Autor Tema: Lady Chatterley (1993)  (Posjeta: 7325 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Lady Chatterley (1993)
« : 16.08.2013. 20:52:40 »

Opis:
Serija po romanu D. H. Lorensa Ljubavnik lejdi Četerli govori o ženi, pripadnici aristokratije, Konstansi Četerli. Ona i njena sestra su odrasle uz nekonvencionalne roditelje koji su ih ohrabrivali da istražuju svoju seksualnost još u ranim godinama. Udaje se za Kliforda Četerlija, kada on dođe na jednomesečno odsustvo. Nakon šest meseci njega vraćaju iz rata paralizovanog i impotentnog. Konstansino otuđenje od muža vremenom raste i posle kraće ljubavne afere sa piscem Majklisom ulazi u vezu sa lovočuvarem imanja, Oliverom....

Izvor: korisnaknjiga.com

Žanr: drama, romantika
Kanal: BBC TWO
Godina proizvodnje: 1993.
Glumci: Joely Richardson, Sean Bean, James Wilby, Shirley Anne Field, Melanie Hughes, David Sterne, Hetty Baynes, Ken Russell, Pat Keen, Judith Paris

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage
ShareTV
TV.com

Titlovi

« Zadnja izmjena: 17.08.2013. 12:36:37 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline PinkFloyd62

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Osobni tekst.
Kako sam došao do prevoda
« Odgovor #1 : 10.09.2013. 12:25:37 »
Dodao bih samo, kao odgovoran za prevođenje, da su mnogi do nas godinama čekali na mogućnost da dođu do ovog prevoda.
Zašto? Pa, BBC je neprevaziđeno napravio, po mom mišljenju, jednu od najboljih obrada čuvenog romana, sa kvalitetnim i mnogo zanimljivijim scenarijom od ostalih, kao i dobro odigranim glavnim i sporednim ulogama. Govorim to, jer imam sve verzije i nijedna nije tako dobro urađena kao BBC-jeva, što je i prirodno.
E, sad, pošto je to BBC radio prvenstveno za svoje gledalište, do izvoza ove mini serije je teško došlo, jer nije za to ni bila spremana.
Tako da 20 godina posle snimanja, koliko znam, dobili su je samo Česi, Španci i Holanđani - Nizozemci.
Do videa sam došao zahvaljujući češkom sajtu, gde su držali torrent za 4 DVD-a od 2GB.
Na tim DVD-ima se nalazio source prevod na češkom i holandskom. Kako imam iskustva sa Nizozemcima, i nisam nikada bio zadovoljan
njihovim pristupom ni kvalitetom prevođenja, a da ne pominjem urednost, opredelio sam se za Češki prevod.
Iako svi osuđujemo Google translator, ovaj put je zaista pomogao, jer u trenucima kada godinama ne možete doći do engleskog prevoda,
a ne znate španski, recimo, onda je jedini izlaz ovo.
Znači Google mi je dao engleski prevod češkog prevoda.Nisam ga hteo isprobavati sa srpskim ili hrvatskim, jer Google nije baš toliko
naklonjen ovom području. Drugim rečima, lupao bi gluposti prilikom prevođenja.
Sada, kad sam imao neku englesku verziju kao vodilju, i tačna vremena prevoda, što je najbitnije, mogao sam krenuti na sluh, jer serija to zaslužuje. E, sad, radi se o engleskom dijalektu sa valjda velškog područja ili nekog sličnog, kada su mnoge reči govorno iskvarene.
Iako imamo dvoje vrsnih glumaca koji su prošli pozorište i znaju pravilno izgovarati tekst, bilo je trenutaka kada se zaista zapitate
- Šta su sad rekli? Naravno, sa ovim sam se sretao i kod serije "Open All Hours", za koju je postojao source, ali su 70-tih koristili takav žargon, koji je nepoznat nama, a verujem i današnjim Britancima.
Uprkos svim ovim problemima izašao je pristojan prevod, verujem 99% tačan, što verovatno ne bi rekao neki rođeni Britanac ili naš
čovek koji dugo živi u Engleskoj. Naravno, sastavljeni DVD će se naći na čuvenom sajtu za razmenu naših radnika u inostranstvu,
znam da je ovde reklamiranje zabranjeno.Koga interesuje, odgovoriću private. Zaslužuju naši ljudi da ga imaju. Naravno, čim mi provajder otkloni ADSL smetnju, jer sam trenutno offline. Pozdrav svim ljubiteljima kvalitetnih sadržaja, i ostalim hrčcima iz 60-tih.
Pred Bogom će moje biti samo ono,
što sam davao drugima.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Lady Chatterley (1993)
« Odgovor #2 : 26.08.2015. 21:05:43 »
Nova verzija emitovaće se 6. 9. 2015. na BBC One.