Autor Tema: Lost  (Posjeta: 747536 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lord Foul

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Re: Lost
« Odgovor #3510 : 26.05.2010. 15:13:26 »
Preuzeto sa lost-serbia, od nekog lika Zeratul. Malo mi je lakse kad sam ovo procitao (spoilercina ;D)
Spoiler for Hiden:
Na ostrvu postoji reka. Ova reka tece iz svog izvora u srednjoj zemlji (jedno od velikih brda), dole u dolinu, a zatim u podzemne pecine. Tu se kaskada iznad vodopada, i sliva se u bazen, Izvorni Bazen (Source Pool). Ovde se mesa sa Svetloscu (The Light), i istice ka moru kroz podzemne reke. Dok tece u more, mesa se sa morskom vodom i odvodi se sirom sveta, u oblake, i u sve vode u svetu, konacno prolazeci u tela svih ljudi i zivotinja.

Svetlost je tok vremena. Iako je Svetlo u sustini talas, Svetlost je fluorescentna cestica koja se rastvara u vodi. Svetlo omogucava svim dogadjajima da se dese. It is time itself. Cestice Svetlosti nemaju fiksno vreme i prostor. Ovo je njihova moc, da mogu da idu unazad i unapred bez linearnog napretka. Bez Svetlosti, vreme se zaustavlja i nista ne moze ziveti, ili umreti. Ono ima neverovatno visoka elektromagnetska svojstva, koja prouzrokuju da ljudi i zivotine u neposrednoj blizini postanu uneravnotezljeni u vremenu, u dovoljno velikim kolicinama. Kao sto majka (The Mother) kaze Jacobu i MiB, ono donosi zivot i smrt. Izvorni Bazen u pecinama je mesto odakle sva Svetlost sveta dolazi, pa je samim tim i izvor vremena.

Kada voda napusti Izvorni Bazen, ona putuje kroz reku do obale, u raznim delovima ostrva. Mnogi od ovih mesta su otkrivena od strane raznih stanovnika ostrva, ukljucujuci The Others, Jacoba i ljudi njegovog brata, i Dharme. Ovo ukljucuje The Swan Hatch, The Orchid i razne bunare. Na ovim lokacijama, elektromagnetizam je na relativno bezbednom nivou u odnosu na Izvorni Bazen, i eksperimenti se mogu odrzati. More oko ostrva ima nenormalno visoku kolicinu Svetlosti u sebi. To je razlog zasto postoji kasnjenje, kada Faraday salje svoje rakete od broda do plaze.

U nekom trenutku, Covek u Crnom (the Man in Black-MiB) je oktrio da ako bi izmenio tok reke mogo bi da izbaci ostrvo iz normalnog toka vremena. On je napravio tocak ispod buduceg mesta The Orchid-a, i stvorio je niz brana da preusmere tok reke. Tocak je kontrolisao pokrete brane.

Kad je tok blokiran, Svetlost je zadrzana unutar ostrva. To znaci da ostatak sveta zaustavlja da se krece kroz vreme (nesto sto ostatak sveta ne bi iskusio, moze se samo videti ako si na ostrvu). Ostrvo bi, medjutim, nastavilo.

Ekslozija Jugheada 1977 je oduvek trebala da se dogodi. To je razlog zasto The Swan postoji na prvom mestu, kao sto i njegovi ostatci jos uvek postoje kad se svi vrate u sadasnjost (sto se desava zbog izlaganja veoma visokoj koncentraciji Svetlosti). Bomba prouzrokuje da podzemna reka bude orkrivena. To znaci da ce velika koncentracija Svetlosti biti pustena svo vreme, sto bi bilo opasno. The Swan je najblizi poznat izvor Izvornom Bazenu. Ovo je poznato jer je bambus u sumi blizu plaze (kao kada se Jack probudio), a The Swan je takodje veoma blizu (dovoljno blizu za Lock-a i Boone-a da se vrate odatle do plaze prilicno brzo).

Dharma je mogla jednostavno da prikljuci prekid, ali su hteli da eksperimentisu na njemu, zbog njene koncentrisane prirode (mnogo vise koncentrisane nego The Orchid). Oni su stavili naucnike u The Swan, stavili ih u karantin, govoreci im da je napolju vazduh otrovan. Nakon Ciscenja (the Purge), naucnici u The Swan-u su nastavili da rade bez znanja o Ciscenju, posto su bili zakljucani. Posiljke hrane (The Supply Drops) su isporuke poslate pomocu The Orchid. Koriscenjem moci Svetlosti, tokom zakljucavanja (The Lockdown), poruka se salje nazad u vreme do 1970 The Orchid, koji salju posiljke napred u vreme do izvora poruke.

Svakih 108 minuta dugme mora biti pritisnuto da bi se rasula nabijena Svetlost i da bi se omogucilo da reka nastavi da tece. Fail-safe detonira preko implozije, mehanizam koji je Dharma napravio za eksperimente, uklanjajuci opasnost, ali unistavajuci The Swan. Napravljen je za slucaj da eksperiment izbije van kontrole. Kada je Oceanic let 815 leteo iznad u toku dogadjaja, Svetlost je prodirala na gore kao elektromagnetski talasi koji su raskomadali avion, prouzrokovajuci pad. Ista Svetlost je takodje dovela prezivele dole na zemlju na prilicno siguran nacin, objasnjavajuci zasto je tolko ljudi prezivelo prilicno zastrasujucu avionsku nesrecu. Slicna stvar se desila kada je Juliet bila povucena na gradilistu The Swan-a u 1970toj, sto je razlog zasto je prezivela.

Kada je Ben okrenuo tocak, on ga je izbacio van ose. To je znacilo da se Svetlost jos uvek kretala iz Ostrva, ali nesaglasno. Ostrvo je skakalo kroz vreme, jer je relativni polozaj sa ostatkom sveta u stalnom fluksu (neprekidno kretanje). Kada je Locke pomerio tocak, on je obnovio tok, ali posto se nalazio u neposrednoj blizini Svetlu (sto se desilo za vreme okretanja) ono ga je pomerilo u vremenu i prostoru (u Tunis).

Bolest (The Sickness) je prouzrokovana od strane ljudi koji piju vodu niz reku iz Izvornog Bazena. Ova voda ima visoku koncentraciju Svetlosti, i moze da izazove da ljudi postanu izglavljeni iz vremena i, sa njihove tacke gledista, realnosti, izazivajuci ludilo.

Sa upravo ispravnom koncentracijom, ispijanjem Svetlosti mozete dobiti natprirodne moci. To ukljucuje mogucnost da se ubrza i kontrolisanje isceljenja (Jacobovo pipanje Locka je pomoglo popraviti mnogo stete od njegovog pada) i sposobnost da se zaustave vidljivi efekti starenja. Kada zastitnik (Guardian) (Majka, Jacob, Jack) prenose svoju ulogu do sledeceg zastitnika, piju iz dela potoka koji je veoma blizu Izvornom Bazenu. U tom delu potoka voda ima ispravnu koncentraciju Svetlosti koja je potrebna. Dodir prethodnog zastitnika zapecacuje posao, i daje vam iste moci (koje traju zauvek, ili barem dok sva Svetlost ne napusti vase telo).

Ako se Svetlo ugasi (prestane da se mesa sa rekom u Izvornom Bazenu), vreme u spoljnom svetu se usporava sve dok se kompletno ne zauztavi (kad se sva preostala Svetlost iskoristi). Medjutim, posto su sve cestice povezane, gasenje svetlosti takodje znaci da ce zastitnici izgubiti svoje moci, cineci ih smrtne.

Kada je Desmond uklonio kamen i kada je voda prestala da se mesa sa Svetloscu, ostrvo je pocelo da tone. To je zato sto je ostrvo poseban entitet od kore sveta - jedini nacin na koji moze da se krece (da je spojen entitet, ne bi moglo da se krece nezavisno). Pluta jer je stalno u pokretu.

Zbog toga sto je Kate ubila MiB, svi dogadjaji koji su je doveli do toga da to uradi moraju da se dese. Dakle, za nastavak Svetlosti, svi ljudi koji su delovali na nju i izazvali da hoda taj put na ostrvu moraju da zive. To su imena kandidata koje je Jacob nasao. Oni su ljudi koji ce zajednicki ubiti zlo na ostrvu.

Jacob je znao to, zato je dozvolio kandidatima da izaberu. Oni mogu da budu zastitnici ako zele, nije bitno ko ce to ciniti, zato sto on zna da ce zajedno pobediti njegov rat protiv njegovog brata. To je nacin na koji je Jacob pobedio.

Svako ko je zastitnik, ili koji pomaze u cuvanju Svetlosti premesta se prilikom smrti u paralelni unirvezum koji postoji kao da je Svetlost nestala, a oni nikad nisu imali kontakt sa ostrvom, ili prethodnim zastitnicima (u ovom slucaju Jacob). Ovaj flash sideways universe lagano umire zato sto se svetlost ne zamenjuje. Kako sve vise i vise kandidata umire, svi se premestaju u FST unirvezum. Kad Jack umre, on se premesta u taj unirvezum takodje. Tamo mozete ostati dokle god zelite sa ljudima koje volite. Christian je prvi koji "ide dalje", zato sto je on iz prethodnih generacija i vec je sklopio mir sa svetom. Jedan po jedan, kandidati ce proci preko u Svetlost, i biti upijeni u njemu.

Kada umrete, idete na mesto, i to mesto moze da traje nanosekundu ili moze biti duzi vremenski period, gde morate da se setite vase smrti i svih ljudi koji su bili kljucni, koje ste voleli najvise i koji su vam pomogli najvise, i koji su vam bili najvazniji, morate da se setite svih njih, i sva ta secanja ce dovesti do momenta kada ste umrli, pre nego sto mozete da "idete dalje".

Posle Jackove smrti, Hurley i Ben nastavljaju da vode ostrvo, i paze na njega jos mnogo vekova, sve dok Hurley ne iskoristi isto predvidjanje kao sto je Jacob koristio da napravi novu listu kandidata koji ce cuvati ostrvo od zla. On dozvoljava ljudima da dolaze i odlaze sa ostrva, nesto sto Jacob nikad nije dozvoljavao. Kada konacno Hurley i Ben umru, svi kandidati su sada u sideways timeline-u, i njihovo secanje pocinje da se budi. Sobzirom da je FST (flash sideways timeline) izglavljeno iz vremena, svi oni pocinju u vreme kad su prvi put stigli na ostrvo (Septembar 22gi 2004te), ali svi napustaju glavni timeline u razlicitim vremenima (njihova smrt). Stariji likovi (Witmores na primer) koji su dosli na ostrvo mnogo pre vracaju se u TO vreme, umesto u Septembar 22gi. Takodje pretpostavljam da Richard Alpert takodje prelazi u FST, ali se vraca u 18sti vek.

Desmond kao jedini svestan cistilista (FST) na ostrvu ima smislja zbog njegove "specijalnosti". Vec kad smo kod toga, mnogo likova koji su sa pravom ili pogresno bili nazvani "specijalni" tokom serije, Desmond je verovatno onaj koji je zasluzio tu titulu najvise.

Sve Desmendove epizode (kad je aktivirao Fail-Safe) su njegov mozak koji putuje u FST. Kad se Desmond vrati da kupi prsten, Eloise je jedina osoba u FST unirvezumu sa secanjima iz glavnog vremena (vreme u koje je ona dolsa na ostrvo je mnogo pre glavnih likova), zbog cega je ona njegov "vodic" tokom njegovog prvog putovanja kroz vreme - ona zna sta ce se desiti jer je vec to prozivela.

Eloise je pokusala da zaustavi Desmonda da pomogne glavnim likovima da se sete, zato sto je zelela da zadrzi Faraday u FST zato sto zeli da zivi u realnosti gde ona nikad nije ubila svog sina. To je takodje razlog zasto je pitala Desmonda da li ce i njega povesti sa sobom. Ali on je odgovorio "ne samnom". I na neki nacin, to je tacno, ali je takodje malo tuzno za Faraday-a, Anu Luciu i ostale (Walt?) koji se nisu potpuno prisetili, ili nisu jos spremni da "idu dalje".

Majko mila, al' ga je nakenjao. rofl
Ja budala išao ovo čitati. u_jeeeeeeeeee ;D


Meni se ovo objašnjenje dopada, mada ima i u njemu nekih propusta. Ono što me interesuje je da li je to taj Zuratal sve sam smislio ili je na to naišao kao neku zvaničnu informaciju.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #3511 : 26.05.2010. 19:44:29 »
Šteta što Jacob Linus nije više na forumu, baš me zanima njegovo mišljenje o finalu.  ;D
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Lost
« Odgovor #3512 : 26.05.2010. 20:44:35 »
Odgledao sam i ja finale. Po meni je kraj odličan, baš onakav kakav je i trebao da bude.

Spoiler for Hiden:
Dosta stvari je ostalo misterija ali bilo bi bezveze da su to sad riješili, namjerno su ostavili da bi mi sad godinama, i godinama nagađali. Meni lično ni ne trebaju objašnjena, što smo trebali da saznamo saznali smo.

Finale mi se baš sviđelo, pogotovo kraj-zadnjih 5-10 sekundi, sa očima. :)

A baš sam se obradovao kada sam vidio da je Frenk živ, i znao sam da će on na kraju imati važnu ulogu u svemu. Ipak je on zaslužan što su se neki spasili. :)


A pukao sam od smijeha na Harlijev komentar da je Džejkob gori od Jode! rofl rofl rofl ;D

Ali zato, onaj dio kada on kaže "Mislim da će nešto loše da se desi" je jedan od najboljih djelova serija, ono su odlično napravili. Sviđela mi se i tuča Džeka i Crnog, i onda Kejt dođe i riješi sve. ;D

Po meni je dobra stvar što su okupili sve likove iz svih sezona, i na kraju svi su zajedno i ja mislim odlaze u "Raj" za Kristijanom, on otvara vrata i onda su i oni otišli.

Po meni je serija imala odličan kraj i naravno spada među moje top 3 omiljene serije. I stvarno je jedna od stvari koje se moraju uraditi (odgledati) prije smrti ;D !
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3513 : 26.05.2010. 21:31:30 »
A odakle skidate taj WEB-DL? Je li to sa torrenta ili direktno sa weba? Pretpostavljam da WEB-DL znači "web download", jesam li u pravu? Znate li stavljaju li se WEB-DL snimci na rapidshare?

POZDRAV

WEb DL dolazi od toga što su to maznute komercijalne epizode iz Appleove iTunes trgovine, platiš skineš i gledaš (nekoliko sati poslije TV premijere)
E sad su dobri ljudi, naravno, našli načina da skinu sve zaštite i puste to nama u nase "trgovine"
Osim što WEB epizode nemaju nikakvih reklama, slova, objava i najava one su i kvalitetnije slike - oštrije i ljepših, dubljih boja - imaš primjer koji sam postavio ovdje u dijelu za seriju "V"

Na većim ekranima se to još bolje vidi , a Lost je i poseban jer nema onog kretenskog ABC trika sa smanjivanjem sličica u sekundi kako bi stalo više reklama (pa svaka epizoda trza jer je to nemoguće kvalitetno restauirati)

WEB DL ti je najbliže blu ray ripu što može biti.

Malo kasnim jer izbjegavam ovu temu zbog nestašnih obzirom da želim pogledati 4 zadnje ep u komadu.
May the Plasma be with you!

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3514 : 26.05.2010. 21:44:02 »
A odakle skidate taj WEB-DL? Je li to sa torrenta ili direktno sa weba? Pretpostavljam da WEB-DL znači "web download", jesam li u pravu? Znate li stavljaju li se WEB-DL snimci na rapidshare?

POZDRAV

WEb DL dolazi od toga što su to maznute komercijalne epizode iz Appleove iTunes trgovine, platiš skineš i gledaš (nekoliko sati poslije TV premijere)
E sad su dobri ljudi, naravno, našli načina da skinu sve zaštite i puste to nama u nase "trgovine"
Osim što WEB epizode nemaju nikakvih reklama, slova, objava i najava one su i kvalitetnije slike - oštrije i ljepših, dubljih boja - imaš primjer koji sam postavio ovdje u dijelu za seriju "V"

Na većim ekranima se to još bolje vidi , a Lost je i poseban jer nema onog kretenskog ABC trika sa smanjivanjem sličica u sekundi kako bi stalo više reklama (pa svaka epizoda trza jer je to nemoguće kvalitetno restauirati)

WEB DL ti je najbliže blu ray ripu što može biti.

Malo kasnim jer izbjegavam ovu temu zbog nestašnih obzirom da želim pogledati 4 zadnje ep u komadu.

Hvala na objašnjenju. Nisam ovo znao.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Re: Lost
« Odgovor #3515 : 26.05.2010. 21:47:37 »
Odgledao sam i ja finale. Po meni je kraj odličan, baš onakav kakav je i trebao da bude.

Spoiler for Hiden:
Dosta stvari je ostalo misterija ali bilo bi bezveze da su to sad riješili, namjerno su ostavili da bi mi sad godinama, i godinama nagađali. Meni lično ni ne trebaju objašnjena, što smo trebali da saznamo saznali smo.

Finale mi se baš sviđelo, pogotovo kraj-zadnjih 5-10 sekundi, sa očima. :)

A baš sam se obradovao kada sam vidio da je Frenk živ, i znao sam da će on na kraju imati važnu ulogu u svemu. Ipak je on zaslužan što su se neki spasili. :)


A pukao sam od smijeha na Harlijev komentar da je Džejkob gori od Jode! rofl rofl rofl ;D

Ali zato, onaj dio kada on kaže "Mislim da će nešto loše da se desi" je jedan od najboljih djelova serija, ono su odlično napravili. Sviđela mi se i tuča Džeka i Crnog, i onda Kejt dođe i riješi sve. ;D

Po meni je dobra stvar što su okupili sve likove iz svih sezona, i na kraju svi su zajedno i ja mislim odlaze u "Raj" za Kristijanom, on otvara vrata i onda su i oni otišli.

Po meni je serija imala odličan kraj i naravno spada među moje top 3 omiljene serije. I stvarno je jedna od stvari koje se moraju uraditi (odgledati) prije smrti ;D !

+1
Podržavam...  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Pogrebnik

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Re: Lost
« Odgovor #3516 : 26.05.2010. 22:31:47 »
isuse kakvo smece! od kraja druge sezone (do tada stvarno super ideja) dakle pocetka 3ce sve samo gore i gore. ova 6ta sezona napokon malo popravila i onda ovakav kraj. valjda se puno ljudi napocetku zaljubilo u seriju pa odbija priznati da je lose. a mozda su i ukusi bas toliko razlicit.
uglavnom meni totalna katastrofa. ko brazilske sapunice. ova se u jednoj epizodi 5 puta predomisli sa kime ce biti i tako svaku drugu epizodu!! ma uzas.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #3517 : 26.05.2010. 22:32:59 »
A odakle skidate taj WEB-DL? Je li to sa torrenta ili direktno sa weba? Pretpostavljam da WEB-DL znači "web download", jesam li u pravu? Znate li stavljaju li se WEB-DL snimci na rapidshare?

POZDRAV

WEb DL dolazi od toga što su to maznute komercijalne epizode iz Appleove iTunes trgovine, platiš skineš i gledaš (nekoliko sati poslije TV premijere)
E sad su dobri ljudi, naravno, našli načina da skinu sve zaštite i puste to nama u nase "trgovine"
Osim što WEB epizode nemaju nikakvih reklama, slova, objava i najava one su i kvalitetnije slike - oštrije i ljepših, dubljih boja - imaš primjer koji sam postavio ovdje u dijelu za seriju "V"

Na većim ekranima se to još bolje vidi , a Lost je i poseban jer nema onog kretenskog ABC trika sa smanjivanjem sličica u sekundi kako bi stalo više reklama (pa svaka epizoda trza jer je to nemoguće kvalitetno restauirati)

WEB DL ti je najbliže blu ray ripu što može biti.

Malo kasnim jer izbjegavam ovu temu zbog nestašnih obzirom da želim pogledati 4 zadnje ep u komadu.

Hvala na objašnjenju. Nisam ovo znao.

+1  clapp smileyNO1
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Allien

  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Re: Lost
« Odgovor #3518 : 26.05.2010. 23:07:19 »
jel moze na PM odakle skidate te WEb DL  sa rapida
hvala

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3519 : 26.05.2010. 23:57:50 »
Odlicno finale.

Spoiler for Hiden:
Ovo finale je bilo obicno izdrkavanje ljudima u facu.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3520 : 27.05.2010. 00:08:29 »
Odlicno finale.

Spoiler for Hiden:
Ovo finale je bilo obicno izdrkavanje ljudima u facu.

A kad se setim silnih teorija u_jeeeeeeeeee

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3521 : 27.05.2010. 00:08:43 »
jel moze na PM odakle skidate te WEb DL  sa rapida
hvala

svakako
May the Plasma be with you!

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Lost
« Odgovor #3522 : 27.05.2010. 00:58:37 »
Ja sam stigao do pete epizode seste sezone, i  jedva cekam da odgledam to finale... Samo mi je problem vreme jer ispitni rok pocinje u  petak, pa ce Lost nazalost malko sacekati...

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3523 : 27.05.2010. 02:05:53 »


                                                 ;D

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #3524 : 27.05.2010. 09:43:49 »
Lik nema ramena uopšte.  ;D
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Re: Lost
« Odgovor #3525 : 27.05.2010. 11:47:41 »
Lik nema ramena uopšte.  ;D

Ma on je više nego dobar. Hebeš ramena, tko još to gleda.  :)

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.
Re: Lost
« Odgovor #3526 : 27.05.2010. 15:05:17 »
"LOST nikada nije ispunio moja prvobitna ocekivanja. Da jeste nebi bio legendarni serijal kakav je danas. Umesto toga pretvorio se u nesto sto nisam mogao ni da zamislim. Jedna od najboljih serija svih vremena"

ovo je jedan citat koji sam izvukao iz jednog stripa koji trenutno citam i koji mislim da vrlo lepo opisuje seriju....

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3527 : 27.05.2010. 15:08:54 »
napokon odgledao finale...
za razliku od vecine koji su razocarani iz nekih razloga u seriju, meni se i pored nekoliko propusta(sto se desava u svakoj seriji) finale Lost-a dopalo i definitivno mi Lost ostaje najdraza serija. :)
samo mi je zao sto nema vise cry1

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3528 : 27.05.2010. 16:12:45 »
Lik nema ramena uopšte.  ;D

Ma on je više nego dobar. Hebeš ramena, tko još to gleda.  :)
Da, danas su druga vremena.
Spoiler for Hiden:
hebeš sise, tko još to gleda. ;D
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #3529 : 27.05.2010. 23:59:50 »
Evo konačno sam i ja završio titl za završnu 18. epizodu ili 17. CD2 (kako hoćete). Dostupan vam je svima. I izvinjavam se na kašnjenju, ali zbog obaveza ga nisam mogao ranije uraditi.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Lost
« Odgovor #3530 : 28.05.2010. 00:01:49 »
Lik nema ramena uopšte.  ;D

Ma on je više nego dobar. Hebeš ramena, tko još to gleda.  :)
Da, danas su druga vremena.
Spoiler for Hiden:
hebeš sise, tko još to gleda. ;D

Spoiler for Hiden:
;D

All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3531 : 28.05.2010. 10:07:49 »
Evo konačno sam i ja završio titl za završnu 18. epizodu ili 17. CD2 (kako hoćete). Dostupan vam je svima. I izvinjavam se na kašnjenju, ali zbog obaveza ga nisam mogao ranije uraditi.

POZDRAV

Almine, najljepša tebi hvala za sav rad na kompletnoj seriji. Ne bi bilo gušt bez tvog rada !

May the Plasma be with you!

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Re: Lost
« Odgovor #3532 : 28.05.2010. 12:08:25 »
Samo da se jos jednom zahvalim svim prevodiocima koji su radili na ovoj fantasticnoj seriji  drinks

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3533 : 28.05.2010. 14:52:29 »
Evo konačno sam i ja završio titl za završnu 18. epizodu ili 17. CD2 (kako hoćete). Dostupan vam je svima. I izvinjavam se na kašnjenju, ali zbog obaveza ga nisam mogao ranije uraditi.

POZDRAV

Pobojao sam se da ću morat spržiti engleski titl.  ;)
Puno hvala.  clapp

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Lost
« Odgovor #3534 : 28.05.2010. 14:54:26 »
Almine ako vise volis torrente od rs-a imat cu ja invite za jedan odlicni tracker,svakog prvog u mjesecu dobijem
pa ako ti treba,iako vise nema Losta  cry1 samo reci, tamo ima WEB-DL

neko je bio pitao za brzinu,pa meni je tu negdje kao i dome-nastyju

Hvala ti puno kolega, znam kako je teško doći do ovakvih stvari, ali ja imam rapidshare premium account.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline SDF1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3535 : 28.05.2010. 16:34:18 »
Pozdrav svim prevodiocima, i hvala im na dosadasnjem ulozenom trudu!
I jedno pitanje za prevodioce. Hoce li neko prevoditi mozda, ove zadnje dodatke:
Lost - S06E00 - The Final Journey (za ovo ima na netu eng prevod)
i mozda: Jimmy Kimmel - 2010.05.23 - Aloha to Lost Special.hdtv.xvid-2hd (mislim da za ovo ni eng nema).
Cisto da znam, da li da sacekam sa rezanjem, ili da przim. Posto mi je s ova dva dodatka i ostatkom epizoda DVD na knap,
a i sadasnji ImgBurn nema multysession f-ju.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3536 : 28.05.2010. 18:05:29 »
Evo konačno sam i ja završio titl za završnu 18. epizodu ili 17. CD2 (kako hoćete). Dostupan vam je svima. I izvinjavam se na kašnjenju, ali zbog obaveza ga nisam mogao ranije uraditi.

POZDRAV
clapp Hvala, to se čekalo, a sada idem to odsyncat i pospajati.  smileyNO1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Kursor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
Re: Lost
« Odgovor #3537 : 28.05.2010. 23:04:08 »
Spoiler for Hiden:
Vidim da niko jednu stvar ne spominje ili nije primjetio, ako se sjecate kada je jakob trebao preuzeti ulogu cuvara ostrva od svoje majke i prije nego je popio onu vodu ona je izgovarala nesto poput neke molitve i onda je on popio, to je jakob isto uradio kada je predavao ulogu doktoru, medjutim kad je cika doktor predavao tu ulogu hugi nije bilo nicega, nikakvog izgovaranja samo je rekao da popije tu vodu i to je to, meni je to bilo nekako cudno.

Posto prilicno detaljno gledam epizode primjetio sam a mozete i vi vidjeti, pri tuci doktora i locka u jednom trenutku kada je locke kao udario doktora vidjelo se da ruka nije dosla cak ni blizu njega, pogresan kut snimanja ili sta vec, ali me podsjetilo na indijske filmove :)

Sto se tice samog finala, ja sam prilicno razocaran, ocekivao sam nesto sasvim drugo.

I na kraju da se zahvalim svim prevodiocima ove divne serije, posebnu Alminu cije sam prevode ja koristio, kao i uvijek odlicni su i kad vidim da medju prevodima ima i njegov bude mi jako drago :), hvala jos jednom :)
« Zadnja izmjena: 28.05.2010. 23:24:21 Kursor »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3538 : 28.05.2010. 23:29:04 »
clapp Hvala, to se čekalo, a sada idem to odsyncat i pospajati.  smileyNO1

+1

danke! - sad mogu odraditi HR obrade zadnje 4 u WEB-DL ,bit će idućih dana...

May the Plasma be with you!

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3539 : 28.05.2010. 23:37:28 »
Odgledah i ja. Što reći. Definitvno su mogli napraviti bolji The End :(
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Tags: