Autor Tema: True Detective  (Posjeta: 220655 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #90 : 19.02.2014. 13:19:25 »
Hvala na prevodu Milane i hvala na analizi Muldere  smileyNO1
Nema na čemu, lega  smileyNO1

Hvala na prevodima Milane.
Serija je odlicna, Mekonahi fenomenalan.
Jel ovo planirano samo kao mini serija od 8 epizoda?
Ovo će ti biti antologijska serija. Svake sezone drugi slučaj i drugi likovi (glumci). Ako su sad doveli dva filmska glumca, onda je logično da ćemo vidjeti još filmskih glumaca u drugoj sezoni. Baš me zanima koga će izabrati.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: True Detective
« Odgovor #91 : 19.02.2014. 20:22:24 »
Ovo će ti biti antologijska serija. Svake sezone drugi slučaj i drugi likovi (glumci). Ako su sad doveli dva filmska glumca, onda je logično da ćemo vidjeti još filmskih glumaca u drugoj sezoni. Baš me zanima koga će izabrati.
Odlicno, serija je odlicna... i bas me zanima ko ce glumiti u sledecoj sezoni  ;D

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #92 : 19.02.2014. 20:31:27 »
Čak Noris i Sintija Rotrok u novoj sezoni!
iShare, noProfit


Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #93 : 19.02.2014. 21:10:28 »
A Dudikof glavni villain.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #94 : 19.02.2014. 21:59:42 »
Ovo će ti biti antologijska serija. Svake sezone drugi slučaj i drugi likovi (glumci). Ako su sad doveli dva filmska glumca, onda je logično da ćemo vidjeti još filmskih glumaca u drugoj sezoni. Baš me zanima koga će izabrati.

Ovo nisam znao.  :o

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #95 : 19.02.2014. 23:00:13 »
Ne može Dudikof jer ko vidi lice Američkog Nindže.. umire u najgorim mukama.. možda Dolf uleti.. to bi valjalo..
iShare, noProfit


Offline passenger

  • Prevoditelj extra
  • Regularni forumaš
  • *****
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #96 : 19.02.2014. 23:22:29 »
Ne može Dudikof jer ko vidi lice Američkog Nindže.. umire u najgorim mukama.. možda Dolf uleti.. to bi valjalo..

Jok, bit će Robert Pattinson i Kristen Stewart kao varijacija na temu Muldera i Scully. Samo s više "emotional touch". :pametnjakovic
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #97 : 19.02.2014. 23:44:03 »
A Dudikof glavni villain.
Svi znamo da si fan američkog ninje, ali David i Gillian su u drugoj sezoni. Bilo bi fora da opet surađuju.

Sad za ozbiljno kad smo već kod pogađanja. Uzeli su McC-a za ovu prvu sezonu, a baš je on unazad par godina jedan od najpopularnijih glumaca i Woodija koji se malo zapostavio i sad mu opet digli karijeru. Samim time smatram kako će opet tako birati. Neki mlađi i stariji detektiv iako me ne bi čudilo da bude muško-ženski par.

Ja bih volio vidjeti Giancarloa Espositoa. Mislim da bi on bio dobar izbor. Evo, sad si je i Leto oživio karijeru i Oscar mu je već siguran. Netko u tom krugu će biti.
« Zadnja izmjena: 19.02.2014. 23:48:04 Mulder »

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #98 : 20.02.2014. 01:20:03 »
Leta sam prvi put video u My So-Called Life. Ne bih se sećao da se moja najbolja drugarica nije oblačila ko Anđela Čejs i smarala me po ceo dan sa jebenim Letom.  u_jeeeeeeeeee ;D ;D

A Gustavo Fring bi bio pun pogodak. Ima taj šmek.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #99 : 20.02.2014. 01:30:30 »
S tim da je Leto tamo bio najgore napisani lik i na kraju nije imao nikakvu ulogu, barem po meni. Naravno, serija je sa prste polizati. Angela  rofl rofl

Gustavo i pokraj njega Leto ili neka ženskica koja nije previše popularna, ali da ima ono nešto. Uh, Espositoa već vidim kako glumi nekog strogog i samopouzdanog detektiva i bio bi dosta sličan McC-u po ulozi.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #100 : 20.02.2014. 09:47:11 »
Ja bih volio da vidim Denzela Vošingtona.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: True Detective
« Odgovor #101 : 20.02.2014. 10:06:58 »
Mislio sam pogledati seriju kada se budu emitirale sve epizode, ali obzirom na hvalospjeve možda krenem i ranije  ;D

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: True Detective
« Odgovor #102 : 22.02.2014. 19:48:55 »
Mislio sam pogledati seriju kada se budu emitirale sve epizode, ali obzirom na hvalospjeve možda krenem i ranije  ;D
I ja takođe.Gde god zagrebem samo pohvale...Znači ima još tri epizode u sezoni?Uh pa moglo
bi se krenuti kad šesta bude emitovana :\)
Послато са WЦ шоље усинг БВК


Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #103 : 23.02.2014. 01:48:02 »
Da se i ja ubacim u priču oko ove serije...
Tek nakon zadnje epizode sam uvjeren da su osmislili priču za cijelu sezonu.
Gledam ep. za ep. i serija je vrhunska, ako na kraju i zabrljave, neću žaliti što sam je gledao.    smileyNO1
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #104 : 23.02.2014. 11:39:54 »
Posle ovih pet epizoda jasno je da brljanja neće biti. Jedina opcija je da se kraj i razrešenje inidividualno ne dopadnu nekom.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Detective
« Odgovor #105 : 24.02.2014. 20:16:33 »
Iako su prvih 5 epizoda bile napetije, ova me najjače udarila što se tiče iščekivanja jer je sve prošlo tako casual i cijela epizoda je bila velika priprema za zadnje dvije epizode koje će biti čista eksplozija otkrivenja i vrhunca ove serije. Još uvijek se bojim da negdje ne pogriješe, ali vjerojatnost da to naprave je jako mala, ali uvijek postoji ta sumnja ma koliko god nešto bilo kvalitetno.

Ova epizoda je odličan pokazatelj kako se treba odnositi prema klišejima kakve viđamo u ovakvoj vrsti serija. Tu ponajviše mislim
Spoiler for Hiden:
na dio sa Maggie kad namjerno prevari Martija da osjeća krivicu, da si ona napuni na samo jedan mali trenutak onu prazninu u sebi. To smo svi vidjeli u mnogim serijama/filmovima, tipičan klišej, ali ovdje su ga iskoristili stvarno vrhunski i pokazali kako to treba izgledati. A i Maggie ima dobru guzu  ;D

Razlog zašto je ova epizoda sjajno funckcionira je
Spoiler for Hiden:
2002/2012 suradnja između njih dvoje koji ipak nešto na kraju kemijaju. Posebno mi se svidio dio kad Cohle ispitiva onu mladu majku koja je ubila svoje dijete i kad je drži za ruku, pravi se da suosjeća s njom, sve izvuče iz nje i kaže joj da se ubije. Pošto je Cohle izgubio dijete, ta scena i ta rečenica još više dobiva na težini. Može se promatrat i s druge strane, a to je da ne proživljava tu patnju koju je on proživio. A tek scena kad Marty dođe doma i jede špagete (špageti čudovište) ispred svojih kćeri i žene. To mi je bilo zgodno  ;D iako ne mislim da ima neko drugo značenje niti da je ikakav hint koji nam Nic i sami redatelj pokušaju dati. Bilo je još simbolike poput one male đavolje lutkice kad je jebao onu mladu curu koja je bila ispitivana od strane njih tamo 1995. godine. To sam si ja nekako predočio kao Martijeva borba s unutarnjim demonima Martija + Fukunaga je dao očit fokus na tu lutkicu.

I zadnja scena kad Cohle odlazi sa đipom mi se posebno svidjela. Razbijeno zadnje svjetlo, a sjetite se da se to razbilo kad je Cohle bacio Martija na svoj auto u onoj tučnjavi koja se dogodila 2002. godine. Znači, prošlo je 10 godina i on nije popravio to svjetlo + dobijemo odraz njega u retrovizoru i to mi samo govori kako je on još uvijek razbijen iznutra, ali ono najvažnije je da još uvijek traži prave dokaze.

Epizoda se zvala Haunted Houses što je isto dosta simnolično jer se radila cijelo vrijeme o njihovim suočavanjem sa vlastitim demonima.

Najnormalnija epizoda dosad u kojoj sam uživo jer je ovo samo priprema za zadnje dvije epizode. Stvarno ovo brzo prolazi, a kad bude gotovo, pa ko će dočekat drugu sezonu  :( al ajd, drago mi je da će biti još puno priče oko ove serije i još kad dođe na dvd-u ili blu-rayu  liz-liz

Inače, nju možete gledati u Bansheeu  ;D
Spoiler for Hiden:

Nice hook, Marty...

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: True Detective
« Odgovor #106 : 24.02.2014. 21:07:39 »
Ne može Dudikof jer ko vidi lice Američkog Nindže.. umire u najgorim mukama.. možda Dolf uleti.. to bi valjalo..


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #107 : 24.02.2014. 23:48:36 »
Odlična epizoda. Čini mi se da se priprema
Spoiler for Hiden:
zajednička akcija na hvatanje glavnih negativaca/čudovišta u posljednje dvije epizode.

Kako se bliži kraj sezone sve me više asocira na kraj Breaking Bada, kristališu se stvari i iščekuju se veliki događaji.  :)


P.S. Prevod je postavljen. Uživajte.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #108 : 25.02.2014. 00:22:50 »
Odlična epizoda. Čini mi se da se priprema
Spoiler for Hiden:
zajednička akcija na hvatanje glavnih negativaca/čudovišta u posljednje dvije epizode.

Kako se bliži kraj sezone sve me više asocira na kraj Breaking Bada, kristališu se stvari i iščekuju se veliki događaji.  :)


P.S. Prevod je postavljen. Uživajte.



 ;D ;D ;D

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #109 : 25.02.2014. 01:00:03 »
Spoiler for Hiden:



Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #110 : 25.02.2014. 01:37:36 »
Odlična epizoda  :)

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #111 : 25.02.2014. 02:22:27 »
Spoiler for Hiden:
Mene najviše intrigira povezanost policije sa edukativnim centrima. Spomenuto je u jednom od razgovora u novoj epizodi. Moglo bi to biti ključ za Cohlea, otvaranje slučaja i svu dramu oko slučaja. Detektivu koji je rešio onakav slučaj se ne uskraćuje šansa da istražuje dublje, pogotovo nakon uspeha i kredibiliteta koji poseduje, iako je sekundarna ličnost u istrazi. Komplikovano.

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: True Detective
« Odgovor #112 : 25.02.2014. 03:00:23 »
Puno hvala na prevodima!

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: True Detective
« Odgovor #113 : 25.02.2014. 14:36:16 »
zaista sjajna serija, prica je odlicna, mekonahija nema potrebe da komentarisem uopste, po meni nema ni jedan propust u seriji

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #114 : 25.02.2014. 17:41:25 »
Spoiler for Hiden:
Kontam da se sada više neće puno vraćati u prošlost jer su se Kol i Marti sastali, i trebalo bi da krenu sa razmotavanjem klupka. Mislim, biće još scena iz prošlosti, ali vjerujem dosta manje, jer nijedan od njih više nije za stolom na ispitivanju.

Ne očekujem ništa, ne razmišljam čak uopšte o tome šta će biti, nego o tome šta je do sada bilo u seriji, a ima materijala mnogo.  :) Neka druga serija bi ovoliku količinu radnje razvukla u tri sezone, ovo od juče bi bilo finale treće sezone.  ;D

Offline Fonste

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #115 : 26.02.2014. 01:08:01 »
Spoiler for Hiden:
ja i dalje mislim da ce biti dosta retrospektive, najvise iz kolovog ugla, jer verovatno je nesto nasao za tih poslednjih deset godina.

Offline passenger

  • Prevoditelj extra
  • Regularni forumaš
  • *****
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: True Detective
« Odgovor #116 : 26.02.2014. 01:32:41 »
Tek sam u ovoj 6. epizodi shavtio da sam i ja nekako upetljan u tu priču... 10-ak sekundi prije kraja...  rofl

...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...

Offline mariuchella

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: True Detective
« Odgovor #117 : 26.02.2014. 22:35:49 »
Ne znam kako cu i da li cu se naviknuti na glumce u 2. sezoni  :ceska: Nimalo mi se ne dopada osmisljeni koncept po pitanju nove glumacke ekipe  :no-no

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Detective
« Odgovor #118 : 26.02.2014. 23:05:02 »
"Meni treba najmanje psiholog u ovoj celoj jebenoj državi." - Detective Rust Cohle

Naklon do poda.. kakav kralj. Čovek je "ubica", otkinuo je, ako ikad skine ulogu u daljem životu i bavljenjem glumom, bolje od ovoga.. ne znam, dajte mu sve što se može dati od nagrada i priznanja..
iShare, noProfit


Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: True Detective
« Odgovor #119 : 26.02.2014. 23:08:20 »
Šteta što nije bilo barem 12 epizoda.
Summer Is Coming...