Autor Tema: Star Trek: Deep Space Nine  (Posjeta: 18679 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Star Trek: Deep Space Nine
« : 04.09.2010. 18:17:01 »

Opis:
Posle dugotrajne kardasijanske okupacije, planeta Bejdžor najzad je oslobođena. Upravu nad svemirskom stanicom nakon povlačenja okupatora preuzimaju domaće snage uz saradnju Zvezdane flote. Otkrićem stabilne crvotočine u blizini stanice, raste značaj odnosa Federacije sa Bejdžorom.

DS9 je jedini serijal Zvezdanih staza u kojem radnja nije smeštena na istraživačkom svemirskom brodu ali ovo premeštanje nije nepovoljno uticalo na dinamiku. Naprotiv, naročito u kasnijim sezonama DS9 nudi neke od najžešćih okršaja u okviru Star Trek univerzuma.

Žanr: akcija, drama, znanstveno fantastična


IMDb
TVDb
Wikipedia
Epguides

Titlovi

« Zadnja izmjena: 09.08.2014. 14:50:16 maksi »




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #1 : 21.09.2010. 19:26:49 »
Upravo su te kasnije sezone sa najžešćim obračunima u ST univerzumu bile slabije od početnih fascinantnih sezona koje se najvećim delom bave posledicama netom završenog rata.
Posledicama koje je rat ostavio na "pobednicima", Bejdžoranima oslobođenim dugogodišnje okupacije, ali i na "poraženima" Kardasijancima, okupatorima, ali takođe oslobođenima te iste okupacije. Posledicama i promenama koje su oba ta sveta doživela nakon dugogodišnjeg smrtnog stiska u kom su se držali.

Verujte ljubitelju Zvezdanih staza koji je odgledao sve epizode svih serijala, ovo je najbolje što Zvezdane staze mogu da daju.
 :)

Da i ne spominjemo da ovde igra najfascinantniji ženski lik u ST - Džadzija Daks.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #2 : 22.05.2013. 21:32:23 »
Ovaj ST serijal sam najviše gledao na tv-u, ali ni blizu da sam ga pogledao celog i bilo je davno, pa sad idem od starta. Oduševljen sam pilotom, shape-shifter Odo je legenda, njega sam najbolje zapamtio odranije. Nema HD snimka, najbolje što sam našao je NTSC DVD x264 DD5.1 JCH, 600 mb mkv po epizodi. Nije neka slika, ali ipak bolje od xvida.


Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #3 : 23.05.2013. 14:28:27 »
Nema HD snimka jer serija je obrađivana u 480p. Postoji nada da ćemo nakon TNG-a na blu-rayu dobiti i DS9, a to bi bilo fenomenalno.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #4 : 23.05.2013. 18:34:02 »
Sve te stare serije dobiju HD verziju nakon što ih pogledam  ;D

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #5 : 23.05.2013. 20:14:39 »
Ovo mi je najmiliji ST. Odrastao sam uz DS9 :)
Omiljeni lik mi je bio Odo :)

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #6 : 27.05.2013. 01:55:47 »
Dobar je DS9. Nekima bude pomalo dosadnjikav u prve dvije sezone, ali meni nije bio. Trebalo mi je tek malo da se naviknem na to da se radnja odvija uvijek na istom mjestu (Enterprajz je non-stop šibao galaksijom uzduž i poprijeko  ;D).

Cijela serija je dobra, ali meni je ipak najbolje tek kad Dominion aktivno uđe u priču. Znam da neki postavljaju pitanje koliko je takva priča uopšte Star Trek ali meni nije smetalo. (Sjećam se da sam na DVD-u dodataka seriji vidio da je Džordž Takei izjavio da bi se Džin Rodenberi prevrnuo u grobu da vidi DS9.)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #7 : 27.05.2013. 09:39:26 »
Znam da neki postavljaju pitanje koliko je takva priča uopšte Star Trek ali meni nije smetalo. (Sjećam se da sam na DVD-u dodataka seriji vidio da je Džordž Takei izjavio da bi se Džin Rodenberi prevrnuo u grobu da vidi DS9.)
Ozbiljno? Zbog čega? Jesam ljubitelj serije ali očigledno nisam toliki poznavalac da bih shvatio zašto se priča o dominionu ne uklapa u serijal star treka :(. Meni lično, isto tako je najbolji dio kad se zarati sa Dominionom. :), mada od svih kapetana startreka Sisko je po mom ukusu najgore odglumio.
:murija:

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #8 : 27.05.2013. 09:54:16 »
Znam da neki postavljaju pitanje koliko je takva priča uopšte Star Trek ali meni nije smetalo. (Sjećam se da sam na DVD-u dodataka seriji vidio da je Džordž Takei izjavio da bi se Džin Rodenberi prevrnuo u grobu da vidi DS9.)
Ozbiljno? Zbog čega? Jesam ljubitelj serije ali očigledno nisam toliki poznavalac da bih shvatio zašto se priča o dominionu ne uklapa u serijal star treka :(. Meni lično, isto tako je najbolji dio kad se zarati sa Dominionom. :), mada od svih kapetana startreka Sisko je po mom ukusu najgore odglumio.
Džordž Takei je seronja, a i previše voli da se igra sabljama raznih vrsta.  :-\
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #9 : 27.05.2013. 10:03:17 »
Takei je za mene oduvek bio od onih likova za koje ne bih trepnuo da su nastradali u seriji, tako da je njegovo mišljenje za mene nebitno  :om:

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #10 : 27.05.2013. 15:21:15 »
Ako bi se Rodenberi prevrtao u grobu zbog DS9, šta bi uradio zbog onog filma iz 2009?!?
Odličan serijal  drinks




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #11 : 28.05.2013. 02:23:33 »
Džordž Takei je seronja, a i previše voli da se igra sabljama raznih vrsta.  :-\

Heroji, a?  ;D

Ljudi, samo da ne budem pogrešno shvaćen, nadam se da ste primijetili ovo:

Dobar je DS9.
(...)
Cijela serija je dobra, (...) Znam da neki postavljaju pitanje koliko je takva priča uopšte Star Trek ali meni nije smetalo.

DS9 mi je drugi omiljeni Star Trek.

...da je Džordž Takei izjavio da bi se Džin Rodenberi prevrnuo u grobu da vidi DS9.)
Ozbiljno? Zbog čega?

Džin Rodenberi je to pisao davno i u pacifističkom maniru; poenta serije je bila istraživanje, upoznavanje tuđih kultura te razvoj nauke i tehnike, a ne rat (dobro, bilo ga je u maleckim naznakama s Klingoncima, ali ovo sa Dominionom je sveopšta taslačina  :)).

Ja nisam toliko zadrt. Sjećam se da sam, kad je Enterprajz bio ukinut, skoro suzu pustio  ;D što neće biti prikazan rat s Romulancima (a taman su fino krenuli manipulisati Vulkancima i zakuhavati situaciju u kvadrantu).

Koja slučajnost, baš sam nedavno komentarisao s Mulderom koliko je TOS odskakao od sveopšte (političke) klime tog vremena: Rus na mostu (Hladni rat), Japanac na mostu (Drugi svjetski rat i nije bio baš daleka prošlost), crnkinja (rasizam je tad šibao SAD-om mnogo više nego danas)...
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #12 : 28.05.2013. 08:15:21 »
Džordž Takei je seronja, a i previše voli da se igra sabljama raznih vrsta.  :-\
Heroji, a?  ;D

Ne, Annoraxe. Sablje drugih vrsta.

Spoiler for Hiden:
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #13 : 29.05.2013. 00:27:24 »

[/quote]

Džin Rodenberi je to pisao davno i u pacifističkom maniru; poenta serije je bila istraživanje, upoznavanje tuđih kultura te razvoj nauke i tehnike, a ne rat (dobro, bilo ga je u maleckim naznakama s Klingoncima, ali ovo sa Dominionom je sveopšta taslačina  :)).

[/quote]
Sad mi je jasno :)
mada meni se u seriji rat sa dominionom svidio ne toliko zbog samog rata, vec zbog scena masovnih borbi zvjezdanim brodovima :)
u tolikom svemiru kad vidis toliko brodova da gdje god opalis nesto pogodis.... :)
:murija:

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #14 : 30.05.2013. 23:45:22 »
Ne, Annoraxe. Sablje drugih vrsta.

 :o

Paz' ti to, pojma nisam imao...


@Sunčani:
Pa... Jedini Star Trek koji se na kraju pretvorio u military SF (što svakako nije bila Džinova namjera). U svakom serijalu je bilo čarki, ali jedino je u ovome kroz nekoliko sezona glavna tema bila rat.
Pada mi na pamet još i treća sezona Enterprajza, gdje je tema isto bila rat sa Ksindima.

Ja im svakako ne zamjeram što su nam dali i malo prave akcije.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #15 : 31.05.2013. 23:49:48 »
Ne bih rekla da je u Deep Space Nine naglasak većinom na ratu. U usporedbi s ostalim serijama, u DS9 se najviše obrađuje tema duhovnosti. Prvi put je jedan Star Trek kapetan ne samo vojničina koji slijepo poštuje federacijska pravila, već i duhovni vođa koji je često u konfliktu sa svojom ulogom kapetana.

Ima DS9 još mnogo kvaliteta, ali momci su ih već naveli pa neću ponavljati  :)

Slažem se da je najbolji Trek (mada su meni Janeway i ekipa subjektivno nekako najdraži  ;D srcesmajli)

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #16 : 02.06.2013. 18:09:09 »
Evo konkretnog dokaza da franšiza nije mrtva. Novi ST spin-of.



Pogledajte ovo. http://fyeahelimgarak.tumblr.com/

Garak je lik koji je stvarno dao onaj ekstra-štih ovoj seriji.  ;)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #17 : 05.06.2013. 04:14:50 »
(mada su meni Janeway i ekipa subjektivno nekako najdraži  ;D srcesmajli)

Eto, sad znaš i moj omiljeni Star Trek.  :)

Jeste da je gluma na momente bila skoro pa smiješna, jeste da je bilo i nelogičnosti i nespretnih rješenja, ali meni su uvijek bili zanimljivi - stalno se dešavalo nešto novo, na nepoznatoj teritoriji, stvari o kojima je Alfa mogla samo sanjati, a i epizode su imale puno originalnih ideja. Kad se samo sjetim Amelije Erhart, planete na kojoj vrijeme prolazi puno brže nego u ostatku svemira, svih onih epizoda s Leonardom, Anoraksa, kapetana Brakstona, sonde Vojadžer koja je na kraju završila u Delti, projekta Pathfinder... U ovom serijalu smo i najviše saznali o Borgovima, a meni je četvrta sezona bila najbolja - bukvalno nije bilo epizode na kojoj sam se dosađivao. Možda i nju uskoro repriziram.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #18 : 05.06.2013. 04:21:05 »
Garak je lik koji je stvarno dao onaj ekstra-štih ovoj seriji.  ;)

Jeste, i meni jedan od omiljenih likova. Zapravo, ne znam nikog s kim sam pričao a da mu se Garak nije svidio. Čak i kad nije u centru pažnje (kad epizoda nije o njemu i kad se pojavi samo nakratko) uvijek kaže neku mudru.  ;D

Endi Robinson je trebalo da se pojavi samo kao epizodna uloga u trećoj epizodi, ali se kreatorima serije toliko svidjelo kako glumi da su odlučili da ga zadrže trajno i prilagodili su i proširili lik Garaka u tu svrhu, a (čini mi se) od pete sezone je i postao stalni član ekipe (mislim da se njegovo ime može vidjeti na uvodnoj špici).

Pored toga, on i Rene su se borili za ulogu Oda; Endi je utijesno izgubio i zbog toga su mu „podarili“ onu gorepomenutu epizodnu ulogu.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #19 : 05.06.2013. 23:58:13 »
Da, u Voyageru je bilo puno odličnih pojedinačnih epizoda, dok je u DS9 odlično građena priča u cijelosti... makar ima isto tako antologijskih epizoda. Valjda shvaćate što hoću reći :D

I stvarno imaju jake epizodne likove. Garak, Dukat, Martok...  No, meni je Weyoun ipak bez konkurencije, faca i po  ;D Taj glumac (koji portretira i Shrana iz najnovijeg Enterprisea) zaslužuje Oscara  :naklon:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #20 : 06.06.2013. 00:31:31 »
DS9 ima najbolje napisani scenarij od svih ST-a. Voyager najgluplji i najlošiji. Zabavni znaju biti, ali kad su ozbiljni, jaooo. TOS ima onaj stari šarm, i prilično originalne teme za one koji baš i nisu gledali sf filmove iz 50-ih jer većinu ideja su pokrali iz tih filmova. No, šarm, najbolji Spock i Kirk su uvijek rado viđeni. TNG je najkompletniji ST, ali i oni su nekad znali zaplivati. Ne tako često kao Voyager, ali znali su. Enterprise je mogao biti među boljima.

TNG, TOS, DS9, Enterprise...    tamo negdje u daljini, zaboravih mu ime. Evo ga, Voyager.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #21 : 06.06.2013. 23:28:44 »
Ne slažem se za Voyager, ne čini mi se ništa lošiji od ostalih Trekova. Što te toliko u njemu iziritiralo?  ;D 
Kod mene lista ide skoro obrnuto od tvoje  :)
Ubijte me, ali TOS mi je takav treš da to više nije ni šarmantno ni zabavno  :ne-zna
Uvijek mi padne na pamet ova slavna scena: http://www.youtube.com/watch?v=yujyd22CGM8
A TNG pamtim od prvog prikazivanja na našoj televiziji kao nešto super, dok me pri drugom gledanju (kad su prije nekoliko godina bile reprize) opako razočarao. Tu je gluma po meni malo trokirala, kod gotovo svih osim Brenta Spinera i Patricka Stewarta. DS9 ostaje na vrhu, iza njega slijedi Voyager, pa Enterprise - koji me recimo pri drugom gledanju oduševio - a nakon njih stariji Trekovi.


Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #22 : 07.06.2013. 01:10:30 »
Ja sam TNG gledao najviše ali, nažalost, samo prve dvije sezone; još kao sasvim mali na bivšoj TVSA, a neposredno poslije rata su se stalno vrtile reprize na OBN-u i ponešto na HRT-u. Nije da mi je bilo dosadilo, ali jesam se pomalo zasitio (baš kao što i Mila kaže). A onda sam vidio Vojadžer, moj prvi Star Trek nakon TNG-a (čak sam i TOS gledao malo kasnije). Sjećam se, 1998. i dalje, petak poslijepodne na HRT-u 3.  :) Čekalo se. I bilo mi je pravo osvježenje.


I stvarno imaju jake epizodne likove. Garak, Dukat, Martok... 
A vidiš, meni je Dukat strašno išao na živce. I generalno ne volim Kardasijance (sem Garaka), a više od Dukata mi je išao na živce samo onaj Damar.

No, meni je Weyoun ipak bez konkurencije, faca i po  ;D Taj glumac (koji portretira i Shrana iz najnovijeg Enterprisea) zaslužuje Oscara  :naklon:

A on i Džonatan Frejks su se borili za ulogu Rajkera; Džonatan je pobijedio ali ga nije zaboravio i u to ime ga je pozvao za ulogu Vejuna. Prvi put ga vidimo na prelazu iz druge u treću sezonu (čini mi se; to su one dvije epizode kad Odo pronađe planetu Osnivača - koliko se sjećam, Džonatan ih je režirao).

Ja sam TOS baš zavolio kad sam malko ostario, je l'.  :-[  ;D
Naravno da je radnja razvučena, naravno da su efekti smiješni ali u epizodama su strašne ideje. (Dobro, ima i buljuk gluposti, kao recimo ona u prvoj epizodi treće sezone, kad Spoku ukradu mozak  rofl).
Meni bi TOS bio vrhunski da urade rimejk sa današnjom tehnikom snimanja i da epizode od sat vremena skrate na normalnih 40 min.

TOS ima onaj stari šarm, i prilično originalne teme za one koji baš i nisu gledali sf filmove iz 50-ih jer većinu ideja su pokrali iz tih filmova.

Ovo je zanimljivo.

Mulderu, jesi gledao ikad Rokija Džounsa? (Rocky Jones, Space Ranger (1954))

Sjećam se, kad sam čitao Pjesme snova, da Martin u jednom od onih autobiografskih poglavlja kaže da je to bila serija njegovog djetinjstva i da svako ko misli da je Džin Rodenberi dao nešto originalno SF-u treba da pogleda tu seriju. Veli da je TOS kopija toga i praktično pravi ovu jednačinu:

TOS = Roki Džouns + Spok    ;D

(Pretpostavljam da jesi gledao, znam da više voliš starije stvari.  :))
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #23 : 07.06.2013. 08:39:32 »
Meni bi TOS bio vrhunski da urade rimejk sa današnjom tehnikom snimanja i da epizode od sat vremena skrate na normalnih 40 min.

Sve imam utisak da bismo, ukoliko u ovom trenutku odluče da rade rimejk TOS-a, dobili neku turbo cgi karikaturicu onoga što treba da bude SF i da bi taj produkt, makar i zabavan, bio sve drugo samo ne propisan Star Trek.
Hint: pogledati nove "trek" filmove.

 :\)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #24 : 07.06.2013. 10:35:52 »
Hint: pogledati nove "trek" filmove.
Sinoć sam gledao najnoviji ST film i mogu reći da sam ga - za razliku od onog iz 2009. - odgledao bez muke i do kraja.
Trougao Kirk - Spok - Bouns stvarno radi dobro, čak odlično. Bouns me nekoliko puta slatko zasmejao svojim upadicama i komentarima. Sva trojica glumaca su dobra. Dobar je i Skoti.
Dobro je i to što je Zvezdana flota žešće izribala Kirka zbog nezrelosti i neadkevatnosti kao kapetana.

Sad o onome šta ne radi. Spokovo ljubakanje s Uhurom. Sulu i Čehov (jao, majko!) su tu samo zato što su deo istorije. Potpuno nepotrebna plavuša s potpuno nepotrebnim skidanjem u gaćice i grudnjak. Obračun superheroja na kraju filma, kojim Džej-Džej pokazuje svoju frustraciju što pored ST i SW nije imao vremena da režira i Avendžerse. Čitav kraj koji neću da otkrivam je - bah!

Dobro, shvatio sam da se ovde radi o Kirkovom sazrevanju i s te strane film radi, ali neka Bog sačuva svakog ko se nakanjuje da nakon svršetka, razmišlja o filmu. Ja nisam.

Budući da smo sami sebe proglasili kompetentnim da potezom budaka i ćuskije ocenjujemo rad stotina profesionalaca, neću ni ja da budem izuzetak...

TOS - u trenucima negledljiv do mučnosti
TNG - dosadan do zla boga, a najgora je ona doktorka koja je jedne sezone menjala Veslijevu mamu, Taša Jar i Q kao plus
DS9 - najbolji od svih ST serija, preteruje s moralnom uzvišenošću Federacije, smešne svemirske bitke s milionima brodova, Kira, Garak i Džadzija kao ponajbolji, a Rom kao definitivno najgori lik u svim ST serijama
VOY - meni najdraži, smušen s nekim vrhunskim epizodama i gomilom besmislenih, Doktor, Sedam
ENT - hrabar, ali dosta dosadan, šteta što je otkazan, dr Floks kao plus, a Rid kao veliki minus serije
 8)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #25 : 07.06.2013. 10:37:58 »
Ne slažem se za Voyager, ne čini mi se ništa lošiji od ostalih Trekova. Što te toliko u njemu iziritiralo?  ;D

Jedan od glavnih razloga je Borg. Dok su u TNG bili moćni, u Voyageru su prikazani kao zadnja ološ. Postali karikature. Pa sami likovi poput blesavog i loše napisanog Nelixa. Ili Kim koji se nikad nije mijenjao. Uvijek je bio isti. Previše su sebe shvaćali ozbiljno, a bili su isti trash kao i TOS. Samo za razliku od TOS-a, svi glumci su uživali. Ne kažem da glumci iz Voyagera nisu uživali, vjerojatno i jesu, ali ja to nisam vidio. Doktor mi je bio najbolji lik. Falili su mi zanimljivi i specifični likovi kao Data npr. Spocka ne spominjem jer ga je nemoguće ponovit. Ispodprosječan ST. Inače, i TOS je ispodprosječan, ali imam više kategorija po kojima ocjenjujem serije, a jedna je od njih zabava i entuzijazam glumaca ma koliko nešto bilo loše, a u TOS-u sam uživao. Stvarno sam želio da mi se svidi VOY, ali nije išlo. DS9 ima najkvalitetniji scenarij, ali to je samo jedna od kategorija. TNG u većini kategorija je dobar i zato je kod mene prvi.

Nravno, ima tu vrlo kvalitetnih epizoda poput Tinker Tenor Doctor Spy, Timeless ili Deadlock.

Kod mene lista ide skoro obrnuto od tvoje  :)
Ubijte me, ali TOS mi je takav treš da to više nije ni šarmantno ni zabavno  :ne-zna
Uvijek mi padne na pamet ova slavna scena: http://www.youtube.com/watch?v=yujyd22CGM8
A TNG pamtim od prvog prikazivanja na našoj televiziji kao nešto super, dok me pri drugom gledanju (kad su prije nekoliko godina bile reprize) opako razočarao. Tu je gluma po meni malo trokirala, kod gotovo svih osim Brenta Spinera i Patricka Stewarta. DS9 ostaje na vrhu, iza njega slijedi Voyager, pa Enterprise - koji me recimo pri drugom gledanju oduševio - a nakon njih stariji Trekovi.
Ta scena je loša kao i sve slične u TOS-u, ali nije stvar u tome. Star Trek ima samo jednu glavnu temu, a to je istraživanje i u tome je TOS bio najbolji. Sve ovo što dolazi je samo jedan veliki okvir, ali prava dubina je istraživanje i tu dolazi glavni utjecaj ST-a.

Ovo je zanimljivo.

Mulderu, jesi gledao ikad Rokija Džounsa? (Rocky Jones, Space Ranger (1954))
Jesam, Richard Crane je jedan od prvih ikona B filmova. Uvijek mi je bilo žao što nije surađivao s Rogerom Cormanom. A epizode koje se najviše sjetim je epizoda koja je dosta slična Flashu Gordonu  ;D http://www.imdb.com/title/tt0080745/?ref_=sr_1

S tim da ima još ranijih verzija Gordona. Dakle, prije te serije. Znači da i ta serija je vjerojatno pokupila neke ideje.

Inače, ovo ti je film koji je najviše zaslužan za TOS http://www.imdb.com/title/tt0049223/?ref_=fn_al_tt_1 baci pogled i vidjet ćeš koliko su uzeli ideja iz tog filma.

Sjećam se, kad sam čitao Pjesme snova, da Martin u jednom od onih autobiografskih poglavlja kaže da je to bila serija njegovog djetinjstva i da svako ko misli da je Džin Rodenberi dao nešto originalno SF-u treba da pogleda tu seriju. Veli da je TOS kopija toga i praktično pravi ovu jednačinu:
Spominjao je to par puta i uvijek navodio kao glavni utjecaj.

TOS = Roki Džouns + Spok


« Zadnja izmjena: 07.06.2013. 10:39:55 Mulder »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #26 : 08.06.2013. 12:18:27 »
 ;D

Sinoć sam gledao najnoviji ST film i mogu reći da sam ga - za razliku od onog iz 2009. - odgledao bez muke i do kraja.

Jedino nije bilo ispravke timelinea, to valjda čuvaju za treći film. (Znam dobro da sam pročitao da su obećali da će popraviti brljotinu koju su napravili u prvom filmu.)
A ona „slika u ogledalu“ s kraja filma Wrath of Khan...  :\)


Sve imam utisak da bismo, ukoliko u ovom trenutku odluče da rade rimejk TOS-a, dobili neku turbo cgi karikaturicu onoga što treba da bude SF

Pa dobro, mislio sam da ne mijenjaju radnju i ne pretjeruju s kozmetikom. One priče s današnjom (umjerenom!) tehnikom snimanja meni bi bile pun pogodak. A i epizode su stvarno mogle biti kraće, puno je u TOS-u „lera“.

Pa sami likovi poput blesavog i loše napisanog Nelixa. Ili Kim koji se nikad nije mijenjao.

Ma dobro, Niliks jeste karikatura (kao Džar-Džar u SW-u), ali meni je bio drag lik. A Hari se jeste promijenio, na kraju je ipak postao „tvrđi“, mada meni nikad nije bio ni drag ni zanimljiv lik.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #27 : 08.06.2013. 12:24:43 »
Jedan od glavnih razloga je Borg. Dok su u TNG bili moćni, u Voyageru su prikazani kao zadnja ološ. Postali karikature.

A dobro, i to što kažeš... U TNG-u je jedna kocka razvalila cijelu federacijsku flotu, a ovdje ih action Kate  ;D jede po deset za doručak.  :\) Ali svejedno, meni su sve epizode s Borgovima dobre; šteta što su u DS9 spomenuti samo u jednoj rečenici.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #28 : 08.06.2013. 18:52:32 »
Odavno sam gledao seriju, pa ako sam i negdje pogriješio unaprijed se izvinjavam,
ali koliko se sjećam Voy je bio brod nove generacije i možda griješim ali čini mi se i malo jači, ili barem sa novijim tehnologijama,
drugo Borga su vec kolliko toliko poznavali pa se bilo lakše boriti sa njim, i možda je bilo borbi (ne sjećam se više) gdje je Borg učinjen nerealno slabijm, ali u borbama su ponekad imali i pomoć sa strane (sada se mogu sjetiti samo onog borga iz budućnosti). A (ovo je čisto moje mišljenje)
borg nije savršen iako to pokušava da bude, pa iako je kolektiv vjerovatno nisu sve kocke iste snage i sposobnosti :).

PS:
Iako je bilo mislim i jačih neprijatelja od Borga, meni ce on zauvijek ostati najstrašniji :).... kad se samo sjetim onoga.. "Mi smo Borg, otpor je uzaludan..." :)

« Zadnja izmjena: 08.06.2013. 18:55:15 Suncani »
:murija:

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #29 : 08.06.2013. 19:05:17 »
Citat:
TNG - dosadan do zla boga, a najgora je ona doktorka koja je jedne sezone menjala Veslijevu mamu, Taša Jar i Q kao plus
Ja smatram sve Star Trekove dobrim, samo se moram osvrnuti na nešto što me živcira, a smatra se legendarnom scenom





Pogodite što će reći ;D
Mrzim lopatare i limune

Tags: akcija drama