Autor Tema: Star Trek: Deep Space Nine  (Posjeta: 18726 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #30 : 08.06.2013. 19:27:35 »
Odavno sam gledao seriju, pa ako sam i negdje pogriješio unaprijed se izvinjavam,
ali koliko se sjećam Voy je bio brod nove generacije i možda griješim ali čini mi se i malo jači, ili barem sa novijim tehnologijama,
drugo Borga su vec kolliko toliko poznavali pa se bilo lakše boriti sa njim, i možda je bilo borbi (ne sjećam se više) gdje je Borg učinjen nerealno slabijm, ali u borbama su ponekad imali i pomoć sa strane (sada se mogu sjetiti samo onog borga iz budućnosti). A (ovo je čisto moje mišljenje)
borg nije savršen iako to pokušava da bude, pa iako je kolektiv vjerovatno nisu sve kocke iste snage i sposobnosti :).

Najjači je Prometheus-class i vjerojatno Enterprise-E. Stvar je u tome da su oni toliko puta preveslali Borga da je to postalo smiješno za gledati. I opet im nisu dorasli. Što je sve Borg radio u TNG-u i kako je predstavljen je stvarno zastrašujuće. Tamo su bili prava prijetnja. Ako su im već željeli smanjiti moć, mogli su to na puno bolji način napraviti.

PS:
Iako je bilo mislim i jačih neprijatelja od Borga, meni ce on zauvijek ostati najstrašniji :).... kad se samo sjetim onoga.. "Mi smo Borg, otpor je uzaludan..." :)
Bilo ih je dosta. Sad ako govorimo o svim rasama i bogovima koji su se pojavljivali. Q, Trelane, Metronsi.

Ja biram Douwde  ;D

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #31 : 08.06.2013. 20:10:23 »
Jedan od glavnih razloga je Borg. Dok su u TNG bili moćni, u Voyageru su prikazani kao zadnja ološ. Postali karikature. Pa sami likovi poput blesavog i loše napisanog Nelixa. Ili Kim koji se nikad nije mijenjao. Uvijek je bio isti. Previše su sebe shvaćali ozbiljno, a bili su isti trash kao i TOS. Samo za razliku od TOS-a, svi glumci su uživali. Ne kažem da glumci iz Voyagera nisu uživali, vjerojatno i jesu, ali ja to nisam vidio. Doktor mi je bio najbolji lik. Falili su mi zanimljivi i specifični likovi kao Data npr. Spocka ne spominjem jer ga je nemoguće ponovit. Ispodprosječan ST. Inače, i TOS je ispodprosječan, ali imam više kategorija po kojima ocjenjujem serije, a jedna je od njih zabava i entuzijazam glumaca ma koliko nešto bilo loše, a u TOS-u sam uživao. Stvarno sam želio da mi se svidi VOY, ali nije išlo. DS9 ima najkvalitetniji scenarij, ali to je samo jedna od kategorija. TNG u većini kategorija je dobar i zato je kod mene prvi.

Nravno, ima tu vrlo kvalitetnih epizoda poput Tinker Tenor Doctor Spy, Timeless ili Deadlock.

Šta se mene tiče, VOY je dobar prve četiri sezone. Priče o suradnji Flotinih časnika i Makija, Kazonci, Seska, pa i približavanje teritoriju Borga. Od pete sezone nadalje serija postaje šou kapetanice, Sedme i doktora. Tu i tamo zaluta neka dobra epizoda s drugim likovima, dvije epizode s Ron Mooreovim utjecajem na početku šeste sezone zlato su tog razdoblja. Likovi serije nisu bog zna šta. Kapetanica, B'Elanna i Tuvok su okej, doktor svjetlo u sivilu serijala. Neelix je iritantan dozlaboga, Kim malo manje, a Tom-20.-stoljeće-Paris sveznalica o - da, 20. stoljeću. Sezone 1-4 ono su što Voyager zbilja jest, sezone 5-7 serija o tri lika by Brannon Braga.
Za DS9 u svakom ću trenu reći da je najkvalitetniji serijal, ali nema onu moralnu pouku koju meni najbolji serijal, TNG, tako uspješno prenosi.

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #32 : 08.06.2013. 21:30:33 »
Nemam što za reći osim da ste dogurali do druge stranice.  ;D

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #33 : 08.06.2013. 22:31:51 »
Nemam što za reći osim da ste dogurali do druge stranice.  ;D

A ja do kraja prve sezone DS9. Mnogo se razlikuje od TNG, a oba su mi dobra na svoj način. Dosad ubedljivo najbolji lik je Odo, a za njim Daks. Bila je samo jedna dosadna epizoda kad su selili šačicu Bejdžoranaca sa nekog meseca, tu sam se baš smorio. Ostalo je odlično. Veliki protok raznih faca i rasa na stanici i nove rase iz Gama kvadranta ne mogu da dosade.


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #34 : 09.06.2013. 21:06:21 »
Bila je samo jedna dosadna epizoda kad su selili šačicu Bejdžoranaca sa nekog meseca, tu sam se baš
smorio.
Meni je to jedna od najboljih epizoda.
I zbog Brajana Kejta, glumca koji je igrao tog starkelju i zbog priče o Kiri i njenom posleratnom životu.

Jednom od pisaca epizode nije se svidelo kako je na kraju ispao lik tog starkelje Maliboka. Kaže on da na TV ima previše matoraca koji su na početku mrgudi, dok na kraju možeš da ih mažeš na leba i s tim moram da se složim. Hteli su da bude mnogo negativniji i manipulativan.

...sada se mogu sjetiti samo onog borga iz budućnosti,,,
Ti si stvarno ovo gledao kao mala deca, čim se ne sećaš jednog Borga koji je bio na brodu.  8)

Previše su sebe shvaćali ozbiljno, a bili su isti trash kao i TOS. Samo za razliku od TOS-a, svi glumci su uživali. Ne kažem da glumci iz Voyagera nisu uživali, vjerojatno i jesu, ali ja to nisam vidio. Doktor mi je bio najbolji lik. Falili su mi zanimljivi i specifični likovi kao Data npr. Spocka ne spominjem jer ga je nemoguće ponovit.
Ovo da su sami sebe shvatali ozbiljno ne stoji, a da su treš to stoji, kao i - uostalom - sve ST serije.

Što se tiče Dejte i njegovog neprestanog nastojanja da postane što sličniji ljudima, jer su oni - jelte - tako savršena kreacija, ovde bih preporučio film Bicentennial Man velikog SF režisera Krisa Kolambusa. Uživanje je zagarantovano.

http://www.imdb.com/title/tt0182789/?ref_=sr_1
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #35 : 10.06.2013. 00:47:33 »

Ti si stvarno ovo gledao kao mala deca, čim se ne sećaš jednog Borga koji je bio na brodu.  8)


Izgleda da je  tako, :) mada sam nazalost malo stariji :), koji je to još borg bio na brodu ? Nadam se da ne računaš  na sedmu od devet :) Nisam toliko izlapio :) a vidim i da cu morati ponovo gledati seriju... cim sam ovako pozaboravljao stvari :)
:murija:

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #36 : 14.06.2013. 14:31:10 »
Pogledao sam 80 epizoda TOS-a, 22 TAS-a, 178 TNG-a i 26 DS9 i konačno videh bestežinsko stanje  ;D

Elezijka Melora






Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #37 : 14.06.2013. 15:21:27 »
Pogledao sam 80 epizoda TOS-a, 22 TAS-a, 178 TNG-a i 26 DS9 i konačno videh bestežinsko stanje  ;D

Elezijka Melora

Bestežinsko vatanje.  :pevusi:

Za lovu koju je potrošila za prilagođavanje brodova i objekata zbog ove Bestežinske, Federacija je mogla da izgradi 50 teških krstarica.
Ah, da! Oni ne koriste novac. Samo trampu i to visoko-moralnu.

Kad Arčer u Enterprajsu isprobava naoružanje, traži od T-Pol da proveri ima li na nebeskom telu koje će da gađaju mikroorganizama koji bi mogli da evoluišu u naprednu civilizaciju. Ako ima jedan jedincati mikrob i to kijavičav - gađanje je odloženo.

Nešto mi se ne čini da bi se ova visoko-moralna Džej-Džejeva spisateljska tevabija nešto naročito snebivala nad jednim kijavičavim mikrobom.  :vid-ga:
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #38 : 15.06.2013. 12:22:56 »
Melora je trebalo da bude stalni član ekipe. Tako je planirano u početku, ali su zbog toga odustali zato što su izračunali da su im te scene u bestežinskom stanju preskupe.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #39 : 15.06.2013. 13:43:06 »
Melora je trebalo da bude stalni član ekipe. Tako je planirano u početku, ali su zbog toga odustali zato što su izračunali da su im te scene u bestežinskom stanju preskupe.
I sasvim nepotrebne.  :nema:
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #40 : 15.06.2013. 14:37:45 »
Melora je trebalo da bude stalni član ekipe. Tako je planirano u početku, ali su zbog toga odustali zato što su izračunali da su im te scene u bestežinskom stanju preskupe.
I sasvim nepotrebne.  :nema:
Ne slažem se :) ja sanjam o tome :)
:murija:

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #41 : 15.06.2013. 15:06:15 »
Melora je trebalo da bude stalni član ekipe. Tako je planirano u početku, ali su zbog toga odustali zato što su izračunali da su im te scene u bestežinskom stanju preskupe.
I sasvim nepotrebne.  :nema:
Ne slažem se :) ja sanjam o tome :)
Sunčani, svakog dana saznajemo sve više o tebi.  ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #42 : 15.06.2013. 15:42:57 »
Ni ja se ne slažem, svemir i bestežinsko stanje ne idu jedno bez drugog. Možemo bar povremeno da ga vidimo.

Offline kornjaca

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 159
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #43 : 18.06.2013. 10:05:29 »

Bilo ih je dosta. Sad ako govorimo o svim rasama i bogovima koji su se pojavljivali. Q, Trelane, Metronsi.

Ja biram Douwde  ;D
Zaboravio si Organiance, iz epizodede "Errand of Mercy." Zaustavili su rat izmedju federacije i Klingonaca.
Bili su zanimljivi u noveli "Spock must die!". Steta sto se nisu vise pojavili...

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #44 : 18.06.2013. 10:30:18 »
Ni ja se ne slažem, svemir i bestežinsko stanje ne idu jedno bez drugog. Možemo bar povremeno da ga vidimo.
Složio bih se s tim, ali to bi moglo da bude urađeno na inteligententniji način.

Ponovo jedan lik koji je očajan što ne liči na ljude. U ovom slučaju lik je toliko čvrsto opredeljen i rešen da je vrlo falična kreacija, da ne odbacuje samo glupe, zaostale običaje i kulturne uzanse svoje vrste - već i evoluciju! Hoće ona jaku gravitaciju i to ti je to!

I vladika Njegoš se oglasio povodom ove epizode...

"Ćud je ženska smiješna rabota!
Ne zna žena ko je kakve vjere;
stotinu će promijenit vjerah
da učini što joj srce žudi."

Ima li to ikakvog smisla?  ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #45 : 18.06.2013. 13:02:44 »
to što je njegoš rekao ili što je ona htjela? :)
:murija:

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #46 : 18.06.2013. 15:35:29 »
to što je njegoš rekao ili što je ona htjela? :)
Vladika Njegoš je bio konsterniran ovom epizodom...  ;D

Zezam se, naravno. Nisam hteo da uvredim ni časne Elisijance, niti žene (navođenjem Njegoševe seksističke izjave), niti poštovaoce češnjejšeg vladike Rada.

 :-[
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #47 : 18.06.2013. 17:16:28 »
Nisam ni mislio da si uvrijedio :)
i meni je bilo pomalo glupo (kada sam gledao tu epizodu) da pošto poto hoće da bude kao zemljanin odnosno da bude pod gravitacijom pored svi njenih muka ...
mada znam da ima žena koje vole kada ih...  gravitacija malo pritisne :)
:murija:

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #48 : 07.08.2013. 20:59:52 »


Malo fan-arta s zanimljivog bloga http://maketreknotwar.tumblr.com/
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #49 : 14.08.2016. 17:32:25 »
Ovo je jedini ST kojeg nisam odgledao u "potpunosti", sve epizode. Nedavno krenuo i planiram završiti. Vidim da već dugo nema nikakvih komentara...

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #50 : 15.08.2016. 01:18:59 »
Uvijek sam se dvoumio koji mi je bolji DS9 ili Voyager.. sa ove distance sa sigurnoscu mogu reci da je DS9 mnogo bolji serijal. Voyager ima svojih prednosti kao high tech, temporal anomaly epizode.. ali voyager drasticno opada u kvaliteti kako idu sezone, dok je kod DS9 obrnuto.. VOY je 7 of 9 malo pocupala, ali samo vizualno, ali vizualno su vec bili broj 1... plus, voyager ima najgoru epizodu od svih serija i svih zanrova koje sam ikad odgledao 23. ep. 2. sezona.. The Thaw.. uzas.

DS9 prve dvije sezone su mnogo lose, kad sam prvi put gledao bio sam razocaran jer sam mislio da ce tako biti do kraja.. drago mi je da sam toliko bio u krivu. mozda najvazniji ST jer smo konacno dobili uvid u federaciju, alfa kvadrant. odnos snaga, mane i vrline u svim ostalim je sturo pojasnjeno ili vise bazirano ka istrazivanju drugih svjetova, DS9 istrazuje tzv moralnu vertikalu- Federaciju, gdje vidimo da ispod svjetlucave povrsine nisu nista drugaciji od ferengija, klingonaca i romulanaca.

jedna od najboljih epizoda mi je  6.25 - "The Sound of Her Voice"

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Star Trek: Deep Space Nine
« Odgovor #51 : 16.08.2016. 19:41:43 »
Ovo je jedini ST kojeg nisam odgledao u "potpunosti", sve epizode. Nedavno krenuo i planiram završiti. Vidim da već dugo nema nikakvih komentara...
Nema zato što svi ostadoše bez reči koliko je dobro. Podseća na Babylon 5.
A to da su prve dve sezone MNOGO loše, ne slažem se. Prosečne - da, ali loše - nikako, pogotovu ako ih poredimo sa sadašnjim scifi pokušajima, a i samim serijama uopšte.

Tags: akcija drama