Autor Tema: Greek  (Posjeta: 29747 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrki25

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Greek
« : 17.09.2008. 13:31:26 »

Opis:
GRΣΣK je serija TV kuće ABC Family, čiji je autor Patrick Sean Smith. Scenarij je napisao zbog nedostatka sličnog formata, navodeći kako je “poželio gledati takvu seriju”. Premijera serije bila je 9. srpnja 2007. godine.
Serija je klasificirana kao komedija-drama, za što engleski jezik ima i posebnu riječ “dramedy” koja označava stil koji obuhvaća podjednaku količinu humorističnog i ozbiljnog sadržaja. Trenutno se prikazuje 3. sezona, 10. epizoda, a nastavak se počinje emitirati 25. siječnja 2010. godine. Službena stranica sadrži zanimljivosti sa seta i drugim sadržajima, pa slobodno bacite oko.
Radnja se odvija na imaginarnom Sveučilištu Cyprus-Rhodes, u saveznoj američkoj državi Ohio, gdje studenti žive u bratstvima i sestrinstvima. Većini je taj koncept vjerojatno poznat iz američkih tinejdžerskih filmova. Dakle, postoje ženski i muški studentski klubovi, odnosno kuće, nazvane bratstva i sestrinstva, a imenovane prema slovima grčke abecede.
Glavni likovi su članice sestrinstva Zeta Beta Zeta (ZBZ) te članovi bratstava Kappa Tau Gamma (ΚΤΓ) i Omega Chi Delta (ΩΧΔ). Tijekom serije pojavljuju se mnogi drugi likovi koji nisu članovi nijedne kuće, ali čine pojedine dijelove radnje.
Serija počinje predstavljanjem dvaju glavnih likova, “nerdy” brata Rustyja i njegove totalne suprotnosti, ekstra-popularne “social butterfly” sestre Casey. Rusty postaje brucoš na faksu i dolazi studirati na isto sveučilište gdje studira i njegova sestra. Likovi su multinacionalni, zastupljen je velik broj etničkih manjina, a jednako tako su stereotipizirani do ekstrema, uglavnom u edukativne svrhe.
Rusty je oličenje štrebera. Prvo što mi je palo na pamet kad sam ga vidjela bila je “Osveta šmokljana” – pametan je, s najvišim ocjenama upisuje jedan od najtežih smjerova (polymer science), ali je istodobno prenaivan i potpuno nespreman na studentski život. S druge strane, Casey predstavlja praznoglavu plavušu kojoj su važni samo fizički izgled i društveni status te nije nimalo oduševljena što joj je dosadni, mlađi brat došao “kvariti ugled”. Naravno, razvojem radnje pokazuje se da to nije ni približno sve što njih dvoje imaju za reći i pokazati.
Glavna glumica, u ulozi Casey Cartwright, članice sestrinstva ZBZ, je Spencer Grammer. Spencer je u SAD-u poznata kao kćer Kelseya Grammera, glumca iz svima poznate serije “Kafić Uzdravlje” te njenog spin-offa “Frasier”. Njenog brata, Rustyja, glumi prilično nepoznat glumac Jacob Zachar. U ulozi Cappieja, glavnog šarmera i vođe bratstva Kappa Tau Gamma (ΚΤΓ) gledamo Scotta Michaela Fostera, mladog i perspektivnog (i zgodnog!) glumca, a njegovog glavnog rivala, mladog bogataša i vođu bratstva Omega Chi Delta (ΩΧΔ) Evana Chambersa glumi Jake McDorman. Razvojem radnje profiliraju se brojni drugi zanimljivi likovi, što ćete otkriti sami.

Žanr: drama, komedija

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

Pripremio: Alexis
« Zadnja izmjena: 17.07.2014. 17:58:41 maksi »

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #1 : 17.09.2008. 14:21:12 »
I ja sam čuo za ovu seriju da je dobra. Nisam gledao. Volio bih čuti od naših članova koji su je gledali (ili još gledaju) kako im se sviđa i vrijedi li.

Offline Noah

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 652
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #2 : 17.09.2008. 19:57:58 »
serija je super
al je ne gledam jer nema u hdtv formatu
nego samo u dsr 4:3
a to mi se gadi

radije cu gledat onda kad izade dvdrip

Offline _Cox

  • VIP
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
    • 24 Fan Site
Odg: Greek
« Odgovor #3 : 17.09.2008. 23:20:56 »
I ja cekam dvdrip. Jos nema.  >:(

Offline mrki25

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Greek
« Odgovor #4 : 29.09.2008. 13:34:50 »
znaci nije bas neka zainteresiranost za ovu seriju...

Offline aca_coa

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 169
Odg: Greek
« Odgovor #5 : 29.09.2008. 15:53:30 »
Serije je OK. Meni se svidela to sto sam pogledao (mislim da je u pitanju bio prvi deo prve sezone), ali kvalitet slike katastrofa... DSR. Samo 1., 2. i 4. su HDTV.

Offline Condor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #6 : 28.01.2009. 12:43:22 »
Izvinjavam se sto ponovo ozivljavam ovu temu, ali interesuje me kakva je popularnost ove serije kod nas (na ex-yu prosotrima)! DVDRip (znaci, bolji kvalitet) vec neko vrijeme postoji, da li je u planu prevodjenje, koliko ljudi je uopste gleda...? Jednom rijecju, valja li sta serija? Svaki komentar je dobrodosao... ;)

Poz
Rebel with a reason!

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Greek
« Odgovor #7 : 29.01.2009. 00:02:48 »
Ja gledam ovu seriju...Mnogo je bolja nego teen sranja kao sto su OTH i Gossip girl... Mene ova serija podseca na Americku pitu...

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Greek
« Odgovor #8 : 02.02.2009. 00:02:03 »
Ako nekog interesuje ABC Family je dao zeleno svetlo za snimanje 3 sezone serije Greek... clapp

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Greek
« Odgovor #9 : 06.02.2009. 21:36:28 »

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Greek
« Odgovor #10 : 06.02.2009. 22:16:11 »
Jel bas skroz teenage po temi ili ima i drugih desavanja van skole i njihovih "strasnih" problema?
Pitam jer bih mozda skidala u skorije vreme, ali ne bih ako je poput 90210 i ostalih teenage sranja.
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Greek
« Odgovor #11 : 07.02.2009. 00:46:03 »
Pa skroz je teen serija ali ne lici ni malo na 90210,OTH,Gossip girl...Jako je gledljiva serija,skidaj slobodno,odusevices se...Ako si gledala Americku pitu,meni lici na to...

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Greek
« Odgovor #12 : 07.03.2009. 15:25:39 »
U utorak uvece pocinje ova serija na FOX LIFE... clapp

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #13 : 07.03.2009. 15:39:15 »
Imaš li TV kartu?
;)

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Greek
« Odgovor #14 : 07.03.2009. 15:45:00 »
Imaš li TV kartu?
;)

Nemam... :(
Dok ja ne nabavim sve dobre serije ce mi vec prikazati... ;D

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #15 : 10.03.2009. 11:25:50 »
Ako hoćete snimaću ja ako će neko podešavati tajminge.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Greek
« Odgovor #16 : 19.03.2009. 20:27:51 »
Hvala mnogo za prevode 2 i 3 epizode,odlicna serija,ne mogu da docekam nastavak 2 sezone... clapp

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #17 : 19.03.2009. 21:39:39 »
Biće nedeljno po jedan prevod  ;)

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Greek
« Odgovor #18 : 11.04.2009. 09:30:01 »
Hvala mnogo za prevode ove predobre serije... clapp

Offline akotarac

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Greek
« Odgovor #19 : 16.04.2009. 00:22:04 »
super je serija!!! fala na prijevodima! na fox life.u je nikad ne uspijen uvatit pa mi ovo super dode!! tnxxx**** clapp

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #20 : 08.06.2009. 09:58:00 »
Samo da vas obavestim, Greek sam malo pauzirao zbog Simpsona, ali ne brinite, sve je na hardu, samo da se prekuca.

Hvala na strpljenju.

Offline jovanar

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Greek
« Odgovor #21 : 25.06.2009. 14:49:55 »
Serija je SUPER !!! Odgledala sam 14 epizoda prvog serijala (toliko ima prevoda) i jedva cekam da neko od ovih dobrih ljudi stavi na raspolaganje i ostatak prevoda da mi "uzivaoci serija i prevoda" mozemo jos da.... uzivamo :)))))

I samo da vam kazem da mi ne smeta sto nije hdtv..
Kiss

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #22 : 25.06.2009. 15:00:21 »
To je super. Verujem da je prevodiocu sad lakse kada zna da ima ljudi kojima ne smeta sto je hdtv...

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #23 : 25.06.2009. 15:50:04 »
Biće kasnije i podešenih titlova za DVDrip, ako sve bude kako treba. Uskoro očekujte nove prevode.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Greek
« Odgovor #24 : 25.06.2009. 16:49:15 »
Ma ovo je po meni najbolja serija na svetu!!! Obavezno ko nije pogledao seriju nek skine prvih par epizoda i nek pogleda,odusevice se...BTW postoji 1 sezona DVD rip da se skine,odlicna je slika!!!

Offline jovanar

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Greek
« Odgovor #25 : 25.06.2009. 17:20:34 »
E ovako

Ja sam sad skinula program za pravljenje sutitlova ( ne govorim koji je jer ne znam da li je to dozvoljeno, a nova sam u svemu ovome) i pokusacu da prevedem 15 ep prvog serijala (pozelite mi srecu)

Ako mi negde zapne sa prevodjenjem  gde mogu da se obratim za pomoc (ili kome)? Verovatno ce mi trebati pomoc i oko toga kako se upload-uje

I ako se neko vec uhvatio ovog posla nek se ne brine nisam ja neki konkurent :))

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Greek
« Odgovor #26 : 25.06.2009. 17:47:54 »
Ako negdje zapneš slobodno se obrati ovdje http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=553.0

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #27 : 25.06.2009. 17:49:47 »
E ovako

Ja sam sad skinula program za pravljenje sutitlova ( ne govorim koji je jer ne znam da li je to dozvoljeno, a nova sam u svemu ovome) i pokusacu da prevedem 15 ep prvog serijala (pozelite mi srecu)

Ako mi negde zapne sa prevodjenjem  gde mogu da se obratim za pomoc (ili kome)? Verovatno ce mi trebati pomoc i oko toga kako se upload-uje

I ako se neko vec uhvatio ovog posla nek se ne brine nisam ja neki konkurent :))

Poslao sam ti ja na PM nešto što će da ti olakša posao.

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Greek
« Odgovor #28 : 25.06.2009. 17:52:05 »
Ne prevodi, imam ja sve snimljeno i već sam pola otkucao. Ako želiš, možeš raditi drugu sezonu, bezveze je to da radiš kad ja večeras postavljem 15-tu na sajt.

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Greek
« Odgovor #29 : 25.06.2009. 19:29:42 »
Ma ovo je po meni najbolja serija na svetu!!! Obavezno ko nije pogledao seriju nek skine prvih par epizoda i nek pogleda,odusevice se...BTW postoji 1 sezona DVD r*p da se skine,odlicna je slika!!!
problem je sto se ja nemogu zaustavit nakon par epizoda  ;D ;D
tako da cu procekat kad cijela sezona bude gotova

Tags: