklonim sa foruma i da idem u PM. Ne razumem te, jel ti rod neki, ona, sestra, ljubavnica, žena.. šta već.. žena radi to što radi i radi to na jako loš način, ona da ima nekog "staža" života proživljenog, ne bi nikad tako nešto pisala.. naučila bi posao svoj raditi..
Serija nema odrđenu ciljanu grupu da ne kažem široku narodnu masu, nije to teen sranje, pa sad gledaju klinci i svi koji se osećaju tako, gledaće je..
Marti je jedan običan redneck sa juga, e sad ako se muška populacija koja gleda seriju prepozna u njemu, onda stvano treba da se zapitaju, jel samnom sve u redu..
Ni sa Kolom ne trebaš da se poistovećuješ, tražiš.. ni jedan od njih nije tu da se ti kao prosečan TV konzument poistovećuješ sa njima, pronalaziš u njima, pa nije to Tony Montano, Bata "životinja" Valter, Džon Meklejn..
Nema šta tu gledalac da ne razume i da mu nije jasno u odnosu njega i žene.. ako si čovek, ako si muškarac, ona kakva god da je, uštogljena i iz takve familije, ti si je birao, jel tako, imaš decu sa njom, imaš život, a tvoj stres koji imaš, rešavaš kroz razgovor sa tom istom ženom sa kojom imaš život, a ne sa nekom studentkinjom.. možda sam ja glup, možda ja to ne vidim kako treba na, možda je to na Zapadu normalno, ja sam Balkanboy.. razgovor koji je on trebao imati, sa ženom koštao ga je svega.. mora pričati o poslu, ma odakle ti to, il ti sa svojom partnerkom pričaš o svom poslu, daj Johny, nemoj svašta tupiti..
Kažeš nemamo nikakvu info. o njoj, pa šta treba da nam daju 2 ep. samo o njoj, kad se rodila i do vremena kad je sad došla da pojebe Kola.. ne pada tu ništa u vodu što je Marti radio, on jeste i dobio je zasluženu kaznu, koja je bila surova za sve.. ona je to uradila svesno, znala je koliko su bliski, kolliko provode zajedno i da će mu to biti najveći udarac.. a ovoga bilo teško navesti.. pod alkoholom, gudrom, stresom u životu pre nego je došao tu gde jeste.. nategao bi bilo šta.. a da ne bi nju..

@bojca
E sad što bi mi hteli više svega, od priče.. naravno sve je fikcija, svaka stvarnost i relanost sa stvarnim likovima je slučajna.. ma, da.. ја нјет курва ја балерина..
Živimo u vremenu a oni pogotovo, celo društvo, može da se bocne i tu da stane, jer ujka Sam, da ne bi dolazio, ovo nije radila tipična komercijalna sa nacionalnom frekvencijom TV qća, radio je HBO. Svi znamo šta rade, kako rade, šta nude, kako iz godine u godinu izlaze sa sve većim projektima koji imaju dobar odziv, ali sve u granicama dozvoljenog.. e sad definisati to.. ako odeš predaleko, može da te pojede mrak, kakav mrak, ovo je demokratska zemlja, pa onda demokratski mrak, ovo je jako osetljiva tema.. nema tu prostora za manevrisanje, to što imaš, to ti je.. za ostalo se snađi.. Ujka Sam je našao Gadafija, Huseina, Osamu(nikad nije ni postojao) a nije našao ko je ubio 2Pac u sred Vegasa, pa majstore, Vegas.. na svokom ćošku je Velik Brat, ne govorimo o Baltimoru, koji smo imali u Žici, leš leži, inspektor pita gde su forezničari, doći će za par sati, nema grad novaca da ih plati, govorimo o Vegasu, gde se okreće velika cifra novca, gde se polaže na bezbednost..
Ovde imamo jug, koji je zatucan i nikad neće biti drugačiji, ovo je bilo samo da se bocne, tek toliko, da vidimo reakciju, šta kako dalje.. znamo da ne smemo, zaqcaće nam ujak Sam na vrata sa nalogom i da nas pojede mrak, demokratski..
« Zadnja izmjena: 16.03.2014. 02:39:41 nenad.d »
iShare, noProfit


Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #241 : 16.03.2014. 07:57:09 »
Mislim da je to vise na sklopu licnosti odredjenog coveka. Postoje ljudi koji ne mogu da pronadju radost, osim u situacijama kada ce nesto(sada pricam uopsteno)  lepo, korisno, pametno na sve nacine pokusati da pronadju mane i "mane",pljunuti na to, uvaljati u blato.To im je izvor srece.

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #242 : 16.03.2014. 10:35:44 »
Serija je stvarno dobra,jel ima neko inf. kad izaci Blu-Ray? :)

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: True Detective
« Odgovor #243 : 16.03.2014. 10:38:01 »
johny - stereotipno o stereotipima. previše copy/paste "analiza". pusti muldera i klapu da "obave" posao.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #244 : 16.03.2014. 10:41:30 »
Meni je suvišna ta priča o nametanju negativnog stava o ženama, uopšte nisam primetio ništa slično. To je neka druga tema i nešto ne verujem da tv serija služi da nekome formira mišljenje o muško/ženskim odnosima, niti da ga promeni.

Ja ne delim oduševljenje kao neki, ali to je čisto subjektivno, serija je odlična i ne mogu da se setim nijedne bolje u poslednjih nekoliko godina osim pomenutog BB-a (i u Treme-u sam više uživao jer padam na te spore "realne" drame), samo ne bih još uvek poredio 8 epizoda sa serijom od 5 sezona.

Bićemo svedoci da će serija završiti kao Žica.. i onda dokazati da je trulo nešto u državi Danskoj..
Ne znam baš da li imaju istu nameru, ovde je to okruženje i prikaz društva ipak u drugom planu; mada je žica krenula kao pandurska serija u prvoj sezoni, posle je ispalo nešto mnogo veće, ovde format serije ne obećava nešto slično, više se oslanja na pojedinca (detektive) i slučaj kojim se bavi.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #245 : 16.03.2014. 10:44:05 »
Johny, ko god da se poistovjećuje sa Martijem, onda on ima neki problem, a serija nije kriva za to, samo ne znam odakle pretpostavka da se takvi ljud cijene u normalnom svijetu (lik Martija koji je postao na kraju serije je druga priča).

Još jedna stvar. Neko je ranije ovdje napisao kako mu je glupo ko je na kraju ispao glavni villain (neko je napisao kao da je glupo što je to neki kosač trave, pa još ga i sreli kroz seriju). Prvo, ne vidim šta je loše u tome? Drugo, premotao sam na tu scenu da ponovo pogledam i vidio da se tu desila situacija da je Marti prekinuo Kola u ispitivanju jer je dobio neke informacije na radio i zasjeo na svirenu, i tako je odvratio Kola od ovoga. To se makar malo mora uzeti u obzir kada se govori o tome. I to mi je jako dobro urađeno. Jebena nesrećna slučajnost.

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: True Detective
« Odgovor #246 : 16.03.2014. 11:00:45 »
Johny, ko god da se poistovjećuje sa Martijem, onda on ima neki problem, a serija nije kriva za to, samo ne znam odakle pretpostavka da se takvi ljud cijene u normalnom svijetu (lik Martija koji je postao na kraju serije je druga priča).

Još jedna stvar. Neko je ranije ovdje napisao kako mu je glupo ko je na kraju ispao glavni villain (neko je napisao kao da je glupo što je to neki kosač trave, pa još ga i sreli kroz seriju). Prvo, ne vidim šta je loše u tome? Drugo, premotao sam na tu scenu da ponovo pogledam i vidio da se tu desila situacija da je Marti prekinuo Kola u ispitivanju jer je dobio neke informacije na radio i zasjeo na svirenu, i tako je odvratio Kola od ovoga. To se makar malo mora uzeti u obzir kada se govori o tome. I to mi je jako dobro urađeno. Jebena nesrećna slučajnost.

Spoiler for Hiden:
ne glupo, već da je "botaničar" samo "snajperist" koji je potezao okidač. naručitelj nije otkriven i nadam se da će se njime baviti sljedeće sezone. marty i cohle nisu ga ni mogli otkriti, jer ON nije u njihovoj "jurisdikciji". sada nastupa savezna policija fbi,.....
« Zadnja izmjena: 16.03.2014. 11:20:00 lazavr »

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #247 : 16.03.2014. 11:10:55 »
Ma, mislio sam na glavnog u ovoj našoj priči. Kao što je Marti rekao, makar su uhvatili njihovog tipa, i to je stina. Znam da sa time nije sve gotovo.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: True Detective
« Odgovor #248 : 16.03.2014. 11:36:24 »
Zamalo zaboravih, veliki plus seriji je njezin soundtrack, ima ga za kupiti, t-bone veliki  :naklon:. soundtrack čista 10-tka

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #249 : 16.03.2014. 12:33:06 »
@Dersu
Kad sam rekao da će završiti kao Žica, mislio sam da neće dobiti nagrade, priznanja.. setimo se samo Žice, ni jednu nagradu nije dobila..

@zweistein
Naručitelj nikad neće biti otkriven, napisah gore u jednom postu, jer tema je ozbiljna, priča jako realna, išli su toliko samo da "bocnu" da pokažu da može da se odradi i prikaže, da je prostora, išlo bi se više, ali niko ne želi da ga mrak pojede, iako je demokratska država, najgori je taj demokratski, mrak..
A svi znamo dobro kako prolaziš kad si protiv takve demokratije.. ne govorim o Muru, on je na platnom spisku, poreskih obveznika USA, govorim o Bobiju, koji je prošao kako je prošao..
iShare, noProfit


Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #250 : 16.03.2014. 12:57:10 »
^
Nesporazum, pominjao si ranije taj jug SAD-a, reko misliš na to  :). Pa dobro, ovo je pitkije i pristupačije gledaocima a ima i kvalitet tako da možda i neće proći loše što se toga tiče; ali da ne idem više u offtopic  :)

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: True Detective
« Odgovor #251 : 16.03.2014. 13:09:01 »
Po meni,odlicna serija i u zadnje vreme jedna od boljih da ne kazem da bolje nema :)  gluma odlicna kao i glumci,jedino sto je mene malo razocaralo je sam kraj koji je jako predvidiv vec od pete epizode i tu je moglo mnogo bolje. Ova rasprava koja se vodi o seriji nikuda ne vodi jer svako ima svoj dozivljaj iste. Po meni je sustina da je serija jako drugacija od svakodnevnih teen shitova,da nije bila jedino radjena radi komercijale i po meni je to vec dost  za uspeh kod prosecno-zahtevnog gledaoca... Kakva ce biti druga sezona i da li ce se uopste moci meriti sa prvom to cemo videti ali mislim da je ovaj dvojac glumaca neprikosnoven i da ce se sve uporedjivati sa njima i sa ovom sezonom serije tako da mislim da ce druga
biti znatno losije prihvacena nego ova.
« Zadnja izmjena: 16.03.2014. 13:11:09 bedazzled »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #252 : 16.03.2014. 13:53:47 »
@Dersu
Danas nema toga da se to gleda kroz kvalitet, koliko je pristupačno, danas ljudi nemaju svoje mišljenje, odlučuju da gledaju nešto ako neko drugi napiše kritiku i onda on to pročita ili se vidi u tome ili ne, pogledaće se, ali nema tu težine, nema prepoznavanja, jer bolje kad neko drugi to uradi za mene, da ja ne moram..

@bedazzled
Ovde nije rasprava, razmena je mišljenja, veliki deo nas ovde se slaže sa istim, zašto, jer imamo staža sa takvim materijalima, razmenjivali mišljenja ovde sa drugim članovima, nije meni potrebno da odem u USA i da kažem ja bio tamo, i znam kako je.. moderna TV pomera granice, nezavisna produkcija ide dalje, od onoga što znamo, a čoveku je urođeno da zna što više, ali tu nastaje problem, prepreka od strane demokratskog mraka, ne sme se kopati puno, ne sme se jug baš toliko oslikati, ne sme priča ići toliko široko, toga moramo biti svesni..
Ne možeš porediti ovo sa teen sranjem, kako, možeš, em je glupo em nema nikakve bliskosti.. HBO i svi ostali sve što rade.. rade za svoje tržište, njima nije prioritet gledanost na Balkanu, puca im baš za to, ili bilo koja druga država u EU.. i HBO je kablovski program, na prostorima USA/CA nije to kao u nas, nema tamo svako cabal, moraš biti neko "jaje" u društvu da bi si priuštio cabal, tako da je tu već smanjen procenat koji imaju pristup ovakvom materijalu.. i pronaći prosečnog TV konzumenta koji će ovo qpiti..
iShare, noProfit


Offline N7179

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: True Detective
« Odgovor #253 : 16.03.2014. 14:52:46 »
   Puno hvala ekipi koja je radila na prevodima za seriju.
   Priklanjam se ljudima koji smatraju seriju za najbolju ove godine. Serija me je privukla zbog glumačkog dvojca i nisu me razočarali ni u jednom momentu. U toku gledanja serije, čitao sam komentare na forumu, pa me je i sama diskusija na forumu  o mitologiji koja se provlači u pozadini još više privukla. Iako sam fan Lavkrafta, ne mogu reći da sam ekspert na tom polju, već samo stari čitatelj njegove literature.



   Znam da je Lavkraft bio pod uticajem Artura Makene, Aldžernona Blekvuda i Embrouza Birsa, ali moram priznati da nikad nisam čuo za Roberta Čejmbersa koji je napisao The King in Yellow. Birs je taj koji je pisao o Karkosi, ali je Čejmbers taj koji je pisao o Kralju - inspirisan Birsom, koliko sam ja shvatio. No, ono što me se najviše dojmilo nije sama mitologija koju koriste negativci, već sama priča o negativcima koju sam shvatio tokom...
   
Spoiler for Hiden:
...pete, ili šeste epizode, i to me je momentalno podsetilo na dokumentarac "Zavera sutnje" koje se bavi pitanjem gde su nestala sva ta deca, a u Americi nestaje blizu milion dece SVAKE godine! Razlika između dokumentarca i serije je u tome da su u seriji deca nestajala iz škola i negativci nosili maske životinja, dok je u dokumentarcu opisano kako su deca nestajala iz sirotišta, a dotični nosili maske Diznijevih likova, ako se dobro sećam. Ukoliko neko ima želju da pogleda dokumentarac (a i stomak za to), prosleđujem link na pm.

   Nakon pogledane serije, odlučio sam se da pročitam The King in Yellow do kojeg sam upravo došao, a i da prelistam nanovo Birsa i Lavkrafta, te nakon nekog vremena ponovo pogledam čitav serijal.
   Što se tiče sledeće sezone, čisto sumnjam da će radnja ići u smeru razotkrivanja negativaca na višim nivoima, jer će to dovesti, po mom mišljenju, do gašenja serije.
   Sve u svemu, serija vredna pažnje, sa vrlo intrigantnom temom, fantastičnim glumcima, odličnom režijom, montažom i fotografijom, i dobrom muzikom.
   Još jednom hvala ekipi za prevode i iscrpne analize simbolike u seriji.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #254 : 16.03.2014. 16:30:57 »
@N7179
Bolest današnjeg modernog društva.. pedofilija, koja je ogrezla danas u ovom modernom društvu a da ne pričamo kako je tek u nekim delovima gde nije svanulo nikad, još žive kao pre 100+ godina ovde vidimo kako na jugu funkcioniše, crkva, koliko je zelena boja moćna, kakvi se projekti prave, preko škola.. koliko je sve lepo upakovano, našminkano, tragovi nestaju sa prvim dolaskom poplave..
iShare, noProfit


Offline N7179

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: True Detective
« Odgovor #255 : 16.03.2014. 18:02:03 »
   Upravo tako. U međuvremenu sam se setio, ne znam ni kako sam to mogao propustiti, Stenlija Kjubrika, koji u svojim filmovima govori o sličnim stvarima. Najbolji primer je Eyes Wide Shut, a mnogima je sigurno izuzetno žao što nikad neće videti Stenlijevu verziju filma "A. I." kojom je želeo da zada još žešći udarac eliti tog tipa, već samo preoblikovanu Spilbergovu verziju koja pripoveda o nečem sasvim drugom. Inače, na YTubu može da se pogleda/posluša vrlo interesantan materijal koji govori o Kjubriku i toj temi, a pod nazivom "Dzej Veidner o Stenli Kjubriku".

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: True Detective
« Odgovor #256 : 16.03.2014. 18:06:23 »
Nadam se da neće Brad Pitt biti glavna uloga 2. sezone jer mi je poprilično ograničen glumac. A volio bih da se radnja nadoveže na ovo dosad.
Mrzim lopatare i limune

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: True Detective
« Odgovor #257 : 16.03.2014. 18:13:39 »
Nadam se da neće Brad Pitt biti glavna uloga 2. sezone jer mi je poprilično ograničen glumac. A volio bih da se radnja nadoveže na ovo dosad.
Spoiler for Hiden:
pa mogla bi da, bilo je još ljudi na onoj snimci
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #258 : 16.03.2014. 18:49:59 »
   Upravo tako. U međuvremenu sam se setio, ne znam ni kako sam to mogao propustiti, Stenlija Kjubrika, koji u svojim filmovima govori o sličnim stvarima. Najbolji primer je Eyes Wide Shut, a mnogima je sigurno izuzetno žao što nikad neće videti Stenlijevu verziju filma "A. I." kojom je želeo da zada još žešći udarac eliti tog tipa, već samo preoblikovanu Spilbergovu verziju koja pripoveda o nečem sasvim drugom. Inače, na YTubu može da se pogleda/posluša vrlo interesantan materijal koji govori o Kjubriku i toj temi, a pod nazivom "Dzej Veidner o Stenli Kjubriku".
Kubrick kroz velik dio svojih filmova se borio protiv elite, ali on je bio unutra i onda je kao Lennon htio izaći. Zato mu filmovi od 70-ih pa sve do EWS-a imaju toliko značenja. Ipak, jedan film se izdvaja, a to je Isijavanje. Zaboravite na onaj šlampavo napravljeni doks http://www.imdb.com/title/tt2085910/

Najbolja analiza je od Agera http://www.collativelearning.com/the%20shining.html ko ima vremena, preporuka.

Što se tiče EWS-a. Kubrick je odbio izrezati 28 minuta kako su mu naredili, a znamo koliko je on bio detaljan i nije dozvolioo nikome da mu remeti film. No, nedugo zatim je umro to jest ubijen je. Tih 28 minuta nikad nije izašlo.

Nadam se da neće Brad Pitt biti glavna uloga 2. sezone jer mi je poprilično ograničen glumac. A volio bih da se radnja nadoveže na ovo dosad.

Ma ja sam siguran da on neće biti glavni lik. Vjerojatno nekakav pozadinski lik.
« Zadnja izmjena: 16.03.2014. 18:51:58 Mulder »

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #259 : 16.03.2014. 20:27:37 »
Johny ako si toliki mazohista i hoćeš, želiš da ti kažem to što sam rekao za kritičarku.. rećiću ti, i da ugasim nalog i da se sklonim sa foruma i da idem u PM. Ne razumem te, jel ti rod neki, ona, sestra, ljubavnica, žena.. šta već.. žena radi to što radi i radi to na jako loš način, ona da ima nekog "staža" života proživljenog, ne bi nikad tako nešto pisala.. naučila bi posao svoj raditi..

Ne, ne želim da te oteram sa foruma ili tako nešto, ali ne volim kada neko krene da vređa samo zbog toga što suprotna strana ima drugačije mišljenje. I to nema nikakve veze lično sa njom, juče sam bukvalno prvi put čuo da uopšte postoji. Što se tiče kvaliteta njenog posla - kreće se otprilike u istom kontekstu kao i drugi kritičari, s tim što je njena recenzija negativna pa je to većini koja se vezuje za serije upalo u oči.

Serija nema odrđenu ciljanu grupu da ne kažem široku narodnu masu, nije to teen sranje, pa sad gledaju klinci i svi koji se osećaju tako, gledaće je..
Marti je jedan običan redneck sa juga, e sad ako se muška populacija koja gleda seriju prepozna u njemu, onda stvano treba da se zapitaju, jel samnom sve u redu..

Johny, ko god da se poistovjećuje sa Martijem, onda on ima neki problem, a serija nije kriva za to, samo ne znam odakle pretpostavka da se takvi ljud cijene u normalnom svijetu (lik Martija koji je postao na kraju serije je druga priča).

Svaka serija ima ciljnu grupu, a pogotovo HBO-ove, koji još bolje može da prati navike svojih korisnika s obzirom da se plaća (kao i većina kablovskih TV uostalom). I rekao bih da tu udaramo u zid koji je nemoguće preći i zbog čega je cela ova priča besmislena: uporno pričamo o različitim stvarima - o seriji kao umetničkom delu i o seriji kao konkretnom proizvodu jedne moćne industrije. Niko ne treba da se poistovećuje sa likovima bilo koje serije, ali oni se tako pišu da odgovaraju kulturnim shvatanjima najvećeg broja ciljanog gledališta, pri čemu ta shvatanja često nemaju svakodnevnu moralističku masku, već se prikazuju onakva kakva jesu. Ako pogledamo koliki je procenat preljube, alkoholizma, razvoda i nasilja unutar ciljane grupe američkog gledaoca, onda lik Martija, sa njegovim uopštenim crtama, postaje neko sa kim se može identifikovati. Na ostatak posta neču odgovarati, jer bi se previše udaljili sa pričom, a očito polazimo sa različitih pozicija.

johny - stereotipno o stereotipima. previše copy/paste "analiza". pusti muldera i klapu da "obave" posao.

Potrudio si se da odgovoriš, svaka čast.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #260 : 16.03.2014. 21:35:39 »
Samo ću reći još jednu stvar na ovo naše prepisivanje u vezi serije i koju grupu ljudi je ciljala.


Najmanje 60% populacije na planeti su glupi ljudi, tako da serija može da bude "uperena" samo protiv glupih ljudi. Ko nije glup, neće se osjetiti "prozvan" ili omalovažen.  ;D
« Zadnja izmjena: 16.03.2014. 21:42:21 Hajzenberg »

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: True Detective
« Odgovor #261 : 16.03.2014. 21:48:58 »
johny - dosadno. dosadno, dosadno, dosadno, :zzz :zzz :zzz :zzz

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: True Detective
« Odgovor #262 : 16.03.2014. 22:15:11 »
A da malo smanjite prepirke? Mogu se rasprave voditi i bez ovakvih komentara?  :ban!

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #263 : 16.03.2014. 22:45:31 »
Samo ću reći još jednu stvar na ovo naše prepisivanje u vezi serije i koju grupu ljudi je ciljala.


Najmanje 60% populacije na planeti su glupi ljudi, tako da serija može da bude "uperena" samo protiv glupih ljudi. Ko nije glup, neće se osjetiti "prozvan" ili omalovažen.  ;D

Ovaj tvoj komentar samo pokazuje koliko je duboko nerazumevanje između tebe i mene... Šteta. Pozdrav

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #264 : 16.03.2014. 22:49:30 »
HBO tamo možeš da si priušti neko jaje u društvu, ne može policajac(sem ako nije korumpiran a ni tad neće prijaviće ga komšija poreskoj), ne može neko ko radi u državnoj službi.. kad kažem ciljana grupa, dobro znamo, da se kroz serije gleda da u svakoj bude afro-amerikanac, latino-amerikanac, azijat, gay.. jer tu je ciljana grupa, jer ako ti imaš jednog vodećeg lika u seriji a on je primer afro-amerikanac, ima ulogu doktora, pravnika.. to je ciljana grupa. Ovde nije bilo ciljane grupe, ovde je bila priča, tema je bolest koja uzima sve veći zamajac u društvu, o kojoj se malo priča, nije bila poenta priča koliko su žene zastupljene na jugu USA, ovde je bilo da se pokaže da se neko može igrati sa decom na tako bolestan način a da se ne sme taj Olimp dirnuti, jer tu bogovi juga imaju svoj mir, jer dobijamo domino efekat, a ako se do njega dođe, može svašta onda da izađe iz košnice.
Likovi se ne pišu u serijama da bi se mi poistovetili sa njima, već samo da nam prikažu stvarnu sliku ljudi oko nas, koje ne primećujemo. Setimo se Žice i Omarove kultne, kad kaže pravniku ja i ti smo isti, otimamo narodu, ti imaš ak tašnu, ja imam AK47. A isto radimo, samo je drugi princip. A šta misliš koliko pravnika ima pretplaćen HBO i kako se tad osećao kad je to videlo, kakva poruka, šamar javni.. dolazimo do tog kulturnog shvatanja ciljanog gledališta, ne govorimo o prosečnom TV konzumentu, govorimo o ljudima koji su jaje neko u društvu, završili škole, pametni, imaju status, titulu.. ili su samo glupi ameri koji nisu shvatili poruku, a HBO se pravi pametan umesto da kad već žive od pretplate da to još uproste..
A to što sam rekao za tu kritičarku, stojim iza toga, ne menjam mišljenje, jer ta gospođa-ica uzima dobre novce na tome, ako već naplaćuješ nešto, svoj rad, a taj rad treba da se prenese na druge u društvu - zajednici, onda radi to kako treba ili nemoj nikako. Ako se već uhvatiš tog mača, onda moraš znati kako da ga koristiš. Prenosiš nešto, usmeravaš.. a ako prepustimo sebe takvima, nema nam spasa,..
iShare, noProfit


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #265 : 17.03.2014. 00:07:39 »
Razmišljao sam jednom o tome što se gleda da u serijama ima makar jedan afro-amerikanac, i iskreno ću reći da je to za mene neka vrsta prikrivenog rasizma, jer to znači da oni ne gledaju sve ljude jednako, nego eto biraju po jednog afro-amerikanca i jednog azijata... znači oni ga ubacuju što je "takav", a ne što je dobar glumac. Debilno. Tako ja gledam na to.

Johny, nema grke, razumjeli smo se da se ne razumijemo. smileyNO1

Offline Radenko Montana

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: True Detective
« Odgovor #266 : 17.03.2014. 12:07:53 »
Serija odlična.
Hvala na prevodima.
Kraj je naravno .. bio malo "previše holivudski"
Spoiler for Hiden:
(nestaje signal na mobu, heroji ranjeni ali preživljavaju).
Voleo bih da je bilo manje akcije a više Kolovog mračenja, to mi je mnogo jako  :dash
Početak i sredina fenomenalni.
Nadam se da neće da upropaste u narednim serijalima.
« Zadnja izmjena: 17.03.2014. 22:59:59 bajone.rs »

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: True Detective
« Odgovor #267 : 17.03.2014. 14:59:10 »
... johnny la gente esta muy loca ...

Offline Laudanum

  • A.C.A.B.
  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • Super mi je mozak
Odg: True Detective
« Odgovor #268 : 18.03.2014. 01:12:01 »
ako je neko iz NS evo mu prilike da malo glumi Rasta ili Martija....
http://www.teleprompter.rs/sekta-okuplja-novosadsku-omladinu.html

svaka slicnost sa serijom je namerma :)

Offline zvoneM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
Odg: True Detective
« Odgovor #269 : 18.03.2014. 01:24:59 »
Razmišljao sam jednom o tome što se gleda da u serijama ima makar jedan afro-amerikanac, i iskreno ću reći da je to za mene neka vrsta prikrivenog rasizma, jer to znači da oni ne gledaju sve ljude jednako, nego eto biraju po jednog afro-amerikanca i jednog azijata... znači oni ga ubacuju što je "takav", a ne što je dobar glumac. Debilno. Tako ja gledam na to.

Baš to. Ta "politička korektnost" meni je jednako odvratna kao i sam rasizam ili bilo kakav šovinizam. Kao i one ljigave Benetton reklame, di obavezno jedan klinac mora biti Azijat, jedan crnac, jedan Italo - Latino tip i jedan Albino. Vrli novi svijet.  :facepalm