Autor Tema: Predložite mi seriju  (Posjeta: 656859 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2130 : 18.10.2011. 22:11:42 »
Momci, hvala vam puno. Veceras cu da razmotrim predloge, pa javljam sta sam uradio!   smileyNO1

Offline zverkan

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2131 : 18.10.2011. 22:56:34 »
Neka dobra preporuka za seriju koja je povezana sa drugim svetskim ratom? Drame, dokumentarci, sve se trazi..  :mjuza

Offline Tamara101

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 644
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2132 : 18.10.2011. 23:03:47 »
Neka dobra preporuka za seriju koja je povezana sa drugim svetskim ratom? Drame, dokumentarci, sve se trazi..  :mjuza

WW II in HD http://www.imdb.com/title/tt1489097/ dokumentarac

od serija: The Pacific, Band of Brothers

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2133 : 18.10.2011. 23:04:01 »
Obavezno Band of Brothers, a što se tiče dokumentaraca, imaš ovaj http://www.imdb.com/title/tt0212694/ i http://www.imdb.com/title/tt0996994/

Od serija još imaš The Pacific. Uglavnom, Band of Brothers obavezno jer se radi o najboljoj mini seriji uz Riget i Roots  ;)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2134 : 18.10.2011. 23:21:45 »
Otpisani, Povratak otpisanih, Salaš u Malom Ritu, Kuda idu divlje svinje, Kapelski kresovi...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2135 : 18.10.2011. 23:43:58 »
Probacu prvo sa The Shield, ako ne bude islo ili kada zavrsim, ide Californication pa Jericho a Sister Jackie cu da preskocim. Ni sam ni housa do kraja pogledao...

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2136 : 19.10.2011. 11:11:18 »
Ljudi, probao sam monk. Nije mi se svideo.
Probao sam the wire, nisam trenutno u takvom raspolozenju.
Krenuo sam Six feet under, serija deluje ok ali mi se cini da ce ubrzo da me smori.
Ajde ovako da postavim pitanje.

Znaci trenutno mi se povrh svega, gleda nesto sto ce da me zalepi za ekran!!!
Nesto sto mogu da pogledam 5 epizoda za redom a da ne krene da me smara posle druge epizode.
Evo, nije ni bitan zanr. Niti je bitno da lici na bilo koju seriju. Samo da me zalepi za ekran :D

Da navedem da sam gledao (Dexter, Prison Break, Lost, Breaking Bad)

Hvala.


Trebati odmor od serija. Prolazio sam kroz istu fazu. Prezasitio si se od gledanja. Kada budemo presli par fazi dozivecemo duhovno uzvisenje i moci cemo da gledamo bez prekida i sa velikim odusevljenjem ;D

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2137 : 19.10.2011. 12:22:35 »
probaj sa Jerichom, ako to ne upali, definitivno, zasićenje. Vreme je da pređeš na viši nivo, počni da čitaš knjige
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline zverkan

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2138 : 19.10.2011. 15:25:29 »
Obavezno Band of Brothers, a što se tiče dokumentaraca, imaš ovaj http://www.imdb.com/title/tt0212694/ i http://www.imdb.com/title/tt0996994/

Od serija još imaš The Pacific. Uglavnom, Band of Brothers obavezno jer se radi o najboljoj mini seriji uz Riget i Roots  ;)

Band of Brothers ofkors gledao i ofkors obozavam ga, zapravo to je jedini ratni film/serija koja me nije smorila, sta vise.  The Pacific izbegavao jer me iskreno nervira taj konstantni akcenat na americkoj strani. Mislim, iskreno mi zao njihovih zrtava, ali zloupotrebljavaju ih time sto samo o njima prave filmove. Jer ispada kao da su vazniji od silnih Rusa koji izginuse. A skoro duplo vise civila je stradalo pod opsadom Lenjingrada nego Amerikanaca i Britanaca za vreme celog rata. Ipak cu pogledati ovaj drugi dokumentarac :)

Da, na hardu imam Russian War: Blood upon the Snow. Razmisljao sam da krenem da ga prevodim (to bi kod mene islo uzasno sporo, ali bi islo) no nazalost nema prevoda na engleski bez kojeg je sve uzalud.


Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2139 : 19.10.2011. 15:48:21 »
Obavezno Band of Brothers, a što se tiče dokumentaraca, imaš ovaj http://www.imdb.com/title/tt0212694/ i http://www.imdb.com/title/tt0996994/

Od serija još imaš The Pacific. Uglavnom, Band of Brothers obavezno jer se radi o najboljoj mini seriji uz Riget i Roots  ;)

Band of Brothers ofkors gledao i ofkors obozavam ga, zapravo to je jedini ratni film/serija koja me nije smorila, sta vise.  The Pacific izbegavao jer me iskreno nervira taj konstantni akcenat na americkoj strani. Mislim, iskreno mi zao njihovih zrtava, ali zloupotrebljavaju ih time sto samo o njima prave filmove. Jer ispada kao da su vazniji od silnih Rusa koji izginuse. A skoro duplo vise civila je stradalo pod opsadom Lenjingrada nego Amerikanaca i Britanaca za vreme celog rata. Ipak cu pogledati ovaj drugi dokumentarac :)

Da, na hardu imam Russian War: Blood upon the Snow. Razmisljao sam da krenem da ga prevodim (to bi kod mene islo uzasno sporo, ali bi islo) no nazalost nema prevoda na engleski bez kojeg je sve uzalud.

Nisam nikad cuo za Russian War: Blood upon the Snow...o cemu se tu govori i je l' valja to?
I na kom je jeziku to...posto vidim da ima nesto na You tube-u na engleskom Russias War The Darkness Descends...ali mozda nije to to. :)
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2140 : 19.10.2011. 15:59:12 »
To je ovaj desetodijelni dokumentarac. Narator je Nigel Hawthorne. The Darkness Descends je prva epizoda.
http://www.imdb.com/title/tt0233103/

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2141 : 19.10.2011. 16:53:57 »
Zverkane, pa sto je onda problem ako je na engleskom?
Ja sam mislio da je mozda na ruskom, pa da ti je zato problem...u tom slucaju ja bih mogao da prevedem sa ruskog.  :)
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2142 : 19.10.2011. 17:01:21 »
probaj sa Jerichom, ako to ne upali, definitivno, zasićenje. Vreme je da pređeš na viši nivo, počni da čitaš knjige
Hm. Zanimljivo.
Da li posle knjiga, vise nema nazad? Tj. Da li ce mi serije biti totalno ne zanimljive?

Offline zverkan

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2143 : 19.10.2011. 19:45:35 »
Zverkane, pa sto je onda problem ako je na engleskom?
Ja sam mislio da je mozda na ruskom, pa da ti je zato problem...u tom slucaju ja bih mogao da prevedem sa ruskog.  :)

Objektivno, problem je moj talenat za jezike, samo poznavanje jezika i neizvezbanost u workshop subtitle-u  ;D

Pokusao sam jednom prilikom da prevedem dokumentarac od pedesetak minuta, prevodio brat bratu nedelju dana svaki dan nekoliko sati, i preveo negde oko 35 minuta. Tu sam popizdeo i batalio. A imao sam engleski prevod, samo je trebalo da prevedem. Sto je najinteresantnije od svega, smeo bih da se zakunem da sve razumem kada gledam nesto bez prevoda. Zbog tog mog pokusaja se jos vise divim ljudima koji prevode dobrovoljno. A divim se JOS JOS vise kada znam da su u stanju da materijal od sat vremena prevedu za sat vremena.
« Zadnja izmjena: 19.10.2011. 19:48:48 zverkan »

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2144 : 19.10.2011. 19:51:48 »
Zverkane, pa sto je onda problem ako je na engleskom?
Ja sam mislio da je mozda na ruskom, pa da ti je zato problem...u tom slucaju ja bih mogao da prevedem sa ruskog.  :)

Objektivno, problem je moj talenat za jezike, samo poznavanje jezika i neizvezbanost u workshop subtitle-u  ;D

Pokusao sam jednom prilikom da prevedem dokumentarac od pedesetak minuta, prevodio brat bratu nedelju dana svaki dan nekoliko sati, i preveo negde oko 35 minuta. Tu sam popizdeo i batalio. A imao sam engleski prevod, samo je trebalo da prevedem. Sto je najinteresantnije od svega, smeo bih da se zakunem da sve razumem kada gledam nesto bez prevoda. Zbog tog mog pokusaja se jos vise divim ljudima koji prevode dobrovoljno. A divim se jos jos vise kada znam da su u stanju da materijal od sat vremena prevedu za sat vremena.

Ma to su izvezbani ljudi...njima to prevodjenje kao dobar dan.   :)

ja bas nemam slobodnog vremena, inace bih i ja prevodio ...ali sam mislio da je taj dokumentarac na ruskom, a siguran sam da malo ljudi zna ruski (a ja sam pola rus, pa ga govorim tecno  ;D), pa sam se zato ponudio.  :)
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2145 : 19.10.2011. 20:53:03 »
probaj sa Jerichom, ako to ne upali, definitivno, zasićenje. Vreme je da pređeš na viši nivo, počni da čitaš knjige
Hm. Zanimljivo.
Da li posle knjiga, vise nema nazad? Tj. Da li ce mi serije biti totalno ne zanimljive?
Zavisi, od knjiga, eto, kod mene je bio baš takav slučaj (bez brige, prepoznah sarkazam ali ja sam bio ozbiljan). Nekad davno sam obožavao da čitam. Onda se desilo da sam naleteo na neku SF seriju (čini mi se da je bio to SG1), a kako je to serija koja bi mogla da se bori sa Karingtonovima i Kolbijevima zajedno, nekako knjige sam prestao da čitam. Posle sam nekako uleteo u LOST i dalje je već istorija. Međutim. došlo je i kod mene do toga. Laka zabava mi je dosadila. Serija kopira jedna drugu, nove serije nemaju ideje, pa su šaljive serije poput "Better Off Ted" postale Mejnstrim na SyFy-u (govorim o Warehouse 13, naravno), dok su SF drame, poput SGU ili FlashForward ukidane.

Sve u svemu, već neko vreme ozbiljno čitam. Volim SF i Geopolitiku. To me opušta i pored toga, opet mi se vratila (pre jedno pola godine) nakon skoro isto toliko vremena, volja da gledam i serije. Naravno, to više nije kao pre, pa kad počnem neku (meni) odličnu seriju da gledam, a dostupno je 10 epizoda (Falling Skies), lako mi se desi da nakon 4 epizode, po par nedelja ne odgledam ni jednu, iako se nakon 4 nisam razočarao.

Dakle, eto, to je obrazloženje mog prethodnog odgovora, koji ti je možda delovao plitko i pod*ebavajuće. Sad barem vidiš da nije bilo takve namere.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2146 : 19.10.2011. 23:33:05 »
^ ma sve je ok. Vec neko vreme teram sebe da krenem da citam knjige, ali lakse je da se pusti serija....
Nego da ne idemo vise u off....

Offline nmcyber

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2147 : 23.10.2011. 04:12:44 »
Može li mi neko preporučiti neke serije/mini serije na fazon ovih serija... The Walking Dead, Fringe, Twilight Zone, Fear Itself...  Znači tako misterija, triler, drama, supernatural i pomalo SF...samo da nije prevelika fantazija (poput Warehouse 13, Haven) ili sa previše akcije (poput 24) to me je smorilo  :P   

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2148 : 23.10.2011. 05:19:35 »
Dead Set

Offline nmcyber

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2149 : 23.10.2011. 07:31:11 »
Dead Set

Gledao sam to... Izgleda sam pogledao sve što valja  :(

Offline Tamara101

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 644
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2150 : 23.10.2011. 08:43:14 »
Može li mi neko preporučiti neke serije/mini serije na fazon ovih serija... The Walking Dead, Fringe, Twilight Zone, Fear Itself...  Znači tako misterija, triler, drama, supernatural i pomalo SF...samo da nije prevelika fantazija (poput Warehouse 13, Haven) ili sa previše akcije (poput 24) to me je smorilo  :P   

Millennium, PSI Factor, Tales from the Crypt...

Offline Monn@

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2151 : 23.10.2011. 19:47:34 »
5ive Days To Midnight ... po meni odlična!

Offline Valdano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • Let's shake some dust!
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2152 : 28.10.2011. 17:20:43 »
Sta biste mi preporucili da krenem da gledam prvo Mad Men ili Sons of Anarchy ?
I bez onoga skini pilote pa sam proceni.

While we're living, the dreams we have as children fade away...

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2153 : 28.10.2011. 17:33:26 »
Mad Men!

Offline loodilo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2154 : 29.10.2011. 02:23:17 »
sta mi preporucujete da gledam od serija gde sve puca od napetosti?tipa "Prison break" i slicno....

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2155 : 29.10.2011. 11:14:49 »
sta mi preporucujete da gledam od serija gde sve puca od napetosti?tipa "Prison break" i slicno....

Homeland, Sons of Anarchy ...

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2156 : 01.11.2011. 14:06:58 »
Ako može kakav prijedlog neke novije britanske kriminalističke serije, može i drama, komedija? Upravo sam u nabavci Death in paradise, gledali smo Doc Martina, pa eto može i nešto slično. Hvala. :)

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2157 : 04.11.2011. 19:39:04 »
Molio bih vas da mi preporučite neku kvalitetnu seriju tipa kućanica ili nešto takvo?
Djevojka mi obožava kućanice i misli da ne postoji nijedna serija koja se može sa kućanicama usporediti. ;D
Ljudi pomagajte!


Offline panc

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 345
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2158 : 04.11.2011. 19:44:40 »
Ugly Betty :)

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #2159 : 04.11.2011. 19:46:44 »
Ugly Betty :)

hvala al neće proći!

Tags: Ako Molba