Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220699 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zubermile1

  • misitXD
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 221
  • Spol: Muški
    • Supreme Сasual Dating - Verified Ladies
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #180 : 10.03.2014. 23:42:09 »
Hvala Milane.  clapp clapp clapp

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #181 : 10.03.2014. 23:44:58 »
Hvala Milane!!!  clapp  talasi

Offline Covjek Od Celika

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Odbijam metke, letim, nosim S na grudima
Odg: True Detective
« Odgovor #182 : 10.03.2014. 23:47:50 »
mnogo mi se svidjela serija, mekonahi  clapp  vudi  :majstore i scenario  :naklon:
to nije S, u mom svijetu to znaci nada

Offline zverkan

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: True Detective
« Odgovor #183 : 11.03.2014. 00:10:24 »
Hvala za prevod!

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: True Detective
« Odgovor #184 : 11.03.2014. 00:31:23 »
Jbt koja serija, jučer je skinuo i odmah se navukao, odgledao u jednom dahu...  clapp

Veliko Hvala svima koji su radili na prijevodima ovog remek djela  smileyNO1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #185 : 11.03.2014. 00:46:38 »
Mile, puno hvala za izvrsne prijevode izvrsne serije!

dužnik sam! (+šefica)



May the Plasma be with you!

Offline Dekara

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #186 : 11.03.2014. 01:00:38 »
Hvala puno za prevode  smileyNO1

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #187 : 11.03.2014. 01:07:58 »
Spoiler for Hiden:
Sa poslednje dve epizode gotovo da su pali na nivo prosečnog visokobudžetnog filma, koji počne odlično, bude sjajan na vrhuncu a onda se raspadne na kraju. Mitologija je služila samo da privuče pažnju internet publike, kult koji su istraživali je mogao da bude obična no-name južnjačka sekta, utisak se ne bi puno promenio. Opet klišei, swamp people i incestuozni redneckovi, dva kauboja pištoljima rešavaju stvar...

Ali Kol i onaj završetak sa pričom o svetlu i tami... Neko toliko sjeban i toliko uveren u sopstvene ideje o svetu, nakon susreta sa Ktuluom i iskustva bliske smrti - paf, odjednom ljudi više ne predstavljaju iluzije, već aktere u večnoj borbi dobra i zla, blabla, postoji svetlo na kraju tunela, idemo dalje, jea. Desetine žrtava kulta, glavni organizatori na slobodi - to nije bitno, jer život je takav,  egzistencijalista Kol je doživeo prosvetljenje, prosečan gledalac zadovoljan jer mu nije srušena slika sveta, idemo dalje, sezona 2.

Meh.
« Zadnja izmjena: 11.03.2014. 01:12:31 Johny »

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #188 : 11.03.2014. 01:34:57 »
odlična serija, ali....

Spoiler for Hiden:
moram reći kako mi je kraj malo nedorečen, nekako mi je to prebrzo završeno. uhvatili tog koljača i to je to. nema malo dublje pozadine tko je još sve s njima radio i zašto. nema odgovora tko je žuti kralj, što je bilo sa martijevom kćerko, jer sve smo cijelo vrijeme mislili da je i ona na neki način uvučena u sve to, da je i ona bila na neki način žrtva. a možda je to sve i otkriveno, samo što je filozovski objašnjeno, a ja glup nisam shvatio  ;D

sve u svemu, ok mi je sjela serija i čeka se druga sezona, nadam se da će biti na istoj razini

hvala i prevoditeljima, svaka vam čast  drinks

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #189 : 11.03.2014. 01:44:45 »
Spoiler for Hiden:
Odličan završetak sezone, u velikom stilu.  clapp


Što se tiče par primjedbi koje pročitah ovdje, prvo, ne razumijem šta ste vi to očekivali? Šta da vam to razjasne, šta vam je to ostalo nedorečeno? Nije valjda da treba crtati svaki detalj... To što su gledaoci imali neke hiljade teorija i povezivali i ono što se nije trebalo povezivati, pa nisu producenti krivi za to. Ovdje je sve vrlo jasno, a ostavljeno je za kraj da se dosta o svemu razmišlja i da u svojoj glavi vidimo nastavke života ovih likova.


A što se tiče "srećnog kraja", mogu vam reći da je kliše postalo da glavni glumac umire, tako da je ovo jako ugodno iznenađenje.


I Rast Kol se nije promijenio, kao što Džoni reče gore. Ovo što se desilo u zadnjoj epizodi je nešto veliko u njihovim životima, pobjedili veliko zlo, protiv koga se borio tolike godine, i plus bio je nadomak smrti, pa mora i on reći neku pozitivnu. Ljudi se mijenjaju čitav život.


Čekam i Mulderovu reakciju.  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #190 : 11.03.2014. 01:49:06 »
"Well, once, there was only dark. If you ask me, the light's winning." Od nihlizma do pozitivizma.

Nic Pizzolatto ima muda. Lik je zadao takvu pljusku cijeloj sotonističkoj industriji. Na tome mu svaka čast. Naravno, ne samo na tome. Ono što je uspio napraviti u ovih 8 epizoda je jedan od najvećih pothvata ovog stoljeća.

Postavljen prevod, uživajte kao što sam i ja.

Zadovoljan sam serijom, posebno mi se sviđaju dijalozi dok se voze autom.
Spoiler for Hiden:
Vjerovatno će biti razočaranih manjkom objašnjenja ali saznali smo što je trebalo da se sazna, riješeno je što je rješavano, a ostale stvari ostaju kakve jesu kao što to i jeste u životu.
Još da se osvrnem na ono "a rješenje mi je pred nosom", ispostavilo se da je bilo Kolu pred nosom, tj. pred očima prilikom jednog susreta.  ;D

Misliš na ovo  ;D
Na kraju, imam teoriju o ubojici ili nekome ko surađuje s njim. Bilo je ajmo reći hintova o njemu i prikazali su ga.
Spoiler for Hiden:
Ima baš čudnu bradu, zar ne  ;D s tim da je najveća misterija kako je njihova kćerka to vidjela i gdje je vidjela. Smatram da u ovoj seriji nema slučajnosti. Takva je serija, puna hintova. Sve je tu s razlogom. Ne govorim da je taj lik ubojica, ali vjerujem da je nekako povezan i koliko vidim, on će se pojaviti još u dvije epizode. Toliko...

Pa ustvari je sve rješeno. Većina toga kroz simbole i hintove kroz čitavu sezonu. Po mojoj nekakvoj procjeni onako od oka 80% kroz simbole i 20% su Cohle i Marty saznali direktno. Jer, primijetit ćete kako u prvih 5 epizoda ima mnoštvo simbola/hintova i cijele te Cohlove filozofije dok zadnje 3 epizode su puno više direktnije jer se i bave sa sadašnjosti i s onim što je Cohle sve ove godine saznao i to im je bilo dovoljno.

Glavni fokus je bio na detektivima i Martijevoj obitelji. Oni su nam direktno okarakterizirani i to su vrhunski napravili. Kult je nešto poptuno drugo. Oni su nam okarakterizirani kroz sve te simbole. Oni čine taj okvir cijele serije. Bez okvira nema priče. S okvirnom pričom (kult/simboli) se ulazi u samu srž priče (Cohle i Marty te njihovo putovanje i spoznaja). I oni su to uspjeli. Pizzolatto je uspio. Fukunaga je uspio. Osam epizoda. OSAM.

Iako
Spoiler for Hiden:
nisam očekivao da je on baš ubojica, ali sam tad napisao kako je jedan od suradnika što je i bio svim tim moćnicima. I pogledaj sad. Dakle, taj Errol Childress je mrtav pa onaj drugi Childress je isto mrtav. Ledoux je mrtav. DeWall je mrtav kao i Tuttle. Petorka. Naravno, nisu svi moćnici mrtvi kao što i nisu privedeni. To je nemoguće. Hobotnica i njezini krakovi su jednostavno preveliki. Korupcija ili u ovom slučaju zataškavanje i cijeli taj sotonistički kult nikada neće nestati. Toga će uvijek biti. Fokus je bio na Cohleu i Martyu te kako rješavaju isključivo ovaj slučaj. Uspjeli su i to je jedino bitno. Al kako mi je jaka scena kad Cohle ide u potragu za Errolom i kad ga ovaj navodi sa svojim glasom. Na prvi pogled Errol se čini idiotom, ali je ispao veoma inteligentan zbog svih ovih godina. Naravno, ono što je on učinio nije niti malo inteligentno. Genijalno napravljen villain.

I onaj sotonistički labirint  ti_si_Bog

Sad bih se malo osvrnuo na cijelu metaforu i simboliku u seriji. I vjerujem kako će Pizzolatto i Fukunaga odbijati razgovarati o toj simbolici. Jebiga, njima je u interesu da se dalje priča. Vjerojatno će se pravit kao da nisu znali što se dešava  rofl rofl

Meni je stvarno fascinantna ova posljednja epizoda i kako se sve naglavačke promijenilo i gdje smo dobili taj kozmički horor o kojem sam govorio prije par epizoda.
Spoiler for Hiden:
kod cijelog tog pogleda na Carcosu između Cohlea i kulta to jest Errola jer je on jedini ostao. Kroz sve te simbole taj kult je zbilja vjerovao u taj alternativni svijet Carcosu. Da će ga prizvati/vidjeti, ali naravno da oni neće to prizvati niti vidjeti jer tu o ovoj stvarnosti ne postoji to jest u ovoj seriji gdje je sve metafora. I što se onda događa? Događa se jedna od većih ironija koju sam vidio u serijama i odmah mi je izmamilo smiješak. Događa se ovo

Cohle vidi Carcosu kako dolazi na ovaj svijet. Vidi simbolični dolazak Old Onesa. No, on to vidi kroz halucinaciju jer smo i u prijašnjim epizodama vidjeli kako halucinira. PTICE ili kad vozi auto i sva ona svjetla. On je taj koji je vidio Carcosu, alternativni svijet koji kult nikada neće vidjeti.

Cohle i novi pogled na svijet
Spoiler for Hiden:
ovo je došlo u pravi trenutak. Nisam vjernik, a bome nisam ni ateist, a i ne volim te etikete koje samo služe kao psihološko oružje. U većini serija/filmova bi mi smetalo ovo što se dogodilo sa Cohleom. Ovdje mi ne smeta iz više razloga. Oni koji govore da je ovo zbrzano, dajte, molim vas. Od 1995. godine do 2012. godine je prošlo 17 godina. U tih 17 godina Cohle je nakon gubitka svoje kćeri postao to što je bio kroz ovih 7 epizoda. Imao je svoju filozofiju, bio je nihilist i smatram kako je još uvijek nihilist. On nije našao Boga kako će neki tvrditi siguran sam, a ne ne ne. On je našao mir, spoznaju (pozitivizam). On je oduvijek bio spiritualna osoba, a sad je to posato sa cijelim svojim tijelom. Da, Cohle je u ovoj zadnjoj epizodi poslužio kao Isus kroz metaforu. Još ga je Errol nazvao mali svećenikom. Zvijezda repatica ili bijela košulja. Ili kad leži u bolničkom krevetu, kosa mu raspuštena i sav je ozljeđen. Sasvim je logično da će Isus biti metafora i po meni to nije nametnuto već samo logično. Zato, sjetite se što je sve taj lik propatio kroz tih 17 godina i koliko se dao u taj posao ponajviše zbog svoje kćerke. I kad se sve riješilo, zar bi mi gledatelji zbilja nešto drugo očekivali od njega. Da ostane isti nakon svega toga. Godinam su se nakupljale svakakve stvari u njemu i napokon je "eksplodiralo" na najbolji mogući način. On je i dalje nihilist, ali uz dodatak spoznaje koju je otkrio. I to je jedino bitno.

Hvala njima na odličnoj mitologiji, scenariju, glumi, režiji, simbolici i svim tim sitnim detaljima bez kojih ova serija ne bi sad bila to što je. I eto, ko bi rekao da ćemo nakon Breaking Bada odmah dobiti još jedno remek djelo.

I da, zaboravih. Lokacija. Nema ničeg boljeg od južnjačke amerike.

Što se tiče druge sezone. Pizzolatto je rekao kako se baviti sa jednim snažnim ženskim likom i da će opet uključivati nešto okultno. Kad je rekao snažan ženski lik, nadam se da će Melissa Leo biti ta koja će nastupiti u drugoj sezoni. Po meni bi ona bila najbolji izbor. Upravo se ona dokazala kroz te snažne ženske likove, a tek kakvu karizmu ima.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #191 : 11.03.2014. 01:58:10 »
Spoiler for Hiden:
A što se tiče "srećnog kraja", mogu vam reći da je kliše postalo da glavni glumac umire, tako da je ovo jako ugodno iznenađenje.
 
Što se tiče ove rečenice u spoileru
Spoiler for Hiden:
ili netko umre ili nekakav ogroman twist obavezno. Takve stvari ostavljaju za finale, ali ovdje ne. Zato mi je drago zbog toga.

I hvala svim dobrim ljudima ovdje  drinks

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #192 : 11.03.2014. 02:20:52 »
Dobro objašnjeno Muldere.  smileyNO1


Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #193 : 11.03.2014. 02:34:04 »
Spoiler for Hiden:
Odličan završetak sezone, u velikom stilu.  clapp


Što se tiče par primjedbi koje pročitah ovdje, prvo, ne razumijem šta ste vi to očekivali? Šta da vam to razjasne, šta vam je to ostalo nedorečeno? Nije valjda da treba crtati svaki detalj... To što su gledaoci imali neke hiljade teorija i povezivali i ono što se nije trebalo povezivati, pa nisu producenti krivi za to. Ovdje je sve vrlo jasno, a ostavljeno je za kraj da se dosta o svemu razmišlja i da u svojoj glavi vidimo nastavke života ovih likova.


A što se tiče "srećnog kraja", mogu vam reći da je kliše postalo da glavni glumac umire, tako da je ovo jako ugodno iznenađenje.


I Rast Kol se nije promijenio, kao što Džoni reče gore. Ovo što se desilo u zadnjoj epizodi je nešto veliko u njihovim životima, pobjedili veliko zlo, protiv koga se borio tolike godine, i plus bio je nadomak smrti, pa mora i on reći neku pozitivnu. Ljudi se mijenjaju čitav život.


Čekam i Mulderovu reakciju.  :)

Spoiler for Hiden:
Ta priča o tome "kako je sve gledaocu ostalo da u svojoj glavi razjasni" i kako je ipak ovo "serija o likovima, ne o kontekstu/mitologiji" se previše često upotrebljavala za diskutabilne završetke, i imala je smisla možda samo u slučaju Losta. Duboko rasprostranjena mreža metaforičkog Lavkraftovog čudovišta i Kol se zadovoljio samo sa ovih 5 glavnih? Meh, sisa. Naravno, sve što si rekao stoji i ima logike, samo se ne uklapa u ono što smo videli u prvom delu sezone. O ovom oko promene njegovog lika ću odgovoriti u osvrtu na Molderov post.

"Well, once, there was only dark. If you ask me, the light's winning." Od nihlizma do pozitivizma.

Pozitivizam nema veze sa tom pričom o dobru i zlu. Pozitvizam se pre svega odnosi na metodiku modernih društvenih nauka, kada su osnivači istih poverovali da mogu empirijski da izmere društvo i društvene odnose metodama prirodnih nauka, na bazi prethodno akumuliranog znanja.

Spoiler for Hiden:
ovo je došlo u pravi trenutak. Nisam vjernik, a bome nisam ni ateist, a i ne volim te etikete koje samo služe kao psihološko oružje. U većini serija/filmova bi mi smetalo ovo što se dogodilo sa Cohleom. Ovdje mi ne smeta iz više razloga. Oni koji govore da je ovo zbrzano, dajte, molim vas. Od 1995. godine do 2012. godine je prošlo 17 godina. U tih 17 godina Cohle je nakon gubitka svoje kćeri postao to što je bio kroz ovih 7 epizoda. Imao je svoju filozofiju, bio je nihilist i smatram kako je još uvijek nihilist. On nije našao Boga kako će neki tvrditi siguran sam, a ne ne ne. On je našao mir, spoznaju (pozitivizam). On je oduvijek bio spiritualna osoba, a sad je to posato sa cijelim svojim tijelom. Da, Cohle je u ovoj zadnjoj epizodi poslužio kao Isus kroz metaforu. Još ga je Errol nazvao mali svećenikom. Zvijezda repatica ili bijela košulja. Ili kad leži u bolničkom krevetu, kosa mu raspuštena i sav je ozljeđen. Sasvim je logično da će Isus biti metafora i po meni to nije nametnuto već samo logično. Zato, sjetite se što je sve taj lik propatio kroz tih 17 godina i koliko se dao u taj posao ponajviše zbog svoje kćerke. I kad se sve riješilo, zar bi mi gledatelji zbilja nešto drugo očekivali od njega. Da ostane isti nakon svega toga. Godinam su se nakupljale svakakve stvari u njemu i napokon je "eksplodiralo" na najbolji mogući način. On je i dalje nihilist, ali uz dodatak spoznaje koju je otkrio. I to je jedino bitno.

Spoiler for Hiden:
Sve stoji, s jednom razlikom: Kol je u prvom polovini serije, u 2012. godini, dok su ga ispitivali, prikazan kao da je do krajnjih granica doveo svoj pogled na svet i svoju ličnost, zato što je 17. godina prolazio kroz sva ta monstruozna ubistva, skupa sa alkoholisanjem. Naravno, to što je delovao malo bolje nakon izlaska sa ispitivanja i susreta sa Martijem u 2012., može opet da se objasni njegovom potrebom da održi tu ulogu osobenjaka koja je od njega načinila legendu u policiji; i to stoji - ali je opet slabo, s obzirom na visoke uloge s početka serije. Jer, onda se zaista sve svodi na prastari kliše svih klišea - susret sa graničnom situacijom koja menja junaka na bolje, iz čega on izlazi kao pročišćeni Hrist koji nastavlja dalje sa životom. Drugim rečima, mislim da Picolato (heheh) nije imao muda da ode do kraja i da završi u stilu Kolove filozofije - da zaključi sa time da je ljudski rod monstruozna i besmislena greška prirode/Boga koja/koji nas je napustila/o (ako je ikada i bila/bio tu), čime smo ostali da grcamo u sopstvenom blatu.

Sve u svemu, OK kraj, ali ostaje utisak da je moglo mnogo, mnogo bolje.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #194 : 11.03.2014. 08:58:39 »
Spoiler for Hiden:
Jesu li oni negdje nagovjestili da je kraj i da su se zadovoljili ulovom ovih pet? Odakle ti to da je Kol zadovoljan time kad je čim se probudio rekao da nije zadovoljan? Iako je Marti rekao da ih nikad neće sve ni uloviti (što i jeste realno) nije rekao da neće pokušati. Kako znamo šta će raditi kad se oporave? Da je serija nastavljena, izgubila bi smisao i jačinu. Mislim, teško bi bilo održati ovaj nivo kvaliteta.
« Zadnja izmjena: 11.03.2014. 09:02:07 Hajzenberg »

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #195 : 11.03.2014. 12:23:29 »
Spoiler for Hiden:
Jesu li oni negdje nagovjestili da je kraj i da su se zadovoljili ulovom ovih pet? Odakle ti to da je Kol zadovoljan time kad je čim se probudio rekao da nije zadovoljan? Iako je Marti rekao da ih nikad neće sve ni uloviti (što i jeste realno) nije rekao da neće pokušati. Kako znamo šta će raditi kad se oporave? Da je serija nastavljena, izgubila bi smisao i jačinu. Mislim, teško bi bilo održati ovaj nivo kvaliteta.

Kako znamo šta rade likovi iz bilo koje serije kad se serija završi?  ???

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #196 : 11.03.2014. 12:29:37 »
Ja nisam ni rekao da znamo.  :)

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #197 : 11.03.2014. 13:47:43 »
Upravo odgledao i poslednje sekunde serije.Svaka cast i onima koji su je napravili,a naravno i zahvalnost na prevodu.Sa nestrpljenjem cekam sledecu pricu.

Offline akilone

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: True Detective
« Odgovor #198 : 11.03.2014. 15:12:26 »
Spoiler for Hiden:
Ako posmatramo u samo u okvirima radnje i serije (tj. odvojeno od "realnog" sveta) mislim da kraj nikako nije zadovoljavajuc zato sto nije odgovorio na mnogo pitanja. Moj utisak je da je ovakva poslednja epizoda i zavrsetak sasvim dovoljan ako se posmatra okvir malo veci od same serije. Mozda se varam, ali mi se cini da je namerno uradjen ovako banalan i klise kraj za jednu detektivsku seriju koja je u ostalim epizodama daleko prevazisla okvire krimi drame ili klasicnog trilera, pa smo samim tim mozda ocekivali i zavrsetak koji ce prevazici te okvire - nece biti sablonski. Barem po meni, ali ovo je veoma sablonski kraj.

Prica koja je prikazana ima mnogo vece okvire - ne jednog negativca, ne nesto sto se resava jednom jurnjavinom i jednim pistoljem. To je svakako ocigledno postalo kad je slucaj ponovo postao aktuelan, iako su mislili da je okoncan ubistvom Ledouxa. Nakon toga otkrivaju da je pozadina mnogo slozenija,da je to citava organizacija, porodice koje su ukljucene u sve to, i onda opet to resavaju jednim ubistvom. Sa druge strane, poslednja scena i dijalog su zapravo poenta. Mada, kao sto je Mulder rekao - Nik ima muda, i dovoljno je otisao sa celom postavkom serije i mitologijom, sasvim dovoljno da bi se skapirala poenta poslednjeg dijaloga. Mislm da je jako pametno uradio i postavio dobru ravnotezu tako da ne bude jako direktno, a opet je provukao dovoljno pozadinske price i nekih informacija. Na kraju krajeva, on je sve ovo mogao da prikaze i sa nekom sasvim drugacijom pricom, pa je verovatno da ce to nastaviti da radi i u sledecim sezonama.

Uglavnom ovo je ozbiljno delo, od scenaria, rezija, glume itd. Cak i da nema neku poruku i pouku, uzivanje je gledati, a to je i poenta ovakvog dela na kraju krajeva. :P
« Zadnja izmjena: 11.03.2014. 15:21:22 akilone »

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #199 : 11.03.2014. 15:43:19 »
Spoiler for Hiden:
Veliko razocarenje... Znali smo da je Erol umesan ali zar da se sve svede na ovo?! ...najjadniji momenat provaljivanje zasto su mu zelene usi ahahhaha na kraju je ovu fascinantnu kulu od peska poklopio talas! Secam se te kuce bila mi je sumnjiva niko nije otvorio Kolu na kraju se ispostavi baba je zivela tu,i bas tad otisla na pijacu  rofl banalizovano je sve do krajnjih granica,priblizeno dometima prosecnog americkog gledaoca.

Da ne pricam o tome sto se nigde u pozadinskoj prici ne pojavljuje bar nesto vezano za prave aktere.Nisu morali ni poimence da kazu cak ni likove da prikazu, mogla je da ide neka creapy scena sa glasovima,meni bi bilo dovoljno. I bilo bi logicno da za kraj bude fora ''he is still out there hunting''. Zasto je serif Cildres menjao izvestaj o Meri Fontano da se ne zameri caknutom rodji iz sume?! :facepalm  Jes malo morgen,i na kraju slag na torti Odri useta u Martijevu bolnicku sobu kao girl next door,da ne kazem kao da je normalna.
+ bonus visnjica... Kolov komentar za kraj u maniru diznijevog crataca!
 
Dramaticnije je bilo ubistvo i jurnjava Ledua. Bolje da su tu zavrsili,posle je sve islo silaznom putanjom..

Jos jednom veliko hvala MIlanu i ostalim prevodiocima!
 
« Zadnja izmjena: 11.03.2014. 15:46:13 Sloth »

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: True Detective
« Odgovor #200 : 11.03.2014. 20:14:35 »
za sve vas filozofe, koji trazite odgovor vise ...
odgovor je tu

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #201 : 11.03.2014. 21:58:20 »
Ja sam mislio da na ovim prostorima živi populacija u kojoj je svako sposoban da vodi državu i da vodi nacionalni tim.. sad sam se uverio da postoje mogućnosti koje izlaze iz tih okvira..
Reče ovde u seriji Kol da je proteklih 17 godina uglavnom pio a nije bio pjan.. poruka jasna.. ja živim 14 godina u demokratiji a ne osećam se demokratski.. ovde je jasno da kao u stvarnom životu nikad neke stvari nećemo dobiti tj. nikad nećemo dobiti odg. na sve.. čoveku je to usađeno/urođeno da mora da ima sve i da ima odg. na sve.. ovde smo dobili jedno remek delo.. od samog starta pa do kraja.. mogao je HBO da razvodnjava ovo, da nam dočarava rednecka sa juga ali šta bi se dobilo sa tim.. manje više to što vi tražite da se razvodnjava da se širi, prikazuje korupcija, umešanost, pedofilija, satanizam, okultizam.. to je već prikazano, u dovoljnoj meri, dozi.. jer da je to dobilo više prostora, ova dva lika ne bi imala mesta, ne bih ništa mogli da iskažu, mogli bi, ali ko bi to "qpio", svi bi qpovali stvari okolo.. a to nije bio cilj..
iShare, noProfit


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #202 : 11.03.2014. 22:38:55 »
Pa ovoliko kvalitetne radnje i priče neke TV mreže bi razvuke u 3 sezone po 23 epizode. Ovo je perfekcija.

Offline brbi88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: True Detective
« Odgovor #203 : 11.03.2014. 23:39:28 »
Ja sam mislio da na ovim prostorima živi populacija u kojoj je svako sposoban da vodi državu i da vodi nacionalni tim.. sad sam se uverio da postoje mogućnosti koje izlaze iz tih okvira..
Reče ovde u seriji Kol da je proteklih 17 godina uglavnom pio a nije bio pjan.. poruka jasna.. ja živim 14 godina u demokratiji a ne osećam se demokratski.. ovde je jasno da kao u stvarnom životu nikad neke stvari nećemo dobiti tj. nikad nećemo dobiti odg. na sve.. čoveku je to usađeno/urođeno da mora da ima sve i da ima odg. na sve.. ovde smo dobili jedno remek delo.. od samog starta pa do kraja.. mogao je HBO da razvodnjava ovo, da nam dočarava rednecka sa juga ali šta bi se dobilo sa tim.. manje više to što vi tražite da se razvodnjava da se širi, prikazuje korupcija, umešanost, pedofilija, satanizam, okultizam.. to je već prikazano, u dovoljnoj meri, dozi.. jer da je to dobilo više prostora, ova dva lika ne bi imala mesta, ne bih ništa mogli da iskažu, mogli bi, ali ko bi to "qpio", svi bi qpovali stvari okolo.. a to nije bio cilj..
Čovek je sve rekao.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #204 : 11.03.2014. 23:47:27 »
Takoe nenade  :)

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #205 : 12.03.2014. 01:30:48 »
Voleo bih da vidim Stringera iz Žice u drugoj sezoni.

Offline Laudanum

  • A.C.A.B.
  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • Super mi je mozak
Odg: True Detective
« Odgovor #206 : 12.03.2014. 02:27:54 »
Ljudi opusteno jer sto bi rekao Rast: "In this world, nothing is ever solved." I dalje ce u nekoj tamnici biti neki sodomizovani decak i devojcica, i dalje ce neki detektivi istrazivati....

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #207 : 12.03.2014. 02:47:21 »
Opušteno, a ti mi zvučiš kao da imaš u tamnici nekog dečaka. Jebote, oni lepljivo-zarazni Rastovi govori će uticati da se poveća broj serijskih ubica.  ;D

Offline Laudanum

  • A.C.A.B.
  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • Super mi je mozak
Odg: True Detective
« Odgovor #208 : 12.03.2014. 03:08:10 »
Opušteno, a ti mi zvučiš kao da imaš u tamnici nekog dečaka. Jebote, oni lepljivo-zarazni Rastovi govori će uticati da se poveća broj serijskih ubica.  ;D
Xaxa, nemam ga vise, moja polusestra/supruga/tetka ga je zakopala u basti da pravi "cvece"...
« Zadnja izmjena: 12.03.2014. 03:28:41 Laudanum »

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: True Detective
« Odgovor #209 : 12.03.2014. 08:28:27 »
Spoiler for Hiden:
Za kraj...