Autor Tema: The Vicar of Dibley  (Posjeta: 7474 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
The Vicar of Dibley
« : 31.08.2010. 19:43:51 »

Opis:
Vikarica iz Dibleya britanski je sitkom autora Richarda Curtisa (Love, Actually) smješten u fiktivno britansko seoce Dibley u Oxfordshireu. Naime, nakon smrti lokalnog župnika, na njegovo mjesto dolazi ni manje ni više nego vikarica. Engleska crkva 1992. godine donijela je odluku po kojom i žene mogu biti zaređene, a serijal se uvelike temelji na iskustvima jedne od prvih engleskih vikarica Joy Carroll.

Plejadu šarolikih i nadasve šašavih likova predvodi Dawn French kao vikarica iz naslova, Geraldine Gerry Granger. Uz nju je uvijek njezina crkvenjakinja Alice, nevjerojatno, ali zaista nevjerojatno blentava osoba. Puno pametniji nisu ni ostali likovi koji su članovi župnog vijeća: farmer Owen (koji se vječito mota oko guzice neke ovce), Jim s nevjerojatnom govornom manom koja će zbuniti i najstaloženiju osobu, izuzetno dosadni pisar Frank, orguljašica i "vrhunska" kuharica Letitia koja će vas počastiti svojim ukusnim kakao šnitama s pastrnjakom, a tu su i seoski praznoglavac i bogati nasljednik Hugo i njegov otac, predsjednik župnog vijeća i "otac" sela, konzervativac David Horton.

U svakom slučaju, smijeha nimalo ne nedostaje, svaka epizoda završava vicem koji u pravilu Geraldine priča Alice koja, naravno, ništa ne shvaća.
Iako se serija emitirala od 1994. do 2007. godine, epizoda ima relativno malo, svega 24 uz raznorazne specijale. Ali vjerujte, ako volite dobar i kvalitetan humor, uživat ćete u svakoj od njih.

Uz Dawn French glume Gary Waldhorn (David), Emma Chambers (Alice), James Fleet (Hugo), John Bluthal (Frank), Trevor Peacock (Jim), Roger Lloyd Pack (Owen) i Liz Smith (Letitia).

Žanr: komedija

IMDb
TVDb
Wikipedia
BBC

Titlovi

Pripremio: mijau
« Zadnja izmjena: 27.07.2014. 21:33:36 maksi »

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Re: The Vicar of Dibley
« Odgovor #1 : 02.09.2010. 08:59:11 »
Odlična humoristična serija i jedna od onih koje se mogu više puta gledati. ;D Je l' netko zna gdje se mogu naći engleski prijevodi/titlovi? :)

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Re: The Vicar of Dibley
« Odgovor #2 : 03.11.2010. 19:01:27 »
Odlična humoristična serija i jedna od onih koje se mogu više puta gledati. ;D Je l' netko zna gdje se mogu naći engleski prijevodi/titlovi? :)

nema nista engleskih titlova

Offline Ziledin

  • Pretender
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2751
  • Spol: Muški
  • GET TO DA CHOPPA!
Odg: The Vicar of Dibley
« Odgovor #3 : 03.11.2010. 19:12:06 »
Bez brige, Meow će napisati titlove. ;D

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170
Odg: Re: The Vicar of Dibley
« Odgovor #4 : 16.07.2012. 20:36:18 »
Odlična humoristična serija i jedna od onih koje se mogu više puta gledati. ;D Je l' netko zna gdje se mogu naći engleski prijevodi/titlovi? :)

na titlovi.com su dostupni engleski titlovi za prve 3. sezone

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Vicar of Dibley
« Odgovor #5 : 17.07.2012. 00:11:24 »
ovo je bilo odlično. gledao sam dok je išlo na hrt-u.
Mrzim lopatare i limune

Offline nidmax

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Re: The Vicar of Dibley
« Odgovor #6 : 30.07.2012. 14:30:06 »
Citat:
na titlovi.com su dostupni engleski titlovi za prve 3. sezone

ti su titlovi s bbc-a,s ubacenim titlovima reklama pomijesanim s titlovima serije.
ali ne budi mi lijeno,uzeo sam te titlove i izbacio reklame,podesio timing i sad na titlovi.com  ima cijela 1 sezona engleskih titlova prilagodjenih dvd ripu.

Upravo sam završio prevođenje 1. epizode 1. sezone serije pa ako bude sreće,ubrzo će se pojaviti na site-u.
« Zadnja izmjena: 30.07.2012. 17:51:38 nidmax »

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Re: The Vicar of Dibley
« Odgovor #7 : 31.07.2012. 17:18:02 »
Citat:
na titlovi.com su dostupni engleski titlovi za prve 3. sezone

ti su titlovi s bbc-a,s ubacenim titlovima reklama pomijesanim s titlovima serije.
ali ne budi mi lijeno,uzeo sam te titlove i izbacio reklame,podesio timing i sad na titlovi.com  ima cijela 1 sezona engleskih titlova prilagodjenih dvd ripu.

Upravo sam završio prevođenje 1. epizode 1. sezone serije pa ako bude sreće,ubrzo će se pojaviti na site-u.

Možeš slobodno odustati, došao sam do kraja drugog serijala. Sad sam zaposlen, ne stignem raditi kako treba, no prevest ću cijelu seriju.
Inače, prije pojave titlova koristio sam skenove knjige scenarija (tri epizode prvog serijala), a za božićni i uskršnji specijal (te 2x1) sjajno su došle srpske verzije s Youtubea (božićna je na ćirilici, to je bila muka prevoditi dijelove koje nisam razumio  :)).
I da, upload će biti kad završim cijelu seriju.

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: The Vicar of Dibley
« Odgovor #8 : 31.07.2012. 22:10:48 »
@Xenoborg

Unapred da se zahvalim na prevodima. Jos jedna serija koja zasluzuje da ima prevode a zahvaljujuci Xenoborg to ce se i ostvariti.

 :naklon: clapp :naklon: clapp :naklon:

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: The Vicar of Dibley
« Odgovor #9 : 03.08.2012. 21:02:23 »
Nisam ni znao da si toliko već preveo. Drago mi je što ima još ljudi koji su voljni prevoditi kultne britanske serije. Što reći? Xenoborže, svaka čast! Također unaprijed zahvaljujem.  drinks drinks drinks
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Vikarica
« Odgovor #10 : 27.09.2013. 17:32:43 »
Prije učitavanja titlova, molio bih moderatore da malo preurede raspored epizoda i dodaju još njih nekoliko.
Raspored sam preuzeo s IMBb-a i ima mi malo više smisla ( ;)).
1x07 - The Easter Bunny,
1x08 - The Christmas Lunch Incident,
2x0 - Ballykissdibley,
3x0 - Celebrity Party,
4x1 - Merry Christmas,
4x2 - Happy New Year,
4x3 - Antiques Roadshow,
5x1 - The Handsome Stranger,
5x2 - The Vicar In White,
5x3 - Wife Swap te
99x1 - The Story Of Dibley.

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Vicar of Dibley
« Odgovor #11 : 30.09.2013. 21:01:16 »
Svaka ti dala na titlovima, Xenoborg!  :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon:
Ogroman je to posao, jedna ovakva serija, bez eng. transkripta... Svaka čast!

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: The Vicar of Dibley
« Odgovor #12 : 30.09.2013. 21:08:07 »
I od mene veliko hvala!  clapp clapp clapp Svaka čast na trudu!  smileyNO1
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: The Vicar of Dibley
« Odgovor #13 : 01.10.2013. 17:45:17 »
Hvala lijepa na pohvalama.
Moj red.
Bio je ovo... Pa ne baš toliko velik posao koliko zayeban. Još bih jednom zahvalio svima na pomoći pri dešifriranju s Youtubea, a i onima koji su na taj servis učitali verziju sa srpskim prijevodima koja mi je strašno pomogla u 3-4 epizode.
Još su mi preostale tri epizode, komični komad iz 2013. te dokumentarci The Real Vicars Of Dibley i Dibley Defrocked, ali to ću ostaviti za kasnije.

Tags: