Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220619 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #150 : 05.03.2014. 12:58:54 »
Meni je sve izvesnije da je Žuti Kralj
Spoiler for Hiden:
Marti, iz više razloga pored toga što je ceo žut  ;D Kao i ono pronalažanje podataka kroz poreske podatke i povezivanje sa bankarskim računima, jes baš

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #151 : 05.03.2014. 15:33:03 »
Spoiler for Hiden:
Marti nije dovoljno inteligentan da bude Žuti Kralj. A da ne pričam o ostalim razlozima... A ponajviše što bi u tom slučaju Kol ispao potpuno glup.
« Zadnja izmjena: 05.03.2014. 15:35:19 Hajzenberg »

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #152 : 05.03.2014. 21:44:52 »
Spoiler for Hiden:
Marti se ispovracao nakon sto je morao da prebije one Odrine ''momke'' nema on stomak zutog kralja..

Megin otac je jedan od petorice,setite se Mulderove teorije o broju pet...i na snimku iz sedme ep ima pet monstruma.. isto tako Rast je napravio pet lutkica mislim da ovo sve ima veze sa pet bogataskih porodica,jedan je 99% Megin otac i drugi je Edi Tatl a verovatno smo i ostale negde usput sreli al ne povezujemo,mozda Bili Li i nije ubijen...

Zanima me da li znate ko je Megin muz... mozda je on jedan on jedan od petorice... Isto tako sve vise verujem da je sve povezano sa Iluminatima...neko je ovde bas skrenuo paznju na to da je video znak iluminata na izbledelom bilbordu kraj autoputa.. u poslednjoj epizodi kad marti poseti Megi u pozadini je slika nje i muza ispred piramide..ne vide se jasno likovi ali pretpostavljam da su Megi i novi muz...

i evo nesto zanimljivo u prilog te teorije.. http://www.hangthebankers.com/photos-from-a-1972-rothschild-illuminati-party/


« Zadnja izmjena: 10.03.2014. 11:47:51 Sloth »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #153 : 05.03.2014. 21:58:07 »
Vidim da spominješ Illuminate. Njihovi simboli su još od prve epizode. Ovo sam napisao nakon druge epizode...

Spoiler for Hiden:
Sad pogledajte zadnji hint koji su nam dali je Sova. Na trenutak se pojavljuje. Vidite dole na slici. Sova je jedan od glavnih trademarkova Twin Peaksa. U Twin Peaksu Sova je predstavljaja zlog entiteta BOB-a, ali ne samo to. Sova inače predstavlja Molocha, boga kojega štuju Illuminati. Znak Molocha smo vidjeli i u prvoj epizodi, objasnio sam tad na onim slikama.

Svi ti rituali jako smrde na Bohemian Grove.
Spoiler for Hiden:
Pogledajte samo Nixona, Reagana i ostale na okupljanju u 70-ima.


Jer upravo tamo štuju Molocha, njihovog boga u obliku sove.


Bohemian Club - sova.



A ne trebam ni reći kako je to Lynch sve znao i koliko je samo simbole sove upotrebljavao u Twin peaksu.

Odličan link si dao  smileyNO1 imam te slike i svakakvih još odavno spremljene kao dokaze. Može se svašta toga naći, samo treba tražiti prave informacije.

Inače, nisam još pogledao sedmu epizodu  ;D zato ću imati dvostano finale + ako zadnja epizoda bude nešto duža.

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #154 : 05.03.2014. 21:58:55 »
Spoiler for Hiden:
Marti se ispovracao nakon sto je morao da prebije one Odrine ''momke'' nema on stomak zutog kralja..

Megin otac je jedan od petorice,setite se Mulderove teorije o broju pet...i na snimku iz sedme ep ima pet monstruma.. isto tako Rast je napravio pet lutkica mislim da ovo sve ima veze sa pet bogataskih porodica,jedan je 99% Megin otac i drugi je Edi Tatl a verovatno smo i ostale negde usput sreli al ne povezujemo,mozda Bili Li i nije ubijen...

Zanima me da li znate ko je Megin muz... mozda je on jedan on jedan od petorice... Isto tako sve vise verujem da je sve povezano sa Iluminatima...neko je ovde bas skrenuo paznju na to da je video znak iluminata na izbledelom bilbordu kraj autoputa.. u poslednjoj epizodi kad marti poseti Megi u pozadini je slika nje i muza ispred piramide..ne vide se jasno likovi ali pretpostavljam da su Megi i novi muz...

i evo nesto zanimljivo u prilog te teorije.. http://www.hangthebankers.com/photos-from-a-1972-rothschild-illuminati-party/

obratite pažnju šta pišete, nisu svi gledali novu epizodu

malo sam se zaneo  :dash sorry  :facepalm smileyNO1

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #155 : 05.03.2014. 22:06:10 »
Nekako mi je promakao ovaj tvoj post...ili je izvetrio...toliko je detalja..ne znam kako preziveti do ponedeljka,mozda ti i nije losa odluka ostaviti 7. i 8. za kraj...  smileyNO1


Offline Laudanum

  • A.C.A.B.
  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • Super mi je mozak
Odg: True Detective
« Odgovor #156 : 06.03.2014. 12:39:31 »
@Mulder
 Brate imas fan klub koji citaju tvoje recenzije, na 5 foruma videh da te spominju i hvale i da preporucuju drugima da dodju ovde, tako da i doprinosis i boljoj posecenosti foruma rofl

Samo da se nadovezem za rituale... Vec ranije napisah za Courir de Mardi gras, sto i spomenuse u epizodi. Uglavnom hocu reci da je slicnost sa Bohemianom zato sto imaju iste korene koje vuku iz paganizma i neopaganizma gde su glavni motivi maske, zivotinje, rituali u sumi i slicno.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #157 : 06.03.2014. 12:51:13 »
Mislim da ni Rast Kol ne ulazi u ovako duboke analize kao Mulder ovdje.  :P

Offline bojca21

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #158 : 06.03.2014. 14:35:38 »
Registrovao sam se samo da bih rekao HVALA MULDER!!! :)
Није мајка клела сина што je паре губио него што je сутра опет ишо пa сe вадио...

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #159 : 06.03.2014. 15:32:08 »
jos 3 dana!!! aaaaaaa!  :dash
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline brbi88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: True Detective
« Odgovor #160 : 06.03.2014. 15:55:32 »
Muldera za predsednika!!!  :naklon:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
iShare, noProfit


Offline zlajad

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: True Detective
« Odgovor #162 : 06.03.2014. 21:03:47 »
Forum je odličan ali Mulder ja samo jedan clapp clapp :naklon:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #163 : 06.03.2014. 21:58:05 »
Sledeći put kad uđem u temu, očekujem post "Mulderu oženi me!!!"
iShare, noProfit


Offline brbi88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: True Detective
« Odgovor #164 : 07.03.2014. 03:46:04 »
Spoiler for Hiden:
Koga da primetimo?  :)
« Zadnja izmjena: 07.03.2014. 03:49:55 brbi88 »

Offline aton

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: True Detective
« Odgovor #165 : 07.03.2014. 07:55:17 »
fantastična serija,uz bok breaking bad-u.

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #166 : 07.03.2014. 18:01:38 »
Registrovao sam se samo da bih rekao HVALA MULDER!!! :)


''Svi mi koji'' ..smo tu zbog Muldera!  :majstore

Za Boga miloga stavite ga na platni spisak!  rofl   

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: True Detective
« Odgovor #167 : 07.03.2014. 18:44:17 »
Serija je zanimljiva. Jedino su mi treca i cetvrta epizoda bila manjeg kvaliteta, ali ostalo su ciste desetke.

Bas me zanima kakvo ce finale da bude.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: True Detective
« Odgovor #168 : 08.03.2014. 19:20:30 »
Meni je ovo najbolje uz Game of Thrones ove godine (od odgledanog). Jedina mana je Harlesonovo kreveljenje. Valjda su mu rekli da glumi ćaknutog rednecka, ali ne stoji mu nikako kad se onako mršti. Da nema tog detalja, bila bi ocjena 10/10.
Pročitao sam negdje da će ovo biti antologija. Ako žele zadržati nivo, jedino da i dogodine unajme ovakve visokoprofilne glumce. Inače, to neće biti to.
Mrzim lopatare i limune

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #169 : 08.03.2014. 22:12:11 »
Pa to je HBO nije Pink. Pare nisu problem, na tržištu ima robe, samo je bitna priča..
iShare, noProfit


Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #170 : 09.03.2014. 00:54:44 »
Produkcijske vrednosti će čak i biti bolje u narednoj sezoni, ali će nam svima prva sezona ostati kao posebna i iznenađenje koje niko nije očekivao. Ne mogu da verujem da sam već na kraju, i da dva meseca prođe otkako pratim seriju.

Priča je problem. Nešto ovako kompleksno i uvrnuto se ne može smisliti za kratki rok koji je spomenut u jednom intervjuu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #171 : 09.03.2014. 01:10:25 »
Pa tako kompleksne i pametne mitologije nije bilo od X-Filesa. Bilo je razno raznih pokušaja, neke serije su imale dobre mitologije, ali niti jedna u tom vremenu nije imala ovakvu. I to samo osam epizoda, a napravili su tako nešto duboko i pamtljivo.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: True Detective
« Odgovor #172 : 09.03.2014. 17:00:21 »
Koliko god da je dobra serija, ne mogu da se naviknem na šaltanje između surovo realnog pripovedanja iz 1995. i onih teških dramskih, čisto umetničkih, momenata Kolovog filozofiranja dok su ga policajci ispitivali u 2012. Kol iz 1995. je zamisliv u stvarnosti - Kol iz 2012, dok ga ispituju, predstavlja samo oruđe scenarista za produbljivanje mitologije serije. To Kolovo ponašanje može da se objasni time što je svestan kakve su legende ispleli o njemu, pa ih sad zavlači praveći se još većim osobenjakom; ali Metju tu preteruje u glumi i deluje kao neka mešavina klišeiziranog dramskog lika i lika iz neke egzistencijalističke pozorišne drame. Umesto originalnih misli lika iz serije, mi vidimo upliv scenarista, čime se remeti kontinuitet pripovedanja.

Da nije toga, i onih banalnih gluposti sa Martijevom ženom, serija bi bila verovatno najčvršće povezana celina, gusto sabijena priča kakva se retko viđa na televiziji.

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: True Detective
« Odgovor #173 : 09.03.2014. 18:47:45 »
Uopste se ne slazem sa prethodnim komentarom !

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #174 : 10.03.2014. 11:02:51 »
Odlično je počelo, dosta toga je izdvajalo ovu seriju od prosečnih (sve je već rečeno u ovoj temi).

Spoiler for Hiden:
Nisam očekivao da se dotaknu svih onih detalja u finalu, sve te reference su super i zanimljivo je bilo čitati razne teorije, samo sam priželjkivao da u priču uključe više toga. Bolje bi mi legao neki pesimističan kraj nego ovako kako se završilo, poslednjih par minuta mi je nepotrebno.

U svakom slučaju više nego dobra krimi serija; atmosfera, gluma i dijalozi odlični. Imao sam par situacija "jebote kako je ovo dobro" dok sam gledao, ali krajnji utisak mi nije takav.




Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #175 : 10.03.2014. 11:50:13 »
In MilanRS we trust!  :juhu:

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: True Detective
« Odgovor #176 : 10.03.2014. 18:33:05 »
meni je serija bas legla, zaista mi je sjajna od pocetka do kraja, uzivao sam u svakom minutu. Milane hvala na prevodima.
ostaje sad da cekamo sledecu sezonu ;D

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #177 : 10.03.2014. 21:04:28 »
takodje pohvala za prevod, koji nama, matorim generacijama koje su ucile ruski, mnogo znaci.Pri kraju sam serije(posto prvo snimim ceo serijal, pa gledam)  i odlicna mi je. Nadam se da je do kraja ok i da ce nastavci odrzati nivo.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
iShare, noProfit


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #179 : 10.03.2014. 23:35:43 »
Postavljen prevod, uživajte kao što sam i ja.

Zadovoljan sam serijom, posebno mi se sviđaju dijalozi dok se voze autom.
Spoiler for Hiden:
Vjerovatno će biti razočaranih manjkom objašnjenja ali saznali smo što je trebalo da se sazna, riješeno je što je rješavano, a ostale stvari ostaju kakve jesu kao što to i jeste u životu.
Još da se osvrnem na ono "a rješenje mi je pred nosom", ispostavilo se da je bilo Kolu pred nosom, tj. pred očima prilikom jednog susreta.  ;D
« Zadnja izmjena: 10.03.2014. 23:39:01 MilanRS »