Autor Tema: Star Trek The Original Series (1966)  (Posjeta: 14471 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #30 : 23.10.2013. 06:13:10 »


Kirkova noćna mora!  :'(
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #31 : 02.01.2014. 15:57:01 »
Za manje od 50 godina imat ćemo prvi kontakt sa nekom vanzemaljskom rasom. 5. travnja 2063.

http://trekmovie.com/2013/04/05/happy-50th-preversary-of-first-contact-day-could-breaking-warp-barrier-come-sooner/

Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #32 : 27.02.2015. 18:41:37 »
http://www.vecernji.hr/zvijezde/preminuo-legendarni-mrspock-992262

Otišao Nimoy, a i s njim najveći ST lik, Spock.




Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21882
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #33 : 27.02.2015. 19:16:48 »
 cry1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #34 : 28.02.2015. 00:16:30 »
Velika tuga. Za mene je njegov lik Spoka bio više od uloge u seriji i filmovima. Daleko je ova planeta od takve filozofije.

Počivaj u miru, legendo.  :(


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #35 : 03.10.2015. 18:31:52 »
THE UNIVERSAL TRANSLATOR OF STAR TREK IS NOW A REAL THING



Thanks to science, day by day we approach the world of Star Trek. The latest technology from show to go from science-fiction to reality is the universal translator. And we are far ahead of schedule.

In the timeline of the television franchise, the universal translator was invented in the middle of the 22nd century. The UT popped up in "Metamorphosis," when Spock had to modify the device to communicate with an energy force. Is it just us, or do lightsabers look suspiciously knocked-off from these wand-like Trek props?


The Universal Translator in "Metamorphosis"
Anyway, we don't need to wait until 2151 to carry a universal translator. We only need to hold out until Tuesday. Microsoft is launching Skype Translator next week, according to CNN. It's rather nifty technology. Two people who speak different languages will be able to chat in Skype and have their speech instantly translated. Well, not "instantly," but incredibly fast. The software will only be available on Windows devices at first, but more platforms are to come. As with foreign movies, subtitles will appear at the bottom of the screen, too.

Right now, there are only six language available — English, French, German, Italian, Mandarin and Spanish. No word yet on Klingon, but it should be fewer than 14 decades away.

Mrzim lopatare i limune

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #38 : 02.11.2015. 17:54:31 »
Napokon! Nadam se da će se vratiti korijenima.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #39 : 03.11.2015. 02:54:00 »
 drinks

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #40 : 11.11.2015. 10:59:59 »




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #41 : 06.01.2016. 00:02:42 »
Zanimljiva vijest, Američka pošta će na 50. godišnjicu serije izdati tematske poštanske markice.



http://metv.com/stories/united-states-postal-service-releases-star-trek-themed-stamps
Mrzim lopatare i limune

Offline Wayward

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #42 : 28.02.2016. 22:04:52 »
Planiram ovih dana da krenem sa gledanjem ovog serijala, mada nisam siguran kakav je. Deluje mi nekako staromodno i naivno. Nadam se da ga grešim.
Kakvi su Vaši utisci?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #43 : 28.02.2016. 22:11:19 »
Ako očekuješ ozbiljnu seriju, onda preskoči. Koliko se sjećam, prvi serijal nema neke ozbiljnije efekte. Možda i ima, ali ima i nekih gluposti. Možeš pogledati i film Forbidden Planet, od njih su Trekovci uzeli neke ideje.
http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,22399.msg368938.html#msg368938
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #44 : 28.02.2016. 22:45:35 »
Planiram ovih dana da krenem sa gledanjem ovog serijala, mada nisam siguran kakav je. Deluje mi nekako staromodno i naivno. Nadam se da ga grešim.
Kakvi su Vaši utisci?
Ovako. Star Trek ti se nikad nije smatrao nekom super kvalitetnom serijom već ponajprije super važnom. Originalna serija je tek nakon završetka doživjela pravi pravcati boom popularnosti. Zamisli Star Trek kao Doctor Who. Zaboravi na efekte. Efekti ovdje uopće nisu važni i općenito zemljani su previše ovisni o efektima u sf ili fantasy serijama. Znaš kaj je najbitnije u tim serijama ili filmovima? Ideje. Ništa više. Kao što je velika trojka sf-a (Asimov, Clarke i Heinlein) gradila svoju karijeru prvenstveno na idejama i ispitivali što bi bilo kad bi bilo. Zato i jesu tako utjecajni. Tako je i sa Star Trekom. Imaš odlične i inovativne ideje o istraživaju, društvu, rasama, zemljanima i svačemu nečemu. Ideje koje su prezentirane u Star Treku su vječite. Bit će takve i za još 50 godina.

Zato se Star Trek ne ide gledati zbog one čiste kvalitete već same ideje i ono što Star Trek jest. Zaboravi na ove JJ Abrams nove filmove. Ti filmovi su se odmakli od onoga što je Star Trek. Tako je i sa Doktorom Who. Efekti su tu najmanje bitni. Pogledaj prvih nekoliko epizoda pa vidi. Ako ne ide, pokušaj se prebaciti na DS9 koji je puno više politički orijentiran i najbolje napisani Star Trek. Ili možda STNG iako tu treba da malo krene, ali kad krene čeka te prava pustolovina.

Ako tražiš neku seriju iz tog doba, pogledaj The Prisoner http://www.imdb.com/title/tt0061287/ ili ako želiš nešto duže, pogledaj The Fugitive http://www.imdb.com/title/tt0056757/ ili ako želiš nešto maštovito sa jednakim idejama kao Star Trek, pogledaj originalnu Zonu Sumraka http://www.imdb.com/title/tt0052520/

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #45 : 28.02.2016. 23:02:35 »
CBS je odradio odličan posao oko remasterizacije, tako da serija više i nije toliko staromodna. Time su doprineli da izgleda barem 20 godina mlađe.
Ali kao što reče Mulder, ovde efekti nisu važni.
Gledaj, svideće ti se. Ima sporiji tempo u odnosu na nove Trekove, ali zato ima više šarma.

Offline Wayward

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #46 : 28.02.2016. 23:28:09 »
Hvala ljudi, videću pa da krenem uskoro  smileyNO1 .

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #47 : 29.02.2016. 02:49:07 »
Pazite s tom rječju "kvalitetno"...
Možda nije "tehnički kvalitetno", ali kvalitetno jeste... Pa zar mora biti sve u specijalnim efektima...
Star Trek je literatura na ekranu...
Od svega je najvažnije što su razbijali predrasude, koje su i danas aktualne, tj. koje još uvijek nisu iskorijenjene, a možete tek zamisliti kako su snažne bile tad...
A osim toga, pomenute ideje, koje se još uvijek "ostvaruju"... Npr, mobitel je manje-više komunikator iz ST...
ST je po mnogočemu bio ispred svog vremena, a još uvijek je...
A to što vidiš da je Enterprise igračka koja se klati na ekranu, šta ima veze. Važno je da stigne "Where no man has gone before" (valjda sam dobro citirao) ;)

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #48 : 02.03.2016. 00:47:42 »
Pazite s tom rječju "kvalitetno"...
Možda nije "tehnički kvalitetno", ali kvalitetno jeste... Pa zar mora biti sve u specijalnim efektima...
Star Trek je literatura na ekranu...
Od svega je najvažnije što su razbijali predrasude, koje su i danas aktualne, tj. koje još uvijek nisu iskorijenjene, a možete tek zamisliti kako su snažne bile tad...
A osim toga, pomenute ideje, koje se još uvijek "ostvaruju"... Npr, mobitel je manje-više komunikator iz ST...
ST je po mnogočemu bio ispred svog vremena, a još uvijek je...
A to što vidiš da je Enterprise igračka koja se klati na ekranu, šta ima veze. Važno je da stigne "Where no man has gone before" (valjda sam dobro citirao) ;)

Svaka cast za post. Odavno nisam procitao kvalitetniji upis.
Inace, svako ko drzi do TV kulture mora da pogleda Star Trek.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #50 : 08.09.2016. 18:57:13 »
Danas je 50. obljetnica serije. Evo top 10 epizoda po Serijali.

http://www.serijala.com/izdvojeno/10-najboljih-epizoda-u-50-godina-star-treka/
Mrzim lopatare i limune

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #51 : 08.09.2016. 19:14:09 »
Lepo. Ali zaboravili su najbolju:


Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #52 : 10.09.2016. 19:39:41 »
Ljudi, koju verziju da gledam?
Vidim da je serija REMASTERIRANA pa ako netko može link na PP?

Davno sam gledao seriju ali nisam pogledao sve epizode pa želim malo detaljnije obnovit gradivo.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #53 : 11.09.2016. 20:29:25 »
Bluray gledaš. Imaš 1080p u Kodi u Exodus add-onu i na rarbg, pa biraj.  :)


Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #54 : 10.01.2018. 22:47:58 »
Dugo sam se kanio da započnem sa ovom serijom (vjerovatno zbog velikog broja epizoda). I nakon odgledane prve sezone, mogu reći da ne izgleda loše. Naravno, neke scene djeluju glupo i naivno, al' shvatam da je to već neki drugi period. Ono u čemu sam najviše uživao, jeste sami izbor ideja za istraživanje i vidni temelji za neke buduće serije/filmove. Naravno Kirk I Spok genijalni, bez riječi. Kako Kirk zrači nekom harizmom, odavno nisam vidio to kod nekog lika :D.
Anyway, imam jedno pitanje, za nekog ko zna, zašto ženski likovi nose ovako kratke dopičnjake? ;D ;D Vjerujem da to nekom režiseru padne na pamet bio bi razapet...

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #55 : 11.01.2018. 00:24:19 »
Pa zar se u tom dobu nisu nosili takvi dopičnjaci? To su kopirali i u modernoj verziji filmova sa mladim Kirkom i Spokom.
:murija:

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #56 : 13.01.2018. 02:37:09 »
Anyway, imam jedno pitanje, za nekog ko zna, zašto ženski likovi nose ovako kratke dopičnjake? ;D ;D Vjerujem da to nekom režiseru padne na pamet bio bi razapet...

Ovo je baš tužno za pročitati.  :(
Molim te, daj malo objasni kako si došao na tu ideju - ako ti nije problem, mislitm.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #57 : 13.01.2018. 11:13:53 »
Anyway, imam jedno pitanje, za nekog ko zna, zašto ženski likovi nose ovako kratke dopičnjake? ;D ;D Vjerujem da to nekom režiseru padne na pamet bio bi razapet...

Ovo je baš tužno za pročitati.  :(
Molim te, daj malo objasni kako si došao na tu ideju - ako ti nije problem, mislitm.
od strane feministkinja, logično. Nije im problem jebačina, al' kad ih oskudno obuku, onda se dižu priče o pravima, jednakosti, trte mrte.
Baš mi je žao što to nalaziš tužnim  cry1

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #58 : 15.01.2018. 11:11:00 »
od strane feministkinja, logično. Nije im problem jebačina, al' kad ih oskudno obuku, onda se dižu priče o pravima, jednakosti, trte mrte.
Baš mi je žao što to nalaziš tužnim  cry1
Pa kako mi ne bi bilo tužno da - makar teoretski - režisere (iako, prije bih rekla kostimografe/producente) razapnu zbog jednog od važnijih ljudskih izuma - dopičnjaka.
I to tamo neke "nemam-problema-pa-ih-moram-izmisliti-al-nemam-ni-mašte...." tviter-feministkinje, poznate u narodu i pod nazivom "popovi". Naravno, averzija prema oskudnoj odjeći proizlazi iz ljubomore što na njima ne stoji kao na mačkama s teve ili velikog ekrana - ali zašto se itko obazire na njihovu kuknjavu, e TO mi nije jasno.

Također mi je tužno da neko mlado biće vidi mačku u dopičnjaku i prvo što mu padne na pamet (bar napisati ;)) je - "razapelo bi režisera".


I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Star Trek The Original Series (1966)
« Odgovor #59 : 15.01.2018. 17:44:05 »
od strane feministkinja, logično. Nije im problem jebačina, al' kad ih oskudno obuku, onda se dižu priče o pravima, jednakosti, trte mrte.
Baš mi je žao što to nalaziš tužnim  cry1
Pa kako mi ne bi bilo tužno da - makar teoretski - režisere (iako, prije bih rekla kostimografe/producente) razapnu zbog jednog od važnijih ljudskih izuma - dopičnjaka.
I to tamo neke "nemam-problema-pa-ih-moram-izmisliti-al-nemam-ni-mašte...." tviter-feministkinje, poznate u narodu i pod nazivom "popovi". Naravno, averzija prema oskudnoj odjeći proizlazi iz ljubomore što na njima ne stoji kao na mačkama s teve ili velikog ekrana - ali zašto se itko obazire na njihovu kuknjavu, e TO mi nije jasno.

Također mi je tužno da neko mlado biće vidi mačku u dopičnjaku i prvo što mu padne na pamet (bar napisati ;)) je - "razapelo bi režisera".
ah, paz' sad. Gledajući ST i sad razmišljajući da je ovo 2018 god, a serija je bila '66. To je isto ko da razmišljam kako papam neku babu, i ne mogu je gledat kao "mačku u dopičnjaku"... praštaj, nisam babojebac. Nemoj mi to uzet za zlo, plz.  :om:
Nađi jednu seriju (ozbiljnu) gdje posada/članovi/itd imaju slične kostime kao ovi iz ST. Eto, tebi je možda to normalno, meni nije. Vjerovatno zato što ja nisam iz tih vremena, možda ti jesi. Što se mašte tiče, tu je na pretek, samo ne maštam o babama.
Čuj mene, babe, pa pola njih je i mrtvo. Zamisli tek to, da razmišljam o mrtvim babama, bolesno, fuj, bljah.  njam-njam
« Zadnja izmjena: 15.01.2018. 17:46:22 Red Dragon »

Tags: