Autor Tema: Rome  (Posjeta: 17171 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Rome
« : 21.08.2010. 14:30:01 »

Opis:
Višestruko nagradivana istorijska drama "Rim" nastala kao rezultat najveće koprodukcije američkog kanala HBO i britanskog BBC-ja. Seriju potpisuju čuveni autori Džon Milijus ("Apokalipsa danas", "Konan varvarin"), Vilijam Džej Makdonald i Bruno Heler, koji je napisao većinu epizoda.

Godina je 52. p. n. e: četiristo godine po osnivanju Repulike, Rim je najbogatiji grad na svetu. Kosmopolitska metropola sa milion stanovnika, epicentar moćnog carstva. Republika je zasnovana na principima podeljene moći i bespoštednog ličnog takmičenja, ne dozvoljavajući pojedincu da preuzme apsolutnu kontrolu. Ali ovi principi pod pritiskom bahatosti i korupcije prestaju da važe. Vladajuća klasa postala je ekstravagntno bogata i svojim uticajima degradira vrednosti spartanske discipline i zajedništva. Sve je veći razdor medu klasama. Pred naletom moći koju dobija vojska, pravni i politički sistem slabe. Posle osam godina ratovanja, Gaj Julije Cezar je okončao svoj majstorski pohod na Galiju i vraća se u Rim. Sa njim dolaze i legije veštih vojnika, lojalnih ljudi, koji su u ratu stekli robove, zlato i raznovrstan plen, što je povod za radikalne socijalne promene. Aristokratija je prestrašena i preti da će progoniti Cezara za ratne zločine ukoliko uđe u Rim. A delikatan balans moći leži u rukama Pompeja Velikog, Cezarovog starog prijatelja, partnera i mentora. Dva vojnika Cezarovog Trinaestog legiona, Lucije Vorenus i Tit Pulo, dobijaju naređenje da iz divljina Galije vrate ukradeno znamenje, zlatnog orla, simbol jedinstva Cezarovih legija. Upravo to će pokrenuti lanac događaja u ovoj intimnoj drami o ljubavi i izdaji, gospodarima i robovima, muževima i ženama, ljudima koji su bili svedoci pada rimske republike i stvaranja carstva.

U ovoj seriji prikazani su istorijski događaji kroz iskustva dva obična vojnika, fokusirajući se na segment rimskog društva koji je retko bio analiziran, a koji se prepliće sa pripadnicima vladajuće klase i značajnim istorijskim ličnostima. Jedna od bitnih tema je činjenica da je Vorenus lojalni pripadnik Cezarovog Trinaestog legiona, ali je vaspitan u arhaičnom duhu rimske republike. Zbog toga će biti primoran da izabere izmedu lojalnosti moćnom vođi, koji iz raznih pobuda uništava republiku, i sopstvenih duboko usađenih političkih ideala. S druge strane, imamo dvojicu ljudi koji nisu bili kod kuće osam dugih godina. Vorenus ima ženu i decu koja su odrasla bez njega. Njegova supruga snalazila se na razne načine. A on sada ima zadatak da ponovo uspostavi odnos sa njima kao i da se vrati normalnom načinu života posle osam godina neprekidnog ratovanja. Da li neko ko je navikao da bude nadređeni i da sukobe rešava ubijanjem, može da se uključi u društvo i prihvati činjenicu da bi neko mogao i da mu protivureči?

Žanr: akcijska, istorijska, drama
Kanal: HBO
Godina: 2005.
Glumci: Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker, Kerry Condon, James Purefoy, Ian McNeice, Coral Amiga

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi


« Zadnja izmjena: 09.05.2015. 12:02:26 maksi »

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #1 : 25.10.2011. 17:49:06 »
Serija je sjajna, neke scene su genijalne, dok su neke malo naivne, ali više ima ovih prvih. :) Kvalitetna produkcija, glumci odlični, naročito čovek koji glumi Marka Antonija. :andjelak

Mary_J, hvala na prevodima. Smajlicvece
Posebno mi se dopala psovka
Spoiler for Hiden:
u Junoninu pičku,
odmah sam počela da je koristim. ;D

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #2 : 25.10.2011. 18:20:29 »
 :o

Samo se čudim kako tema jedne od najboljih serija koje sam gledao ima samo dva posta...





I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #3 : 25.10.2011. 18:52:05 »
:o

Samo se čudim kako tema jedne od najboljih serija koje sam gledao ima samo dva posta...


mozda se ljudi boje da kad pođu govoriti o njoj da ce je morati zakljucati koliko ce postova biti   ;D
serija je stvarno genijalna,pravo malo cudo,sviđa mi se sto ima samo 2 sezone jer nije izgubila na svojoj drazi clapp

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Online shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #4 : 25.10.2011. 20:33:27 »
ja sam se isto tome čudio neki dan kad sam otvorio temu, da nije bio nijedan post.. baš golemo.. počeo sam pratiti ovo, odlično je.. hvala svima na prijevodima..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Online shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #5 : 09.11.2011. 16:29:03 »
Ljudi hvala vam na prijevodima, serija je odlična.. Baš odlična, sjetio sam se dosta onih stvari iz osnovne škole što sam učio.. Likovi, atmosfera, ambijent, sve je urađeno prvoklasno.. Svakako preporuka za ovu seriju..  smileyNO1
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #6 : 09.11.2011. 18:31:50 »
Rome mi je u top 10 serija, možda i u top 5.
Upravo skidam bluray rip kako bi je pogledao ponovo s malo boljom kvalitetom slike.
Stvarno zanimljivo kako ovakva serija ima tako malo publiciteta na ovom forumu.

Offline jaguar31

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #7 : 09.11.2011. 20:16:37 »
Rome mi je u top 10 serija, možda i u top 5.
Upravo skidam bluray rip kako bi je pogledao ponovo s malo boljom kvalitetom slike.
Stvarno zanimljivo kako ovakva serija ima tako malo publiciteta na ovom forumu.
Slažem se, serija je nedvojbeno genijalna.
Činjenica da se toliko ne priča o njoj joj daje dodatnu draž.
"I've often said: the only thing standing between me and greatness... is me."

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #8 : 09.11.2011. 20:41:42 »
jedna od najboljih serija koje sam gledao...fantasticna je u svakom pogledu  :)

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #9 : 09.12.2011. 03:27:49 »
Sjajna serija. Najbolji lik mi je Titus.  ;D

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #10 : 01.02.2012. 09:44:42 »
Nakon dugo, dugo vremena ( kumovalo je čitanje Conn Ingguldenovog Imperatora o Gaju Juliju Cezaru ) odlučio se pogledati pilot koji me je oduševio.

Druga epizoda je proletjela u hipu tako da definitivno nastavljam gledati s užitkom...

Hvala za prijevode :majstore

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #11 : 01.02.2012. 10:55:19 »
Nakon dugo, dugo vremena ( kumovalo je čitanje Conn Ingguldenovog Imperatora o Gaju Juliju Cezaru ) odlučio se pogledati pilot koji me je oduševio.

Druga epizoda je proletjela u hipu tako da definitivno nastavljam gledati s užitkom...

Hvala za prijevode :majstore

Blago tebi, remek delo premijerno, uživaj  :majstore

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #12 : 01.02.2012. 11:55:55 »
Jel ikad izasao film kao nastavak serije znam da se pricalo da je ljudima bilo premalo ove 2 sezone pa je se i film radio kao nastavak serije,ovo je pravo malo remek djelo najdrazi mi lik



podero bi je ko budala kontrolni rad  rofl

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #13 : 01.02.2012. 14:03:59 »
Kad otvore ovu temu odma zaigra u srcu.
Među tri najbolje serije ikad.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #14 : 01.02.2012. 16:04:11 »
Najžalosnije je što je jedna ovakva serija bila bez teme iako je bilo prevoda za nju.
Meni, iskreno, najdraža serija od svih. Nikada neću zaboraviti tu nervozu kada se prilikom gledanja zadnje epizode, zablokirao snimak, i mislim da mi je taj period skidanja cele te epizode bio najduži u životu.
Serija je za svaku pohvalu, i jedna od retkih koju bih mogao stalno da gledam. Bilo je svojevremeno i priče za treću sezonu, ali nikad nije snimljena.

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #15 : 01.02.2012. 19:32:00 »
Ja je sada izvukao iz naftalina. Ako je tako dobra onda mi predstoje dvije sezone
uživancije za ove predstojeće snježne dane.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #16 : 10.02.2012. 16:09:43 »
Odgledana prve sezona, što reći, serija je fenomenalna... slijedi druga sezona.

Spoiler for Hiden:
poznavatelji povijesnih zbivanja oko lika Gaja Julija Cezara te Rimske republike u to doba primjetiti će da je serija u većini izmišljena te da su napravili par kardinalnih grešaka, ali kako serija nema dokumentarni karakter to joj ne može i nije umanjilo kvalitetu...


topla preporuka svima smileyNO1

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #17 : 10.02.2012. 16:15:22 »
Ja sam sinoc pregledao finale  i sada kad budem gledao neku novu vjerovatno cu svaku seriju porediti sa ovom  cry1

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #18 : 28.02.2012. 07:53:16 »
Jučer odgledao i posljednje tri epizode ove brutalno fenomenalne serije, žao mi je što nisu snimili još koju sezonu jer su imali materijala koliko su htjeli bar da završe jednu dinastiju... serija me oduševila u svim segmentima, HBO u tandemu s BBC-jem je/su napravili odličanu po meni kultnu seriju za sva vremena...

što reći za glumce/uloge -

Ray Stevenson - Titus Pullo i Kerry Condon - Octavia su mi dva najdraža lika iz serije...


Hvala svima za prijevode  :majstore

Preporuka za gledanje...

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Rome (2005)
« Odgovor #19 : 28.02.2012. 17:04:01 »
Tvorac serije Bruno Heller je planirao 5 sezona, ali su mu u jednom trenutku rekli da mora skresati na dvije zbog skupe produkcije pa stoga onako nabrzinu ispričana priča u drugoj sezoni. Inače, serija mi je u TOP 5 što se tiče serija, a Tit Pulo je najjači lik u seriji  smileyNO1 Inače, oba lika, Tit Pulo i Lucije Voren su prava dva lika koja Cezar spominje u svojim memoarima. Malo trivije  ;D

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Rome
« Odgovor #20 : 19.04.2012. 11:22:22 »
Pogledao 3 epizode,i bas mi ne izgleda kao neka genijalna serija... ;)

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Rome
« Odgovor #21 : 19.04.2012. 12:25:32 »
Pogledao 3 epizode,i bas mi ne izgleda kao neka genijalna serija... ;)
Ne mući se druže ako ne ide, probaj s Buffy ili Ugly Betty klizit će kao podmazane. Možda nađeš genija?

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Rome
« Odgovor #22 : 19.04.2012. 12:58:54 »
Pogledao 3 epizode,i bas mi ne izgleda kao neka genijalna serija... ;)
Ne mući se druže ako ne ide, probaj s Buffy ili Ugly Betty klizit će kao podmazane. Možda nađeš genija?
Ima li sarkazma u tvojoj izjavi?  thumb-down
Hteo sam reci da ovo ne mogu nikako da svrstam u nesto top,no ali ajde videcemo kasnije tek je pocetak...
A dobijao sam tako tople preporuke! :dash
« Zadnja izmjena: 19.04.2012. 13:01:03 Dr.Cal »

Offline daca82

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Rome
« Odgovor #23 : 26.04.2012. 21:35:27 »
Posle odgledane prve sezone sta reci odmah na drugu serija je neverovatno dobra zanimljiva  u_jeeeeeeeeee

Offline Cuna9

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
Odg: Rome
« Odgovor #24 : 14.03.2013. 05:05:49 »
Neznam ni sam koliko sam puta pogledao Rome...ono top 3 kod mene serija ikad! fali ovakvih povijesnih serija( pogotovo jos Rim) pokusao sam sa Borgias i Tudors nije ni blizu ove...Evo sad su me Vikinzi zaokupirali.. Spartacus je sad gotov.. bar da Vikinzi guraju dalje... :D

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Rome
« Odgovor #25 : 14.03.2013. 07:49:46 »
Odlična, odlična serija. Apsolutni vrh.
Vikinzi i Spartacus nisu niti slične serije.


Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Rome
« Odgovor #26 : 14.03.2013. 08:49:04 »
Rome je savršenstvo! Niti jedna istorijska serija posle njega i prije nije ni do koljena.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Rome
« Odgovor #27 : 14.03.2013. 08:52:14 »
Rome je savršenstvo! Niti jedna istorijska serija posle njega i prije nije ni do koljena.

U potpunosti se slažem. Fenomenalna serija u svim segmentima.

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Rome
« Odgovor #28 : 14.03.2013. 08:53:08 »
Pogleda san pilot, serija obećava.

Mijau, hvala na prevodima.  drinks

Offline igor_MD

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 376
  • Spol: Muški
Odg: Rome
« Odgovor #29 : 14.03.2013. 09:08:07 »
Pogleda san pilot, serija obećava.

Mijau, hvala na prevodima.  drinks

Blago ti se. Katkad bih volio da sam ko svoja baba: da s istom onom (zaboravljenom) napetosti mogu iznova odgledati reprizu kakve serije. Njoj je Esmeralda (ili Marisol  ???) toliko puta oslijepila. Uvijek je to pogodi.  :D

Još imaš i prijevode ovog mačka. Pih ... Bliss! 
Uživaj.

Tags: