Autor Tema: El internado  (Posjeta: 50218 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170
El internado
« : 23.08.2010. 20:25:29 »

Opis:
Riječ je o španskoj TV seriji koja se već dvije godine prikazuje uspješno u Španiji na Antena 3. Dolazi od Globomedije, producentske kuće iz koje su izašli neki od najvećih hitova španskih TV serija: Los Serrano, Companeros, Un paso adelante itd. Uglavnom, radi se o jednom zaista odličnom sklopu nekoliko različitih žanrova: teen serije, misterije, drame, horora. Priča je izvrsno napisana, u potpunosti je nepredvidiva, intrigantna i napeta. Radnja se odvija na dva plana: pozadinski koji predstavlja prič o Internatu i nekadašnjem sirotištu te čudnim stvarima vezanim za to te na planu likova, njihovih međusobnih veza, odnosa između učenika, profesora i osoblja škole. 

Žanr: triler, misterija

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 28.06.2017. 00:04:17 maksi »

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Re: El internado (2007)
« Odgovor #1 : 30.11.2010. 01:46:09 »
Ljudi ja sam pronašao novi LOST a to je ova serija....Tek sam na 4 epizodi 1 sezone i nemogu da verujem kakva serija,kakva misterija,The Event i ostale mistery serije su male bebe za ovo...Poslušajte me i pogledajte ovu seriju jer je fantastična!!!!!!!!!!!Posle svake epizode ja ostajem u čudu ... :o :o :o

Ako nekom trebaju linkovi za download epizoda nek mi se javi na PM...

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Re: El internado (2007)
« Odgovor #2 : 30.11.2010. 04:16:59 »
video sam ovu seriju na axn televizij i nije losa a bio sam je u par navrata trazio pod imenom koje su je tamo naveli The Boarding School ali nisam dobijao nikakve rezultate ali sada sa originalnim nazivom sam nasao sve sezone osim druge u koju idem u potragu i stavljam da se sve skida.

hvala za ovo podsecanje i za originalni naslov a vidim da su jos prevedene tri sezone sto je extra.

hvala prevoidocima na ovom znacajnom trudu kojim su doprineli da ovaj sajt bude sve bolji i bolji i da me svaki put iznenadi sa necim novim. samo tako nastavite.

kome bude trebala serija nasao sam je kompletnu na jednom spanskom trakeru pa ako nekome treba neka posalje pp pa mu saljem link od trakera pa neka se reguje i neka skida ovu odlicnu seriju!

samo jedno pitanje? za koju su verziju radjeni ovi prevodi? posto vidim da ima prve tri sezone kao devederiip a ostale su tvrip pa reko ako su ovi prevodi za tvrip da i ja te skidam a ne da se bakcem jos i sa spanskim da sinhronizujem prevode.

p.s. jos samo jedan malo dodatak da sam usput trazeci ovu seriju natrcao na linkove od ove serije Un paso adelante koja se nalazi u megaupload linkovima i svaka epizoda je u jednom linku tak oda nema onog smaranja i skidanja vise fajlova pa raspakivanja ovde vam je svih 6 sezona kompletno i svaka epizoda je za sebe! tako ako i ovo nekome treba moze da racuna na mene da cu mu prosledim link.

bas strava nasao sam dve dobre serije koje sam inace jako dugo trazio jos sada kada bih nasao Los Serrano i Undressed onda bi malo upodpuno kolekciju sa serijama koje bih voleo da imam.
« Zadnja izmjena: 30.11.2010. 04:47:09 KornjacaNS »

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #3 : 10.02.2011. 22:50:37 »
jedna molba za Sanja94!!!

ako ikako postoji sansa da ustelujes prevod iz pete sezone prva epizoda. evo vec sat i kusur se ubijam pokusavajuci da vidim odakle ide i odakle pocinje prevod da ga ustelujem ali jednostavno ne mogu i izludeo sam od pokusavanja da ga namestim. ovo dosada sto je uradjeno je apsolutno fantasticno ali ova me je epizoda ubila u pojam. ako mozes pomagaj. unapred zahvalan

svaka cast na dosadasnjim prevodima.

« Zadnja izmjena: 10.02.2011. 22:52:18 KornjacaNS »

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #4 : 10.02.2011. 22:55:55 »
Jeste da nisam Sanja, ali sviđa mi se to ime pa ću napisati jedno pitanje.

ako ikako postoji sansa da ustelujes prevod iz pete sezone prva epizoda.

Stvarno misliš da prevod ne odgovara njenoj verziji snimka?

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #5 : 11.02.2011. 01:30:56 »
pa stavrno neznam dali njenoj verziji odgovara ili ne ali jedino ova epizoda iz pete sezone neodgovara dok sve ostale epizode nisam ni pipnuo samo sam renejmovo kako ja zelim da to izgleda proverio kako idu prevodi i do ove epizode nisam naisao ni na jedan da nije valjao. a verujem da imamo iste epizode jer samo prve su tri sezone dvdrip dok sve ostale su sa tv-a.

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #6 : 19.03.2011. 16:14:58 »
jedna molba za Sanja94!!!

ako ikako postoji sansa da ustelujes prevod iz pete sezone prva epizoda. evo vec sat i kusur se ubijam pokusavajuci da vidim odakle ide i odakle pocinje prevod da ga ustelujem ali jednostavno ne mogu i izludeo sam od pokusavanja da ga namestim. ovo dosada sto je uradjeno je apsolutno fantasticno ali ova me je epizoda ubila u pojam. ako mozes pomagaj. unapred zahvalan

svaka cast na dosadasnjim prevodima.



Evo konačno da se odazovem, sorry na čekanju. Što se tiče prevoda 5x01, znam da su svi šizeli kako im se prevod ne poklapa... ali vašim mukama je konačno došao kraj. Reći ću vam odakle sam skinula epizode po kojima je podešen prevod.
U pitanju je sajt zona el internado...a evo i linka
ZABRANJENI LINKOVI

Pozdrav svim fanovima, i očekujte prevode poslednje sezone... uskoro postavljam.


Ovakve stvari idu preko privatnih poruka.
« Zadnja izmjena: 19.03.2011. 16:16:46 mijau »

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #7 : 19.03.2011. 21:06:39 »
Postavljen je prevod 7x01 "Protokol".

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #8 : 19.03.2011. 23:51:58 »
Hvala Sanja za linkove!!! E sad nasao sam gde je bio problem! Pa problem je bio taj sto je kod mene ta epizoda 05x01 bila iscena (nazalost tako sam je skinuo sa neta) i zato se nije uklapala ali sada kada sam skinuo ponovo i ponovo skinuo prevod sve se uklopilo ok.


Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #9 : 20.03.2011. 14:58:27 »
Drago mi je sto si sredio taj problem... uzivaj...

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #10 : 20.03.2011. 15:16:07 »
Hvala Sanja za linkove!!! E sad nasao sam gde je bio problem! Pa problem je bio taj sto je kod mene ta epizoda 05x01 bila isecena (nazalost tako sam je skinuo sa neta) i zato se nije uklapala ali sada kada sam skinuo ponovo i ponovo skinuo prevod sve se uklopilo ok.



Offline mole

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 72
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #11 : 21.03.2011. 02:08:03 »
 :o
5xo1 ... glupa epizoda do bola.  u_jeeeeeeeeee
Spoiler for Hiden:
Kao da Ivanov cale nije ni umro, tek po jedna scena o dogadjajima u Hasintinoj sobi, jednom spomenuo Ivan da mu je Maria mama. Novi likovi... hmmm... previše je očigledno da nešto kriju. Ovo sa nacistima mi je simpatično, flashbackovi 1940-ih lepo uradjeni.
Jedino me plasi cinjenica da sam tek na polovini serije. Samo da me ne smori posle.  :-[
« Zadnja izmjena: 21.03.2011. 23:38:10 zkarlov »

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #12 : 21.03.2011. 03:02:33 »
gde ovo ima da se skine...samo negde sam nasao sa vec ugravciranim francuskim prevodom... :'( :'( :'(
...so say we all...

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #13 : 21.03.2011. 21:55:48 »
Postavljen prevod 7x02 "Pretnja".

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #14 : 21.03.2011. 23:40:03 »
Skoro sam odusao nakon prvog katastrofa prijevoda. Ne znam tko je radio,
ali se zbilja svojski potrudio...
No s drugom epizodom se sve promijenilo. Baš dobar prijevod. Nije da baš previše
razumijem španjolski (corason, buenos dias i nochas).
Sanja jel to sve sa španjolskog ili imaš engleske titlove?
Vidim da još nemaš status prevoditelja ovdje.
Jesi li to ti na slici?

 pionir

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #15 : 21.03.2011. 23:43:33 »
Vidim da još nemaš status prevoditelja ovdje.

Registrirala se prije dva dana. ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #16 : 22.03.2011. 01:56:04 »
Skoro sam odusao nakon prvog katastrofa prijevoda. Ne znam tko je radio,
ali se zbilja svojski potrudio...
No s drugom epizodom se sve promijenilo. Baš dobar prijevod. Nije da baš previše
razumijem španjolski (corason, buenos dias i nochas).
Sanja jel to sve sa španjolskog ili imaš engleske titlove?
Vidim da još nemaš status prevoditelja ovdje.
Jesi li to ti na slici?

 pionir

Kad nema Sanje da odgovori, evo ja ću pošto pratim njen rad. Sve prevodi na sluh sa španskog. Kapa do zemlje za trud i požrtvovanje. Gde bi mnogima od nas odavde bio kraj da su sa 15 godina počeli na sluh da prevode. 

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #17 : 22.03.2011. 14:14:53 »
vjerujem da ne bila prevedena trećina ovog što je prevedeno  rofl

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #18 : 22.03.2011. 17:20:25 »
Zahvaljujem se na pohvalama. Prvu epizodu nisam ja radila, ne znam ko je i složiću se sa vama da nije baš dobar prevod. Zato sam i počela sa prevođenjem samo zbog toga, jer je serija zaista feonomenalna i zaslužuje bolji prevod. Eto kako, sa mnom sarađuju 2 člana, dogovorimo se ko će šta da prevede, kada prevedu oni mi pošalju, i ja preradim sve ono što nisu dobro preveli. Smatram da ne treba da se prevodi doslovce. I da je najvažnija improvizacija. Što je ključno za svakog dobrog prevodilaca. Pozdrav za sve fanove... i očekujte u narednom periodu od mene, nadajmo se kvalitetne prevode - to sami zaključite, kako serija tako i filmova. Internat se bliži kraju, a onda počinjem sa novim projektima. Od narednih projekata, možete očekivati Angel o demonio, možda Los Protegidos, Doctor Mateo, takođe od novijih serija možete očekivati Buena agente -sigurno, Homicidios-moguće...
A od filmova sigurno je Ojos de Julia i Tres metros sobre el cielo.

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #19 : 24.03.2011. 21:06:54 »
Postavljen je prevod 7x03 "Misteriozni čovek".

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #20 : 25.03.2011. 16:08:32 »
ljudi gde ovo ima da se skine a da nema vec neki prevod na njemu..ne mogu nigde da nadjem..molim ako neko zna linkove...hvala unapred  Smajlicvece
...so say we all...

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #21 : 25.03.2011. 17:38:39 »
Pitere, ja ti poslah linkove preko privatne poruke...

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #22 : 26.03.2011. 16:48:58 »
o sanjice ne vidoh...thanks  lovesmajli lovesmajli lovesmajli
...so say we all...

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #23 : 26.03.2011. 21:05:32 »
Nema na cemu...  smileyNO1

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #24 : 27.03.2011. 01:24:21 »
piter sta se da kazem glupiras?   >:( jesam ti ja bio poslao linkove od serije i jos sam ti napisao da su to linkovi koje je meni Sanja94 poslala i ti sada opet trazis kao nisi video moju privatnu poruku. ok glumi ludilo niko ti nebrani samo nemoj ljude da zajebavas da ti salju dva puta ili ako nesto nije u redu onda napisi da se zna ili si bas zeleo da ti Sanja posalje linkove?   rofl  :o
« Zadnja izmjena: 27.03.2011. 01:27:41 KornjacaNS »

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #25 : 27.03.2011. 14:45:02 »
Ma opušteno, meni nikad nije teško da nekome pomognem.

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #26 : 28.03.2011. 01:36:11 »
Postavljen je prevod 7x04 "Blago".

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #27 : 29.03.2011. 10:01:26 »
Postavljen je prevod 7x05 "Središte zemlje".

Offline Sanja94

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 102
  • Spol: Ženski
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #28 : 30.03.2011. 00:08:06 »
Postavljen je prevod 7x06 "Tri latice". Epizodu sa ovim podešenim titlom možete skinuti na *******.

Neka ti se zainteresirani jave na PM.

« Zadnja izmjena: 30.03.2011. 00:29:07 King Eric »

Offline mole

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 72
Odg: El internado (2007)
« Odgovor #29 : 30.03.2011. 01:53:49 »
 :o
Već gotov prevod čitavog seijala, a pre mesec ipo bilo jedva 5 sezona koliko se secam.  ;D

Svaka cast, Sanja.  clapp

A posebno mi je smesno ono SAMOUBITI u prevodima :P rofl

Tags: