Autor Tema: Oz  (Posjeta: 31605 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tito8

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Oz
« : 27.08.2008. 06:09:00 »

Opis:
OZ je bila prva jednosatna dramska serija HBO-a, koja se je emitirala 6 sezona, od 1997.-2003. U Hrvatskoj nitko skoro nije ni čuo ništa o seriji sve dok hrrt nije odlučio otkupiti seriju 2004. Ime Oz je skračenica za Oswald State Correctional Facility, a glavna radnja ove serije se odvija u maksimalno-osiguranom zatvoru, u nepoznatoj državi (mnogi pretpostavljaju da se je radnja odvijala u New Yorku).
Najviše priča se odvija u Emerald Cityu, eksperimentalnoj jedinici zatvora, gdje bi se zatvorenici trebali rehabilitirati i naučiti sve o odgovornosti. Iako je sve strogo kontrolirano, i cijeli zatvor je opremljen raznim pomoćnicima, od doktora, redovnica do čuvara, u zatvoru se uvijek nešto događa, najviše kaos -- preprodaja droge (poznata pod nazivom 'sise'), umorstva, rasna osuđivanja (u zatvoru ima muslimana, sicilijanskih amerikanaca, latina, homoseksualaca, neo-nazisa, afrikoamerikanaca, irskih amerikanaca i drugih).
U zatvoru prevladava kriminal i nasilnost, ali čak i najmračniji lik ima svoje trenutke mira, dok se mnogi naizgled normalni likovi mogu pretvoriti u čudovišta. Kroz svaku epizodu nas vodi Augustus Hill, invalid (glumi ga Harold Perrineau Jr.) koji u različitim segmentima epizode priča o svemu što se događa u zatvoru. U 5. sezoni, njegovu ulogu preuzimaju i različiti drugi likovi, većinom ljudi koji su umrli u zatvoru. Kad neka osoba pomisli na seriju Oz, prvo što joj padne na pamet je nasilje, bande, umorstva i homoseksualizam, koji često zna zasmetati gledateljima serija. I ja sam tvrdim da su takve teme ipak trebali sakriti ili pak ukloniti, no možda onda OZ ne bi bila takva uspješnica.
Serija je bila preekstremna za tradicionalnu američku televiziju, jer se je prikazivala na kabelskoj televiziji, gdje je mogla bez puno srama prikazivati uzimanje droge, nasilje, prostačenje, golotinju, homoseksualizam, silovanje, te etničke i rasne sukobe. Zanimljivo je da je na mnogim televizijama u Europi serija prikazivana u normalnom terminu, te je često znalo doći do pritužbi gledatelja. Glumačka postava serija uključuje mnoge poznate glumce kao Ritu Moreno, Ernieja Hudsona, Željka Ivaneka, Lukea Perrya, te zvijezde serijala Zakon i red: Kathryn Erbe, Christopher Meloni, Dean Win ters, Kirk Acevedo, te mnoge druge.
Kad je serija završila, bilo je glasina o 7. sezoni, no Tom Fontana, kreator serije, to je zanijekao i serija se više nikada nije pojavila na televiziji, već samo u reprizama. Dakle, ako vas zanima što se zapravo događa u zatvorima diljem svijeta, slobodno pogledajte ovo remek-djelo, ali u isto vrijeme, ako ne možete podnijeti povremene scene nasilja, krvi, silovanja i rasnih osuda, ovo baš i nije serija za vas.

Žanr: kriminalistička, drama
Kanal: HBO
Godina: 1997.

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi


Pripremio: alexis
« Zadnja izmjena: 10.05.2015. 17:05:04 maksi »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Oz
« Odgovor #1 : 30.08.2008. 16:36:50 »
OZ,The Shield,The Wire..su serije koje je nemoguce prevesti..zbog slenga..ulicnog Americkog slenga..Moze se prevesti ali to se ne moze uraditi kako treba..i to je takav posao da ce se tesko ko prihvatiti neceg takvog..ako ko uradi SVAKA MU CAST..vodim ga na pivo  :)
50 Cent je otpevao "Window Shopper"(prevesces kako ovo..jer na ulici u Americi ima skroz deseto znacenje),Nelly je uradio stvar "PIMP Juice"(pravo znacenje ovog ne mogu napisati jel ce me Shimac banovati  :))..primera je X takvih..zato se nemoj ljutiti Shonex sto nema prevoda i ta pitanja hoce biti jos prevoda,pa ljudi strpljenje samo,JA verujem da ce bit entuzijasta koji imaju vremena i snalaze se sa tim slengom u seriji i da ce ljudi podeliti taj svoj rad sa ostalim ljudima koji vole ovo..i ja sam odlepio sa The Shield pa kad Sava nije uradio vise..odgledao sam na eng. tilovima i tek tad sam video da je to posao ali bas posao..koji izsikuje ne znanje eng. jezika vec i sleng ulice koju Ameri imaju..
iShare, noProfit


simac

  • Gost
Odg: Oz
« Odgovor #2 : 30.08.2008. 18:39:32 »
Ma pisi necu te banovat za repere sveee ;D

Window Shopper - Izlog (osim ako nije mislija na nesto 10 u sto sumnjan posto je cili spot o izlogu patika i tih sra...

PIMP Juice - hehehe  (usput to mu je i pice bilo, prodava je na ulicama al su ga zabranili ???)

Moga bi ja prevodit koju sa ulicnim amer. slengom slusan ga vec 10g. ;D
« Zadnja izmjena: 30.08.2008. 18:42:46 Šimac »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Oz
« Odgovor #3 : 30.08.2008. 19:36:44 »
Window Shopper - izraz za kupovinu droge iz auta na ulici..scena moguca sledeca..diler na cosku ulice..nigga se "ride" u svom "pony" i kroz prozor zavrsi sve sto mu treba..

PIMP Juice - izraz za Makroovu spermu..

If you gona ride..ride my pony.. - prevesti se moze kao "..ako hoces da vozis(jases)..vozi moj auto(ponija,konjica).." a nigga to preformulise ovim recima.."ako hoce da vozis(jases)..vozi(jasi)moj Q..."

I takvih primera ima..na TONE kroz rap sto se plasira a pojavljuje se kroz serije tog tipa koje su navedene..

Moga bi ja prevodit koju sa ulicnim amer. slengom slusan ga vec 10g.
Ajd..Shimac ako imas vremena..prihvati se posla..vidis da se trazi tako nesto, na trzistu ima materijala ali prevoda nikako.. :)
iShare, noProfit


simac

  • Gost
Odg: Oz
« Odgovor #4 : 30.08.2008. 20:03:15 »
Vidit cu za ovu seriju The Wire ako mi bude dobra mozda bude i sta prijevoda i ako bude koji pomagac odlicno...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Oz
« Odgovor #5 : 30.08.2008. 21:16:08 »
Da si blize..poslao bi ti je..imam ceo serijal.. :)
A ovako il si u Splitu,Barceloni..kako ???
Ako se "nadjes" sa serijom kad je pocnes gledati..koliko budem mogao pomocicu.. ;D
iShare, noProfit


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Oz
« Odgovor #6 : 22.02.2009. 04:08:09 »
Sjećate li se uloge: Cyril O'Reily?
Kako je fenomenalno odglumio Scott William Winters..
Nisam mogao vjerovati da zdrav čovjek može onako odglumiti bolesnog. I to 45 epizoda.
Braća u seriji, Cyril i Ryan, su braća i u stvarnosti. Treći brat je scenarista i napisao je 6 epizoda OZ-a.

U toj seriji je najbolja ekipa glumaca, najbolji kasting. Jednostavno, svi su izvrsno glumili.
Čitao sam negdje zanimljivost da je od svih onih glumaca koji su glumili zatvorenike samo JEDAN u stvarnom životu bio neko vrijeme u zatvoru.
(Sjetio sam se ove odlične serije pa rekoh da napišem nešto).

Offline Mislav29

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
Odg: Oz
« Odgovor #7 : 22.02.2009. 13:13:55 »
Gledao sam taj Oz 3 puta. Prvi put se sjećam kad sam na Slo2 gledao svaki dan navečer kasno pa na Htv još 2 puta. Serija je ultra dobra.

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Odg: Oz
« Odgovor #8 : 22.02.2009. 14:49:05 »
Prevode za Oz je trebalo da neko presnimi kada se serija prikazivala na TV.

Offline bundo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Oz
« Odgovor #9 : 23.05.2009. 10:36:44 »
BOk
posto ja nezivim u hrvatskoj bosni ili srbi a prije sam bio u hrvatskoj pa sam gledo seriu Oz ali tek nakon duzeg vremena sam naso na netu pa sa vas hteo pitat koji format da skinem da mi odgovara za titles zato jel imam dvdrip a to imam samo do 5 djela.

Puno hvala

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Oz
« Odgovor #10 : 06.10.2009. 18:17:37 »
evo da ozivim temu...

ajmo svi na hrrtov forum zatrazit da puste jos jednom OZ pa da mozemo prekucat titlove jer ovaku seriju se jednostavno mora imat u kolekciji,
i ne, ne salim se, nek nas 50 u istom danu zatrazi, mozda i uspijemo nesto a i njima je bolje reprizirat nego kupovat nove serije  ;D

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Oz
« Odgovor #11 : 06.10.2009. 18:22:21 »
evo da ozivim temu...

ajmo svi na hrrtov forum zatrazit da puste jos jednom OZ pa da mozemo prekucat titlove jer ovaku seriju se jednostavno mora imat u kolekciji,
i ne, ne salim se, nek nas 50 u istom danu zatrazi, mozda i uspijemo nesto a i njima je bolje reprizirat nego kupovat nove serije  ;D
ae... zatrazi ti prvi i daj link pa cemo si nakon toga  ;D

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: Oz
« Odgovor #12 : 06.10.2009. 18:30:02 »
vidim da sad i ovo trazite i sad se sjetih, nadam se da se necete ljutit ali totalno sam smetnuo s uma ovu seriju, imam ju u kolekciji, snimke s hrta s titlovima ;D
dobro da ste me podsjetili, ako netko hoce radit nek se javi
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Oz
« Odgovor #13 : 06.10.2009. 18:31:14 »
vidim da sad i ovo trazite i sad se sjetih, nadam se da se necete ljutit ali totalno sam smetnuo s uma ovu seriju, imam ju u kolekciji, snimke s hrta s titlovima ;D
dobro da ste me podsjetili, ako netko hoce radit nek se javi
jao covece kako si to mogao da zaboravis????  ;D ;D

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Oz
« Odgovor #14 : 06.10.2009. 18:31:52 »
 talasi

Fenomenalna serija. Gledao sam kad su je prvi put prikazivali.
Prosto fenomenalna. Glumačka ekipa za DESET.

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: Oz
« Odgovor #15 : 06.10.2009. 18:33:08 »
nazalost nisam gledao od pocetka nego poceo negdje na sredini i onda mi nije legla, vjerujem da bi promijenio misljenje da krenem gledat od pocetka
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Oz
« Odgovor #16 : 06.10.2009. 18:33:59 »
jao brate sta nam presuti!!!!  ;D
odlicno onda nemoramo davit hrrt, imamo diesela  smileyNO1

sreca pa sam ozivio temu....bravo ja  rofl
« Zadnja izmjena: 06.10.2009. 18:37:13 lijencin@ »

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Odg: Oz
« Odgovor #17 : 06.10.2009. 19:01:51 »
Jedna od najboljih serija koje sam ikada gledao. Gledah na haerteu po noći kad je išla, pa sam nabavio sve epke.

Inače, ništa više od OZ-a jer su istekla licencna prava.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Oz
« Odgovor #18 : 07.10.2009. 20:12:47 »
02x04 na uploadu  ;D

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Oz
« Odgovor #19 : 09.10.2009. 15:01:34 »
02x06 na uploadu
« Zadnja izmjena: 09.10.2009. 23:54:09 MilanRS »

Offline mrbolzy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • The Biggest fan of Supernatural
Odg: Oz
« Odgovor #20 : 09.10.2009. 19:48:24 »
02x07 na Uploadu.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Oz
« Odgovor #21 : 09.10.2009. 23:56:02 »
02x07 na Uploadu.

Titl se nije mogao otvoriti u SW. Jedan dio titla je bio dva puta u fajlu.
Ako neko bude gledao epizodu sa ovim prevodom i primijeti da nešto nije u redu sa istim, neka obavijesti nekoga iz staffa.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Oz
« Odgovor #22 : 10.10.2009. 17:49:17 »
zar niko nece da nam se pridruzi???  :(

Offline mrbolzy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • The Biggest fan of Supernatural
Odg: Oz
« Odgovor #23 : 10.10.2009. 17:52:59 »
Ubacio sam novi prevod za 02x07, sada moze da se otvori u SW i da se podesi tajmnig!

Offline Wesley_VS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Oz
« Odgovor #24 : 13.10.2009. 23:20:22 »
Ubačen i prevod za 04x04.

Offline mrbolzy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • The Biggest fan of Supernatural
Odg: Oz
« Odgovor #25 : 16.10.2009. 19:00:04 »
Prevod za 3.1 je na upoadu!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Oz
« Odgovor #26 : 26.10.2009. 22:11:44 »
S02E01 prevod je kompletno urađen velikim slovima, nema kvačice, povremeni znakovi interpunkcije

S02E02 nema kvačica

Ostatak sezone je ok i hvala na prevodu  clapp

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Re: Oz
« Odgovor #27 : 26.12.2009. 22:23:52 »
OZ- 03x08 - Out O' Time na UP je preuredio sam ga..dodao sam naša slova,kako budem imao vremena ostatka sezone ću nastojati da popravim pa da se to kompletira.
iShare, noProfit


Offline coldy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Re: Odg: Oz
« Odgovor #28 : 05.01.2010. 09:29:39 »
zar niko nece da nam se pridruzi???  :(

hoce,hoce ;)

Offline tito8

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Re: Oz
« Odgovor #29 : 08.01.2010. 01:00:02 »
Oz
« on: 27.08.2008. 05:09:00 »
Pozdrav, vidim prošlo dosta vremena odkad sam zapoceo ovu temu, a i od moje zadnje posjete.
Veliko Hvala Svima koji rade na prijevodima za ovu meni omiljenu seriju. srcesmajli  clapp
Hvala još jednom.

Tags: