Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220700 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #120 : 27.02.2014. 18:30:47 »
Spoiler for Hiden:
Rekoh da neće više biti vraćanja u prošlost, moguće da bude nekog vrlo kratkog, ali sad se kreće sa raspetljavanjem, nema potrebe za vraćanjem.




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #121 : 28.02.2014. 02:16:39 »
Fukunaga neće režirati drugu sezonu tako da će ga netko zamijeniti. Baš me zanima koga će uzeti. On je po meni jedan od najzaslužnijih za ovu briljantnost od serije. On, Pizzolatto i dvojac Woody-McC i onda tek svi ostali.

http://www.ign.com/articles/2014/02/26/cary-fukunaga-will-not-be-back-to-direct-true-detective-season-2

Pizzolatto je rekao kako će u drugoj sezoni vjerojatno biti jedan ženski glavni lik.

Spoiler for Hiden:
Sad na kraju mislim kako će netko od njih dvoje umrijeti. I dalje smatram kako je Marty nekako povezan. Nadam se indirektno.

I sad nam tek dolazi pravi kozmički horor od Lovecrafta. Ništa nadnaravno već samo simbolično. Puno čudnih stvari će se dogoditi. Nadam se da ćemo ga vidjeti u nekom odijelu sa maskom i krunom na glavi. Mislim da će se tako pojaviti. Trebalo bi tako biti zbog svih referenci u prijašnjim epizodama kao i mnogo lutaka koje su povezane i simboliziraju puno toga.

http://www.huffingtonpost.com/2014/02/19/true-detective-tv-tracking-shots_n_4809507.html  :)


Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #122 : 28.02.2014. 02:29:28 »
Kapiram da će u drugoj sezoni biti novi glumci, ali me zanima žanr serije? Isto ostaje kao i do sad, policija, kriminal i misterija?

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #123 : 28.02.2014. 16:39:01 »
Nisam ovdje ništa pisao, ali redovno pratim i oduševljen sam serijom! Fantastični su! Mekonahej legenda, Harelson takođe.
Ali pored glumaca i fantastične kamere utisak broj jedan je scenario. Treba ovo znati napisati.

btw. Super postovi Mulder.  smileyNO1 Odmah nakon pogledane epizode idem ih po običaju čitati.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #124 : 28.02.2014. 16:42:29 »
Muldere


Spoiler for Hiden:
U kom smislu misliš da je Marti umješan? Meni jedino može biti preko ćerke i nikako više, a poslije najave za sljedeću epizodu sam još uvjereniji u to.

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #125 : 28.02.2014. 18:28:16 »
Mulder oko sokolovo!  clapp  :naklon: Ima li neko neku uvrnutu teoriju zasto ovaj bilbord u dve epizode upada Kolu u oci...   :ceska: drinks

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #126 : 28.02.2014. 19:26:59 »
serija je odlična  smileyNO1
hvala prevoditeljima  drinks
i htio bih pitati Muldera ako ima viška vremena pa da objasni što je to kozmički horor, vidim da to često spominje pa me zanima?  :)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: True Detective
« Odgovor #127 : 28.02.2014. 20:39:58 »
i htio bih pitati Muldera ako ima viška vremena pa da objasni što je to kozmički horor, vidim da to često spominje pa me zanima?  :)

Tako na Saturnu zovu taj žanr, ali Molder će ti to pobliže objasniti, on je odatle. 8)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #128 : 28.02.2014. 21:56:18 »
Muldere


Spoiler for Hiden:
U kom smislu misliš da je Marti umješan? Meni jedino može biti preko ćerke i nikako više, a poslije najave za sljedeću epizodu sam još uvjereniji u to.
Spoiler for Hiden:
Nadam se indirektno. Znači, da nije ni među glavnima već j jednostavno imao taj zadatak za obaviti i to je to. Iako naravno ostavljam mogućnost da uopće nije makar je bilo previše čudnih situacija s njim. Naravno, sve je to možda zamka na koju nas navuku pa da mi mozgamo oko toga. A i takve serije, a pogotovo filmovi općenito koriste te klišeje da je jedan od glavnih likova nekako povezan sa zločinom. Ovdje to ne bi bio klišej jer je jednostavno pametno napravljena serija. A i ne zaboravimo kako im je cijela kuća označena s onim spiralama.

Spoiler for Hiden:
Ona je ubijena 1987. godine, a Cohle je taj plakat prvi put vidio 1995. godine i nakon tih 8 godina ubojica još nije otkriven. Tako i onaj drugi put kad vidi.


serija je odlična  smileyNO1
hvala prevoditeljima  drinks
i htio bih pitati Muldera ako ima viška vremena pa da objasni što je to kozmički horor, vidim da to često spominje pa me zanima?  :)
Volio bih ukratko reći u jednoj rečenici što je to, ali to je nemoguće  ;D

Najlakše je reći da je kozmički horor filozofija koju je Lovecraft prvi popularizirao. Ima dosta kategoričkih značenja pa ću krenuti od prve i spojiti u tu sliku da dobiješ što bolji uvid. Lovecraft je bio horor autor i taj kozmički horor spada u weird fiction koji je najviše bio popularan između 30-ih pa sve do kasnih 80-ih prošlog stoljeća. Dakle, to je ideja kako je univerzum jedno ogromno i mračno mjesto gdje ljudi ne igraju nikakvu ulogu i osuđeni su na propast. Tu dolazimo do nihalizma s kojim ova serija obiluje. Cohle je nihilst i to si vidio u njegovoj filozofiji i citiranju raznih filozofa poput Nietzschea, Wittgensteina. U jednoj sceni Chole kaže In this universe, we process time, linearly. Forward. But outside of our space-time, from what would be a fourth-dimensional perspective, time wouldn’t exist. And from that vantage, could we attain it? We’d see, our spacetime would look flattened. Like a single sculpture with matter in a superposition of every place it ever occupied. Our sentience just cycling through our lives like carts on a track. See, everything outside our dimension, that’s eternity. Eternity looking down at us. Now, to us, it’s a sphere. But to them, its a circle . . .

Nietzscheova ideja je bila da se sve ponavlja pa tako u jednoj epizodi Ledoux kaže "time is a flat circle, a Cohle odgovara  "What is that, Nietzsche?"

I sad dolazi ono najčudnije. Lovecraft je bio okultist i on je stvarno vjerovao u ono što kod njega zovemo Old Ones a oni su sama srž kozmičkog horora. On je vjerovao da su oni nekoć vladali ovim svijetom. Oni su zaboravljena bića iz dubokog univerzuma, stari bogovi koji imaju samo jedan cilj. Napraviti kaos. Tako su nastali i njegovi poznati Cthulhu mitovi. Ne vjeruju u niti jedan prirodan zakon što se vidi i kroz Cohleov nihilizam.

Tu onda dolazi King in Yellow, priča od još jednog horora autora i ta priča je direktno utjecala na Lovecraftove mitove. Pizzolatto isto govori kako je cijela serija posveta tom kozmičkom hororu kroz metaforu. Dakle, neće biti ničeg nadnaravnog već sve kroz simboliku. Ustvari
Spoiler for Hiden:
cijeli taj kult je jedini što vjeruje da će oživjeti Old Ones.

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #129 : 01.03.2014. 08:21:33 »
i htio bih pitati Muldera ako ima viška vremena pa da objasni što je to kozmički horor, vidim da to često spominje pa me zanima?  :)

Tako na Saturnu zovu taj žanr, ali Molder će ti to pobliže objasniti, on je odatle. 8)

 ;D

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #130 : 01.03.2014. 08:22:39 »
Muldere


Spoiler for Hiden:
U kom smislu misliš da je Marti umješan? Meni jedino može biti preko ćerke i nikako više, a poslije najave za sljedeću epizodu sam još uvjereniji u to.
Spoiler for Hiden:
Nadam se indirektno. Znači, da nije ni među glavnima već j jednostavno imao taj zadatak za obaviti i to je to. Iako naravno ostavljam mogućnost da uopće nije makar je bilo previše čudnih situacija s njim. Naravno, sve je to možda zamka na koju nas navuku pa da mi mozgamo oko toga. A i takve serije, a pogotovo filmovi općenito koriste te klišeje da je jedan od glavnih likova nekako povezan sa zločinom. Ovdje to ne bi bio klišej jer je jednostavno pametno napravljena serija. A i ne zaboravimo kako im je cijela kuća označena s onim spiralama.

Spoiler for Hiden:
Ona je ubijena 1987. godine, a Cohle je taj plakat prvi put vidio 1995. godine i nakon tih 8 godina ubojica još nije otkriven. Tako i onaj drugi put kad vidi.


serija je odlična  smileyNO1
hvala prevoditeljima  drinks
i htio bih pitati Muldera ako ima viška vremena pa da objasni što je to kozmički horor, vidim da to često spominje pa me zanima?  :)
Volio bih ukratko reći u jednoj rečenici što je to, ali to je nemoguće  ;D

Najlakše je reći da je kozmički horor filozofija koju je Lovecraft prvi popularizirao. Ima dosta kategoričkih značenja pa ću krenuti od prve i spojiti u tu sliku da dobiješ što bolji uvid. Lovecraft je bio horor autor i taj kozmički horor spada u weird fiction koji je najviše bio popularan između 30-ih pa sve do kasnih 80-ih prošlog stoljeća. Dakle, to je ideja kako je univerzum jedno ogromno i mračno mjesto gdje ljudi ne igraju nikakvu ulogu i osuđeni su na propast. Tu dolazimo do nihalizma s kojim ova serija obiluje. Cohle je nihilst i to si vidio u njegovoj filozofiji i citiranju raznih filozofa poput Nietzschea, Wittgensteina. U jednoj sceni Chole kaže In this universe, we process time, linearly. Forward. But outside of our space-time, from what would be a fourth-dimensional perspective, time wouldn’t exist. And from that vantage, could we attain it? We’d see, our spacetime would look flattened. Like a single sculpture with matter in a superposition of every place it ever occupied. Our sentience just cycling through our lives like carts on a track. See, everything outside our dimension, that’s eternity. Eternity looking down at us. Now, to us, it’s a sphere. But to them, its a circle . . .

Nietzscheova ideja je bila da se sve ponavlja pa tako u jednoj epizodi Ledoux kaže "time is a flat circle, a Cohle odgovara  "What is that, Nietzsche?"

I sad dolazi ono najčudnije. Lovecraft je bio okultist i on je stvarno vjerovao u ono što kod njega zovemo Old Ones a oni su sama srž kozmičkog horora. On je vjerovao da su oni nekoć vladali ovim svijetom. Oni su zaboravljena bića iz dubokog univerzuma, stari bogovi koji imaju samo jedan cilj. Napraviti kaos. Tako su nastali i njegovi poznati Cthulhu mitovi. Ne vjeruju u niti jedan prirodan zakon što se vidi i kroz Cohleov nihilizam.

Tu onda dolazi King in Yellow, priča od još jednog horora autora i ta priča je direktno utjecala na Lovecraftove mitove. Pizzolatto isto govori kako je cijela serija posveta tom kozmičkom hororu kroz metaforu. Dakle, neće biti ničeg nadnaravnog već sve kroz simboliku. Ustvari
Spoiler for Hiden:
cijeli taj kult je jedini što vjeruje da će oživjeti Old Ones.

hvala  :)

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #131 : 01.03.2014. 14:43:14 »
Spoiler for Hiden:
Ona je ubijena 1987. godine, a Cohle je taj plakat prvi put vidio 1995. godine i nakon tih 8 godina ubojica još nije otkriven. Tako i onaj drugi put kad vidi.

Spoiler for Hiden:
pa da procitah datum ubistva i vidim da je policija zakupac bilborda...al posto mislim da je i policija umesana,cini mi se da je ovo neka ubicina provokacija,htedoh da cujem sta mislite o tome... I sta mislite o ovom sedom coveku koji je bio sa Tuttle.om kad je Kolu i Martiju receno da ce ''radna grupa'' preuzeti slucaj,isti taj je bio u kancelariji kad je Kol suspendovan..
« Zadnja izmjena: 01.03.2014. 14:52:33 Sloth »

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #132 : 01.03.2014. 23:59:26 »
http://dakiniland.files.wordpress.com/2014/02/true-detective-school-photos3.png?w=590&h=327 Naopaki krst...slucajno je tu I don't think so..

Jedva cekam ponedeljak!  :u-lala

Offline Laudanum

  • A.C.A.B.
  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • Super mi je mozak
Odg: True Detective
« Odgovor #133 : 02.03.2014. 02:23:13 »
http://dakiniland.files.wordpress.com/2014/02/true-detective-school-photos3.png?w=590&h=327 Naopaki krst...slucajno je tu I don't think so..

Jedva cekam ponedeljak!  :u-lala

 
Nije to naopak krst, to je br 4 naknadno u paintu ili tako nesto. To je deo teorije sa skolskom slikom, da je dosta ljudi koje smo sreli u seriji na toj slici. Ovu su obelezili sa 4 na toj zajednickoj fotki pa posle ide njena ova slika da ljudi mogu uporediti.
Btw. kad smo kod bilborda, kad drugi put Rust vidi bilbord tu je i znak Iluminata, prekriveno njeno levo oko, eto mala zanimljivost.

Offline Laudanum

  • A.C.A.B.
  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • Super mi je mozak
Odg: True Detective
« Odgovor #134 : 02.03.2014. 02:51:02 »
evo slike
Spoiler for Hiden:
ova sto je ubila decu trebala bi biti ona u donjem redu,prva sa desna u crnoj majci. A Redzi bi trebao biti prvi sleva u gornjem redu, tu je i onaj transvestit iz 7 epizode...



to je sve teorija, ali makar je zanimljiva ako nista drugo

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #135 : 02.03.2014. 12:45:14 »



Mogucee, vrlo je moguce da je to neki kao ogledni razred... nesto mislim i da je Martijeva starija cerka u takvom odeljenju...

Svaka cast za ovaj detalj sa znakom iluminata.. Stavi nam poredjenje te dve slike ako te ne mrzi.. Hmmm Rust se bas zagledao u taj bilbord oba puta,prvi put pred kraj cuvenog dijaloga a drugi put negde u sadasnjosti jer je bilbord skroz izbledeo..ne mogu da se setim u kojoj epizodi..
« Zadnja izmjena: 02.03.2014. 12:57:25 Sloth »

Offline Laudanum

  • A.C.A.B.
  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • Super mi je mozak
Odg: True Detective
« Odgovor #136 : 02.03.2014. 14:37:49 »



Mogucee, vrlo je moguce da je to neki kao ogledni razred... nesto mislim i da je Martijeva starija cerka u takvom odeljenju...

Svaka cast za ovaj detalj sa znakom iluminata.. Stavi nam poredjenje te dve slike ako te ne mrzi.. Hmmm Rust se bas zagledao u taj bilbord oba puta,prvi put pred kraj cuvenog dijaloga a drugi put negde u sadasnjosti jer je bilbord skroz izbledeo..ne mogu da se setim u kojoj epizodi..

Evo ti na ovom linku jedno od uporedjivanja...
http://imgur.com/a/nePDl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #137 : 03.03.2014. 17:44:20 »
Razmišljam si da sedmu epizodu ostavim za idući tjedan kad izlazi finalna epizoda i onda imam dvosatno finale. Što duže razmišljam, sve mi se čini da je to dobra odluka  ;D

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: True Detective
« Odgovor #138 : 03.03.2014. 17:51:26 »
Vidiš, ta ti nije loša uopšte. Slediću tvoj primer. :) Sto posto će sedma biti sporija, pa ću se nervirati do sledeće nedelje kad bi trebalo biti veliko finale. Bolje se strpiti malo sada.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #139 : 03.03.2014. 18:10:43 »
 smileyNO1

Onda ću i ja prevod da postavim zajedno sa prevodom za osmu epizodu.

 angeldemon

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #140 : 03.03.2014. 18:34:42 »
smileyNO1

Onda ću i ja prevod da postavim zajedno sa prevodom za osmu epizodu.

 angeldemon

Ne cini nam taj zulum Milanee!!  :nema:  :facepalm :dash  rofl

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #141 : 03.03.2014. 18:42:37 »
Ja se nešto lomim.. da preskočim večeras ep. čekam nedelju veče reprizu pa u ponedeljak veče finale i da zatvorim sezonu serije lepo u dva dana. Ne mogu gledati dve u komadu.
iShare, noProfit


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: True Detective
« Odgovor #142 : 03.03.2014. 19:05:23 »
ma vecerac se gleda ;D

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: True Detective
« Odgovor #143 : 03.03.2014. 20:11:21 »
smileyNO1

Onda ću i ja prevod da postavim zajedno sa prevodom za osmu epizodu.

 angeldemon


Neee,samo to neeee   :neverovatno:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #144 : 03.03.2014. 21:31:33 »
Spoiler for Hiden:
Dobro da se pojavio, već sam pizdio, ep. odmiče, pa odmiče, nema ga, neće valjda da ga ostave za zadnju ep.
Taj jug je jeben i zaguljen u svakom smislu.. još kad ih lupu uragan.. tek onda izmili sve i svašta..
iShare, noProfit


Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #145 : 03.03.2014. 22:41:22 »
Baš bi mi odgovaralo da  :zzz do ponedeljka u 20:05.
Ovo nema smisla. Maestralna epizoda, kao i do sada, ali znam da je razrešenje tu, a moram čekati. DAMN

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #146 : 03.03.2014. 23:21:00 »
Odlična epizoda!

Postavljen je prevod. Uživajte.

Offline mariuchella

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: True Detective
« Odgovor #147 : 04.03.2014. 06:54:44 »
Razmišljam si da sedmu epizodu ostavim za idući tjedan kad izlazi finalna epizoda i onda imam dvosatno finale. Što duže razmišljam, sve mi se čini da je to dobra odluka  ;D
Mulder & ekipo,
pa zar sad kad je najinteresantnije!?  :cupam-kosu
Nisam mogla iscekati ovu epizodu, naravno da sam je odgledala :D drugacija od prethodnih, sto je za ocekivati, ali opet fenomenalna.
Mekonahi, vec je zvanicno, ne ucestvuje u 2. sezoni.

Spoiler for Hiden:
skoro da sam uverena da Cohle gine i odlazi u legendu :'(

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #148 : 04.03.2014. 07:04:41 »
Eh,
isto to sam i ja pomislio tokom gledanja epizode.
Nekako mi ide uz njegovu filozofiju.

Offline Sloth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: True Detective
« Odgovor #149 : 04.03.2014. 17:26:22 »
Spoiler for Hiden:

Teorija o vezi Odrinog crteza i coveka sa kosilice - checked ...Bravo Mulder  smileyNO1

Sta mislite da li je Megi umesana nekako u sve ovo,mislim da je Marti povezan preko nje i njene porodice pre svega njenog bogatog oca koji mozda ima neke veze sa Tultle familijom mozda je potomak..

Da li ste primetili da je megi nosila beli dzemper sa nekim zvezdicama kad je Marti dosao u posetu...cini mi se da su bile zvezdice sa vise od 5 kraka tako da,ono,ne drzi mi teorija vodu al ono rekoh primetih pa da podelim..