Autor Tema: The 10th Kingdom  (Posjeta: 3694 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
The 10th Kingdom
« : 07.09.2010. 21:43:40 »

Opis:
Princa Vendela (Daniel Lapaine), vladara Četvrtog kraljevstva i Snežaninog unuka Zla kraljica pretvara u psa, a pas poprima njegov lik. Bespomoćan je u svom psećem liku, pa Zla Kraljica počinje da uvežbava novog Vendela da glumi pravog princa. Tog Vendela koji ima ljudski lik, mora naučiti ponašanju pravog princa tako da građani nikad ne doznaju za tajni zločin počinjen nad njihovim princom. U strahu za svoj život, pravi princ pokušava da pobegne Kraljici. Princ beži kroz čarobno ogledalo iz svojeg sveta te se pojavi u Njujorku kojeg naziva Desetim Kraljevstvom.

Da stvari budu još gore, Vendell završi u rukama Virdžinije (Kimberly Williams), konobarice koja se hronično žali na svoj dosadan i jednoličan život. Kada Vendell uđe u njen život, progone ga Lovac (Rutger Hauer) nalik na Terminatora, tri trola huligana i polučovek-poluvuk s izuzetnim čulom njuha.

Žanr: avantura, fantazija

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi
« Zadnja izmjena: 26.07.2014. 15:21:26 maksi »

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: The 10th Kingdom
« Odgovor #1 : 07.09.2010. 21:50:25 »
Gledao sam ovo kada je bilo na Novoj! Odlična je mini-serija!
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: The 10th Kingdom
« Odgovor #2 : 19.06.2017. 21:28:39 »
Zapanjujuće dobra serija, preporučujem svima da pogledaju ako već nisu. Što je najbolje, iako je tematika serije bajka, odnosno poznate bajke, rekao bih da je serija više orijentisana na stariju publiku nego za djecu.

Što se tiče serije, kao što sam rekao u opisu epizode, ovo nijesu nove epizode, ovo je onih istih 8 epizoda koje su već objavljene, samo su spojene u 5 djelova, koji traju sat i po vremena.

Što se tiče prevoda (nadam se da su dovoljno dobri),  na RARBG-u su napravili grešku tako da su zamijenili imena drugom i trećem dijelu, ali sam dodao mali fajl prevodu, gdje napominjem kojim redosljedom gledati.

Još jednom, nadam se da će te uživati u ovoj seriji, kao i ja.
:murija:

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The 10th Kingdom
« Odgovor #3 : 22.06.2017. 20:47:50 »
pogledao sam je i ja. i meni se sviđa. sjećam se da je išla kod nas na TV-u ali nisam cijelu pogledao.

Tags: