Autor Tema: Lost  (Posjeta: 747416 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Re: Lost
« Odgovor #3600 : 04.06.2010. 22:04:22 »
ja se stvarno izvinjavam i uopste nemam nameru da se i nastavljam sa prepirkama i slicno niti da vredjam niti da pljujem po necemu ili slicno...ali zkarlov pogledaj malo bolje kako je krenula cela prica po pljuvanju po LOSTu i nicije reakcije i onda sam samo ja napravio paralelu i odmah sam napravio problem...nije fer  :( :(
...so say we all...

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Lost
« Odgovor #3601 : 04.06.2010. 22:43:02 »
E i sad kakve veze ima House sa Lostom, to nikako ne mogu shvatiti....
Zašto mrziš Housa to je tvoja stvar, ali ne možeš ga u svakom drugom svom postu blatiti i to po svim temama na forumu, a pogotovo u temama o drugim serijama, i to je moja završna, ne zanimaju me postovi od prije.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3602 : 04.06.2010. 22:47:04 »
Meni izgleda da svi moraju da biraju između Housea i Losta, kao da je to ono da li si Zvezdaš ili Partizanovac, Dinamo - Hajduk i slične analogije.

Ja obožavam i Lost i House. Uživao sam ove godine gledajući Lost, gledajući House. Lost je prošlost iako ću ga pogledati još jednom kad kupim LCD, a nadam se da ću uz House uživati i sljedeću sezonu (sljedeće sezone).

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3603 : 04.06.2010. 22:49:37 »
Meni su Lost i House neuporedive serije, obadvije serije volim ali nisu za upoređivanje...

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3604 : 04.06.2010. 22:49:44 »
Lost i House nemaju veze jedno sa drugim, a obe serije ocenjujem sa 10/10

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3605 : 04.06.2010. 22:50:34 »
Lost i House nemaju veze jedno sa drugim, a obe serije ocenjujem sa 10/10
smileyNO1

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Re: Lost
« Odgovor #3606 : 05.06.2010. 01:56:23 »
House je sjajno koncipirana serija, neverovatno zanimljiva glavna uloga i fantasticna njegova gluma .. ali ja sam prestala da je gledam zbog bolnice, ma prestala sam da gledam sve te medicinske, prave mi stasnu nervozu u stomaku .. jedva se borim sa Nurse Jackie, ali kao ima humora pa mi lakse :)

Slazem se da ne mogu da se uporedjuju jedna visegodisnja misterija koja jede dzigericu i koja nam je pojela vecinu mozdanih celija i jedna tako realna i cesto brutalna zivotna drama kao sto je House.
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3607 : 05.06.2010. 09:57:08 »
Piter, kada kažem da me serija razočarala, to je moje osobno mišljenje i to nije, ponavljam nije pljuvanje po seriji.

Mene nikada nisi vidio niti ćeš me ikada vidjeti da pljujem po nekoj seriji ili je uspoređujem na takav način.

Da se razumijemo, Lost je vrhunska serija, House je vrhunska serija. Lost me razočarao... House to još može...  :P

I kako bi rekao jedan dobar prevodilac

POZDRAV Smajlicvece
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Lord Foul

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Re: Lost
« Odgovor #3608 : 05.06.2010. 10:37:06 »
...moje osobno mišljenje...
Hmm... može li tvoje biti neko drugo, nego osobno mišljenje?

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Lost
« Odgovor #3609 : 05.06.2010. 12:37:44 »
ne može se porediti ni u u jednom slucaju lost sa housom.
da su stavili bilo kakav drugi kraj za lost bio bi bolji, ionako mi je na K...C isao ovaj mamlaz DŽEK tako da mi je žao što je tako završilo ali šta da se radi, meni jedna od najboljih serija ali teško će ostati medju prvima kod mene uz supernatural dextera i housa.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3610 : 05.06.2010. 12:39:28 »
...moje osobno mišljenje...
Hmm... može li tvoje biti neko drugo, nego osobno mišljenje?
Hmm... pa ovisi kako si ga netko interpretira...
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3611 : 05.06.2010. 12:51:44 »

 iako ću ga pogledati još jednom kad kupim LCD

ne kupuj to...

pogledaj "Book of Eli" BD rip na LCD pa onda na plazmi i bit će ti sve jasno :)

jako dobar primjer o (ne)sposobnostima LCD tehnologije.



May the Plasma be with you!

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3612 : 05.06.2010. 13:00:09 »
Svaki sledeci post gde se Lost i House zajedno spominju se brise!

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #3613 : 05.06.2010. 14:14:30 »
iako ću ga pogledati još jednom kad kupim LCD

ne kupuj to...
pogledaj "Book of Eli" BD r*p na LCD pa onda na plazmi i bit će ti sve jasno :)
jako dobar primjer o (ne)sposobnostima LCD tehnologije.

A taman sam htio Milanu dati savjet da nikako ne kupuje plazmu, a obavezno LCD. Moje je mišljenje da je LCD bolji od plazme. Naročito ako ima love za LED Samsung LCD. Ali ima i tu jedna caka. Sjetimo se da je LCD televizore prvi počeo proizvoditi SONY pa kad su ih i ostali počeli izbacivati na tržište, pojavila se SONY serija BRAVIA koja je fenomenalna. Ni dan danas niko nema odlične performanse kontrasta, boje i oštrine slike kao SONY BRAVIA u svijetu LCD tehnologije. Moj savjet Milanu je da obavezno traži izradu za zapadno evropsko tržište, po mogućnosti špansko, francusko, holandsko, austrijsko... Ni slučajno se nemoj zaletiti na prvu i uzeti izradu za poljsko, češko i šta ti ja znam koje već istočno evropsko tržište.

Što se tiče Losta, pročitah vaše komentare i vidim da ima raznih teorija o završetku serije. Ja mislim da je i to dokaz koliko je ova serija odlična i sada se vidi da je upravo to i bio cilj - da se još dugo godina generacijama i generacijama priča o svemu onome što nam je donijela. Uvijek će biti onih kojima se serije ne sviđa i neće je gledati, a biće i onih kojima se sviđa pa će je preporučivati drugima i sami je gledati po nekoliko puta.

Spoiler for Hiden:
I dalje sam ubijeđen da su oni svi umrli u trenutku kada je Julia aktivirala atomsku bombu i tu prestaje postojati i ostrvo i Dharma i paralelni svijet. Jack je još jednom pogriješio, još jednom nije bio u pravu kada je iznio teoriju da će dizanjem Otvora u zrak u stvari njihov avion ostati u zraku i neće pasti na ostrvo. Julia aktivira bombu i 5. sezona se po prvi put završava sa bijelom pozadinom i sivim slovima LOST. Ovdje bijela boja simbolizira prah, dakle "prah prahu", znači ostrvo je pretvoreno u prah, a siva boja slova LOST simbolizira pepeo, dakle "pepeo pepelu", znači likovi u seriji su mrtvi i oni su pepeo, odnosno njihova tijela. Sam naziv serije je LOST u prevodu IZGUBLJENI, a izgubljeni su svi likovi u ovoj seriji i prema tome siva boja slova LOST simbolizira smrt svih IZGUBLJENIH.

U prvoj epizodi 6. sezone glavne likove serije vidimo u avionu, a onda kamera ide kroz prozor aviona u okena i pokazuje nam da je kompletno ostrvo, Hram, ona noga od kipa, da je sve potonulo i pod vodom. Sjetite se u svom stvarnom životu kroz priču koliko su vama puta ili koliko ste puta vi nekome rekli "E nema umrijeti kad ti hoćeš, nema preko reda." Mislim da onaj spisak u svjetioniku označava baš to, kada je kome od njih red da umre.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Lost
« Odgovor #3614 : 05.06.2010. 14:31:07 »
odlična teorija Almine ali onda je ova 6 sezona bila nepotrebna,ako je ta tvoja teorija točna...

 

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg:
« Odgovor #3615 : 05.06.2010. 14:38:11 »
Kako nepotrebna? A jos koji milioncic zarade? ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3616 : 05.06.2010. 14:39:15 »
Spoiler for Hiden:
Ne može ti teorija biti tačna nikako.  ???
Što reče outside, onda 6 sezona nema nikakav smisao niti nema smisao ono na kraju kad Jacku otac kaže da su neki umrli dosta kasnije poslije njega, uglavnom cijela 6. sezona nema smisla onda, ni sami kraj kad on zatvara oči ni ništa.
Oni su umirali tačno onako kako smo to i vidjeli kroz seriju.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #3617 : 05.06.2010. 16:01:03 »
Spoiler for Hiden:
De mi molim te objasni smisao ovoga što je Christian rekao Jacku: Svako jednom umre, malac. Neki prije tebe, a neki dugo poslije tebe.
Pa nije on ovdje govorio samo o likovima sa ostrva, valjda je mislio u globalu na zemaljskoj kugli ko kada umire. I to je normalno, isto kao što na Zemlji ljudi umru prije mene i tebe, a neki ljudi mene i tebe nadžive i žive još puno godina poslije.
6. sezona ima i te kako smisla i potrebna je, jer je očito da je ostrvo u stvari čistilište. Kroz cijelu sezonu traje nedoumica oko toga na koju stranu će naši likovi preći - na stranu Crnog ili Jacoba. Još jedan razlog zašto je 6. sezona potrebna je to što je Jacob sve njih doveo na ostrvo, a to im je lijepo i objasnio: "Doveo sam vas sve ovdje zato što sam napravio grešku. Grešku koju sam napravio jako davno i sada zbog toga postoji velika šansa da će svako od vas, i svako do koga vam je stalo u stvari umrijeti. Tu grešku vi zovete čudovište. Ja sam odgovoran zbog toga što mu se desilo. Ja sam ga napravio takvim. I još od tada me on pokušava ubiti. Bilo je samo pitanje vremena kada će otkriti kako, a pošto je to uradio, neko me mora zamjeniti. I zato sam vas doveo ovdje."
A onda Sawyer pita Jacoba: "Reci mi Jacobe, zašto ja trebam ispaštati zbog tvoje greške? Zašto misliš da se možeš zajebavati s mojim životom? Bilo mi je super dok nisi dovukao moju guzicu na ovu stjenčugu.", na što mu Jacob odgovara: "Ne, nije. Nikome od vas. Nikoga od vas nisam iščupao iz sretnog života. Svi ste bili sa manama. Izabrao sam vas jer ste bili kao ja. Bili ste sami. Svi ste tražili nešto što niste mogli naći. Izabrao sam vas jer trebate ovo mjesto više nego ono vas." Dakle, oni su trebali ostrvo da shvate i pokaju se za svoje grijehe koje su imali u životu i da se u čistilištu odluče na koju stranu će preći.
Na kraju, Christian kaže Jacku: "Da, ja sam stvaran. I ti si stvaran. Sve što ti se ikada dogodilo je stvarno. Svi oni ljudi u crkvi su takođe stvarni." Jack ga pita: "Svi oni su mrtvi?", a on mu odgovara: "Svako jednom umre, malac. Neki prije tebe, a neki dugo poslije tebe."
Jack: "Ali zašto su svi oni sada ovdje?" Christian: "Pa, ovdje ne postoji "sada". Jack: "A gdje smo mi, tata?" Christian: "Ovo mjesto ste stvorili svi zajedno tako da možete naći jedni druge. Najvažniji dio tvog života je vrijeme koje si proveo s ovim ljudima. Zato ste svi došli ovdje. Niko ne odlazi sam, Jack. Tebi trebaju svi oni, a njima trebaš ti. Za sjećanje. I za oslobađanje. Vi ne odlazite. Samo se premještate." Na pitanje gdje se premještaju, Christian mu odgovara: "Hajdemo saznati". Dakle, još uvijek ne znaju (a ko to uostalom od nas zna) hoće li otići u raj ili pakao. Iz one crkve svi odoše Bogu pred noge i On će odlučiti gdje će ko od njih.
Jedini Ben još uvijek mora ispaštati svoje licemjerstvo, usamljenost, papanizam, bezobraznost, odnosno svoju oholost koja je jedna od najtežih sedam smrtnih grijeha u svim vjerskim knjigama.

Mislim da je glavna poruka serije: Budite dobri ljudi i pomažite jedni drugima. Jer pred Bogom smo svi jednaki, bez obzira na boju kože, vjeru ili naciju.

POZDRAV
« Zadnja izmjena: 05.06.2010. 16:09:11 Almin »
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Re: Lost
« Odgovor #3618 : 05.06.2010. 16:07:47 »
Bravo, Almine!  clapp

Nisam lud, majka me testirala!

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Lost
« Odgovor #3619 : 05.06.2010. 16:29:45 »
Spoiler for Hiden:
almine slažem se donekle sa tvojom teorijom,ali jedno ne razumijem,otok je čistilište,i morali su se opredjeliti za jacoba ili crnoga,ali šta je onda sa onima koji nisu ništa od toga odabrali..pa kate,onaj pilot,sayer i ostali su ušli u onaj avion i odletjeli,šta su oni onda pobjegli iz čistilišta,ne kužim ???,ako su umrli u 5 sezoni,meni 6 sezona ima smisla ako je ostrvo čistilište,i to se slažem,ali zašto su onda pokazivali onaj pararelni svijet,onaj avion na kraju,kad ga jack vidi,šta on predstavlja,sve te naše teorije su slabe,previše je nejasno

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3620 : 05.06.2010. 16:31:40 »
Spoiler for Hiden:
De mi molim te objasni smisao ovoga što je Christian rekao Jacku: Svako jednom umre, malac. Neki prije tebe, a neki dugo poslije tebe.
Pa nije on ovdje govorio samo o likovima sa ostrva, valjda je mislio u globalu na zemaljskoj kugli ko kada umire. I to je normalno, isto kao što na Zemlji ljudi umru prije mene i tebe, a neki ljudi mene i tebe nadžive i žive još puno godina poslije.
6. sezona ima i te kako smisla i potrebna je, jer je očito da je ostrvo u stvari čistilište. Kroz cijelu sezonu traje nedoumica oko toga na koju stranu će naši likovi preći - na stranu Crnog ili Jacoba. Još jedan razlog zašto je 6. sezona potrebna je to što je Jacob sve njih doveo na ostrvo, a to im je lijepo i objasnio: "Doveo sam vas sve ovdje zato što sam napravio grešku. Grešku koju sam napravio jako davno i sada zbog toga postoji velika šansa da će svako od vas, i svako do koga vam je stalo u stvari umrijeti. Tu grešku vi zovete čudovište. Ja sam odgovoran zbog toga što mu se desilo. Ja sam ga napravio takvim. I još od tada me on pokušava ubiti. Bilo je samo pitanje vremena kada će otkriti kako, a pošto je to uradio, neko me mora zamjeniti. I zato sam vas doveo ovdje."
A onda Sawyer pita Jacoba: "Reci mi Jacobe, zašto ja trebam ispaštati zbog tvoje greške? Zašto misliš da se možeš zajebavati s mojim životom? Bilo mi je super dok nisi dovukao moju guzicu na ovu stjenčugu.", na što mu Jacob odgovara: "Ne, nije. Nikome od vas. Nikoga od vas nisam iščupao iz sretnog života. Svi ste bili sa manama. Izabrao sam vas jer ste bili kao ja. Bili ste sami. Svi ste tražili nešto što niste mogli naći. Izabrao sam vas jer trebate ovo mjesto više nego ono vas." Dakle, oni su trebali ostrvo da shvate i pokaju se za svoje grijehe koje su imali u životu i da se u čistilištu odluče na koju stranu će preći.
Na kraju, Christian kaže Jacku: "Da, ja sam stvaran. I ti si stvaran. Sve što ti se ikada dogodilo je stvarno. Svi oni ljudi u crkvi su takođe stvarni." Jack ga pita: "Svi oni su mrtvi?", a on mu odgovara: "Svako jednom umre, malac. Neki prije tebe, a neki dugo poslije tebe."
Jack: "Ali zašto su svi oni sada ovdje?" Christian: "Pa, ovdje ne postoji "sada". Jack: "A gdje smo mi, tata?" Christian: "Ovo mjesto ste stvorili svi zajedno tako da možete naći jedni druge. Najvažniji dio tvog života je vrijeme koje si proveo s ovim ljudima. Zato ste svi došli ovdje. Niko ne odlazi sam, Jack. Tebi trebaju svi oni, a njima trebaš ti. Za sjećanje. I za oslobađanje. Vi ne odlazite. Samo se premještate." Na pitanje gdje se premještaju, Christian mu odgovara: "Hajdemo saznati". Dakle, još uvijek ne znaju (a ko to uostalom od nas zna) hoće li otići u raj ili pakao. Iz one crkve svi odoše Bogu pred noge i On će odlučiti gdje će ko od njih.
Jedini Ben još uvijek mora ispaštati svoje licemjerstvo, usamljenost, papanizam, bezobraznost, odnosno svoju oholost koja je jedna od najtežih sedam smrtnih grijeha u svim vjerskim knjigama.

Mislim da je glavna poruka serije: Budite dobri ljudi i pomažite jedni drugima. Jer pred Bogom smo svi jednaki, bez obzira na boju kože, vjeru ili naciju.

POZDRAV
u_jeeeeeeeeee

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3621 : 05.06.2010. 16:41:26 »
odlična teorija Almine ali onda je ova 6 sezona bila nepotrebna,ako je ta tvoja teorija točna...
Baš tako i kako kaže kolega:
Kako nepotrebna? A jos koji milioncic zarade? ;D
$$$  ;)
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3622 : 05.06.2010. 16:51:13 »
Spoiler for Hiden:
De mi molim te objasni smisao ovoga što je Christian rekao Jacku: Svako jednom umre, malac. Neki prije tebe, a neki dugo poslije tebe.
Pa nije on ovdje govorio samo o likovima sa ostrva, valjda je mislio u globalu na zemaljskoj kugli ko kada umire. I to je normalno, isto kao što na Zemlji ljudi umru prije mene i tebe, a neki ljudi mene i tebe nadžive i žive još puno godina poslije.
6. sezona ima i te kako smisla i potrebna je, jer je očito da je ostrvo u stvari čistilište. Kroz cijelu sezonu traje nedoumica oko toga na koju stranu će naši likovi preći - na stranu Crnog ili Jacoba. Još jedan razlog zašto je 6. sezona potrebna je to što je Jacob sve njih doveo na ostrvo, a to im je lijepo i objasnio: "Doveo sam vas sve ovdje zato što sam napravio grešku. Grešku koju sam napravio jako davno i sada zbog toga postoji velika šansa da će svako od vas, i svako do koga vam je stalo u stvari umrijeti. Tu grešku vi zovete čudovište. Ja sam odgovoran zbog toga što mu se desilo. Ja sam ga napravio takvim. I još od tada me on pokušava ubiti. Bilo je samo pitanje vremena kada će otkriti kako, a pošto je to uradio, neko me mora zamjeniti. I zato sam vas doveo ovdje."
A onda Sawyer pita Jacoba: "Reci mi Jacobe, zašto ja trebam ispaštati zbog tvoje greške? Zašto misliš da se možeš zajebavati s mojim životom? Bilo mi je super dok nisi dovukao moju guzicu na ovu stjenčugu.", na što mu Jacob odgovara: "Ne, nije. Nikome od vas. Nikoga od vas nisam iščupao iz sretnog života. Svi ste bili sa manama. Izabrao sam vas jer ste bili kao ja. Bili ste sami. Svi ste tražili nešto što niste mogli naći. Izabrao sam vas jer trebate ovo mjesto više nego ono vas." Dakle, oni su trebali ostrvo da shvate i pokaju se za svoje grijehe koje su imali u životu i da se u čistilištu odluče na koju stranu će preći.
Na kraju, Christian kaže Jacku: "Da, ja sam stvaran. I ti si stvaran. Sve što ti se ikada dogodilo je stvarno. Svi oni ljudi u crkvi su takođe stvarni." Jack ga pita: "Svi oni su mrtvi?", a on mu odgovara: "Svako jednom umre, malac. Neki prije tebe, a neki dugo poslije tebe."
Jack: "Ali zašto su svi oni sada ovdje?" Christian: "Pa, ovdje ne postoji "sada". Jack: "A gdje smo mi, tata?" Christian: "Ovo mjesto ste stvorili svi zajedno tako da možete naći jedni druge. Najvažniji dio tvog života je vrijeme koje si proveo s ovim ljudima. Zato ste svi došli ovdje. Niko ne odlazi sam, Jack. Tebi trebaju svi oni, a njima trebaš ti. Za sjećanje. I za oslobađanje. Vi ne odlazite. Samo se premještate." Na pitanje gdje se premještaju, Christian mu odgovara: "Hajdemo saznati". Dakle, još uvijek ne znaju (a ko to uostalom od nas zna) hoće li otići u raj ili pakao. Iz one crkve svi odoše Bogu pred noge i On će odlučiti gdje će ko od njih.
Jedini Ben još uvijek mora ispaštati svoje licemjerstvo, usamljenost, papanizam, bezobraznost, odnosno svoju oholost koja je jedna od najtežih sedam smrtnih grijeha u svim vjerskim knjigama.

Mislim da je glavna poruka serije: Budite dobri ljudi i pomažite jedni drugima. Jer pred Bogom smo svi jednaki, bez obzira na boju kože, vjeru ili naciju.

POZDRAV

Spoiler for Hiden:
Ima tvoja priča smisla ali...
Objasni mi onda ovo.
Ako je Ostrvo čistilište, kao što si reko "Kroz cijelu sezonu traje nedoumica oko toga na koju stranu će naši likovi preći", šta je onda Ostrvo bilo prvih 5 sezona, prije njihove smrti (pošto kažeš da su umrli na kraju pete)?

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Re: Lost
« Odgovor #3623 : 05.06.2010. 19:07:01 »
Ma sve je to nema dalje!
POZDRAV! pionir

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #3624 : 05.06.2010. 23:59:43 »
Spoiler for Hiden:
Ima tvoja priča smisla ali...
Objasni mi onda ovo.
Ako je Ostrvo čistilište, kao što si reko "Kroz cijelu sezonu traje nedoumica oko toga na koju stranu će naši likovi preći", šta je onda Ostrvo bilo prvih 5 sezona, prije njihove smrti (pošto kažeš da su umrli na kraju pete)?

Spoiler for Hiden:
Pa već sam odgovorio u pretprošlom spoileru šta je bilo ostrvo u prvih 5 sezona. I dalje sam ubijeđen da su oni svi umrli u trenutku kada je Julia aktivirala atomsku bombu i tu prestaje postojati i ostrvo i Dharma i paralelni svijet. Po mom mišljenju je ostrvo zaista postojalo i oni su zaista pali avionom na njega 2004. godine.

I još nešto. Slažem se s tobom da su likovi umirali kako je u seriji prikazano. Mislim na Boonea, njegovu sestru, Mr. Eka i ostale, a od atomske bombe su poginuli svi ostali koji su do tog trenutka bili živi.

POZDRAV
« Zadnja izmjena: 06.06.2010. 00:02:29 Almin »
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Re: Lost
« Odgovor #3625 : 06.06.2010. 09:53:03 »
Spoiler for Hiden:
Ali bombu su aktivirali tamo 70ih godina, zato sto su se Dzek i ekipa vratili u proslost, ali Sun nije, Ben nije, Lapidus nije. Ta eksplozija je izazvala pomak gde su oni svi vraceni u svoje vreme i ujedno je raznela ostrvo u 70im. (Dzulijet je umrla usled rana zadobijenih od pada i onih cevi sto su padali po njoj, a ne od same eksplozije). E, tu pocinje paralelna prica sta bi se dogodilo da ostrva nije bilo, ali ga je bilo samo sto su oni u trenutku sletanja na LAX vraceni u dan kada su i pali na ostvro i svi oni to imaju u podsvesti (tu je JJ umesao malo i Fringe-a  :)) u paralelnom svetu, a mozda je samo Dzulijet imala u stvarnom svetu jer je Miles rekao da je Dzulijet zadnje rekla: "Uspelo je."
E sad ta zadnja scena gde je Dzekov otac kao mrtav, a covek hoda i prica nerazumljive price mi je totalno nerazumljiva i nepotrebna. Da je on ostao da lezi u sanduku, a oni da su se samo skupili tu, to bi bilo OK. Ono kao, skontali smo, bili smo zajedno, poznajemo se, jupi, ko kad umre neka umre, a do tada cemo ziveti srecni, debeli i veseli. J**** JJ to sigurno on samo zna sta mu predstavlja

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Lost
« Odgovor #3626 : 06.06.2010. 12:23:14 »
Spoiler for Hiden:
Ali bombu su aktivirali tamo 70ih godina, zato sto su se Dzek i ekipa vratili u proslost, ali Sun nije, Ben nije, Lapidus nije. Ta eksplozija je izazvala pomak gde su oni svi vraceni u svoje vreme i ujedno je raznela ostrvo u 70im. (Dzulijet je umrla usled rana zadobijenih od pada i onih cevi sto su padali po njoj, a ne od same eksplozije). E, tu pocinje paralelna prica sta bi se dogodilo da ostrva nije bilo, ali ga je bilo samo sto su oni u trenutku sletanja na LAX vraceni u dan kada su i pali na ostvro i svi oni to imaju u podsvesti (tu je JJ umesao malo i Fringe-a  :)) u paralelnom svetu, a mozda je samo Dzulijet imala u stvarnom svetu jer je Miles rekao da je Dzulijet zadnje rekla: "Uspelo je."
E sad ta zadnja scena gde je Dzekov otac kao mrtav, a covek hoda i prica nerazumljive price mi je totalno nerazumljiva i nepotrebna. Da je on ostao da lezi u sanduku, a oni da su se samo skupili tu, to bi bilo OK. Ono kao, skontali smo, bili smo zajedno, poznajemo se, jupi, ko kad umre neka umre, a do tada cemo ziveti srecni, debeli i veseli. J**** JJ to sigurno on samo zna sta mu predstavlja

Spoiler for Hiden:
odičan zaključak,slažem se sa ovom tvojom teorijom...a ovo za JJ,ma nezna ni on ;D

Offline Stulic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3627 : 06.06.2010. 14:02:18 »
Da li postoji titl za ovo

Lost specijal -  Final Journey

I moze li mi neko obajsniti sta je ovo jer sam nasao titl za ovu spcijal epizodu, koliko vidim radi se o nekoj emisiji vezanoj za lost
Ako neko ima torrent ili linkove za to zamolio bi ga da mi posalje na PM

Tv serija Jimmy Kimmel Live Aloha To Lost Special

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Re: Lost
« Odgovor #3628 : 06.06.2010. 14:06:08 »
Da li postoji titl za ovo

Lost specijal -  Final Journey

I moze li mi neko obajsniti sta je ovo jer sam nasao titl za ovu spcijal epizodu, koliko vidim radi se o nekoj emisiji vezanoj za lost
Ako neko ima torrent ili linkove za to zamolio bi ga da mi posalje na PM

Tv serija Jimmy Kimmel Live Aloha To Lost Special

Jimmy Kimmel je americki tv voditelj , a njegov sou se zove Jimmy Kimmel Live! Taj sou ide nedeljom u kasnim vecernjim satima, a te iste nedelje je bila dvoiposatna poslednje epizoda (odnosno dve) Lost-a. Cela emisija je bila posvecena seriji Lost, odnosno njenom kraju. :)

Offline Stulic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3629 : 06.06.2010. 14:11:08 »
Da li postoji titl za ovo

Lost specijal -  Final Journey

I moze li mi neko obajsniti sta je ovo jer sam nasao titl za ovu spcijal epizodu, koliko vidim radi se o nekoj emisiji vezanoj za lost
Ako neko ima torrent ili linkove za to zamolio bi ga da mi posalje na PM

Tv serija Jimmy Kimmel Live Aloha To Lost Special


Jimmy Kimmel je americki tv voditelj , a njegov sou se zove Jimmy Kimmel Live! Taj sou ide nedeljom u kasnim vecernjim satima, a te iste nedelje je bila dvoiposatna poslednje epizoda (odnosno dve) Lost-a. Cela emisija je bila posvecena seriji Lost, odnosno njenom kraju. :)

Ne bi to bilo lose pogledati samo kad bi jos mogao da nadjem linkove pa da skinem rofl

Tags: