Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220669 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: True Detective
« Odgovor #211 : 13.03.2014. 17:18:49 »
bit će novi glumci i isti slučaj. pijuni su sredili pijune, sada dolaze specijalni agenti, fbi, tajne službe i istraga ide na viši nivo. hart i cohle su odradili posao "cipelića", gotova je "mistika i psihologija za domaćice."

Spoiler for Hiden:
retardirani vozača kosilice za travu glavni negativac???? :ccc: :ccc: :ccc: :ccc:

« Zadnja izmjena: 13.03.2014. 18:09:26 MilanRS »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #212 : 13.03.2014. 21:43:57 »
Druže naplati talenat u životu. Imaš priču, šibni to HBO na mail, naplati ako možeš.. to je USA, nije to neka zemlja Balkana, tamo se sve može prodati. Veruj mi, provereno je. Znam frajera koji je sa ovih prostora to napravio. Ne bih da ga imenujem sad, da čovek ne stekne neke nelagodnosti, ali provereno prolazi.
iShare, noProfit


Offline bojca21

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #213 : 14.03.2014. 22:13:00 »
Prica se da ce Bred Pitt biti u 2 sezoni...
Није мајка клела сина што je паре губио него што je сутра опет ишо пa сe вадио...

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #215 : 15.03.2014. 10:27:11 »
Zrinka nema pojma.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #216 : 15.03.2014. 13:15:38 »
Ko je ta kobila.. il se drogira ili je luda.. svaka čat svakom na poslu koji neko radi ali ona nema veze sa svojim poslom.. nisu žene zastupljene u seriji.. pa šta ne pišeš o seriji koja dolazi iz iste te qće i likovi su homići.. i tu je nedostatak žena.. šta ćeš tu napisati.. serija nas vodi sa pričom na jug, gde ni dan danas ne postoji način života, kao što mi poznajemo, vid civilazcije, urbanizacije.. sve je to stalo tamo kao i vreme.. žena je zastupljena kao pre XY godina na tim prostorima, crkava XY, ljudi ne znaju za dalje i lepše, bolje, tamo gde se rodio tamo je ceo svoj život.. setimo se The Wire, "Jesi ti nekad izašao iz Baltimora?" -"Nisam, zašto bih!?" to je i ovde pokazano, deo zemlje gde ljudi žive kako žive, peku rakiju, kuvaju drogu, veruju u razne propovedi raznih crkvi, međusobno proširuju nastavak ljudske vrste, vudu sranja zastupljena..
Al ajd i sad takva kobila se nađe pametna napiše tako nešto, navala dripca i urbanih likova, to pročita, ne stvara svoje mišljenje, jer mora takva neka kobila da mu napravi, i onda on pogleda ili ne pogleda.. u svakom slučaju ostaje uskraćen za nešto što je vredno..
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #217 : 15.03.2014. 14:39:11 »
Ah, Zrinka feministkinja. Jedan od najvećih lobija na svijetu. Ne trebate se čudit, Zrinka je po tome poznata. A iz teksta se da naslutiti kako je malo toga shvatila u seriji i o čemu se točno radi i koliko tu imaradnje ispod radnje.

http://www.denofgeek.com/tv/true-detective/29692/how-true-detective-sparked-the-fan-imagination  :)

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: True Detective
« Odgovor #218 : 15.03.2014. 14:45:57 »
Ma nema zbora, ovo je jedna od najboljih serija koje sam gleda... Dvojac je ostvario po meni uloge karijere... Pokušava sam onako uvući dim cigarete, ali bi svaki put izbacija komad pluća...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #219 : 15.03.2014. 15:17:27 »
Dat ću ti ja nešto zeleno-ljubičasto. Lakše ide  ;)


Offline LectorCo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: True Detective
« Odgovor #220 : 15.03.2014. 15:31:23 »
Odlična je serija. Samo, mene podsjeća (pomalo ali upečatljivo) na film Prisoners '13. Ne znam je li još neko vidio poveznicu.

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: True Detective
« Odgovor #221 : 15.03.2014. 16:03:20 »
nepotrebno živciranje zbog debele feministkinje koja piše za t-portal. jedino što bi me razočaralo bi bilo da odustanu od istrage u drugoj sezoni ovog istog slučaja. potencijal je fenomenalan za jedan puno viši nivo koji bi uključivao hartovu kćer, punca, njihovog šefa s početka serijala,... netko je stavio ovdje one fotografije rothschildovaca s jelenskim rogovima ( ili neke druge pupped masters family )... ustvari sve što ste na ovoj stranici već ispisali o predviđanjima za prvu sezonu trebalo bi uklopiti u drugu. s inteligentnijim negativcima do izražaja bi još više došla sva tama, beznađe i perverzija carcose.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #222 : 15.03.2014. 19:35:36 »
http://www.tportal.hr/showtime/tv/321222/Kako-je-Pravi-detektiv-postao-veliko-razocaranje.html

Dobar članak, gotovo da se u potpunosti slažem. Malo sam listao njene druge tekstove, šteta što se ne bavi holivudskom produkcijom, imala bi šta da kaže.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #223 : 15.03.2014. 20:25:30 »
Reci mi da nas samo ložiš za to..
Ako se stvarno slažeš sa time što je ona napisala, onda ništa.. neću ništa replicirati..
Nek se obriše post, ali morao sam pitati..
iShare, noProfit


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #224 : 15.03.2014. 21:23:42 »
Slaže se Džoni s njom, znam ja  ;D  Pisao je već da je razočaran.  :)

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: True Detective
« Odgovor #225 : 15.03.2014. 21:32:45 »
Sa postavljenim tekstom oko recenzije predmetne serije se slažem u nekim dijelovima. odmah da kažem serija je u konačnosti s obzirom na očekivanja i mene donekle razočarala. slažem se da je zaplet vrhunski (prve tri epizode), međutim serija što ide dalje to sve više gubi na kvaliteti, zaključno sa traljavo odrađenim krajem. slažem se sa kritičarkom da u početku izrazito interesantan lik koji glumi matthey mc., pa i njegov defetistički i mizantropski pogled svijet, kroz protek sve više gubi na efektu, te u konačnosti njegov lik gotovo postaje karikatura. ne slažem se sa kritičarkom u dijelu gdje kritizira seriju, zbog prikaza žena, jer je po meni to vrlo uvjerljivo napravljeno (kvragu dovoljno (da neka se dalmatinci ne uvrijede) je da se vidi kod nas odnos prema ženama na jugu hrvatske). pozitivne strane ove serije je vrhunska gluma, fenomenalan prikaz američkog primitivizma i zatucanosti na jugu, ovisnost o crkvi i raznoraznim kultovima. zaključno za mene je ovo vrlo dobra serija, nikako i vrhunska (naravno da ću željno iščekivati sljedeću sezonu), ocjena 7.5/10

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #226 : 15.03.2014. 21:45:09 »
Prica se da ce Bred Pitt biti u 2 sezoni...
Ne vjerujem da će Pitt biti glavni lik zbog njegove plaće, ali bi mogao igrati neku pozadinsku ulogu. To bi sigurno bilo nešto upečatljivo.

nepotrebno živciranje zbog debele feministkinje koja piše za t-portal. jedino što bi me razočaralo bi bilo da odustanu od istrage u drugoj sezoni ovog istog slučaja. potencijal je fenomenalan za jedan puno viši nivo koji bi uključivao hartovu kćer, punca, njihovog šefa s početka serijala,... netko je stavio ovdje one fotografije rothschildovaca s jelenskim rogovima ( ili neke druge pupped masters family )... ustvari sve što ste na ovoj stranici već ispisali o predviđanjima za prvu sezonu trebalo bi uklopiti u drugu. s inteligentnijim negativcima do izražaja bi još više došla sva tama, beznađe i perverzija carcose.

Pizzolatto je rekao kako će glavni lik biti ženski i da će se druga sezona opet baviti okultnim. Ne vjerujem da će se slučaj direktno nastaviti na prvu sezonu pošto je ovo antologijska serija, ali vjerujem da će biti nekih poveznica samo da pokaže koliko je to sve umreženo.

Još uvijek želim Melissu Leu. Evo, netko je gore spomenuo film Prisoners u kojem briljira kao
Spoiler for Hiden:
villain
a ima još puno boljih uloga.

Bilo kako bilo, serija je otišla kao remek djelo i uz BrBa najbolja serija još od Žice.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #227 : 15.03.2014. 22:04:24 »
slazem se, serija je remek delo.. uzivao sam u svim
epizodama.. prica, gluma, rezija ma sve - fantasticno..

spojler za zadnju.. interesantna fotka..

Spoiler for Hiden:




Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #228 : 15.03.2014. 22:31:37 »
Reci mi da nas samo ložiš za to..
Ako se stvarno slažeš sa time što je ona napisala, onda ništa.. neću ništa replicirati..
Nek se obriše post, ali morao sam pitati..

Onda sam verovatno konj, koji se ili drogira, ili je lud, je l tako? S tim što je jedno takve stvari reći o autorki teksta koja nije na ovom forumu, a drugo reći direktno meni, jer bi to bilo kršenje pravila istog, što povlači sankcije...
Da, slažem se gotovo sa svim što je napisala. Nisam to hteo ovde da pominjem, ali je i meni zasmetala slika žene (kao takve) koja se provlači kroz seriju. Ta slika donekle može da se opravda geografskom lokacijom na kojoj se odvija radnja, ali je ona scena kada Martijeva žena zaskoči Kola apsolutno nepotrebna. Pored toga što je debilna, u kontekstu radnje, ona reprodukuje preovlađujući stav zapadnog društva o ženama, i to radi na toliko odvratan i banalan način da je stvarno mučno za gledanje. 

Naravno, verovatno će većina sad krenuti da se buni i da govori da "žene jesu takve (uglavnom)", jer, sve su to kurve, a one koje nisu su debele feministkinje koje bi želele da budu kurve, samo što ih niko neće pa sad kukaju.

Uglavnom, ovaj zaključak je pun pogodak:

Citat:
Nema nikakve sumnje da je 'Pravi detektiv' i dalje serija koja je izvrsno snimljena, u kojoj Mahagonija i Vudimir izvrsno glume (ovaj si je prvi sigurno kroz emitiranje odradio i dio kampanje za Oscar), producirana je da se srušiš u nesvijest, ima dobar soundtrack i fenomenalnu atmosferu. Zbog toga je na prvu loptu ili, točnije, na prve četiri epizode i bila silno zavodljiva te je uzrokovala preuranjenu ejakulaciju kritičara, koji su, kao i ja, tvrdili da će to biti najbolja serija godine. Ispalo je da smo se malo - i zapravo ne tako malo zeznuli. Doduše, možda i nismo. Možda to fakat i bude najbolja serija godine - ali to će onda biti zbog toga što će druge serije biti njah, a ne zbog toga što je ova mrak. Ova je, nažalost, nakon četvrte epizode počela padati, pad nikada nije zaustavljen i na kraju se sve svelo tek na jednu rečenicu: 'Zgodno za gledanje preko vikenda, ako je vani ružno vrijeme.' Da je Rust Cohle svoja laprdanja također sveo na samo jednu rečenicu, možda bi i konačan zaključak bio drugačiji.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #229 : 15.03.2014. 22:43:32 »
Pa ko to zbog radnje jedne serije generalizuje cijelo društvo?


Scena Martijeve žene i Kola je mnogo jaka, i mnogo realna, surovo realna, i nosi vrlo jaku poruku. Ne znam ko to kaže da je Martijeva žena kurva? Ona je čak predstavljena u pozitivnom svjetlu, kao žena koja se odlučila na jako težak korak, surov korak, očajnički, zbog toga što joj je muž bio đubre.
« Zadnja izmjena: 15.03.2014. 22:45:11 Hajzenberg »

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #230 : 15.03.2014. 23:02:45 »
Pa ko to zbog radnje jedne serije generalizuje cijelo društvo?

Pričali smo već o ovome na temi o Sopranovima. Društvene vrednosti se učitavaju u popularnu kulturu, koja ih ponovo reprodukuje na društvo, i obrnuto, određene vrednosti se promovišu putem popularne kulture, pa ih društvo kasnije prihvata. U ovom slučaju je jasno šta je u pitanju, s obzirom na kontekst serije.

Scena Martijeve žene i Kola je mnogo jaka, i mnogo realna, surovo realna, i nosi vrlo jaku poruku. Ne znam ko to kaže da je Martijeva žena kurva? Ona je čak predstavljena u pozitivnom svjetlu, kao žena koja se odlučila na jako težak korak, surov korak, očajnički, zbog toga što joj je muž bio đubre.

Ne, ona je uradila goru stvar od njega. Marti je prikazan kao čovek u krizi, izgubljen, koji svakodnevno doživlajva stres na poslu i koji sa tim ne može da se nosi, osim toga, duhovit je i simpatičan. Njegova žena je prikazana kao tipična uštogljena dobra riba, bez nekih većih briga, koja nije u stanju da uteši i razume svog muškarca. Kad saznaje da je vara, ona odlučuje da ga ponizi do kraja, time što će se dati drugom, konkuretnom alfa-muškarcu, čime će Marti kao mačo-men zauvek izgubiti svoj identitet. Znači - kurva je za sve kriva, Martiju se oprašta.

O "realnosti" scene seksa bolje da ne pišem, da ne pomisle ljudi kako lobiram za feministkinje

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #231 : 15.03.2014. 23:08:59 »
Johny prevedi tu kritičarku ovde na forum i ovu temu, imam vremena na pretek, ne radim ništa a mogao bih razmeniti koju reč..
I ja tebi nisam rekao da si dorat, da se drogiraš, a još manje lud.. ako si se prepoznao u tome, izvini druže, život nekad nije fer, znam, veruj mi.
Martijeva žena je uradila najtežu stvar koju je mogla da uradi, a to je bio jedini način da ga povredi kao što je on nju povredio. Jer žena ako ima ljubav, ima muškaraca kraj sebe, neće to nikad uraditi a zajebi je, vratiće ti kroz jako bolan način. Ona ako hoće da te prevari, prevariće te sa bajom što je na kamionu u ponedeljak jutro došao da uzme smeće, ako neće, nema razloga, nema osnove, ona se neće opredeliti za to, iako se opredeli znaj da je to sa takvim bolom uradila.. to je prikazano, to je ta scena. Niko ne govori o ја нјет курва ја балерина.. аххха. ništa tu nije debilno.. on je sam kriv što je došlo do toga, ako si u braku imaš porodicu, da ne znam kroz kakv qrac da prolaziš u životu, obratićeš se hanumi, jel tako..
iShare, noProfit


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #232 : 15.03.2014. 23:16:54 »
Ne, ona je uradila goru stvar od njega. Marti je prikazan kao čovek u krizi, izgubljen, koji svakodnevno doživlajva stres na poslu i koji sa tim ne može da se nosi, osim toga, duhovit je i simpatičan. Njegova žena je prikazana kao tipična uštogljena dobra riba, bez nekih većih briga, koja nije u stanju da uteši i razume svog muškarca. Kad saznaje da je vara, ona odlučuje da ga ponizi do kraja, time što će se dati drugom, konkuretnom alfa-muškarcu, čime će Marti kao mačo-men zauvek izgubiti svoj identitet. Znači - kurva je za sve kriva, Martiju se oprašta.
O "realnosti" scene seksa bolje da ne pišem, da ne pomisle ljudi kako lobiram za feministkinje

Pa da li ti vidiš šta si napisao? Sve si generalizovao. Ovdje zapravo ti, a ne serija, stavljaš nju u negativan kontekst.

Sad si ovo napisao kao da se sve desilo u pet dana, a zapravo, Marti je nju varao ne znam ni ja koliko puta, i ona za to saznala, i oprostila mu, našla snage da pređe preko toga i izvukla ga, i onda su živjeli normalno ne znam koliko ono godina prije nove prevare (ali ne znamo da li je prevara bilo ranije, jer nije prikazano) i onda više jednostavno nije mogla da to trpi, i izabrala je surov način da ga izbaci iz života. Ona njega nikada nije prevarila, prije ovoga, a ovo je zaslužio. (Jedino je to nepravedno bilo prema Kolu, naravno) A ona nije kriva za to Marijevo stanje o kome govoriš, ali je ti eto kriviš. Serija je nije tako predstavila. Ona je samo prema Kolu ispala govno.

Ali ajde. Ti i ova kritičarka ste u pravu, i možda još neka šačica ljudi. Svi ostali su pogrešno shvatili seriju, i prosječni su gledaoci.
« Zadnja izmjena: 15.03.2014. 23:22:00 Hajzenberg »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #233 : 15.03.2014. 23:32:44 »
Bićemo svedoci da će serija završiti kao Žica.. i onda dokazati da je trulo nešto u državi Danskoj..
iShare, noProfit


Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #234 : 16.03.2014. 00:40:50 »
Johny prevedi tu kritičarku ovde na forum i ovu temu, imam vremena na pretek, ne radim ništa a mogao bih razmeniti koju reč..
I ja tebi nisam rekao da si dorat, da se drogiraš, a još manje lud.. ako si se prepoznao u tome, izvini druže, život nekad nije fer, znam, veruj mi.

Ne, rekao si to za nju, pretpostavljao sam da isto sledi i meni, pošto se slažem sa njenim stavom.

Martijeva žena je uradila najtežu stvar koju je mogla da uradi, a to je bio jedini način da ga povredi kao što je on nju povredio. Jer žena ako ima ljubav, ima muškaraca kraj sebe, neće to nikad uraditi a zajebi je, vratiće ti kroz jako bolan način. Ona ako hoće da te prevari, prevariće te sa bajom što je na kamionu u ponedeljak jutro došao da uzme smeće, ako neće, nema razloga, nema osnove, ona se neće opredeliti za to, iako se opredeli znaj da je to sa takvim bolom uradila.. to je prikazano, to je ta scena. Niko ne govori o ја нјет курва ја балерина.. аххха. ništa tu nije debilno.. on je sam kriv što je došlo do toga, ako si u braku imaš porodicu, da ne znam kroz kakv qrac da prolaziš u životu, obratićeš se hanumi, jel tako..

Pa da li ti vidiš šta si napisao? Sve si generalizovao. Ovdje zapravo ti, a ne serija, stavljaš nju u negativan kontekst.

Sad si ovo napisao kao da se sve desilo u pet dana, a zapravo, Marti je nju varao ne znam ni ja koliko puta, i ona za to saznala, i oprostila mu, našla snage da pređe preko toga i izvukla ga, i onda su živjeli normalno ne znam koliko ono godina prije nove prevare (ali ne znamo da li je prevara bilo ranije, jer nije prikazano) i onda više jednostavno nije mogla da to trpi, i izabrala je surov način da ga izbaci iz života. Ona njega nikada nije prevarila, prije ovoga, a ovo je zaslužio. (Jedino je to nepravedno bilo prema Kolu, naravno) A ona nije kriva za to Marijevo stanje o kome govoriš, ali je ti eto kriviš. Serija je nije tako predstavila. Ona je samo prema Kolu ispala govno.

Ovakvo shvatanje događaja unutar serije zavisi od ličnog tumačenja - vaše viđenje stoji, sa nečim se i slažem, ali rasprava o tome je besmislena, jer je svako seriju doživeo na svoj način.

Međutim, kada pričamo o kulturnim obrascima koji se reflektuju iz društva u popularnu kulturu stvari stoje drugačije. Pisalo se o tome već na nekim temema, ali ljudi su uglavnom reagovali negativno (kao što i sada reaguju), jer dublje analiziranje serija smatraju proseravanjem na nivou gorem od onog Kolovog filozofiranja. Ali, ako pristupimo seriji iz tog ugla, političkog/društvenog, kako god, onda je moguće primetiti uopštene šablone koji reflektuju društvene vrednosti, koji se opet često odnose na ciljanu publiku (viša srednja/srednja klasa iz SAD):

- Muž, simpatični prosečni pametni mačo, vredno radi, na stresnom poslu koji ne može da donese kući (Marti sa ljubavnicom priča o poslu i to je ključan razlog zbog čega on uopšte vara ženu); gledaoci ga razumeju, saosećaju se sa njim, nije lako gledati ubistva svaki dan, što bi on opterećivao svoju ženu
- Žena, uštogljena i beživotna seks bomba, čiji su roditelji isto tako uštogljeni bogataši, nemamo nikakve informacije o njoj, možemo samo da pretpostavimo da je domaćica i da je jedini njen zadatak da čuva decu i da brine o kući (što je opet jedan tipski kulturni obrazac) i koja je u seriji samo kao oruđe radnje, kao prilepak jednom od dva glavna junaka i kao izvor njihovog sukoba

Sve je ovo u skladu sa (prećutnim) stavovima ciljne publike - muž radi, donosi hranu na sto, ženino je jedino da brine o domaćinstvu - pa šta ako muž malo švrljne okolo i pojebe koju studentkinju, teško je njemu. Zato je njen čin ultimativno zlo - svaka kritika Martija pada u vodu onog trenutka kada ona izda i njega i njegovog najboljeg prijatelja, što je mnogo, mnogo gore od Martijevog ponašanja. Tako dobijamo još jedan duboko rasprostranjen društveni obrazac - o Evi i nagovaranju Adama da pojede jabuku, čime je njegovo učestvovanje u grehu anulirano.

I sve ovo bi bilo proseravanje, kad bi se ovi obrasci videli samo u True Detective. Oni se vide u većini serija, i u popularnoj kulturi uopšte.

Ali ajde. Ti i ova kritičarka ste u pravu, i možda još neka šačica ljudi. Svi ostali su pogrešno shvatili seriju, i prosječni su gledaoci.

I tu dolazimo do problema. Ne, upravo suprotno - nisam ja taj koji pokušava da dokaže kako je u pravu. Na prošloj strani sam bacio neobavezan komentar, a ti i Nenad ste pokrenuli neku priču između redova iz koje se vidi da ste uvređeni što postoje ljudi kojima se serija ne sviđa. To se inače često dešava na ovom forumu - ljudi se emocionalno povežu sa serijama pa shvataju sve lično, onda krene rasprava (koja zapravo bude zanimljiva i niko nikog ne vređa) a onda ulete moderatori sa "kome se ne sviđa, nek ne komentariše" - iako forum upravo za to i služi. Ali dobro. Još jednom da naglasim, ništa loše nisam mislio svojim postovima.

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: True Detective
« Odgovor #235 : 16.03.2014. 00:46:51 »
To se inače često dešava na ovom forumu - ljudi se emocionalno povežu sa serijama pa shvataju sve lično, onda krene rasprava (koja zapravo bude zanimljiva i niko nikog ne vređa) a onda ulete moderatori sa "kome se ne sviđa, nek ne komentariše" - iako forum upravo za to i služi. Ali dobro. Još jednom da naglasim, ništa loše nisam mislio svojim postovima.

Molit ću te da ne govoriš neistine, sve dok je rasprava u okviru normalne komunikacije, bez vrijeđanja, nitko iz staffa to neće kazati...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #236 : 16.03.2014. 00:54:08 »
Lično ne podržavam stav "kome se ne sviđa neka ne komentariše", i ne smatram da si ti nešto loše uradio, samo smatram da griješiš u vezi ovoga o čemu pričamo, i ne pokušavam da dokažem da sam u pravu (to zvuči kao da hoću da ti mijenjam mišljenje), nego branim svoj stav.

I dalje smatram da si ovo pogrešno protumačio. Čak sada ispada da Nenad i ja površno pratimo seriju, a ti i kritičarka dublje, što ja ne tvrdim za tebe i nju, samo kažem da ste pogrešno shvatili neke stvari u seriji, zapravo mi se čini da ste vi ovo pomiješali sa drugim serijama i generalizujete. Spominjete druge serije i kako se stvari u njima prikazuju, a ja pričam samo o True Dectective.

I dalje ne razumijem kako si ti vidio da su oni Martija predstavili kao nekog kul mačo tipa? Nit je nešto pametan nit zgodan. Rekao bih tipična budala, i to posebno zbog toga što vara ženu, a ima i još nekih stavova i postupaka. A to što malo o njoj znamo, pa, ovo nije serija o njoj i mislim da su joj posvetili i trunku više vremena da bi to onda bila sapunica.

Ova prva sezona je bila, usudiću se reći "muška", na neki način, jer dva glavna lika su muškarci, a u drugoj nam je najavljen ženski lik. Vidjećemo.
« Zadnja izmjena: 16.03.2014. 00:56:21 Hajzenberg »

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: True Detective
« Odgovor #237 : 16.03.2014. 01:31:42 »
why???  :ccc: ... eto zato se ja ne volim upuštati u ove rasprave na forumu :mjuza

 drinks
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #238 : 16.03.2014. 01:46:42 »
To se inače često dešava na ovom forumu - ljudi se emocionalno povežu sa serijama pa shvataju sve lično, onda krene rasprava (koja zapravo bude zanimljiva i niko nikog ne vređa) a onda ulete moderatori sa "kome se ne sviđa, nek ne komentariše" - iako forum upravo za to i služi. Ali dobro. Još jednom da naglasim, ništa loše nisam mislio svojim postovima.

Molit ću te da ne govoriš neistine, sve dok je rasprava u okviru normalne komunikacije, bez vrijeđanja, nitko iz staffa to neće kazati...

A onda kada krene vređanje, umesto samo da se kazne oni koji krše pravila, stavi se tačka na celu priču sa tom  rečenicom - čini mi se da je tako bilo za Lost i Sopranove, ali nisam siguran.

Lično ne podržavam stav "kome se ne sviđa neka ne komentariše", i ne smatram da si ti nešto loše uradio, samo smatram da griješiš u vezi ovoga o čemu pričamo, i ne pokušavam da dokažem da sam u pravu (to zvuči kao da hoću da ti mijenjam mišljenje), nego branim svoj stav.

I dalje smatram da si ovo pogrešno protumačio. Čak sada ispada da Nenad i ja površno pratimo seriju, a ti i kritičarka dublje, što ja ne tvrdim za tebe i nju, samo kažem da ste pogrešno shvatili neke stvari u seriji, zapravo mi se čini da ste vi ovo pomiješali sa drugim serijama i generalizujete. Spominjete druge serije i kako se stvari u njima prikazuju, a ja pričam samo o True Dectective.

Ne, radi se o dva ugla gledanja - jedan koji posmatra seriju kao umetničko delo i koji je tumači na takav način - kroz motive likova i kontekst naracije; i drugi, koji pristupa iz političko-društvenog ugla, gde se moraju neke pojave uopštiti , nauštrb radnje i likova, kako bi se videlo kome je namenjena serija, kakve vrednosti propagira/reflektuje itd.

I dalje ne razumijem kako si ti vidio da su oni Martija predstavili kao nekog kul mačo tipa? Nit je nešto pametan nit zgodan. Rekao bih tipična budala, i to posebno zbog toga što vara ženu, a ima i još nekih stavova i postupaka. A to što malo o njoj znamo, pa, ovo nije serija o njoj i mislim da su joj posvetili i trunku više vremena da bi to onda bila sapunica.

Ova prva sezona je bila, usudiću se reći "muška", na neki način, jer dva glavna lika su muškarci, a u drugoj nam je najavljen ženski lik. Vidjećemo.

Ceo stav mu je takav, mačo - snažan je, dominantan, odlučan, impulsivan, govori i kreće se kao glavni baja, i što je najvažnije, normalan je i prosečan, suprotnost snažnijem Kolu koji odskače od društveno prihvatljive slike mačo muškarca. Sa Martijem gledalac može da se poistoveti, sa Kolom već teže. 


Offline bojca21

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #239 : 16.03.2014. 01:50:14 »
Jedna stvar,kad pogledate kakvih serija sve ima na ovom svetu,za ovu se mora reci da je ipak mnogo daleko iznad proseka.

Ta kriticarka moze samo da pojede to sto je sama zasrala,koje bre crne zene u tih 8 ep.nema se vremena budalo,da je 12,13 ep mozda bi bila druga pesma onda,mozda bi svi bili happy na kraju.....ali na kraju krajeva koga bre boli uvo za to,mene je samo zanimalo dal je Martijev tast silovao ovu malu i koliko daleko ide taj Kult i sva ta voodoo sranja???? I naravno,ko je taj mrtvi Yellow king,logicno...

8 ep,2 sjajna glumca,fenomenalan pocetak,malo pacenicki kraj ali sta je tu je,oprosteno je......msm mora da se oprosti,zasluzili su!! ocena 8.5/10

P.S. iskreno serija mi je daleko zanimljivija kad procitam par postova ovde,Hvala Mulderu i kompaniji   smileyNO1
Није мајка клела сина што je паре губио него што je сутра опет ишо пa сe вадио...