Autor Tema: Predložite mi seriju  (Posjeta: 657066 )

0 članova i 6 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1620 : 09.03.2011. 00:56:11 »
1. Trazim seriju za matorce.
2. Skoro sam im tutnuo Downton Abbey i odusevljeni su. Dakle: nesto u tom fazonu, englesko, novije izdanje, ozbiljna drama, ne sapunica, bez nekih teskih tema (bolesti, otmice, ubistva, silovanja....).
3. Da bude engleska jer samo englezi rade to ozbiljno, amerikanci su tu q. A i englezi rade ove kratke sezone od po 4-6 epizoda pa mi to odgovara.
4. Da ima prevod... jebiga, pogledati tacku jedan.

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1621 : 09.03.2011. 14:27:27 »
Dok cekas da ti neko predlozi seriju daj matorcima da pogledaju koji film Mike Leigh-a.
Daluju kao foni filmici za starije.

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1622 : 09.03.2011. 14:50:53 »
@Dacia

Ne znam da li se uklapa u taj rang serija ali preporučam Doc Martin i imaš prijevode za prve dvije sezone na sajtu. Serija nije sapunica, a taman je za opustiti se, drama a ima i malo humora i lijepe slike engleskog Cornwalla za odmarat oči. Moji starci je obožavaju ali eto stvar je ukusa. :)

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1623 : 09.03.2011. 23:48:27 »
Izvinite za off ali sta je Cornwall? :)

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1624 : 10.03.2011. 00:19:25 »
Google je tvoj najbolji prijatelj, kao i Wikipedia

http://en.wikipedia.org/wiki/Cornwall

Ima i na hrvatskom i srpskohrvatskom
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline Rkoma

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1625 : 10.03.2011. 20:28:46 »
Sto jes jes.  :) Hvala.

Offline Rabat

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1626 : 10.03.2011. 20:35:09 »
Pozdrav svima,mozete li mi predloziti neku seriju koja je krenula 2010. a vec je zavrsena sezona kao Boardwak Empire sto je vec zavrsen ili Dex,naravno da je dobra ;D
Tick-tock goes the clock
Even for the Doctor

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1627 : 10.03.2011. 20:45:15 »
Rizzoli & Isles
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1628 : 11.03.2011. 14:10:06 »
Neighbors from Hell

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1629 : 11.03.2011. 14:14:24 »
@Dacia

Ne znam da li se uklapa u taj rang serija ali preporučam Doc Martin i imaš prijevode za prve dvije sezone na sajtu. Serija nije sapunica, a taman je za opustiti se, drama a ima i malo humora i lijepe slike engleskog Cornwalla za odmarat oči. Moji starci je obožavaju ali eto stvar je ukusa. :)

Hvala, probacu u svakom slucaju.

Drago mi je da sam ovim svojim pitanjem malo sjebao koncepciju teme :) Lako je predlagati seriju kad neko pita: Sta da gledam Dextera ili BB, ili koji sitcom americki sad da gledam a nisam gledao TBBT, 30 Rock....

Jel ima mozda, ajde da olaksam, nesto mozda americko sto spada u onaj gore moj pomenuti opis.

Offline Realista

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1630 : 11.03.2011. 21:42:15 »
Pozdrav svima!

Znam da imam neobičan upit ali jer neko prevodi sa njemačkog jezika?
Pitam to zbog serije Forsthaus Falkenau (Lugarnica) ,dali postoji kakva šansa da je nađe kod vas na siteu?

http://www.forsthaus-falkenau-fanclub.de/index.htm

 drinks

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1631 : 11.03.2011. 21:54:44 »
Postoji!

Offline Realista

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1632 : 11.03.2011. 22:00:57 »
Postoji!
Onda evo link za download  ... u_jeeeeeeeeee

EDIT:  :no-no  pravilaf

Pročitaj me!!! - Posebno točku 2

I ovo sto ti je Macondo odgovorio je bila zajebancija na tvoj post  ;)
« Zadnja izmjena: 11.03.2011. 22:05:54 Diesel986 »

Offline Realista

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1633 : 11.03.2011. 22:08:34 »
Ispričavam se ,samo sam htio pitat za tu seriju... jebote koda sam nekog ubio ....

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1634 : 11.03.2011. 22:10:21 »
Da vas pitam,možete li mi preporučti neku novu (samo nove 2008 pa naovamo) seriju u kojoj ima akcije,ali i komedije..

Možete li preporučiti još jednu dobru seriju,po vama,samo da nema nikakve veze sa bolnicama i doktorima..


I kakve su ove nove serije,tipa Castle,White Collar,Hawaii Five-0 (veoma sam zagrijan za ovu,samo nebi da pogriješim..  :) )


Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1635 : 11.03.2011. 22:14:59 »
Monk

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1636 : 11.03.2011. 22:25:24 »
Da vas pitam,možete li mi preporučti neku novu (samo nove 2008 pa naovamo) seriju u kojoj ima akcije,ali i komedije..

Chuck

Možete li preporučiti još jednu dobru seriju,po vama,samo da nema nikakve veze sa bolnicama i doktorima..

Parenthood


I kakve su ove nove serije,tipa Castle,White Collar,Hawaii Five-0 (veoma sam zagrijan za ovu,samo nebi da pogriješim..  :) )

Gledao sam Castle - dobra serija. Pogledao sam i pilot Hawaii - po meni šit na kvadrat.

Offline gruco

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1637 : 12.03.2011. 01:14:29 »
Uzmi da gledas White Collar super opustajuca serijica.

Offline Zlatkohmmm

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 87
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1638 : 13.03.2011. 01:08:41 »
http://www.imdb.com/title/tt0167703/

da li je neko gledao ovo ? i ako jeste moze li mi reci valja li :) nadam se da mogu i engleski prevodi da se nadju :)

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1639 : 14.03.2011. 12:00:08 »
Pozdrav svima!

Znam da imam neobičan upit ali jer neko prevodi sa njemačkog jezika?
Pitam to zbog serije Forsthaus Falkenau (Lugarnica) ,dali postoji kakva šansa da je nađe kod vas na siteu?

http://www.forsthaus-falkenau-fanclub.de/index.htm

 drinks

OBOŽAVAO sam voleo ovu seriju kad sam bio klinac!
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline denzelkg

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1640 : 21.03.2011. 18:03:37 »
Sleeper cell,dexter,my name is earl,only fools and horses... sad gledam lie to me,ali nije mi toliko dobra kao ove prethodne,ali moze da se gleda....

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1641 : 21.03.2011. 18:34:57 »
Sleeper cell,dexter,my name is earl,only fools and horses... sad gledam lie to me,ali nije mi toliko dobra kao ove prethodne,ali moze da se gleda....
umesto lie to me, pogledaj mentalist ili Life. ;D

Offline dragunov

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1642 : 25.03.2011. 00:30:24 »
Kako sam televiziju prestao opcenito gledati pred koju godinu, poklonivsi je prijatelju, otada manje vise sve sto gledam ide prema onom sto "ubodem" s neta.
A ovih zadnjih (tje)dana vidim da mi je pomalo pocelo ponestajati volje, pa i inspiracije za trazenje.

Stoga bih zamolio za preporuku kakve dobre serije, moze i vise njih (koje imaju dostupne titlove na ovom site-u).
"Dobra" serija je svakako pojam koji oscilira od gledatelja do gledatelja, stoga bih naveo (neke) serije koje sam pogledao do sada i koje su mi zaokupile paznju, te ih uglavnom smatram OK, kao nekakvu potencijalnu referencu na ono sto smatram OKe i gledljivim, te bih volio da vasa preporuka ide u smjeru tog tipa serija.

Generalno uzevši, NE VOLIM: (plačipičkaste) cmoljave drame, melodramatski ekranizirane "trijumfe ljudskog duha", SF tematiku (osim Star Treka, koji je casna iznimka mom antiSFizmu), praznoglave akcije hiper predvidivog klišeiziranog scenarija s macho tabadžijama, los pateticarski humor serija s nasnimljenim smjehom, koji pokazuje koja patetika i socijala od glume bi trebala biti smjesna (serije tipa Svi vole Raymonda, koje ne mogu gledati duze od 15 sekundi)...



Evo, dakle, nekih serija koje sam pogledao, uz kratki komentar:

- OZ(pogl. sve sezone):
definitivno prejebena serija, inteligentna i intrigantna radnja, brdo izvrsnih likova, brutalna i beskompromisna, definitivni favorit i jedna od najboljih serija koje sam pogledao ikad.

- The Wire(pogledao sve sezone do sada):
Prve dvije sezone serije donjele su dobro definirane likove, zanimljivu, zbilja intrigantnu radnju, da bi se odmah sa trecom sezonom zanimljivost serije radikalno spustila, pala dinamika radnje... al ajd, jos uvijek prihvatljivo.

- Nip Tuck(pogledao 3 od 7 sezona):
Jos jedna serija, zanimljive, intrigantne radnje;
(scene krvi, operacija, dramljenja preskacem ugradenom funkcijom u GOM playeru)

-Weeds(pogledao sve za sada dostupne sezone)
Kao veliki ljubitelj gore navedene, seriju sam prvo skinuo bas radi naziva, al se ispostavilo da, usprkos nekim infaltilnostima u scenariju, moze proc pod gledljivu seriju.

- The Sopranos(pogledao od prve do zadnje sezone)
Ovo je zanimljiv primjer dobre serije. Od glumaca, do scenarija, gledljivo, intrigantno, taman kako treba.

- Breaking Bad(pogledao do 3-ce sezone)
Ne bas toliko dobra kao i Sopranosi, ludilom i otkacenoscu to ova serija definitivno nadoknaduje.

- Criminal Minds(pogledao sve do sada dostupne sezone)
Ekipa profajlera u lovu na serijskog ubojicu. Pristojna krimi serija, zaostatak iz moje faze "kad jaganjci utihnu", pomalo morbidne faze opcinjenoscu mracnom stranom ljudskog uma.

- It's Always Sunny In Philadelphia(pogledao sve za sada dostupne sezone)
Jeben, inteligentan crni humor, ova serija mi je donjela sate iskrenog smjeha. Danny De Vito, glumac koji je bio preporuka za ne pogledat film, sada se uklopio ap-tap u zanr, u (po meni) svojoj ulozi zivota, napokon je nasao svoje mjesto i stil... Ha ha ha...

- Seinfeld (pogledao sve sezone)
Odlicna komedija, nepretenciozan humor, da ne navodim dalje, moja nekad omiljena humoristicka serija...

- The Big Bang Theory(pogledao sve do sada dostupne sezone)
Simpaticni geekovi idealno ulete za pogledat pred spavanje.

- My name is Earl(pogledao sve sezone)
Prejebena humoristicka serija, brilijantan humor, toliko dobra zajebancija da mi je, moram priznat, jako zao sto su prestali snimati nove nastavke, serija je moj prototip vrhunskog humora.

- Everybody hates Chris(pogledao sve sezone)
I za ovu seriju mogu reci da mi je zao da nema vise novih nastavaka, fali mi njen inteligentni humor

- The Simpsons(pogledao sam sve do sad dostupne sezone)
Simpsoni, ta serija mi je bila favorit jos od djecijih dana, jos uvijek je gledam, no s nesto manjim entuzijazmom u odnosu na djetinstvo, no ipak, serija rastura kroz inteligentan humor.

- The King of Queens(pogledao sve sezone)
Pogledao sam sve sezone serije, ne toliko zbog dobrog humora ili sl., vec jednostavno stoga sto preferiram pred spavanje pogledati nesto tako opustajuce, da me uljulja.

- Monk (pogledao sve sezone)
Pomalo otkacena kriminalisticka serja koja me prije svega osvojila svojim pomaknutim sarmom i nenametljivom duhovitoscu.

- The Mentalist(gledam drugu sezonu)
Krimi serija koja mi je iz pocetka, radi glavnog lika, bila na granici degutantnosti i iritirajuce samodopadnosti, s vremenom mi se (uglavnom radi nedostatka neceg boljeg) ucinila zanimljivom

*
* NAPOMENA: Serije na bazi komedije mi nekako najvise leze pred samo spavanje, kad se nekako zelim opustiti, tako da tu znam progledat kroz prste necemu sto inace odstupa od mog nekakvog zadanog nivoa mentalne higijene...
*


------------ ovo su bili favoriti
--- sljede serije koje manje vise gledam ili sam gledao jer nisam pronasao nista pametnije:

   

- Castle (gledam drugu sezonu)
Krimi serija koju bacim pred spavanje u GOM player.

- Aliens in America(imala je samo jednu sezonu)
Humoristicka serija koju sam znao pred spavanje baciti u GOM player.

- Arrested Development(pogledao sve 3 sezone)
Humoristicka serija koju sam znao pred spavanje baciti u GOM player, jer nisam pronasao nista bolje za gledati. Humor je tu podosta usiljen i plitak, al sam nekako (pro)gledao sve 3 sezone.

- Psych(pogledao dio prve sezone, dalje nemam namjeru gledati)
Pa, sto reci - za razliku od The Mentalista, ova serija iste tematike mi je zbog silno iritantnog preseravanja glavnog lika i njegove samodopadnosti toliko iritantna i negledljiva da jednostavno nemam namjeru nastaviti gledati zapocetu prvu sezonu.

- Dexter(pogledao 3 sezone)
Iz nekog ocaja, nije bilo sta drugo za gledati, pogledao sam 3 sezone ove serije. Da nije ugradene funkcije preskakanja u GOM playeru, ne vjerujem da bi je uopce gledao, ovako, pogledao sam 3 sezone i nemam namjeru dalje.

- Lie to me
OK kriminalisticka serija, al gledanje mi nesto bas i ne ide, stalno odgadam, neznam ni sam zasto...

- Numbers
vazi komentar isto kao i za Lie to me

- Canterbury's Law(prva sezona)
moj pokusaj da nadem nekakvu seriju tipa Law & Order (za koju je zaista steta da ne postoje titlovi na siteu), no ovo je prva i jedina sezona serije.

- Skins(pogledao dio)
Najavljivana kao provokativna serija, ovo je u stvari djecija sapunjara, pogledao dio kroz ugradenu funkciju preskakanja...


I - naravno - secer na kraju - pogledao sam sve serije STAR TREK-a, sve generacije, sve sezone.
Znam da cu sljedecom izjavom zasluziti opravdan gnjev ST fanova, ali ova serija me nevjerojatno iritirala kad bih je pokusao gledati po danu, ali za prije spavanja bi mi svaki put legla kao budali samar, jednostavno, njezno me prenjela u san uistinu bezbroj puta...


To bi manje vise bilo to.
Radujem se vasim preporukama...

8-))

Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1643 : 25.03.2011. 00:51:37 »
predlagat seriju nekome tko ima takav "istančan ukus" da su mu Dexter i Breaking Bad loše (ili barem "ne tako dobre") serije nije baš zahvalno...

i da, mislim da će svi koji pročitaju tvoj post primjetiti kako koristišu GOM plejer... mislim čemu... na nekim mjestima si mogao ići jednostavno sa samo "plejer"...

a što se tiče serija, vidi jel ti se šta sviđa od slijedećih: blue mountain state, hung, misfits, six feet under...

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1644 : 25.03.2011. 01:16:53 »
Scrubs obavezno.
Kreni od prve sezone pa kad vidiš da je opao kvalitet (za tebe), prestani.
Ali do tada imaš bar pet sezona čistog uživanja.

P.S. Boston Legal, Parenthood.
House M.D. nisi spomenuo. ???

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1645 : 25.03.2011. 01:34:45 »
@dragunov

LOST

Offline dragunov

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1646 : 25.03.2011. 03:57:32 »
predlagat seriju nekome tko ima takav "istančan ukus" da su mu Dexter i Breaking Bad loše (ili barem "ne tako dobre") serije nije baš zahvalno...

neboj se, ne grizem  :P
Breaking Bad je btw. ludnica od serije, predobra je, nespretno sam se izrazio usporedivsi je sa Sopranosima, jer su (po mom ukusu) bili bolji... al kao sto rekoh, Breaking Bad ludilom i otkacenoscu definitivno nadoknaduje sarm Sopranosa i svrstava se u istu ligu, dakle, sam vrh.

i da, mislim da će svi koji pročitaju tvoj post primjetiti kako koristišu GOM plejer... mislim čemu... na nekim mjestima si mogao ići jednostavno sa samo "plejer"...

mea culpa, mea maxima culpa
 :o

a što se tiče serija, vidi jel ti se šta sviđa od slijedećih: blue mountain state, hung, misfits, six feet under...

 tnx
 smileyNO1
bacicu oko, al sutra, sad odoh bacit oko na jastuk.

Offline dragunov

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1647 : 25.03.2011. 04:08:04 »
Scrubs obavezno.
Kreni od prve sezone pa kad vidiš da je opao kvalitet (za tebe), prestani.
Ali do tada imaš bar pet sezona čistog uživanja.

P.S. Boston Legal, Parenthood.
House M.D. nisi spomenuo. ???

House M.D. je uistinu vrhunska serija, no smeta me bol, bolest i srodne pojave u seriji, previse bolesnih i umirucih ljudi defilira kroz nju za moj ukus, štatigajaznam, to je jedini razlog zbog kojeg mi se serija nije primila baš ono da bih je potražio za gledanje.
Nevolim bolnicke teme, mozda zbog tog sto sam pol djetinstva proveo po domovima zdravlja, imao sam nemilo skurcano zdravlje... :-\ u_jeeeeeeeeee

tnx na preporuci

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1648 : 25.03.2011. 10:41:32 »
Zna li tko za koju dobru sf seriju osim Stargate serijala, Star Trek serijala, Farscapea, The X-Files, Flash Gordon, Battlestar Galactice, Andromede ?

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predložite mi seriju
« Odgovor #1649 : 25.03.2011. 10:47:30 »
Zna li tko za koju dobru sf seriju osim Stargate serijala, Star Trek serijala, Farscapea, The X-Files, Flash Gordon, Battlestar Galactice, Andromede ?

fringe, firefly

fringe ti je sf bez aliena i svemirskih brodova, sto se meni jaaako dopada. jos kad vidis waltera.... :)

firefly ima samo jednu sezonu i jedan film no vrijedi pogledat jer je drugacija malo od klasicnih svemirskih sf-ova

Tags: Ako Molba