Autor Tema: Dokumentarne serije  (Posjeta: 32433 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Dokumentarne serije
« : 01.09.2010. 21:40:56 »
Da ne otvaram za svaku zasebno, ovdje možete raspravljati o dokumentarnim serijama koje nemaju svoju samostalnu temu na forumu, a ipak su u cijelosti prevedene. Kako ću stavljati opise na sajt, tako ću ažurirati popis tih serija u ovom postu zajedno s linkom do prijevoda.





Završava li život smrću? Ili duša luta od tijela do tijela? Postoje li demoni, duhovi ili vrag? Pitanja su kojima se bavi dokumentarna serija 5th Dimension: Secrets Of The Supernatural.
Prijevodi

Ancient Inventions - Monty Pythonovac Terry Jones istražuje dosjetljivost naših predaka. Humoran, ali faktografski točan pogled na izume koje smatramo izumima modernog vremena, no zapravo su tu već stoljećima i stoljećima.
IMDb
TV.com
Prijevodi

Ancient Rome: The Rise and Fall of an Empire je igrano dokumentarna drama BBC-ja iz 2006. g. u kojoj se svaka epizoda bavi jednim od ključnih događaja u burnoj povijesti Rimskoga carstva.
Wikipedia
IMDb
Prijevodi

Animal Battlefield BBC-jeva je dokumentarna serija koja prati dnevnu rutinu pojedinih životinjskih vrsta. Njihovu međusobnu interakciju, kao i onu s plijenom ili drugim grabežljivcima.
Prijevodi

Arthur C. Clarke's Mysterious World trinaestodijelna je britanska serija koja se bavi neobjašnjenim fenomenima ovofa svijeta. Uvod i završetak svake epizode djelo je poznatog pisca SF-a Arthura C. Clarkea, a ti su filmići snimljeni na Šri Lanki. U centralnom dijelu epizode narator je Gordon Honeycombe.
Wikipedia
Prijevodi

Atom - U ovoj trodijelnoj dokumentarnoj seriji professor Jim Al-Khalili priča o jednom od najvećih znanstvenih otkrića u povijesti istraživanja: materijalni je svijet sastavljen od atoma.
Službena stranica
Prijevodi

BBC - Absolute Zero - Ova dvodijelna znanstvena serija govori o pionirima koji žele dostući krajnju granicu: apsolutnu nulu. Toliko hladno mjesto da na njemu ne postoji fizički svijet kakvog poznajemo: električna energija sruji bez otpora, tekućine se opiru gravitaciji, a brzina svjetlosti može se smanjiti na 60 km/h.
Službena stranica
Prijevodi

BBC - Andes to Amazon - Svaka od šest epizoda bavi se određenim dijelom Južne Amerike. Serija je ponegdje emitirana pod nazivom Wild South America.
IMDb
Wikipedia
Prijevodi

BBC Earth: The Climate Wars - Dr Iain Stewart prati povijest klimatskih promjena do njihova početka. Pritom istražuje kako je moguće da su znanstvenici u 70-ima toliko uspjeli pogriješiti.
IMDb
BBC
Prijevodi

BBC - Michael Palin's New Europe - Michael Palin istražuje 20 zemalja, koje su nekad mu bile nedostupne zbog Željezne zavjese.
Službena stranica
Prijevodi

Egypt - dokumentarno igrana drama koja se bavi različitim arheološkim otkrićima o povijesti Egipta. Povremeno su ubačene igrane scene u kojima su glumci tumačili stare Egipćane. Šest jednosatnih epizoda emitirano je nedjeljom na BBC-u 2005. godine.
IMDb
Wikipedia
Prijevodi

Galápagos - Trodijelna serija BBC-ja koja istražuje prirodnu povijest otočja Galápagos i njihovu važnu ulogu u razvitku Darwinove teorije evolucije. Naratorica je glumica Tilda Swinton.
Wikipedia
Prijevodi

Into the Universe with Stephen Hawking - dokumentarna je mini serija britanskog fizičara Stephena Hawkinga. Bavi se vanzemaljcima, putovanjem kroz vrijeme i općenitim temama vezanima za svemir.
IMDb
Wikipedia
Prijevodi

Nuremberg: Nazis on Trial - BBC-eva je dokumentarno igrana serija koja prati nirnberške procese protiv Alberta Speera, Hermanna Göringa i Rudolf Hessa. Emitirane su 2006. godine na šezdesetu godišnjicu suđenja.
IMDb
Wikipedia
Prijevodi

Life je BBC-jeva dokumentarna serija u potpunosti snimana u HD tehnici i prikazana kao dio Darwinove sezone. Bavi se proučavanjem Darwinove teze o borbi za preživljavanje.
Wikipedia
Prijevodi

Dokumentarna serija BBC-ja o životu i djelu Leonarda da Vincija.
BBC-jeva interaktivna stranica
Prijevodi

MegaStructures dokumentarna je serija koja prati radove na izgradnji velebnih zdanja.
Wikipedia
Prijevodi

Michael Palin's Full Circlef - putopisna serija poznatog "putnika" Michaela Palina u kojoj posjećuje zanimljiva i neobična mjesta. Palin je poslije napisao i knjigu temeljenu na ovoj seriji.
IMDb
Wikipedia
Prijevodi

Nature's Great Events - dokumentarna serija BBC-a koja prati smjenu godišnjih doba i njihov utjecaj na promjene struja u oceanima i promjene ustaljenih vremenskih prilika koje time stvaraju neke od najspektakularnijih događaja u životinjskom svijetu. Svaka se epizoda koncentrira na izazove i prilike koje ove promjene donose pojedinim životinjskim vrstama.
Službena stranica
Wikipedia
Prijevodi

Planet Earth BBC - Serija je stvarana pet godina i najskuplja je ikad proizvedena dokumentarna serija u produkciji BBC-a. Uz to i prva dokumentarna serija u potpunosti snimana u HD tehnici.
Sastoji se od 11 epizoda, svakoj je tematika jedno od staništa na Zemlji. Na kraju svake 50-minutne epizode je 10-minutni dodatak o snimanju same serije. Za BBC je seriju narirao David Attenborough, a za Discovery Amerikanka Sigourney Weaver.
IMDb
Wikipedia
Prijevodi

Sahara with Michael Palin - četverodijelna putopisna serija Michaela Palina u kojoj posjećuje mjesta obuhvaćena pustinjom Saharom. I po ovoj je seriji napisao i istoimenu knjigu.
IMDb
Wikipedia
Prijevodi

Sea Monsters - BBC-ev dokumentarac o morskim dinosaurima. Dio tetralogije Walking with...
Wikipedia

Seven Ages of Rock - dokumentarna je serija BBC-a koja se bavi poviješću rock-glazbe.
Wikipedia
Prijevodi

Space Race - BBC-jeva dokumentarna drama koja prati najveće događaje i osobe u američko-sovjetskoj utrci u slanju čovjeka na Mjesec. Središnji su likovi Sergej Koroljev, glavni sovjetski gtraditelj raketa i Wernher von Braun, njegov američki kolega. Serija je snimljena zajedničkim naporima britanskih, njemačkih, američkih i ruskih produkcijskih ekipa.
IMDb
Wikipedia
Prijevodi

Space - dokumentarna serija koja se bavi poviješću svemira. Narator je glumac Sam Neill.
IMDb
Wikipedia
Prijevodi

Spyweb - dokumentarna serija History Channela kojoj su tema CIA i ostale obaviještajne agencije.
Prijevodi

The Beatles Anthology - dokumentarna je serija o karijeri Beatlesa. Emitirana je u šest dijelova 1995. godine. Godine 2003. reizdana je na DVD-u.
Wikipedia
Prijevodi

The Blue Planet - dokumentarna serija koja se bavi prirodnom povješću oceana. Svaka od osam 50-minutnih epizoda bavi se drugim vidom morskog života. Narator je David Attenborough.
Wikipedia
Prijevodi

The Human Body - sedmodijelna serija BBC-a uvodi gledatelje u jedan od najnevjerojatnijih i teško zamislivih svijetova. Voditelj je Robert Winston.
Wikipedia
Prijevodi

The Incredible Human Journey - petodijelna serija autorice Alice Roberts objašnjava dokaze za teoriju o ranim ljudskim migracijama iz Afrike kojima su se proširili po cijelome svijetu.
Wikipedia
Prijevodi

The Living Planet: A Portrait of the Earth - dokumentarna serija autora i voditelja Davida Attenborougha, nastavak njegove serije "Life on Earth", studija je to o načinu kako se živi organizmi, uključujući i ljude, prilagođavaju svojoj okolini.
Wikipedia
Prijevodi

The Nazis: A Warning from History - dokumentarac BBC-a koji analizira uspon, vrhunac i pad Hitlera i nacista te njihov utjecaj na regiju. Emitirano je šest epizoda.
Wikipedia
Prijevodi

The Olympic Series - Golden Moments of the Olympic Games - dokumentarna serija koja prati najveće događaje u olimpijskoj povijesti.
Olimpijske igre
Prijevodi

The True Story of Alexander the Great dokumentarac je History Channela koji donosi stare i nove zanimljive podatke o poznatom vojskovođi Aleksandru Velikom (iliti Aleksandru Makedonskom).
IMDb
Prijevodi

Walking with Beasts šestodijelna serija iz 2001. godine. Narator za BBC bio je Kenneth Branagh, a za Discovery Stockard Channing. Bavi se razdobljem Kenozoika, a koristi se CGI tehnologijom i animatronika.
Wikipedia
Prijevodi

Walking with Cavemen - četverodijelna dokumentarna serija BBC-a o ljudskoj evoluciji.
Wikipedia
Prijevodi

Walking with Dinosaurs - šestodijelna serija koja uz CGI tehnologiju i animatronike rekreira Mezozoik i prikazuje dinosaure na način dotad vien samo u igranim filmovima. Za BBC je narator bio Kenneth Branagh, a za Discovery Avery Brooks.
Wikipedia
Prijevodi

Wild Caribbean - četverodijelna serija BBC-a koja istražuje prirodnu i kulturnu  povijest Karipskih otoka i Karipskog mora. Narator je Steve Toussaint.
Wikipedia
Prijevodi

Yellowstone je dokumentarna serija u produkciji BBC-ja koja je s emitiranjem počela 15. 3. 2009. Narator Peter Firth vodi nas kroz jednu godinu u nacionalnome parku Yellowstone. Serija proučava načine na koje se divljač prilagođava životu u jednoj od najoštrijih divljina na Zemlji.
Wikipedia
Prijevodi

« Zadnja izmjena: 27.12.2012. 19:31:54 danny75 »
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: Dokumentarne serije
« Odgovor #1 : 21.10.2010. 23:16:32 »
Potreban re-upload za seriju:

Into the Universe with Stephen Hawking - komplet 1x01-03:
PDTV i 720p verzija, originalni upload: Zkarlov
HDTV verzija, originalni uploas: Aleks@
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: Dokumentarne serije
« Odgovor #2 : 22.10.2010. 19:26:02 »
Re-upload za seriju: BBC Life, epizode 9 i 10 720p verzija by enzogiovanni.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Re: Dokumentarne serije
« Odgovor #3 : 22.10.2010. 22:41:25 »
Potreban reupload za The Incredible Human Journey za 4. i 5. epizodu (ul: skalice.united)
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Re: Dokumentarne serije
« Odgovor #4 : 22.10.2010. 22:43:57 »
Potreban re-upload za seriju:

Into the Universe with Stephen Hawking - komplet 1x01-03:
PDTV i 720p verzija, originalni upload: Zkarlov
HDTV verzija, originalni uploas: Aleks@

Nisam video na vreme, odmah ću da postavim ako već neko nije to uradio.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #5 : 03.12.2010. 23:07:56 »
Dobri ljudi, jel' može kakav link na PM za Arthur C. Clarkes Mysterious World?

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #6 : 03.12.2010. 23:45:34 »
Dobri ljudi, jel' može kakav link na PM za Arthur C. Clarkes Mysterious World?
Poslato na PM.
Linkovi su RS, ja nisam kupovao nemam mesta na hdd.
Ceo serijal je u nekih 3 giga.
Po rečima autora teme "Arthur C. Clarke's Mysterious World (1980)" kaže još i ovo "Video is with integrated Croatian subtitle."
iShare, noProfit


Offline krešo25

  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #7 : 07.02.2011. 17:30:27 »
Potrebno ažuriranje popisa :)

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #8 : 24.02.2011. 14:26:52 »
Mislim da je ovo odvajanje dokumentarnih serija pravi potez  smileyNO1
Sada je sve puno preglednije. Svaka čast.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #9 : 24.02.2011. 14:32:48 »
Potrebno ažuriranje popisa :)
U ovoj temi posloženi su samo dokumentarci koji nemaju vlastitu temu.
Sve novo dodane serije imaju svoju temu.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline ixenio

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #10 : 24.02.2011. 23:54:14 »
Ideja izvrsna!
Jedno pitanje, gdje postavljati prijedloge dokumentarnih serija?
Bibere humanum est, ergo bibamus - Piti je ljudski, zato pijmo

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #11 : 24.02.2011. 23:59:21 »
Kao i dosad, mogu ići u Prijedloge serija.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #12 : 22.04.2011. 13:24:32 »
Može li se ovdje otvoriti tema koja se ne bavi određenim dokumentarcem, nego možda više njih? Ja bih recimo pitala za preporuke najboljih rock dokumentaraca iliti rockumentaraca. 8)

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #13 : 22.04.2011. 13:34:44 »
Može li se ovdje otvoriti tema koja se ne bavi određenim dokumentarcem, nego možda više njih? Ja bih recimo pitala za preporuke najboljih rock dokumentaraca iliti rockumentaraca. 8)

http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,10528.0.html
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Cakic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #14 : 24.08.2011. 01:00:50 »
Pozz Prijatelji...(nov sam ovde) pa ne zamerite ako gresim nesto

Imam izvrstan Serijal o Grckoj Mitologiji_"Clash of the Gods".-2009 Season_1..
i imam prevode za tih 10-epizoda ali su radjene preko nekog Translate masine ili tako nesto onako bas grubo prevedeno...
Znaci samo treba da se obradi text lepo i isprave recenice...i steta je da niko to do sada nije uradio a ja se slabo razumem u to a i verujte mi nemam vremena jer puno radim a zeleo bih da postavim taj serijal na mom kanalu na YouTube(Caki012 & Cakic07) i imam odlicne dokumentarce i bas bih voleo i da ovo podelim sa svima..
Pa ako neko zeli da ovo odradimo neka mi se javi na PP pa da se dogovorimo...imam ja jos neke odlicne docu da se odrade ako je neko zainteresovan samo...
Hvala i sorry za dugacak(davez) text :):)

Offline gargarovzd

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #15 : 10.11.2011. 18:14:32 »
Ima te li možda titlove za dokumentarnu seriju Vietnam-10000 thousand days of war,iz 1980. je dokumentarna serija

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #16 : 10.11.2011. 18:17:49 »
Već sam ti na chatu odgovorio na to pitanje. Ako nema na sajtu, nije prevedeno, a potražnja prijevoda je zabranjena. Molim te, pročitaj Pravilnik. Hvala.

Offline gargarovzd

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #17 : 10.11.2011. 18:41:29 »
Fala stari,isprike  :dash :dash smileyNO1

Offline james

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • Nekad sam bio neodlučan…. A možda i nisam?
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #18 : 14.01.2014. 19:34:22 »
Imam jedno pitanje: imam prijevode za dokumentarac BBC Super Smart Animals za kojeg ne postoji tema. Gdje ih mogu postaviti?
Unaprijed hvala! smileyNO1
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.....

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #19 : 14.01.2014. 19:37:21 »
Javi se u temi Popuna spiska epizoda. Možeš okačiti titlove kao attachment. Netko će sve regulirati.
Mrzim lopatare i limune

Offline james

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • Nekad sam bio neodlučan…. A možda i nisam?
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #20 : 14.01.2014. 19:40:30 »
Javi se u temi Popuna spiska epizoda. Možeš okačiti titlove kao attachment. Netko će sve regulirati.
Hvala još jednom! smileyNO1
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.....

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Dokumentarne serije
« Odgovor #21 : 23.01.2014. 22:37:44 »
Pozdrav! ako zna neko jel ima ovo gdje za skinut? pa da mi posalje link u PM :) Unaprijed hvala
« Zadnja izmjena: 23.01.2014. 22:39:16 12361085 »
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Tags: