Autor Tema: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes  (Posjeta: 29864 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tazmaniac

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Izgubljen u vremenu i prostoru
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #60 : 04.04.2012. 17:37:44 »
Pa već ti je i vrijeme da se uhvatiš prevođenja.
Ulijenio si se skroz.  ;)

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #61 : 04.04.2012. 19:26:04 »
U pravu si, nema što.. Preveo sam onaj blues dokumentarac i prestao sam.
Sad ću prevoditi Avatara i Avengerse.. :D Dok se malo vratim u formu! :D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline tazmaniac

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Izgubljen u vremenu i prostoru
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #62 : 04.04.2012. 19:29:08 »
Dobro. Jedva čekam prijevode.  drinks

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #63 : 04.04.2012. 22:05:03 »
Pa oću li Shunjo ovu seriju prepustiti tebi da prevodiš?
Da ti se ja ne miješam ako ćeš ti?  :)

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #64 : 05.04.2012. 08:41:37 »
Citat:
Dobro. Jedva čekam prijevode.  drinks

biti će uskoro!   drinks


Citat:
Pa oću li Shunjo ovu seriju prepustiti tebi da prevodiš?
Da ti se ja ne miješam ako ćeš ti?  :)

Što se mene tiče, ti se meni ne miješaš.. :D Ja ću nju prevoditi svakako, a ti ako hoćeš prevodi - ako nećeš, ne moraš. Budi volja tvoja.. :D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #65 : 05.04.2012. 18:43:33 »
Prevodicu i ja :)
Posto chadjo radi na CG, a shunjo na HR, ja cu raditi na SR ;)
Okacio sam jutros 1 epku na SR, uzivajte :)
Bice za 4-5 dana i 2 epka :)

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #66 : 05.04.2012. 18:46:19 »
E pa milo je kada vidim da će ova anima biti prevođena na rangu ovih popularnih serija (tipa: Game of Trones, Spartacus...),
na nekoliko jezika. ;D Mi smo ta ekipa! :)

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #67 : 05.04.2012. 18:50:38 »
Ovo je Cartoon (crtac), a ne Anima ;)

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #68 : 05.04.2012. 19:23:58 »
Evo urađen je i HR prijevod kao što Dante kaže.. ;) Uživajte!
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #69 : 06.04.2012. 02:13:29 »
Ljudi mislim da je bespotrebno triput ici po istom tragu, posebno za ovaj crtani... Dzabe samo gubite vreme prevodeci, a ako vec hocete na svom jeziku, neka jedan prevede, ostali neka urade obradu i kraj. Mada opet ponavljam da je mnogo tri prevoda za ovaj crtani, jer nema mesta za uvodjenje nikakvih novina prilikom prevodjenja...

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #70 : 06.04.2012. 02:23:16 »
Ovo je Cartoon (crtac), a ne Anima ;)
Ne bih baš rekao, jer crtaći su oni animirani filmovi koji su namijenjeni baš za djecu,
tipa Tom&Jerry, Štrumfovi, Diznijevi junaci,..itd (u to naravno ne računam krajnji debilizam za djecu tipa Teletabisa, Pepe Prase, Fifi i tih gluposti), dok su Avendžeri jedna anima rađena po stripovima koje, da se ne lažemo, imaju mnogo više publike među nama starijima nego među djecom, jer ta moderna kompleksnost i sveobuhvatnost radnji u stripovima je tolika da neko dijete mora biti baš ekstra pametno da bi to moglo čitati... A termin ''anima'' je skraćeno od animirani film, koji su prvi uveli Japanci, jer su oni prvi počeli da prave takve animirane filmove koji nisu za djecu. Tako da nije fora u tehnici u kojoj je rađeno, već u publici kojoj je namijenjeno. :D

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #71 : 06.04.2012. 02:37:49 »
Ljudi mislim da je bespotrebno triput ici po istom tragu, posebno za ovaj crtani... Dzabe samo gubite vreme prevodeci, a ako vec hocete na svom jeziku, neka jedan prevede, ostali neka urade obradu i kraj. Mada opet ponavljam da je mnogo tri prevoda za ovaj crtani, jer nema mesta za uvodjenje nikakvih novina prilikom prevodjenja...

haha slazem se, sta ce vam tri ista prijevoda :D ako vec svi zelite isto onda podijelite... sigurno bolje da se ne dupliraju prijevodi, onaj koji nece radit ovu seriju prevest ce neku drugu i tak su svi na dobitku i imamo vise prevedenih epizoda, tj serija  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #72 : 06.04.2012. 02:49:52 »
Gledao sam Ultimate Avengers prvi i drugi dio. Naravno, najbolja scena je kada Hulk uništava sve redom. Za mene najbolji Avengers i jedan od najboljih likova u Marvelu.



Ne znam za koje bi se junake odlučio, DC ili Marvel. DC bolje obrađuje svoje junake. Mislim da ipak Marvel. Najbolji mi je Batman koji je iz DC-a i ima super villaine. Ovi ostali mi nisu baš nešto uključujući i Supermana.

A nekako najjači Marvelovac je Doctor Strange i World War Hulk. Strange manipulira međudimenzionalnim prostorom, i to je samo jedna od desetina njegovih sposobnosti  ;D

A Hulk je Avengerse dobio nebrojeno mnogo puta, pa Fantastic Four. Protiv Hulka postoji samo jedno jedino oružje, a to je da ga pomaziš po glavi i izvineš mu se što te je tukao.

E da, bogove nećemo računati. Mislim na Galactusa, Mephista i Madame Web. To je ipak velika razlika.

Ovo odmah skidam i pratim, hvala na prijevodima  smileyNO1

EDIT: zaboravih na Wolverina. A što se tiče animea. Ovo je anime, ali isto tako je velika razlika između onih azijskih. Ti azijski su baš brutalni, puni nasilja, golotinje, šokantnih scena. Berserk recimo  :)
« Zadnja izmjena: 06.04.2012. 02:52:35 Mulder »

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #73 : 06.04.2012. 04:24:00 »
Dobro opažanje, DC bolje obrađuje svoje likove, i naravno jedini Betmen je highlight u DC-ju, ali meni npr, je Justice League mnogo bolji od Avengera, pročitaj novija izdanja DC-ja, npr. The Darkest Night ili Death of Superman, tu ćeš vidjeti najače priče i obrte ikada, a da ne pominjemo posebna izdanja kao što su Watchmeni ili Return of the Dark Knight, to je već perverzija koliko je dobro, a što se tiče Marvela, oni su ti potpuno drugi sistem, dok DC ima tri univerzuma, Marvel ima samo jedan u kojem se nalaze svi njegovi heroji, i svi zajedno(iako su nastajali pojedinačno) se bore protiv superzlih, koji se takođe udružuju jedni sa drugima, meni su iz Marvela omiljeni X-Meni i Wolverine, a u ovu sezonu Avengera jedva čekam da se pojavi Wolverine, a inače ovo mi jedna od omiljenih Marvelovih serija stripova ''Kree's Invasion''.  ;D

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #74 : 06.04.2012. 09:34:54 »
Pa ljudi, ne mogu se baš složiti s vama. Meni je lakše prevesti epizodu nego je obrađivati za hrvatski jezik, npr. Onda moram svaki put ispravljati npr. Entoni u Anthony i tako to, a nemam živaca za to..  :)
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #75 : 06.04.2012. 15:30:44 »
Brate ovo nije Anima.
Anime su ti svi animirani filmovi koji su pravljeni u Japanu.
Crtaci su svi Americki i Evropski crtaci, tako da ovo tu spada.
Sto se tice DC-a i Marvela, ja mnogo vise volim Marvel, ipak u Marvel spadaju X-Meni,Wolverine,Spiderman,Hulk,Thor,Iron Mana,Captain Americu,Fantasticnu Cetvorku.
Dok kod DC-a se izdavajaju jedino Batman i Green Lantern,bar po meni.
Svakako ovo nije za malu decu, pogotovu ne za one koji gledaju Sundjer Boba,Strumfove,Tom i Dzerija i ostale crtace za manje uzraste.

Mislim da ovaj crtac svakako zasluzuje prevod na 3 jezika,jer sigurno ce biti nedelja kada neki prevodioc od nas 3 nece stici da prevede aktuelnu epizodu isti dan,vec npr za 4-5 dana, pa je bolje do tad imati bar 1 prevod, nego nijedan ;)

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #76 : 06.04.2012. 17:01:22 »
Brate ovo nije Anima.
Anime su ti svi animirani filmovi koji su pravljeni u Japanu.
Crtaci su svi Americki i Evropski crtaci, tako da ovo tu spada.
A šta je onda sa Afro Samurajem ili Black Dynamite, možeš li to svrstati u crtaće?  ;D
Japanci su samo prvi počeli da prave crtane za odrasle i nazvali ih ''anima'', što su kasnije primijenili i ostali. :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #77 : 06.04.2012. 17:58:02 »
Dobro opažanje, DC bolje obrađuje svoje likove, i naravno jedini Betmen je highlight u DC-ju, ali meni npr, je Justice League mnogo bolji od Avengera, pročitaj novija izdanja DC-ja, npr. The Darkest Night ili Death of Superman, tu ćeš vidjeti najače priče i obrte ikada, a da ne pominjemo posebna izdanja kao što su Watchmeni ili Return of the Dark Knight, to je već perverzija koliko je dobro, a što se tiče Marvela, oni su ti potpuno drugi sistem, dok DC ima tri univerzuma, Marvel ima samo jedan u kojem se nalaze svi njegovi heroji, i svi zajedno(iako su nastajali pojedinačno) se bore protiv superzlih, koji se takođe udružuju jedni sa drugima, meni su iz Marvela omiljeni X-Meni i Wolverine, a u ovu sezonu Avengera jedva čekam da se pojavi Wolverine, a inače ovo mi jedna od omiljenih Marvelovih serija stripova ''Kree's Invasion''.  ;D
Nisam još čitao The Darkest Night, upravo stavi skidat  smileyNO1 vidim da ima dosta dijelova, pogotovo sa Green Lantern.

Kod DC-a mi je plus što imaju bolje animirane i više pažnje poklanjaju filmovima i serijama. Marvel isto ima dosta filmova, ali DC-ovi su mi bolji iako više volim Marvelov svijet. Znaš što mi je Marvel izgubio zadnjih 15-ak godina? Crtež, nije više tako super kao prije. Pogotovo kad pogledaš Spidermana.


« Zadnja izmjena: 06.04.2012. 17:59:42 Mulder »

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #78 : 06.04.2012. 19:00:42 »
Pa, prilično si u pravu što se tiče filmskog stvaralaštva Marvela, stvarno su se iskomercijalizovali,
to možemo vidjeti u filmovima o X-Menima, Ghost Riderom, Daredevilom, Elektrom, koji su čista komercijala, a što se tiče priče, totalno smeće, i to uporedi sa ranijim filmovima o Blejdu, Nick Furiju, Hulku itd. Što se tiče dugometražnih crtanih, jedini koji su mi se stvarno svidjeli su Ultimate Avengeri, Dr Strange, Planet Hulk i Wolverine vs Hulk. Poneke serije su im dobre ali u poređenju sa serijama '90-ih, od kojih je svaka bila dobra, baš su se izgubili. Ali što se tiče stripova, tu ipak mislim da su ostali dosledni, pročitaj samo Civil War pa ćeš znati o čemu ti pričam. ;)
 Dok DC nema svoju produkciju, ali za svoje filmove uvijek unajme one najbolje režisere, kao npr. Chris Nolana, koji će sada da pravi Man of Steel, a crtane da ne pominjem, to su već eksperti, ne znam za njihov crtani film ili seriju koja je loša, a plus da ne govorim o Betmenu, koji je obrađivan iz toliko različitih uloga, ali opet ostaje nešto mistično u vezi njega, odgledaj ovaj poslednji animirani ''Batman: Year One'' ili još bolje ako možeš pročitaj Milerov istoimeni strip. smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #79 : 06.04.2012. 20:43:53 »
Pročitao sam civil war. Znam da se mnogima nije svidjelo zato što toliko ima politike i zbog toga što je S.H.I.E.L.D previše jak. Ali meni je to bilo super. Ima puno poruka. I u zanimljivom periodu je nastao. Odgovor na Busha i sve prljvavo oko njega. Cap. America mi se nikad nije sviđa, ali tu je baš badass  8)

Pogledao sve Batmane što su izašli, obožavam tog superjunaka. Sve one amaterske filmiće, crtiće  ;D Nolana ti baš i ne volim, ali se radujem novom Supermanu. Vidio sam slike sa seta i izgleda brutalno dobro. Izgleda da tu Superman nije karikiran kao što je bio u prijašnjim filmovima, ovdje je baš nemilosrdan, ali opet ima osjećaja za sve.

Sve ovo kaj si nabrojao, slažem se. od Ghost Ridera do Elektre  :facepalm

Ništ, idem si skinut neke crtiće koje nisam pogledao. Ima onih koji nisu toliko poznati  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 06.04.2012. 20:45:37 Mulder »

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #80 : 06.04.2012. 20:53:58 »
Veceras pocinjem sa gledanjem ove serije, skinuo sam odavno, medjutim delovalo mi je da je i ovo usrano kao i mnogi crtaci koji se vrte na Disney kanalima... Kad kazete da ce se pojaviti Wolverine, nisam se trenutka dvoumio da pogledam... Hvala na dosadasnjim prevodima....

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #81 : 07.04.2012. 09:52:46 »
U prvoj sezoni se nije pojavio, a za drugu ne znam..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #82 : 07.04.2012. 11:14:47 »
Ako je vjerovati Marvelu, u ovoj sezoni bi trebalo da se pojavi Wolverine,
kao i mnogi drugi Avengeri, u strip je on baš nudo, ada vidimo kakvoga će ga ovdje prikazati... ;D

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #83 : 07.04.2012. 14:12:55 »
Da pojaviće se Wolverine, a pojaviće se i Spiderman, takođe i Nick Cage,Iron Fist,Mis Marvel i mnogi drugi, evo i slike kao dokaz:


Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #84 : 07.04.2012. 14:28:56 »
Luke Cage... ;D

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #85 : 07.04.2012. 18:48:30 »
Odgledao sam prve dve epizode i odlicne su ... Poceo sam sa trecom i vidim da je radnja pre Avengers-a... Medjutim interesuje me sledece. Ja sam skinuo nesto sa interneta, The Avengers Earth's Mightiest Heroes - Webisode 1-20 - Micro-Episode Movie, pa me interesuje postoji li prevod za to, i da li se i tu radnja odvija pre Avengers-a?

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #86 : 07.04.2012. 22:13:09 »
Pravi episode list je :

1.Iron Man Is Born
2.Thor The Mighty
3.Hulk Versus The World
4.Meet Captain America
5.
6.The Breakout 1
7.The Breakout 2

A ostale su dobre kao na PO sajtu ;)

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #87 : 08.04.2012. 02:29:37 »
Da, u pravu si, tako je cak i na IMDB...

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #88 : 08.04.2012. 19:27:15 »
Odgledah prvih 10  ;D Bas mi je legao crtani, 22 minuta mi neverovatno brzo prodje... Taz hvala na odlicnim prevodima  smileyNO1 clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
« Odgovor #89 : 08.04.2012. 20:06:40 »
Super je ovo  clapp pogledao 4 epizode. Baš osvježavajuće  :)

Tags: