Autor Tema: Star Trek The Original Series (1966)  (Posjeta: 14520 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #60 : 29.01.2018. 11:12:23 »
ah, paz' sad. Gledajući ST i sad razmišljajući da je ovo 2018 god, a serija je bila '66. To je isto ko da razmišljam kako papam neku babu, i ne mogu je gledat kao "mačku u dopičnjaku"... praštaj, nisam babojebac. Nemoj mi to uzet za zlo, plz.  :om:
Nađi jednu seriju (ozbiljnu) gdje posada/članovi/itd imaju slične kostime kao ovi iz ST. Eto, tebi je možda to normalno, meni nije. Vjerovatno zato što ja nisam iz tih vremena, možda ti jesi. Što se mašte tiče, tu je na pretek, samo ne maštam o babama.
Čuj mene, babe, pa pola njih je i mrtvo. Zamisli tek to, da razmišljam o mrtvim babama, bolesno, fuj, bljah.  njam-njam
Ako sam dobro shvatila, čim vidiš neku iz ST TOS-a na ekranu u minici, uključi ti se lampica da je dotična sada baba/leš i to ti je bljak? Uh, takav pristup bi ti mogao sasvim pokvariti kinematografiju od 60-ih nadalje - sve do "tvog" trenutka. Meni je to malo čudan način, obično gledam i šacujem ono što mi je momentalno pred očima i samo iznimno (recimo kad prepoznam neku današnju zvijezdu u filmu iz njenih mladih dana) mi padne na pamet ocjenjivati kako se dotični/a drži, jel stario/la kao vino ili kao, štajaznam, banana.

Ne padaju mi na pamet trenutačno druge SF posade u minicama, ali recimo, mogla bi te pogoditi rana izdanja Jamesa Bonda, The Sainta, Mission Impossible (originalnu seriju, ne filmove s Tomom Cruiseom)... ima toga.

Uglavnom, ti kostimi su odraz vremena u kojem su snimani. Tada su minice bile u modi (i još se nekoliko puta od onda do danas vraćale u modu) i sasvim je normalno da su se pripadnice Starfleeta prešetavale u dopičnjacima, koji su svakako praktičniji od onih suknji do točno iznad koljena i dužih (manja je šansa da će se komad tkanine uloviti u neki dio mašinerije i izazvati opasnu situaciju i po brod i pripadnicu posade) ;) .

Uglavnom, dopičnjaci, natpičnjaci i oskudna odjeća na stranu, dobro općenito pravilo je ne obazirati se na to što ove feministkinje trećeg vala seru. Otprilike kao i s popovima.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #61 : 29.01.2018. 13:40:24 »
hocemo dopicnjake u discovery-u!

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #62 : 31.01.2018. 02:59:18 »
hocemo dopicnjake u discovery-u!

Bio bi red. ;)
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #63 : 27.07.2018. 00:03:13 »
Odgledah The Cage.. Sjano - oduševilo me..
Jeffrey Hunter bi možda bio zanimljiv kapetan..

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #64 : 27.07.2018. 11:17:04 »
Ne znam gdje bih smjestio ovakav tekst, jer ne želim da pričam samo o TOS već generalno na temu Star Trek franšize, pa ovde u temi o prvoj seriji, je mislim ok. Ne brinite, ako se raspišem staviću to u spojler.
Spoiler for Hiden:
Volim SF, a Star Trek kao jedan od najslavnijih reprezenata istog mi je naravno veoma drag - bar je bio nekad. Kao i mnogima Jean-Luc Picard mi je omiljeni, osim što je Patrick Stewart nesumnjivo najbolji glumac koji je glumio nekog ST kapetana, isto tako i zbog toga što mi je Next Generation najbolja serija iz franšize. U stvari zadnje tri sezone Voyagera su mi najbolji Star Trek, znači praktično od pojavljivanja 7of9, ali zato prvi dio Voyagera je među najlošijim. Interesantan je i DS9, African-American kapetan, serijal gdje se idealni svijet Star Trek univerzuma polako počeo otvarati ka ljudskim slabostima i nesavršenstvu koje smatramo za autentično stanje ljudske svijesti. Tek potom bih stavio ovu originalnu seriju koju sam davno pratio na HRT-u, ali izuzev par interesantnih epizoda koje potiču na razmišljanje, nikad nisam preterano bio oduševljen istom, ali poštujem njenu istorijsku važnost. Naravno, TOS i NG su imale tu viziju tvorca ST-a, optimističnu prognozu budućnosti u kojoj će ljudi postati humana i napredna civilizacija - dok nisu sve resetovali i onda su došli kauboji. Enterprise mi je daleko najgora iz serijala, čak je lično i ne priznajem za ST serijal. Baš su poprilično za*rali s tim trendom. Ni ovaj zadnji Discovery mi nije u duhu ST-a. Čak tu prvu sezonu nisam ni odgledao do kraja (šta uradiše od Klingonaca, majko mila), ali vjerovatno hoću nekad kad uhvatim vremena. No, ne vuče me previše. Od fimova je First Contact najbolja stvar, ima i onaj kad se TOS ekipa vraća u prošlost po kitove, taj mi je isto drag - Star Trek IV: The Voyage Home (1986), ali ovi novi filmovi, ovaj novi Kirk i Spock - nije to više to. Sve se svodi na Take money and run! Čista komercijala koja je ubila dušu ST-a. Srećom, pojavio se The Orville, koji je mnogo više ST od Enterprise-a, Discoveryja i Chris Pine damn captain Kirk filmova zajedno.
I to je sve što sam imao da kažem na tu temu.

Tags: