Autor Tema: Band of Brothers  (Posjeta: 27666 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Band of Brothers
« : 03.09.2010. 14:37:34 »

Opis:
Reč je o seriji koja u centru pažnje ima četu E, elitnu padobransku jedinicu koja se borila tokom Drugog svetskog rata. Nju su sačinjavali obični momci, koji su prošli kroz najveći konglikt u istoriji. Dok su oči sveta bile uprte u njih, oni su mogli samo da se oslone jedni na druge. Gledaoci će moći da vide istinitu priču o američkim padobrancima čiji su neverovatni podvizi tokom Drugom svetskog rata stvarali istoriju kakvom je danas poznajemo. Ovo televizijsko ostvarenje nastalo je prema knjizi Stivena I. Embrouza u kojoj je opisana istinita priča o američkoj padobranskoj elitnoj jedinici koja se borila tokom Drugog svetskog rata. Embrouz je za knjigu sakupljaju iz intervjua sa preživelima, ali i isčitavajući brojne dnevnike i pisma vojnika. Počevši od 1942. godine kada su u Džordžiji prošli kroz rigorozni trening za kamp, preko iskrcavanja u francusku tokom dana D, učestvovanja u borbama protiv nacista u Bastonju i hvatanja Hitlera 1945. godine. Svaka od deset jednosatnih epizoda počinjene svedočenjem ratnih veterana čije se reči pretvaraju u dramu koja se fokusira na ključne momente u istoriji postojanja čete E. Ova epska pričao hrabrosti, požrtvovanju, saborništvu i herojstvu i kako poručuju iz kuće HBO najvažniji je originalni TV projekat iz njihove produkcije. Kako se moglo očekivati od saradnje Henks-Spilberg, sve u ovoj seriji je prvoklasno.

Žanr: drama, ratna
Kanal: HBO
Godina: 2001.

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi

« Zadnja izmjena: 03.12.2017. 13:17:18 maksi »

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #1 : 03.09.2010. 14:39:57 »
pogledao nedavno po deveti put valjda, odlicna serija :)

Offline cain

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #2 : 03.09.2010. 14:43:06 »
pogledao nedavno po deveti put valjda, odlicna serija :)
+1

Offline The Game

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #3 : 03.09.2010. 15:50:41 »
Stvarno naj serija...Grijeh je ovo ne pogledati...

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #4 : 03.09.2010. 16:05:38 »
Ne samo da je grijeh ne pogledati, nego i ne imati u kućnoj kolekciji. Predobra serija.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #5 : 03.09.2010. 16:12:52 »
Ne samo da je grijeh ne pogledati, nego i ne imati u kućnoj kolekciji. Predobra serija.

Tačno tako. ;D

Offline The Game

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #6 : 03.09.2010. 21:10:05 »
Ne samo da je grijeh ne pogledati, nego i ne imati u kućnoj kolekciji. Predobra serija.

To se podrazumjeva... ;D

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #7 : 03.09.2010. 23:08:10 »
Inače volim gledati ratne filmove i serije, a ova je nešto najbolje što sam ikad vidjela. Odlična gluma, priča, realistično, brutalno, vrlo emocionalno. Ja sam nedavno več peti put pogledala, svih deset epizoda u par dana. Toliko je dobro i napeto, da jednostavno ne možeš stati na samo jednoj epizodi. Najbolja epizoda mi je vjerovatno Bastogne. Fantastična serija. smileyNO1

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #8 : 03.09.2010. 23:23:26 »
A ja se ne mogu suzdržati da napišem da mi nije jasno da su i BoB i Pacific radili isti ljudi. Kao 2 različita svijeta. Ali znam da ima i onih koji u Pacificu vide veliko umjetničko djelo, koje mi obični smrtnici ne razumijemo, ;) pa mi je možda bolje da šutim.  ;)

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #9 : 03.09.2010. 23:32:42 »
A ja se ne mogu suzdržati da napišem da mi nije jasno da su i BoB i Pacific radili isti ljudi. Kao 2 različita svijeta. Ali znam da ima i onih koji u Pacificu vide veliko umjetničko djelo, koje mi obični smrtnici ne razumijemo, ;) pa mi je možda bolje da šutim.  ;)

Točno, potpuno drugačije. Nisi jedini, moram priznati da se nikako ne mogu natjerati da pogledam Pacific do kraja. Nekako me uopće nije briga za likove, kao recimo u BoB. Možda je dijelom i razlog tome što mi taj rat na Pacificu nije bio toliko zanimljiv iz povijesnog aspekta, kao onaj u Europi. Trebala bi jednom sjest i pogledat, vjerovatno samo da zaključim kako nije ni ravna BoB. I ja ću sad ušutit, a daljnje komentare za Pacific ću prebacit u istoimenu temu.

Offline The Game

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #10 : 04.09.2010. 00:02:47 »
Ja sam jedan od onih koji misle da je The Pacific jedno umjetnicko djelo... ;D
Meni licno je mozda malo bolji od Band of Brothersa...Pacifik je ako cemo iskreno bio brutalnije ratiste od Zapadne Evrope...Mozda mi je iz tog razloga The Pacific vise prirastao srcu od Band of Brothers...Zato sto je istinita prica a onako brutalana...

Edit:I ovo sto je rekla inamay je dosta tacno...Pacifik kao ratiste je mnogim ljdima nepoznanica...Iz istorije makar kod nas u Crnoj Gori se pominjala samo cuvena bitka za Midvej i atomske bombe na Hirosimu i Nagasaki...Prilicno sam siguran da je tako bilo i u knjigama u Hrvatskoj,Sloveniji,Bosni,Srbiji...Iz tog razloga najvise,ljudima se ne svidja serija The Pacific...

Necu vise postovati o uporedjivanju Pacifica i BoB-a...Drzacu se teme...
« Zadnja izmjena: 04.09.2010. 00:08:43 The Game »

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #11 : 04.09.2010. 00:23:09 »
Pa nije potpuni off kad se radi i o ovoj seriji  :P
Mislim da nema veze bolje poznavanje europske povijesti s ičim. Jednostavno, meni BoB ima jače likove, bolje i jasnije prikazane povijesne događaje i za nekoga tko ne zna ništa o WW II ni u Europi ni na Pacifiku.
Ali da ne pretjerujemo, tko nije pogledao Bob, neka pogleda. Neće se razočarati.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Re: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #12 : 06.09.2010. 09:41:35 »
Mislim da je većini ljudi osnovni problem sa Pacificom taj što je cijela priča sklepana iz tri (možda i četiri) knjige (Leckieva, Sledgeova i knjiga o Chestyu Pulleru te o Basiloneu).

Stoga priča skakuće od jednih do drugih te nemaš dojam da je to nekako povezano kao u BoBu...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #13 : 25.02.2011. 00:18:19 »

Odgledao iznova blu-ray ripove i dotjerao titlove pa ću ih utrpati na site.

Ne znam koja točno verzija BDripa je u pitanju - ona od 1/2DVD po epizodi sa DTS zvukom bez internih titlova
no bilo je posla s glancanjem titlova pa bi bilo šteta ne postaviti ih.

Naravno serija je vrh vrhova, a BD DTS ima posebno dobro odrađen nenametljivi surround, meci dolijeću i prolijeću
sa svih strana da sam morao ponekad provjeriti preko ramena jesam li sam u sobi  ;D
May the Plasma be with you!

Offline mladen11994

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
Odg: Band of Brothers (2001)
« Odgovor #14 : 23.02.2012. 09:36:56 »
Serija je extra...Samo je meni problem sto Davida Schwimera nikako ne mogu da zamislim u ulozi strogog komandanta, posto sam pogledao svih 10 sezona prijatelja.covek je dobro odglumio, ali ja uvek u glavi vidim sliku one provale :D
P.S.ako neko cita ovo uopste, neka pogleda epizodu 9, kad udju u logor, a jedan od logorasa prica srpski...ja sam se najezio
« Zadnja izmjena: 24.02.2012. 06:22:12 mladen11994 »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Band of Brothers
« Odgovor #15 : 03.12.2017. 13:09:19 »
vrhunska produkcija, ali meni je serija dosadna.
počeo sam je gledati na TV-u, a sad sam na 9. epizodi i gledam je dok pišem ovdje da ipak mogu reći da sam je pogledao do kraja.

najzanimljiviji dio serije su mi glumci kojima su tada to bile prve uloge ( to doslovno na par sekunda), a danas su velike zvijezde - Fallon, Hardy, Mcavoy Assbender...

Sljedeće mi je u planu Pacifik, ali ne očekujem poboljšanje.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Band of Brothers
« Odgovor #16 : 03.12.2017. 14:19:51 »
Pacifik je dosadniji ali probaj. Meni ovo nije među omiljenim serijama, mada odlična jeste. Najviše mi se svideo početak dok su u kampu, prve dve valjda; pa ona u šumi kada ih bombarduju je spektakl. Po tim delovima pamtim seriju (plus ona, teška za gledanje, deveta epizoda) a moram priznati da mi je bilo povremeno dosadno.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Band of Brothers
« Odgovor #17 : 03.12.2017. 19:36:17 »
da, deveta je jako potresna. šokirao sam se. i meni je dobar početak, obuka. tada sam još pozorno gledao, ali nisam osjetio povezanost s likovima. poslije više nisam znao tko je tko, niti me bilo briga.

gledam upravo Pacifik. bolji je: manje likova, više drame, i, najvažnije, drukčije bojište.

Tags: