Autor Tema: Serija My Family - BBC Prime - titlovi, izvlačenje prevoda, tv tuner kartica  (Posjeta: 6883 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Ne znam koliko ljudi znaju, ali BBC Prime i još poneki programi imaju titlove na određenim TTX stranama (za engleske najčešće 888).
Video sam da BBC Prime ima titlove na nekoliko jezika (str 309), ali mislim da bi mi najviše odgovarali na 884 ili 885 (890 je srpski ali ga nema :) ),
sad se pitam ima li neko ko bi to snimio i izvukao titlove a ja bi ih kasnije prevodio? To je kao job-sharing.

A da, to me interesuje za seriju My Family na BBC Prime u 18h ili u 23h. Idu po 2 epizode. :)

Sledeće pitanje, ko ima/zna da preporuči solidnu TV tuner karticu. Neću neki Pinnacle i K-World, hoću da bude solidna, a da cena ne boli previše.
Hoću da joj perfektno radi teletekst, naravno ;D

@modovi
ako ova tema ne pripada ovde, šutnite je negde...

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline tornadinjo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Ako neko ima titlove za My Family na engleskom neka mi se javi da mi da link ili posalje na mejl. Nisam uspeo da ih nadjem nigde. Hvala unapred.

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Slowrun, ja imam neku običnu tv tuner karticu, Terminator. Košta oko 20e, teletekst zavisi od jačine kanala. Ako ti je kanal do jaja, teletekst radi do jaja, ako je slabiji signal, teletekst radi slabije. Snimanje je zajebano, 1h ispadne oko 1GB, što je, složićes se mnogo. Moj savet ti je da daš malo veću kintu, ali da kupiš neku do jaja dobru karticu. Dobio sam tvrip jedne serije, svaka epizoda ima oko 100MB, sa reklamama, naravno.
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Ja imam TV card. Ali nikada nisam to naucio da radim!
Imam Miro karticu...


Mogu samo da dam jedan savet...
Iskljucivo koristite DScaler za gledanje TV-a
U njemu imate i opcije za stranice 888 odnosno za Closed Caption....
Bla bla bla.
A istovrmeno taj softver otkljucava i sve kordirane kanale na SBB mreži....
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
@Цоа
Za mesto nije problem, imam još oko 300Gb prazno tako da mogu da snimam... pa, još puuuuno, u najmanju ruku :)
Znam da neke kartice mogu odmah da snimaju u DivX format, to mi je super, ali mi ipak treba kavalitet slike+teletext a prostor manje-više.
Vidim da dosta hvale Leadtek koji ima real-time harderski MPEG2 encoding (dvd ili divx format, nisam siguran, ali oba mi odgovaraju), ali je on sa Connexant čipom 60-80e,
dok je postojala Ati Theatrix sa Theatre 550 Pro čipom koju nema ko nije nahvalio, ista cena. Na žalost, nema ni naslednika te kartice a ni te 550-ke u prodaji (ni polovne).
Da nisi možda na PTT-ovoj kablovskoj? Možeš li pogledati kako funkcioniše stranica 883 ili 884 na BBC Prime-u?

Tako da za sada odvajam pare pa ću uzeti nešto što vredi, a ne da se nerviram što nisam odmah dao malo više.

@tornadinjo
Da postoje eng titlovi, ja verovatno ni ne bih otvarao ovu temu i tražio da neko snima seriju i izvlači titlove ;)

@topic
Što se tiče titlova za My Family mislim da ih neće još skoro biti. Kad ljude mrzi da urade jednu stvar, mene će da mrzi na kvadrat.
Da se razumemo, ipak ja znam engleski i meni prevodi ni ne trebaju. Ovo je samo moja predobra volja sve što radim, koja ima svoje granice.
« Zadnja izmjena: 03.10.2008. 14:35:58 slowrun »

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški

Znam da neke kartice mogu odmah da snimaju u DivX format, to mi je super, ali mi ipak treba kavalitet slike+teletext a prostor manje-više.
Vidim da dosta hvale Leadtek koji ima real-time harderski MPEG2 encoding (dvd ili divx format, nisam siguran, ali oba mi odgovaraju), ali je on sa Connexant čipom 60-80e,
dok je postojala Ati Theatrix sa philipsov čip koju nema ko nije nahvalio, ista cena. Na žalost, nema ni naslednika te kartice a ni te 550-ke u prodaji (ni polovne).
Da nisi možda na PTT-ovoj kablovskoj? Možeš li pogledati kako funkcioniše stranica 883 ili 884 na BBC Prime-u?

Nema ni za lek sa philips cipom.
Connexant sada rulezzzzz
Vidi...
Probas sve TV softvere.... a kad probas DScaler... kao kad predjes sa obicnog TV-a na LCD!!!
Na KDS-u sam....  :-X :-\  piece of shit

Citat:
Da se razumemo, ipak ja znam engleski i meni prevodi ni ne trebaju. Ovo je samo moja predobra volja sve što radim, koja ima svoje granice.

Tačno!!!
Stojim iza svake tvoje reči i podržavam te!
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline butterfly_741

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 397
  • Spol: Ženski
Citat:
Vidim da dosta hvale Leadtek koji ima real-time harderski MPEG2 encoding (dvd ili divx format, nisam siguran, ali oba mi odgovaraju)

Imam Leadtek karticu, malo stariju (kupljena pre 4 god... malo vise starija) ali nisam je menjala jer nemam nikakvih zamerki, osim sto hoce malo da zeza pri instalaciji, ali nadam se da su to vec ispeglali. Jeste da nisam ni mnogo cackala po ponudjenim formatima za snimanje, ali ako imas mesta na hd nije problem za 1h snimka 2GB...
}:I:{                   ''He doesn't need Saint Bridget,
                           he has Father Dexter''

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Na SBB-u sam, a sad sam tražio i nemam BBC Prime. Verovatno su ga i ukinuli...
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline letac

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Probaj asus My sinema P-71  TV karticu odlicna je i veoma malo zauzima prostora u dvix formatu, i nema problema kao kod Leateck tv[ ja sam probao model 2000 XR], kartice koja ima problema sa drajverima i smimljeni materjal zauzima veliki prostor

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Ma... imao sam neke kartice, i jeftinih i skupih, i PCI i USB, sve je to loše za moje standarde.
O software-u da ni ne počinjem...

A i nabavio sam titlove za My Family tako da mi je sad svejedno...

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline Movie Master

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Ja imam tvv card. Ali nikada nisam to naucio da radim!
Imam Miro karticu...


Mogu samo da dam jedan savet...
Iskljucivo koristite DScaler za gledanje tvv-a
U njemu imate i opcije za stranice 888 odnosno za Closed Caption....
Bla bla bla.
A istovrmeno taj softver otkljucava i sve kordirane kanale na SBB mreži....


DCScaler sam isprobao i radi super.Jedino ne znam kako se otkljucavaju zakljucani TV kanali.
Ako nije problem da mi neko to posalje na PM [tutorial],bio bih jako zahvalan.

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški

Tags: