Autor Tema: Greek  (Posjeta: 29835 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Re: Greek
« Odgovor #90 : 20.02.2010. 10:50:48 »
Serija je obnovljena za 4 sezonu... clapp clapp clapp

The cable network on Friday renewed the dramedy series for a fourth season.

"Greek," which received a 10-episode order, will return with originals later this year. The hourlong show centers on fraternity and sorority life at Cyprus-Rhodes University.

The college dramedy, created by Patrick Sean Smith, is ABC Family's longest-running original series currently on the air. It has been a solid performer for the network since its launch in 2007 and fit successfully into ABC Family's new three-hour original block on Monday.

Its most recent third season posted double-digit ratings gains in most key demos, including 22% among persons 18-34.

ABC Family recently picked up three new series, dramas "Pretty Little Liars" and "Huge" and comedy "Melissa & Joey," while opting not to renew veteran drama "Lincoln Heights" for a fifth season.

Offline novica911

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Re: Greek
« Odgovor #91 : 07.06.2010. 20:18:41 »
Ja sam odgledamo celu I i II (bez prevoda) , tako da mi ne predstavlja problem. Da li neko od vas ima prevode za trecu sezonu od 5. epizode ?? unapred hvala

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Greek
« Odgovor #92 : 08.06.2010. 11:14:12 »
Ja sam odgledamo celu I i II (bez prevoda) , tako da mi ne predstavlja problem. Da li neko od vas ima prevode za trecu sezonu od 5. epizode ?? unapred hvala
pa sta ce ti kad si prethodne dve odgledao bez prevoda

Offline Православље

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Re: Greek
« Odgovor #93 : 09.06.2010. 00:52:02 »
Поздрав, почео сам са превођењем друге сезоне, али иде споро, јер имам тренутно доста обавеза, углавном кад преведем 5,6 епизода поставићу преводе, ако се слажу модератори, понављам не могу да гарантујем за квалитет превода, нити мислим да ће да буде на нивоу осталих преводитеља, сврха ових превода првенствено ће бити да још боље научим енглески, кад будем завршио, слободно може било који преводитељ да исправи моје преводе, чак не мора ни име моје да стави да сам преводио, једно бих само замолио да преводи остану на ћирлицици, наравно то је само молба јер наравно ником не могу да забраним да их пребацује на латиницу.
Slobodu si večno, zakržljala raso,
Ček’o da donesu tuđi bajoneti,
Po gorama svojim tuđa stada pas’o,
Jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Greek
« Odgovor #94 : 09.06.2010. 01:40:23 »
Pozdrav, počeo sam sa prevođenjem druge sezone, ali ide sporo, jer imam trenutno dosta obaveza, uglavnom kad prevedem 5,6 epizoda postaviću prevode, ako se slažu moderatori, ponavljam ne mogu da garantujem za kvalitet prevoda, niti mislim da će da bude na nivou ostalih prevoditelja, svrha ovih prevoda prvenstveno će biti da još bolje naučim engleski, kad budem završio, slobodno može bilo koji prevoditelj da ispravi moje prevode, čak ne mora ni ime moje da stavi da sam prevodio, jedno bih samo zamolio da prevodi ostanu na ćirlicici, naravno to je samo molba jer naravno nikom ne mogu da zabranim da ih prebacuje na latinicu.

Svaki prevod koji je u skladu sa pravilima bude postavljen na sajt, nebitno da li je ćirilični ili latinični.
Ako je ćirilični i neko postavi verziju na latinici, ona se samo postavi pored prvog prevoda, ćirilični ne bude obrisan.
Isto i ako neko postavi ćiriličnu verziju nekog latiničnog prevoda, obje verzije budu na sajtu.
Samo je uslov da na prevodu ostane potpis pravog prevodioca.

Samo naprijed u prevođenju. Možda se javi neko ko bi provjerio tvoj prevod prije postavljanja na sajt.

Preporuka je da pogledaš nekoliko tema u podforumu Pomoć gdje se nalaze uputstva za lakši rad sa Subtitle Workshopom, spajanje redova, raspored teksta u dvije linije i slično, da prevod i sa tehničke strane bude kvalitetan.

(P.S. U citatu sam prebacio tvoj post na latinicu zbog onih koji ne znaju ćirilicu a zainteresovani su za prevođenje serije)

Offline Православље

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Re: Greek
« Odgovor #95 : 09.06.2010. 14:39:46 »
Nadam se da ce neko da se javi kad bude preveo da ispravi nedostatke ili greske koje sam uradio ;)
« Zadnja izmjena: 09.06.2010. 15:00:44 radrad »
Slobodu si večno, zakržljala raso,
Ček’o da donesu tuđi bajoneti,
Po gorama svojim tuđa stada pas’o,
Jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Greek
« Odgovor #96 : 09.06.2010. 14:59:56 »
Pisi latinicu da bi te i ostali razumeli!

Offline Православље

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Re: Greek
« Odgovor #97 : 13.06.2010. 10:19:00 »
Латиницом не пада ми напамет да пишем, могу само превод да вам оставим испод...

Завршио сам са превођењем друге епизоде друге сезоне, око 90 % епизоде је преведено, сад ми треба неко ко зна боље од мене, да преведе остатак и отклони грешке које сам направио током превођења и током рада на SW,oнај ко буде радио то нека запамти и отприлике ми после каже где сам погрешо како не бих понављао исте грешке, и треба неко да ми објасни само како на интеренту да поставим превод да може онај ко хоће да ми помогне да скине превод

Citat:

Prevod
Latinicom ne pada mi napamet da pišem, mogu samo prevod da vam ostavim ispod...

Završio sam sa prevođenjem druge epizode druge sezone, oko 90 % epizode je prevedeno, sad mi treba neko ko zna bolje od mene, da prevede ostatak i otkloni greške koje sam napravio tokom prevođenja i tokom rada na SW,onaj ko bude radio to neka zapamti i otprilike mi posle kaže gde sam pogrešo kako ne bih ponavljao iste greške, i treba neko da mi objasni samo kako na interentu da postavim prevod da može onaj ko hoće da mi pomogne da skine prevod

Prevod je na ćirilici tako da jedino Srbin može da mi pomogne
Slobodu si večno, zakržljala raso,
Ček’o da donesu tuđi bajoneti,
Po gorama svojim tuđa stada pas’o,
Jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti.

Offline Nestor

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 175
Re: Greek
« Odgovor #98 : 13.06.2010. 11:47:45 »
Латиницом не пада ми напамет да пишем...
Baš me zanima zašto si tako kategoričan, obzirom da je i latinica jedno od pisama u srpskom jeziku.
Fetiš?

Citat:
Prevod
Four things can't be recovered:
the stone...after the throw, the occasion...after the loss,
the time...after it's gone & the word...after it's said.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Greek
« Odgovor #99 : 13.06.2010. 13:12:20 »
Pošto ti imaš problema sa latinicom, a 99,999999 ostalih Srba na ovom forumu nema možda bi ti bilo najbolje da nađeš neki forum na kojem se piše ćirilicom, čisto da se ne moraš truditi prevoditi svoje postove na latinicu.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Greek
« Odgovor #100 : 13.06.2010. 14:21:26 »
Strasno.

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Re: Greek
« Odgovor #101 : 13.06.2010. 14:36:25 »
A što sa onima iz Hrvatske koji znaju ćirilicu kao naprimjer ja?!
Onda ti pada u vodu za koga zapravo pišeš, zar ne?

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline Православље

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Re: Greek
« Odgovor #102 : 13.06.2010. 14:41:40 »
Па добро мислио сам да неће ни један хрват да призна да зна ћирилицу, али у реду онда помоћ ми треба од Срба и свих осталих на овом форуму који знају ћирилицу.Није потребно да ми се брише пост

Pa dobro mislio sam da neće ni jedan hrvat da prizna da zna ćirilicu, ali u redu onda pomoć mi treba od Srbа i svih ostalih na ovom forumu koji znaju ćirilicu.Nije potrebno da mi se briše post
Slobodu si večno, zakržljala raso,
Ček’o da donesu tuđi bajoneti,
Po gorama svojim tuđa stada pas’o,
Jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Greek
« Odgovor #103 : 13.06.2010. 14:44:05 »
Ja kao moderator sam osetio da je poruka trebala biti obrisana i to sam uradio. Svaka sledeca za koju mislim da treba da se brise, ja brisem.

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Re: Greek
« Odgovor #104 : 13.06.2010. 14:45:37 »
Pretjeruješ ga, a zašto ne bih priznala?!
Ovdje nacionalizma nema. Mi se jako lijepo družimo
i ne gledamo tko je odakle.

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline Православље

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Re: Greek
« Odgovor #105 : 13.06.2010. 14:47:42 »
Ја колико сам упознат са осталим форумима, постоје одређена правила и ако је пост у складу са правилима не сме бити обрисан, е сад не знам како је на овом форуму, мада нисам до сада видео да се на неком форуму бришу постови у зависности од расположења администратора/модератора...

Ja koliko sam upoznat sa ostalim forumima, postoje određena pravila i ako je post u skladu sa pravilima ne sme biti obrisan, e sad ne znam kako je na ovom forumu, mada nisam do sada video da se na nekom forumu brišu postovi u zavisnosti od raspoloženja administratora/moderatora...
Slobodu si večno, zakržljala raso,
Ček’o da donesu tuđi bajoneti,
Po gorama svojim tuđa stada pas’o,
Jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Greek
« Odgovor #106 : 13.06.2010. 14:49:15 »
E da znas da je ovde tako. Ovde nema demokratije.

Offline Православље

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Re: Greek
« Odgovor #107 : 13.06.2010. 14:52:06 »
Одлично ни ја не волим демократију  :)


Odlično ni ja ne volim demokratiju   :)
Slobodu si večno, zakržljala raso,
Ček’o da donesu tuđi bajoneti,
Po gorama svojim tuđa stada pas’o,
Jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Greek
« Odgovor #108 : 13.06.2010. 15:07:59 »
E matori iskreno cu ti reci, Ne seri!

I to ti kazem ja koji na svakom forumu pisem cirilicom i koji svaki tekst na kompu kucam cirilicom - a kucam ih i previse jer mi je to profesija. I ovde sam isto prva dva posta napisao na cirilici i to iz navike jer mi stalno tako stoji u Language baru ali sam odmah promenio jer ovo nije srpski forum. Mozes i sam videti u mojoj istoriji postova. Jebo mater idi onda i na neki nemacki forum pa kucaj cirilicom - ne ide. Ja se takodje borim za vecu upotrebu cirilice ali tamo gde je mesto za to, a ovde gde ljude boli kurac i gde su poenta prevodi, serija i zabava stvarno nema potrebe i ispadas smesan.

I brisite ovo odavde, sjebaste temu ljudima koji vole seriju.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Greek
« Odgovor #109 : 13.06.2010. 15:10:10 »
Jos malo pa se brise sve. Ali sve.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Greek
« Odgovor #110 : 13.06.2010. 15:35:57 »
Samo da nešto razjasnim: Nemam ni ja, ni itko drugi iz staffa, a nadam se i nitko od članova foruma ništa protiv ćiriličnog titla, dapače.
Imam protiv ovakvog nastupa, jer ne želim da nas itko više gura u neke vode za koje sam mislio da su prošlo-svršena vremena. Ovakve rasprave će se rezati u startu. Ponavljam, onaj koji razmišlja na takav način neka traži neki drugi forum.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Re: Greek
« Odgovor #111 : 13.06.2010. 15:43:35 »
Ja sam Srbin i ne pravim nikakvu razliku izmedju srpskih i hrvatskih titlova!
Najvise sam zahvalan sto postoje ljudi koji rade ovo i sam sam preveo par epizoda nekih serija i znam koliko je to tesko i oduzima vremena.
Jeste da je offtopic, ali ljudi hvala i samo da znate nije da se slihtam ;D
« Zadnja izmjena: 13.06.2010. 15:46:27 Gordon Freeman »

Offline Православље

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Re: Greek
« Odgovor #112 : 13.06.2010. 19:27:31 »
Хтео сам само да се извиним, ако сам неког увредио, пошто стичем утисак да су се неки људи увредили, никад ми није била намера да неког увредим.

Citat:
Hteo sam samo da se izvinim, ako sam nekog uvredio, pošto stičem utisak da su se neki ljudi uvredili, nikad mi nije bila namera da nekog uvredim.
[/b]
Slobodu si večno, zakržljala raso,
Ček’o da donesu tuđi bajoneti,
Po gorama svojim tuđa stada pas’o,
Jer dostojno ne znaš za Slobodu mreti.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Greek
« Odgovor #113 : 13.06.2010. 20:02:24 »
Niko se nije uvredio nego samo savet da ne trosis svoj cirilicni bunt na ovom mestu gde ne mogu svi pisati cirilicom cak i kad bi preziveli 2012.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Re: Greek
« Odgovor #114 : 13.06.2010. 21:05:57 »
Niko se nije uvredio nego samo savet da ne trosis svoj cirilicni bunt na ovom mestu gde ne mogu svi pisati cirilicom cak i kad bi preziveli 2012.

 rofl rofl

Offline tmw

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Re: Greek
« Odgovor #115 : 03.07.2010. 13:41:10 »
Dobra serija  clapp

Offline Vanja B.

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Re: Greek
« Odgovor #116 : 14.07.2010. 16:58:43 »
Serijaa je odlicnaa ! Ja sam odusevljena  :) Samo mi je zao sto nema prevoda za 2. i 3. sezonu  :(
Inace ja obozavam ovakve serije , kao sto su i One Tree Hill , Gossip Girl , The O.C. ,..  ;D

Offline FitiPFC

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Re: Greek
« Odgovor #117 : 24.08.2010. 10:48:27 »
Serija je odlicna. Registrovao sam se ovde da bih pohvalio -=QuadDamagea=- za svoj dodak prijevodu 8 epizode ove serije  clapp


http://i33.tinypic.com/2wn2tfr.png

Hvala sto si me nasmijao  ;D

Offline aneLL

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Re: Greek
« Odgovor #118 : 25.09.2010. 22:48:23 »
Serija je odlicna. Registrovao sam se ovde da bih pohvalio -=QuadDamagea=- za svoj dodak prijevodu 8 epizode ove serije  clapp


http://i33.tinypic.com/2wn2tfr.png

Hvala sto si me nasmijao  ;D


ahahah moj pečat na ovo ... svaka čast QuadD
Obradio: Rasti hahahha ;)

Offline Lollobrigida

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Ženski
Re: Greek
« Odgovor #119 : 21.10.2010. 08:04:59 »
Obožavam ovu seriju. Pogledala sam prvu sezonu i oduševila me. Sad namjeravam pogledat i drugu samo mi je žao da ne postoji prijevod osim za prvu i treću epizodu. Namjerava li se netko u skorije vrijeme posvetiti tome?  :)

Tags: