Autor Tema: Farscape  (Posjeta: 29536 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Farscape
« : 03.09.2010. 15:07:24 »

Opis:
Farskejp je naučnofantastična serija koja govori o astronauta, Džonu Krajtonu koji je testirajući svoju teoriju ubrzanja svemirske letelice pomoću Zemljine atmosfere upao u crvotočinu koja ga odvodi na drugi kraj galaksije. Odmah po izlasku iz crvotočine njegova letelica se sudara sa vanzemaljskom letelicom koja udara u asteriodi i njen pilot gine.
Ovim nesrećnim dogadjem Krajton se zamera kapetanu Mirotvoraca (kosmička sila koja održava red u galaksijama) Krejsu jer je u toj letelici bio njegov brat. Pre nego što ga uhvate Mirotvorci, Krajton pronalazi zaštitu na biomehaničkom brodu Moja sa posadom odbeglih zatvorenika koji uspevaju da pobegnu. Tokom cele serije on će pokušavati da sa jedne strane pobegne od Mirotvoraca a sa druge da pronadje put nazad do planete Zemlje.
Celu seriju prate veoma dobro odradjene scene borbe, susreti sa raznim vanzemaljskim rasa i drugim čudesima koja ovoj seriji daju prepoznatljiv i jedinstven izgled.

Žanr: znanstveno-fantastična
Kanal: SciFi
Godina: 1999.

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi


Pripremio: Gordon Freeman
« Zadnja izmjena: 10.05.2015. 16:56:08 maksi »

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #1 : 03.09.2010. 20:31:28 »
Jedna od najboljih SF serija ikad snimljenih. Ako ne i najbolja  :)
Čudi me da već nije postojala tema.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #2 : 03.09.2010. 20:59:10 »
mogli bi bit dobro, iako ne volim bas SF

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #3 : 03.09.2010. 21:15:07 »
Specifična je po tome što nije tipičan SF, zapravo se na više mjesta ruga i poigrava klišejima iz drugih SF serija i filmova.
Nije ni slično Star Treku, recimo. Dvojica od glavnih likova su Muppeti  ;D
Nije serija po svačijem ukusu, ali tko uloži vremena u nju i voli SF, ne bi trebao ostati razočaran  ;)

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #4 : 03.09.2010. 23:00:13 »
nisam nesto preterano SF fan ali kad sam odgledao BSG bio sam odusevljen, dok kad sam gledao SG 1 odgledao sam 10 epizode i nije mi se svidjala jer su mi nekako epizode odvojene, nesto kao svaka za sebe, idu na jedno mesto, pocinje sledeca epizoda, odma na drugo mesto. dok u BSG se radnja nastavlja.
a ovo mi nesto deluje mnogo zanimljivo pa da pitam.
(bez uvrede svim Stargate fanovima ;D )

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #5 : 03.09.2010. 23:34:30 »
Nije serija po svačijem ukusu
Mnogi Sf fanovi se kunu u farscape.
Meni kao jednome od njih nije baš legla serija.

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #6 : 04.09.2010. 00:49:41 »
kogod se dvoumi oko ove serije dali da je pogleda ili ne, moj savet nemojte vise cekati... serija je toliko dobra da sam je odgledao za nekih nedelju dana, toliko je serija dobra da niste ni svesni... onda nisu sve epizode bas povezane ali u nekima gde ste mislili da je to samo prica kasnije se ispostavi da ipak ima neke veze i da iako to se na prvo gledanje nesvati sve epizode su nekako povezane kroz neku svoju pricu!

@alexis

sto se tice sg-1 pokusaj da odgledas prve dve sezone jer pocetak trece krece ono pravo... ili ako hoces mozes da preskocis sa prve dve i da krenes pravo od trece sezone mada je greota propustiti prve sezone... pogledaj obavezno jer kada krenes jedared da gledas neces se zaustaviti dogod nezavrsis sg-1 i atlantis... pogledao sam i jedno i drugo za manje od mesec dana jer sam u to vreme radio pa nisam bas imao vremena da se bas posvetim seriji...

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #7 : 04.09.2010. 18:46:30 »
Nije serija po svačijem ukusu
Mnogi Sf fanovi se kunu u farscape.
Meni kao jednome od njih nije baš legla serija.

Ne znam jesi li pogledao sve... Kao i kod puno serija, 1. sezona je malo sporija, radnja još nije dovoljno razvijena i treba vremena da se stvari zahuktaju. Ali čim se pojavi glavni negativac, počinje tarapana :D Počinju se više epizode nastavljati jedna na drugu i neki detalji se kasnije ponovno pojavljuju.
Likovi se isto mijenjaju s vremenom, što je meni recimo bilo zanimljivo gledati - ne ostaju isti i plošni kroz sve 4 sezone, produbljuju se njihovi odnosi, čovjek počinje suosjećati s njima, ma kvragu, počneš se vezivati i za Muppete i osjećati njihovu bol :D
Neke epizode su same za sebe prava mala remek-djela, od ideja u njima, načina kako je zaplet napisan, tehnika snimanja...
Ostajem pri tome da nije za svakoga, ali treba joj dati šansu i pogledati do kraja  :)

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #8 : 21.09.2010. 19:09:27 »
Ono što razlikuje ovu seriju od svih SF serija je položaj Zemlje u odnosu na vanzemaljske civilizacije.

U drugim serijama Zemljani dele lekcije vanzemaljskim civilizacijama i kulturama. U Zvezdanim stazama su to uglavnom moralne lekcije (ako se ne računa ovaj zadnji bastard od filma, gde balavi i golobradi Kirk uništava bespomoćni neprijateljski brod), u SG su to vojne lekcije (dok pucne prstom, američka vojska pobedi milenijumsku Goauld vojsku) i demokratske lekcije (kada su se Džafa oslobodili Goaulda, Danijel Džekson im organizuje izbore po američkom sistemu, samo što ih nije lično prskao sprejem da spreči ponovljeno glasanje!) i tako dalje. Čak i Babilon 5 nije odolio izvesnom "posebnom" statusu Zemlje, ali je to tamo bilo podnošljivo.

U Farskejpu je zemaljska civilizacija sasvim inferiorna i neinteresantna velikim igračima. U jednoj prilici, rečeno je čak i: "U svim vašim filmovima koji prikazuju vanzemaljsku invaziju, Zemlja bude pobednik na kraju."

To je najveća razlika u osnovnom pristupu temi, ali čega sve tu nema! Sve je sasvim različito od dotad viđenog. Vanzemaljske civilizacije, neobični planeti, bezizlazne situacije, vatrene seksi scene kakve nigde nisu viđene. Naravno, dobro pisanje i zanimljivi likovi, osnov su dobre serije.

Ne postoji to što bi se svidelo svima, ali ko imalo voli SF tematiku, ne bi trebao da propusti Farskejp. Barem da počne s gledanjem.

It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #9 : 21.09.2010. 20:41:55 »
Serija je odlična i sa pričom i sa likovima i sa radnjom. Od svih SF serija ova mi je najgotivnija i gledao sam je nekoliko puta.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #10 : 23.09.2010. 19:33:46 »
Mirotvorci ili Miročuvari , što mislite?

U nekakav kakon je ušao naziv Mirotvorac, no to baš i nije prijevod riječi Peacekeeper  :P

Što bi onda bio Peacemaker !?

Malo sređujem titlove pa da čujem mišljenja...
May the Plasma be with you!

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #11 : 23.09.2010. 19:37:53 »
Mirotvorci. Kao i one UN-ove plave kacige ili mirotvorne snage. Peacekeeperi su slična stvar.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #12 : 23.09.2010. 20:55:53 »
Mirotvorci ili Miročuvari , što mislite?

U nekakav kakon je ušao naziv Mirotvorac, no to baš i nije prijevod riječi Peacekeeper  :P

Što bi onda bio Peacemaker !?

Malo sređujem titlove pa da čujem mišljenja...

Miročuvci!  :P
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #13 : 23.09.2010. 21:53:44 »
Općim plebiscitom je odabran naziv Mirotvorci  ;D

so be it !


(Skinuo sam skoro 70Gb Farscape Complete Starburst edition kodirano sa x264/DD5.1 pa malo kratim vrijeme
gledanjem i sređivanjem titlova, HR obradom. Ako ne dignem ruke (jer tu su i eng titlovi) mogao bih i vratiti na site)

May the Plasma be with you!

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #14 : 01.11.2010. 17:48:53 »
Potražila sam temu da pozdravim Krbinu inicijativu sređivanja titlova, najavljenu na Caprica temi  clapp   :D
(BTW, nisam ovu seriju našla na temi Spisak serija ovog podforuma, valjda se izgubio link?)

Titlovi koji već postoje nisu loši, ali ne bi bilo loše ni da se malo srede s tehničke strane.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #15 : 01.11.2010. 17:50:26 »
(BTW, nisam ovu seriju našla na temi Spisak serija ovog podforuma, valjda se izgubio link?)
Pogreška ispravljena.  :)
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #16 : 01.11.2010. 17:57:26 »
Koja brza akcija, bravo  ;D  smileyNO1

Offline Kosava

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 53
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #17 : 07.03.2011. 12:58:08 »
Počeo sam da gledam ovu seriju, i šta reći... Jedna od boljih serija možda čak i bolja od SG i ST no nisam još odgledao do kraja...

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #18 : 07.03.2011. 13:05:38 »
možda čak i bolja od SG i ST

sigurno je bolja, meni je najbolja SF serija ikad napravljena :)
prica, likovi, radnja, sve je odlicno. pogotovo se istice razvijanje Johna Crichtona kao osobe i prelazak iz uplasenog papka u potpuno ludilo... :)

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #19 : 07.03.2011. 20:08:49 »
Za mene najbolja sf serija ikada, fenomenalno  ;D

Offline Kosava

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 53
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #20 : 08.03.2011. 00:37:45 »
Odgledao sam pola sezone za jedan dan  :o odlična je serije  clapp

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #21 : 08.03.2011. 03:43:15 »
Odgledao sam pola sezone za jedan dan  :o odlična je serije  clapp

cek samo da vidis kako serija bude odmicala zeleces da gledas sve vise i vise.

Offline gemist

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #22 : 08.03.2011. 17:09:33 »
Jučer prvih 5 epizoda,odlično,nažalost nisam ju prije gledao,nije dosad bio flat rate,ali sad ću ubrzano nadoknaditi takav propust u gledanju  ;D

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #23 : 08.03.2011. 18:54:21 »
sigurno je bolja, meni je najbolja SF serija ikad napravljena :)
prica, likovi, radnja, sve je odlicno. pogotovo se istice razvijanje Johna Crichtona kao osobe i prelazak iz uplasenog papka u potpuno ludilo... :)
Od papka do ludila, to bi mogao da bude naslov biografije Džona Krajtona - crvotočinotvorca!  ;D



Ima li šta vanzemaljskije od ovog dvojca? A u pitanju nisu ni plava boja ni čudni okoglavnik.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Kosava

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 53
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #24 : 08.03.2011. 22:11:55 »
Ovi plavi (Delvian rasa) neodoljivo podsećaju na one plavce iz avatara  ;D

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #25 : 08.03.2011. 22:50:04 »
Ovi plavi (Delvian rasa) neodoljivo podsećaju na one plavce iz avatara  ;D
Nemoj.
Ona plava u Avataru se zaljubila, čak ne u Zemljanina, nego u zombija koji leži bez svesti dok Zemljanin ide na brifing s drugim Zemljanima. Nijedan od njene rase nije bio bolji od Zemljanina, američkog marinca. Ljubav ti je to!
Jedan Japanac je komentarišući Madam Baterflaj, rekao jednom Evropljaninu: "Kako bi se vama svidela priča u kojoj mladi japanski mornar dođe u London i smuva englesku princezu?"

Ovo je, bre, Pau Zoto Zan, ubica i sveštenica. Ona nalazi seksualno zadovoljstvo u zvezdama!
Ko je jednom video ovu scenu, ne zaboravlja je. (Epizoda Crackers Don't Matter.)
 8)
« Zadnja izmjena: 09.03.2011. 08:06:41 Khevenhiler »
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #26 : 09.03.2011. 17:43:23 »
I prije Crackers je doživljavala fotogazme  ;D

Zbilja je posebna serija, takve više ne prave...

I iznimno mi je drago što je glavni junak Crichton civil, znanstvenik, a nije neki marinac, vojničina koja puca na sve što se miče i ima stav "mi Amerikanci smo gospodari svemira". Dapače, u jednoj od zadnjih epizoda, kad paradira pred Scarranima s bombom, drži jedan cinični govor o Americi, zbilja zanimljivo za čuti. On je kao Zemljanin u manjini i inferioran, dok su svi ostali likovi u većini i superiorniji od Zemljana.

To se zanimljivo odražava i u tome da je i Browder jedini Amerikanac (osim lika koji glumi njegovog oca) u glumačkoj ekipi Australaca - u jednom od bloopera što se mogu naći po youtubeu, kolega Simcoe (D'Argo) ga dobroćudno podbada i vrti glavom "Americans..."  :D

Mene je najviše pogodila zadnja scena zadnje epizode 4. sezone, a to je ova:
Spoiler for Hiden:
Kad se sjetim da su ljudi mislili da je to kraj i kad još PK Wars nisu bili snimljeni ... Mislim da bih vlastoručno zadavila nekog od odgovornih za ukidanje serije  >:dj


Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #27 : 10.03.2011. 00:45:07 »
Meni se jako dopalo što nema silnih dobrica u seriji - super karakteri što sve savršeno urade, ni malkice zloće (ljudskosti).

Ovdje bi, u određenim situacijama, svatko svakoga prodao, zamijenio, izdao baš kao i u životu inače.
(I B5 ima tog štiha pa ga isto volim)

Jedan lutak ima drastično više ljudskih karakteristika od pola Star Trek likova.

Ima dobrog crnog humora (no i puno referenci na ljude i događaje tog vremena snimanja što nije razumljivo mlađima)

Sve u svemu sami SF vrh, uz B5 i Outer Limits

May the Plasma be with you!

Offline Kosava

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 53
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #28 : 24.03.2011. 00:33:48 »
Evo završio sam danas sa serijom, danas sam odgledao i Peacekeeper Wars, najbolja SF serija koju sam gledao odlično od početka do kraja...

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Farscape (1999-2004)
« Odgovor #29 : 24.03.2011. 22:46:37 »
Mislim opet nabavljat Farscape.
pa da se ne mućim s prijevodom da mi neko kaže za koju je verziju\verzije napravljen prijevod za sve ili pojedine sezone.
može i linkovi na PM.
Kad san ga prvi put skida ima san puno problema s usklađivanjem prijevoda
Help!!!! ;D

Tags: