Autor Tema: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja  (Posjeta: 13658 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« : 19.01.2011. 14:14:20 »
Vrlo je teško prebaciti se sa XP na WIN7.
Pomislio sam da bi možda trebala ovakva tema, zato što se sada kupuju kompjuteri sa instaliranim legalnim WIN7 Starter operativnim sistemom, neke konfiguracije se prodaju bez OS (neko ga "kupuje" na drugačiji način...)

Novi korisnici neka postave ovde pitanja,
Stariji korisnici neka ponude rešenja/savete

Moja pitanja:
-Zašto je i dalje tako sporo kopiranje/raspakivanje sa particije na particiju.
Imam transfer nekih 35MB u sekundi. (i to ako ne radim ništa u pozadini, a zna da padne i do 10MB u sekundi)
Toliko sam imao na starom Athlonu između 80GB i 120GB diskova!
Ja sam mislio da će kopiranje i raspakivanje da leti kao ludo!
Na win7 Ultimate mi je kopiranje radilo kao ludo.
Ali se zapucavao, pa sam stavio Enterprise koji radi... ali je sporo kopiranje.

-Ako bi se vratio na XP32, kako da ga nateram da vidi svu memoriju.


Moja rešenja:

Moj stari dobro Pinnacle Miro Tv tuner sa Conexant čipom, koji nije hteo da radi pod win7.... je proradio.
Evo jednog od rešenja koje može pomoći i slučaju novijih TV tunera.

Instalirajte DScaler program koji je inače najbolji TV software, verzija 4.1.19. U sebi ima već sva podešavanja za sve TV tunere bez drajvera za WIN7, potom u DScaleru SETTINGS/Output type  postavite/uključite Direct3D opciju.
Radiće bez isključivanja AERO opcije.







Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #1 : 19.01.2011. 15:05:06 »

-Ako bi se vratio na XP32, kako da ga nateram da vidi svu memoriju.


nikako na toj verziji xp-a.

ako imaš manje od 4 gb rama win xp32 će ih uredno vidjeti. Ako imaš 4 ili više gb rama win xp 32 ih neće vidjeti u cijelosti. Prikazat će ih kao 3.25 gb rama.

Jedino rješenje je instalirati win xp 64 bita koji nema tih problema i ispravno prepoznaje i više od 4 gb rama.

no onda se zna pojaviti problem sa nekim starijim komponentama za koje ne postoje 64 bitni driveri. (rijetko)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #2 : 19.01.2011. 16:00:26 »
Ja imam Win 7 x64 (4GB RAM) i nemam nikakvih problema sa programima.
Radi Firefox, ostalo ne treba. ;D

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #3 : 19.01.2011. 18:45:38 »
Win 7 neuporedivo bolji od XP-a. Za godinu i po dana niti jedan pad sistema, brze radi i mnogo lespe izgleda.
Sve pohvale za sistem.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #4 : 19.01.2011. 23:03:41 »
-Zašto je i dalje tako sporo kopiranje/raspakivanje sa particije na particiju.
Imam transfer nekih 35MB u sekundi. (i to ako ne radim ništa u pozadini, a zna da padne i do 10MB u sekundi)
Toliko sam imao na starom Athlonu između 80GB i 120GB diskova!
Ja sam mislio da će kopiranje i raspakivanje da leti kao ludo!

Ako kopiraš između particija istog hard diska, onda i nije mnogo sporo, ali ako kopiraš između 2 hard diska onda jeste.

Takođe je bitno šta kopiraš. Ako je u pitanju puno sitnih fajlova - normalno je sporo kopiranje. Takođe ako kopiraš nešto što je interesantno tvom antivirusu i tada je normalno usporenje.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #5 : 19.01.2011. 23:06:59 »
Uskoro ću se i ja javiti jednim podugačkim postom u svezi Win7. Nema dugo da sam instalirao, pa još kupim informacije.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #6 : 20.01.2011. 02:51:21 »
uglavnom i ja sam zadovoljan sa win 7 64 bita koje koristim.

ono šta im ja zamjeram je što ni u ovoj verziji nisu rješili usporavanje sustava nakon rada od nekoliko mjeseci, deinstalacija programa (nakon deinstalacije ostaju tragovi programa u registriju i sl).

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #7 : 20.01.2011. 14:20:28 »
Ja sam zadovoljan sa Win7, jeste to velika tranzicija sa XP-a, ali....

sporo mi kopira//raspakuje rar arhive fimova sa particije na particiju.
U redu da mi moj antivirusni program (bitdefender 2011 x64 verzija) malo uspori kopiranje.
Koliko sam guglovao, vidim da je to još od viste problem sa kopiranjem.


i što reče mmmnnn---
I meni ostaju tragovi programa koje sam deinstalirao, čak mi ostanu i u taskbaru.

ja sam XP reinstalirao dvaput u životu. Defragmentaciju sam jedanput uradio.
Nikad mi nije pao sistem.

Shvatam da je WIN7 budućnost, (tako su govorili za vistu), ali ako ja čekam 3 minuta da mi raspakuje film od 8GB.... e jebo onda kompjuter


« Zadnja izmjena: 20.01.2011. 14:22:23 pejafor3 »
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #8 : 20.01.2011. 14:23:24 »
Win 7 neuporedivo bolji od XP-a. Za godinu i po dana niti jedan pad sistema,

Ja sa XP i ne znam šta znači pad sistema - 10 godina.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #9 : 20.01.2011. 19:28:17 »
Dakle: Moje viđenje budućnosti:
Stavio sam Win 7 jer mi sve više ljudi traži da im to stavljam na kompjutere,
tako da sam morao ići ukorak s vremenom.
Instalacija je prošla ugodno, malo su zbrčkali pravljenje particija (lakše mi je na XP), ali sam se snašao.
Nakon što je sve proradilo, windows update mi je uredno našao potrebne drivere, tako da je i tu veliki plus.
Nakon što sam počeo instalirati programe koje koristim, živčanio sam na ono smeće koje pita jesi li baš siguran
da želiš ovo pokrenuti... To je taj-i-taj-program... bla bla... Sve u svemu, to sam uspio isključiti, tako
da sam i taj problem sredio. Ugodno sam iznenađen malenim brojem programa koje sam morao skidati s neta
jer ove verzije koje imam ne podržavaju win 7 (samo Alcohol 120%).
Kad sam se malo uhodao u windowse, počeo sam viđati neke stvari koje mi smetaju:
1. -Prčkanje po ekstenzijama
Spoiler for Hiden:
Ta opcija je potpuno izbačena. Objašnjenje: Mnogo ljudi je sjebalo svoj kompjuter prčkajući
po tome, pa je zbog toga izbačeno.
Ja prčkam svako malo, pa nisam ništa sjebao.
Sve u svemu, to su opcije za uređivanje programa s kojima se otvaraju određeni fajlovi.
Meni .srt i .sub otvara Notepad po defaultu, ali želim i da mi bude blizu opcija s kojim otvaram
u SW-u. Pa sam napravio (pomoću File Types) da mi je na desni klik na .srt i .sub odma ispod
prve opcije open, opcija SW, i file se odmah otvara u SW-u. (da, znam da se glupiram, ali ja to tako želim,
a i to je moj kompjuter, zar ne?)
OK, taj problem sam riješio, jer sam našao program: Default Program Editor na win 7, koji radi savršeno.
2. - Auto arrange icons
Može se isključiti SAMO na desktopu!??? WTF?
Ovako: Imate folder koji se zove serije, u kojoj imate poslagane serije koje imate u arhivi.
Poslagane su po nekom vašem redoslijedu, znate di je što, i stvar riješena. Neće ići.
Poslagane su kako windowsi žele. OK, stavim da bude po imenu, pa je i to sređeno.
Otvaram novi folder. Kad se klikne na to, taj folder je stavljen ispod svih ostalih foldera, zar ne?
Ne! Windowsi su ga stavili po abecedi. Renameate taj folder, i windows ga opet stavlja po abecedi. grrrrrrrrrrrrrrrrrrr
OK, nađen program koji isključuje auto arrange. neće valjati, jer radi samo kad je stavljeno da view
bude po medium icons (a ja baš želim da bude list, ili details). Problem koji još nisam riješio.
Tribat će mi puno navikavanja na to auto arrange, jer kad se radi bilo što, rename, extract iz .rar-a, ili što
drugo, on to stavlja po svome. Prije neki dan, skinem program (nebitno sad koji), nađem ga u download mapi
(my documents), te ga extractam i... Ne mogu ga naći. Nije zadnji, jer je poslagan po abecedi, nije pod imenom,
jer ga ne mogu naći... Nema i nema. Idem ponovno na extract, on pita hoću li zamijeniti??? Pa di je? On je bio
u folderu, jer je tako zapakiran. Da je XP, on bi bio zadnji, i to je to.
ALI TO JE MOJ KOMPJUTER, JA ŽELIM ODLUČITI DI ĆE BITI KOJA IKONA.
3. - My Documents
Od mojih početaka s kompjuterom, sve svoje dokumente stavljam na D:\My Documents.
U XP-u jednostavno promijenim na desktopu da je My Documents na tom linku, i sve super.
Win 7 to nema. Ima folder User Files, i to je našto kaomy documents. OK, ali to je na C: disku.
Ne želim da bude na C disku, jer nikad ne znam kad ću skidati/stavljati windowse.
Ajde, napravim My Documents na D: i stavim shortcut na desktopu, sve 5.
Ali svi programi koji koriste my documents za neke svoje stvari, stavljaju uredno u onaj folder na C:
(GOM, PowerDVD...) To mi smeta.
4. - Nema quick launch??? Zašto? Jesu li i s njom znali sjebati sebi kompjutere? Bez komentara.
5. - Hidden icons (kod sata). Ne sviđa mi se dizajn, i to pod nikako. Bar sam uspio nekako sakriti
onu glupu korner zastavicu. papa

OK, dosta o lošim stvarima. Ajmo malo hvaliti.
Win 7 radi zadovoljavajuće brzo i dobro, i nadam se da će SP1 srediti još stvari da bude još i bolje.
Windows Update je prava stvar. Napokon se može kompjuter spojiti na net i začudo naći ono što traži.
Svidjelo mi se i to što može isntalirai i language pack, tako da se jednostavno može prebaciti jezik.
Troubleshooting je također dobar, jer popravlja greške (spajanje na net, i takve stvari), mada mi je
glupost to što se mora staviti na home network, jer ako ne, on neće na net. Glupost.
Prvih nekoliko dana sam imao problema, smrzavanje i restartanje, ali se ispostavilo da je SATA kabel
u k..., i nakon što sam ga zamijenio, radi bez problema.

Zaključak:
Win 7 je dobar operativni sustav, koji ima ubačene (i popravljene) neke stvari koje na prethodnim OS-ovima
nisu radili. Što se toga tiče, svaka čast.
Izbačene su neke stvari koje su bila na XP-u, i koje su koristili mnogi, a razlog izbacivanja je u najmanju
ruku debilan, ali što je, tu je. Dosta freakova pokušava popraviti te stvari, tako da bi i to moglo biti sređeno.
I to je to.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #11 : 20.01.2011. 20:09:58 »
Dobar pokušaj, ali nije to to. To sam bio napravio, i odmah maknuo.
Najviše zbog ovog izgleda.

Nije to pravi quick launch.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #12 : 20.01.2011. 21:24:09 »
Quick launch ti je sada pin to taskbar opcija kada otvoriš neki program i u taskbaru desni klick i imaš opciju pin to taskbar. Ostat će ti i jednim klikom pokrećeš program.  ;)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #13 : 20.01.2011. 21:32:06 »
Da, to jeste opcija koja je najbliža tome, ali kao što rekoh... Nije to to.
Tako možeš ispuniti cijelu traku.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #14 : 20.01.2011. 21:33:28 »
A da se ti vratiš na XP?  rofl

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #15 : 20.01.2011. 21:34:46 »
preteče me Milojko. Super su to sredili čak nema onoga što me nerviralo u xp-u da mi je u quick lounch baru vidljivo samo (koliko ono beše) tri ikonice, a ostale su naviše, ovako su mi sve dostupne odmah :)

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #16 : 20.01.2011. 21:35:09 »
a vidim da tebi smeta ovo, jbg nikad udovoljiti svima :D

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #17 : 20.01.2011. 21:41:22 »
preteče me Milojko. Super su to sredili čak nema onoga što me nerviralo u xp-u da mi je u quick launch baru vidljivo samo (koliko ono beše) tri ikonice, a ostale su naviše, ovako su mi sve dostupne odmah :)
??? Razvuče se linija koliko triba, i staviš ako hoćeš 20 ikonica, što u Win 7 ne može.
20 ikonica bi zauzelo cijelu traku. Osim ako se stavi da ikonice budu manje.

A da se ti vratiš na XP?  rofl
Dvoumim se ;)



Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #18 : 20.01.2011. 21:43:34 »
preteče me Milojko. Super su to sredili čak nema onoga što me nerviralo u xp-u da mi je u quick launch baru vidljivo samo (koliko ono beše) tri ikonice, a ostale su naviše, ovako su mi sve dostupne odmah :)
??? Razvuče se linija koliko triba, i staviš ako hoćeš 20 ikonica, što u Win 7 ne može.
20 ikonica bi zauzelo cijelu traku. Osim ako se stavi da ikonice budu manje.

Pa nisam gledao koliko može, ali meni svih 7 koje sam želeo stoje u taskbaru

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #19 : 20.01.2011. 21:47:57 »
OK, ne mislim kenjati kako to rješenje ne valja. Ja samo govorim da to nije ono što ja hoću.
Evo na laptopu, na XP-u imam 9 ikonica. I zauzima mi prostora koliko bi mi na sedmici zauzimalo 4.
To mi ne odgovara, pa samim time, niti ne koristim. Ukoliko se netko naviknuo na to, ili mu
je čak i bolje nego na XP-u, svaka čast. Meni nije.  ;D

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #20 : 20.01.2011. 21:49:47 »
Pa možeš smanjiti taskbar i ikonice... Ne moraju biti velike.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #21 : 20.01.2011. 21:52:09 »
Isprobao sam i to. I dalje sam u potrazi za programom koji će vratiti stari dobri quick launch.  smileyNO1

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #22 : 20.01.2011. 22:08:10 »
Ako neko koristi win 7 i ne zna za ovo, eto  :P

U rutu neke od particija napraviti folder sa ovim imenom
Citat:
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C​-99712043E01C}

Kopirajte ceo citat, tačno onako kako jeste i sad imate detaljna podešavanja na jednom mestu.

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #23 : 20.01.2011. 22:14:37 »
OK, ne mislim kenjati kako to rješenje ne valja. Ja samo govorim da to nije ono što ja hoću.
Evo na laptopu, na XP-u imam 9 ikonica. I zauzima mi prostora koliko bi mi na sedmici zauzimalo 4.
To mi ne odgovara, pa samim time, niti ne koristim. Ukoliko se netko naviknuo na to, ili mu
je čak i bolje nego na XP-u, svaka čast. Meni nije.  ;D

Ni meni između ostalog ne sviđa trenutni brzi izbornik, a pogotovo činjenica da su desktop maknuli skroz desno pored sata.
svaki put kad moram nešto kliknuti, moram gledati, prije je bilo automatski, 10 ikona s lijeve strane, a sada mi na
22" wide ekranu ide preko polovice...
pod XP-om dok je nestalo struje, ponovno paljenje, checking C:, repair, pa sve u redu,
a sada, prvo provjera c:, pa restart, 7-ica se upoće ne podigne, pa onda launch repair, pa to jedno pola sata, pa
kaže ako nije disk (ili što je već radio s datotekama) popravljen, ponovo će se pokrenuti repair.
pokrene se i opet ništa, no nakon restarta dođe do odbrojavanja za provjeru diska, dođe do 1 sekunde i blokada (ne mogu niti
stisnuti any key for skippin disk check) restart, i tek onda mogu stisnuti any key, 7-ica se diže i onda sve radi normalno.

Instalacija same win7 mi je prvi put trajala oko 3 (tri) sata ???
Moram reći da se radi o ultimate originalnoj verziji.
Došao mi je prijatelj instalirati nakon par dana jer mi nije vjerovao.
malo manje izmjereno vrijeme, 2 sata i 28 minuta je njemu trebalo.
diskovnog prostora i rama ko u priči, procesor 64 bitni. i kilavi li ga kilavi.

Daljni problemi i stvari koje mi se ne sviđaju jest što kad imam ukopčan vanjski
usb disk, ne mogu tako restartati računalo. Moram ugasiti disk ili izvaditi bilo koji
drugi usb stick koji je na kompu da bi mogao normalno restartati.

brzina kopiranja i raspakiravanja je na zavidnoj razini.

ljuti me što svaki put kad koristim neki program koji nije
64 bitni nakon zatvaranja istog javlja grešku.
a kada maknem taj i instaliram 64 bitnu verziju, poruka se i dalje javlja.

nedostatak, outlook su zamijenili s windows live mailom koji se mora posebno instalirati.
imam skener koji je star deset godina, odskenirao je čuda, ali naravno ne radi pod sedmicom.
kažu instaliraj windows xp mode i radit će. instalirao i ne radi. čista glupost.
Sada moram paliti laptop da odskeniram jednu stranicu.

pa onda oni stari plusevi u windows exploreru, sada su neki trokutići, katastrofa.

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #24 : 20.01.2011. 22:22:43 »
Meni treba 15 minuta za instalaciju sedmice.Kad ti treba desktop ne traži ikonu, nego stisni windows taster+D, važi za sve verzije wina  ;) Isto to stisneš i za kontra akciju. Koristi za mail Mozilla Thunderbird, jeste drugačiji, ali je mnogo bolji i brži  :)

P.S.: isključi u biosu boot sa usb-a  da te ne zezaju na restartu usb uređaji  ;)

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #25 : 20.01.2011. 22:25:52 »

Ako kopiraš između particija istog hard diska, onda i nije mnogo sporo, ali ako kopiraš između 2 hard diska onda jeste.


obratno
May the Plasma be with you!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #26 : 20.01.2011. 22:35:25 »

Ako kopiraš između particija istog hard diska, onda i nije mnogo sporo, ali ako kopiraš između 2 hard diska onda jeste.


obratno

Jok  ;)  Kad kopiraš izneđu particija hdd naizmenično čita i upisuje podatke, između 2 harda sve ide u isto vreme. Uzmi štopericu pa meri  ;)
« Zadnja izmjena: 20.01.2011. 22:36:58 heller »

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #27 : 20.01.2011. 22:46:22 »
Meni treba 15 minuta za instalaciju sedmice.Kad ti treba desktop ne traži ikonu, nego stisni windows taster+D, važi za sve verzije wina  ;) Isto to stisneš i za kontra akciju. Koristi za mail Mozilla Thunderbird, jeste drugačiji, ali je mnogo bolji i brži  :)
P.S.: isključi u biosu boot sa usb-a  da te ne zezaju na restartu usb uređaji  ;)

a ja se pitao zašto mi nestaje ekran kad mlataram po tastaturu pa umjesto ctrl+c/v ja stisko ovo  ;D
outlook e. mi je poznat, znam raditi s njim, meni je bio dovoljan, backup mailova pa poslije samo ubacim,
ovdje su mi neki datumi brojevi šifre, pa sam si na t-comu stavio da mi proslijedi na yahoo mail.
u biosu je podešeno sve da se boota s hdd0, nikakvi cd romovi, zipovi usbovi, tako da mi je
to još uvijek jako čudno. vrhunska ja konfa, ali nešto definitivno nije kako treba, a sve
komponente su ispravne.




Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #28 : 20.01.2011. 23:11:32 »

Ako kopiraš između particija istog hard diska, onda i nije mnogo sporo, ali ako kopiraš između 2 hard diska onda jeste.


obratno

Jok  ;)  Kad kopiraš izneđu particija hdd naizmenično čita i upisuje podatke, između 2 harda sve ide u isto vreme. Uzmi štopericu pa meri  ;)

pa točno to i što je onda brže , izmjenično čitanje/pisanje/skakanje po istom disku ili neprekinuti slijed podataka između 2 diska ??

btw test se ne radi ako nema testnog sustava koji se sastoji od istih komponenti - barem dva ista diska koje
testira nešto što samo ne brlja po jednom od njih. Kruške i jabuke se ne mogu upoređivati - tebe varaju prividni kućni rezultati.
May the Plasma be with you!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7, pitanja, saveti, rešenja
« Odgovor #29 : 20.01.2011. 23:34:23 »
Nisu to kućni rezultati nego znanje, a ti misli šta hoćeš.

Ako ne veruješ meni, evo ti malo reči od drugih, ništa komplikovano, samo isto ono što sam već gore napisao:

Citat:
When I copy files from one partition to another on the same DRIVE (WD 640GB Caviar Blue) the max speed is 45 MB/s .
Is that fast or too slow?

-That sounds about right. When copying you are both reading and writing at the same time. Assuming both your partitions are on the same drive you can roughly expect the copy speed to be 1/2 of the max sustained transfer rate. Move operations are generally faster (depending on the file system involved it can be near instant in the same partition), but across two different partitions you'd still have to read/write concurrently. If you are copying between two different drives then the operation will be much faster.

Tags: