Autor Tema: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja  (Posjeta: 13655 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #30 : 20.01.2011. 23:42:22 »
pa kako isto , ti napišeš da je između dva harda sporije i onda to potvrdiš primjerom u kojem zadnja rečenica kaže
da je to puno brže ???

Citat:
If you are copying between two different drives then the operation will be much faster.

May the Plasma be with you!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #31 : 21.01.2011. 00:13:24 »
pa kako isto , ti napišeš da je između dva harda sporije i onda to potvrdiš primjerom u kojem zadnja rečenica kaže
da je to puno brže ???

Citat:
If you are copying between two different drives then the operation will be much faster.



Nisi ti shvatio šta sam ja napisao. Čovek se žalio da mu sporo kopira, a ja sam odgovorio da to i nije tako sporo ako kopira između particija istog hard diska, a da jeste sporo ako je između particija sa 2 različita hard diska.  Ne znam ja kako ti to čitaš i što se upuštaš u raspravu. Gde sam ja napisao da je između 2 harda sporije? Ja znam šta pišem i odoh da spavam.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #32 : 21.01.2011. 00:44:05 »
Citat:
Čovek se žalio da mu sporo kopira, a ja sam odgovorio da to i nije tako sporo ako kopira između particija istog hard diska, a da jeste sporo ako je između particija sa 2 različita hard diska

e, sad sam te skužio smileyNO1 - obojica tvrdimo isto - ovo "Čovek se žalio da mu sporo kopira" mi je negdje nestalo
pa ostao samo fokus samo na "nije tako sporo ako kopira između particija istog hard diska, a da jeste sporo ako je između particija sa 2 različita hard diska"

mirno spavaj, ja jok, taman su svi nestali i dobro je vrijeme za kakvu HD epizodu ....


May the Plasma be with you!

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #33 : 21.01.2011. 01:59:56 »
Dobar pokušaj, ali nije to to. To sam bio napravio, i odmah maknuo.
Najviše zbog ovog izgleda.

Nije to pravi quick launch.
ne razumem, zasto ti se ne svidja, vidi kod mene:

22" monitor ;D male ikonice u quick launch i opet imas prostora da otvoris najmanje 6-7 stvari izmedju quick launch i desno one ikone kod sata. Valjda ga nisi podesio nesto?

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #34 : 21.01.2011. 10:20:10 »
4. - Nema quick launch???

E to će biti jedan od razloga što ću se jako teško odlučiti da pređem na "sedmicu". Ja skoro sve i pokrećem  odatle.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #35 : 21.01.2011. 12:16:49 »
4. - Nema quick launch???

E to će biti jedan od razloga što ću se jako teško odlučiti da pređem na "sedmicu". Ja skoro sve i pokrećem  odatle.

Svaki program može da se zakači za taskbar  ;) Isto ti dođe.

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #36 : 21.01.2011. 15:46:43 »
Ne znam...
Prvo sam instalirao Enterprise verziju, koja je "letela" po pitanju kopiranja sa particije na particiju (jedan disk)
sad sam na nekoj Ulitamte verziji koja mi kopira kao isto kao stari kompjuter.

Ako mi bude tako radio i u mreži...

JEbe se meni za Aero, sutra bi stavio XP samo kad bi znao kako da iskoristim svu RAM memoriju
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #37 : 21.01.2011. 16:22:23 »
32-bitne verzije windowsa vide 3-3,3 gb rama maksimalno, ako hoćeš više memorije da koristiš treba ti 64-bitni OS, nebitno koji.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #38 : 21.01.2011. 16:24:04 »
tako je, postoji i 64 bitna verzija windowsa xp koja uredno prepoznaje ram memoriju

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #39 : 21.01.2011. 20:11:48 »
Show Desktop već dugo pozivam sa Win+D, Windows Explorer sa Win+E, run sa Win+R. Prečice koje zlata vrijede.

Quick launch mi nije problem jer imam na desktopu prečice za nekoliko programa koje koristim, a još lakše mi je da pritisnem Win pa ukucam inter, udarim Enter i otvori se Internet Download Manager.

Ona opcija iz Win XP kad hoćete da snimite nešto pa birate folder, a imate otvoren taj folder u Win Exploreru, klikom na taj folder, ovdje u Save meniju odmah odabere tu putanju - ne radi.
Ubacio sam Direct Folders koji ponovo vraća tu mogućnost. Taj program je pravi time-saver za brzo ulaženje u određene foldere koje često koristite.
« Zadnja izmjena: 21.01.2011. 20:15:11 MilanRS »

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #40 : 26.01.2011. 22:27:58 »
E koje je sranje ovaj WIN7
Jebo ih live mail, kad meni izađe

2.2 Groundhogday
12.2 Linkolnov Rođendan
14.2. Valentines Day
21.2 Presidnets day

a
 ondaaaaaa
22.2 Rođendan Zkarlova.

EEEEEEE jebem ti Windows! kad je Zkarlov sa predsednikom i sa linkolnom.!
 ;D ;D ;D ;D ;D
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline nidzesi

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 293
  • Spol: Muški
  • In my shoes, just to see, what it's like to be me.
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #41 : 26.01.2011. 23:45:44 »
Ajd' nek mi neko od vas pomogne. Imam XP, mnogi mi kažu da bih trebao da pređem na sedmicu.
Ono što me interesuje, a i brine, jeste da imam 1 GB Ram-a... Ima li neko ko je uspeo da pokrene sedmicu (32bit) sa 1 GB rama, a da pritom ne izgubi živce?

Hvala. :)

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #42 : 27.01.2011. 00:03:58 »
ja sam pokrenuo win 7 64 bita na laptopu koji ima 1 gb rama. Radi solidno i zadovoljan sam.
No zavisi ti i od procesora i grafičke no mislim da ne bi smio imati nekih problema.
« Zadnja izmjena: 27.01.2011. 00:16:59 mmmnnn »

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #43 : 27.01.2011. 00:47:28 »
Godinu dana nemam nikakav problem sa 1GB ram i W7.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #44 : 27.01.2011. 12:52:01 »
Je l' zna neko kako se menja "star button", imam neki šugav a ne znam na koji fazon da vratim na standardni.
De gustibus non est disputandum.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #45 : 27.01.2011. 13:42:03 »
Desni klik na desktop i izaberi Personalise

ZAtim tamo možeš izabrati neku od već instaliranih tema npr Aero tema ''Windows 7''. Dvoklik ne temu i ona će zamijeniti staru kao i postojeći start button.
« Zadnja izmjena: 27.01.2011. 13:44:09 mmmnnn »

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #46 : 27.01.2011. 14:00:43 »
Ali ja ocu da mi ostane postojeca tema a da vratim normalni start button.
De gustibus non est disputandum.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #48 : 27.01.2011. 15:10:25 »
Hvala ti, sad ću da probam.

Edit: Nešto neće, ostalo je isto :(
« Zadnja izmjena: 27.01.2011. 15:19:35 Samisko »
De gustibus non est disputandum.

Offline slavko123

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #49 : 31.01.2011. 09:24:00 »
OK, ne mislim kenjati kako to rješenje ne valja. Ja samo govorim da to nije ono što ja hoću.
Evo na laptopu, na XP-u imam 9 ikonica. I zauzima mi prostora koliko bi mi na sedmici zauzimalo 4.
To mi ne odgovara, pa samim time, niti ne koristim. Ukoliko se netko naviknuo na to, ili mu
je čak i bolje nego na XP-u, svaka čast. Meni nije.  ;D

Ni meni između ostalog ne sviđa trenutni brzi izbornik, a pogotovo činjenica da su desktop maknuli skroz desno pored sata.
svaki put kad moram nešto kliknuti, moram gledati, prije je bilo automatski, 10 ikona s lijeve strane, a sada mi na
22" wide ekranu ide preko polovice...
pod XP-om dok je nestalo struje, ponovno paljenje, checking C:, repair, pa sve u redu,
a sada, prvo provjera c:, pa restart, 7-ica se upoće ne podigne, pa onda launch repair, pa to jedno pola sata, pa
kaže ako nije disk (ili što je već radio s datotekama) popravljen, ponovo će se pokrenuti repair.
pokrene se i opet ništa, no nakon restarta dođe do odbrojavanja za provjeru diska, dođe do 1 sekunde i blokada (ne mogu niti
stisnuti any key for skippin disk check) restart, i tek onda mogu stisnuti any key, 7-ica se diže i onda sve radi normalno.

Instalacija same win7 mi je prvi put trajala oko 3 (tri) sata ???
Moram reći da se radi o ultimate originalnoj verziji.
Došao mi je prijatelj instalirati nakon par dana jer mi nije vjerovao.
malo manje izmjereno vrijeme, 2 sata i 28 minuta je njemu trebalo.
diskovnog prostora i rama ko u priči, procesor 64 bitni. i kilavi li ga kilavi.

Daljni problemi i stvari koje mi se ne sviđaju jest što kad imam ukopčan vanjski
usb disk, ne mogu tako restartati računalo. Moram ugasiti disk ili izvaditi bilo koji
drugi usb stick koji je na kompu da bi mogao normalno restartati.

brzina kopiranja i raspakiravanja je na zavidnoj razini.

ljuti me što svaki put kad koristim neki program koji nije
64 bitni nakon zatvaranja istog javlja grešku.
a kada maknem taj i instaliram 64 bitnu verziju, poruka se i dalje javlja.

nedostatak, outlook su zamijenili s windows live mailom koji se mora posebno instalirati.
imam skener koji je star deset godina, odskenirao je čuda, ali naravno ne radi pod sedmicom.
kažu instaliraj windows xp mode i radit će. instalirao i ne radi. čista glupost.
Sada moram paliti laptop da odskeniram jednu stranicu.

pa onda oni stari plusevi u windows exploreru, sada su neki trokutići, katastrofa.


Ako misliš da su ikonice na desktopu velike njih možeš lako povećati i smanjiti na sledeći način levi klik mišem na jednu od njih i zatim ctrl + scroll mišem(kružićem ili kakogod). Ako imaš u biosu opciju enable quick boot ona bi mogla ubrzati instalaciju (u mom slučaju jeste).

Ja sam zadovoljan sa Win7, jeste to velika tranzicija sa XP-a, ali....

sporo mi kopira//raspakuje rar arhive fimova sa particije na particiju.
U redu da mi moj antivirusni program (bitdefender 2011 x64 verzija) malo uspori kopiranje.
Koliko sam guglovao, vidim da je to još od viste problem sa kopiranjem.


i što reče mmmnnn---
I meni ostaju tragovi programa koje sam deinstalirao, čak mi ostanu i u taskbaru.

ja sam XP reinstalirao dvaput u životu. Defragmentaciju sam jedanput uradio.
Nikad mi nije pao sistem.

Shvatam da je WIN7 budućnost, (tako su govorili za vistu), ali ako ja čekam 3 minuta da mi raspakuje film od 8GB.... e jebo onda kompjuter




Probaj ovu aplikaciju http://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/upgrade-advisor.aspx možda će ti ona pomoći  u odluci da li da pređeš na windows 7.

Moja definicija windows 7 je: windows xp sp3 + nlite + gomila drajvera + registry tweaks = windows 7

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #50 : 31.01.2011. 16:29:57 »
Ev imam i ja jedno pitanje,koristim Win7 ali nju mi je drug digao na svom racunaru pa samo meni proslijedio HD,a ja kad kod sebe dizem sedmicu,dodje mi do dijela kad treba da odaberem na koji HD cu da instaliram OS ali tada mi nista ne izbacuje nema mi HD-ova,cini mi se da bas i pise no drives found,nisam siguran,ako je neko zainterosovan da mi pomogne,vidjet cu sta tacno pise...sta sad da radim?guglao i nisam nista nasao.. hvala

Offline slavko123

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #51 : 31.01.2011. 21:10:50 »
Probaj ovde http://forums.techarena.in/operating-systems/1174096.htm
Ako to ne pomogne opiši ovde problem  u detalje i sigurno će ti neko pomoći. Reci nam koji je tip windows 7? Da li windows xp (ako imaš pomenuti sistem) vidi hdd kada probaš sa njim? Da li si probao reset biosa? Da li bios uredno vidi hdd? Zašto tvoj drug nije digao sistem kod tebe nego ti samo doneo tvoj hdd? Da li tvoj sistem radi? Ako radi zašto rušiš taj isti? Da li je hdd formatizovan i  u kom formatu? Da li  imaš fotoaparat sa kojim bi nam mogao obezbediti sliku ekrana u trenutku instalacije i biosa kako ti je podešen itd itd.

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #52 : 04.02.2011. 00:53:11 »
Ev imam i ja jedno pitanje,koristim Win7 ali nju mi je drug digao na svom racunaru pa samo meni proslijedio HD,a ja kad kod sebe dizem sedmicu,dodje mi do dijela kad treba da odaberem na koji HD cu da instaliram OS ali tada mi nista ne izbacuje nema mi HD-ova,cini mi se da bas i pise no drives found,nisam siguran,ako je neko zainterosovan da mi pomogne,vidjet cu sta tacno pise...sta sad da radim?guglao i nisam nista nasao.. hvala

ja misli m da ne mozes kod drugara da instaliras win 7 na njegovoj masini a da onda izvadis hard pa da pokrenes kod sebe vec instaliran win 7. a ne mozes iz razloga jer tvoj kolega imam verovatno drugaciju plocu, drugaciji bios, dugacije komponente a kada se instalira win 7 on se vezuje za komponente koje su u tom trenutku bile i na osnovu toga pravi sve ostalo i podesava da radi win.

tako da ti nazalost ne preostaje nista drugo nego da oboris sistem ponovo i da krenes od nule na svom racunaru. a drugo win 7 se toliko brzo instalira da jednostavno nema potrebe ici kod nekoga kada je od rusenja sistem do podizanja novog potrebno nesto manje od pola sata.


Tags: