Autor Tema: Shameless (UK)  (Posjeta: 15814 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Shameless (UK)
« : 26.07.2010. 22:45:34 »

Opis:
Upoznajte obitelj Gallagher koja živi život na rubu, u izmaglici seksualnih avantura, trijumfa, ljubavi, prevara i sitnog kriminala u stambenom bloku u gradu Manchesteru. I budite sretni što oni nisu vaši susjedi...
Britanska dramska komedija koja slijedi burne živote obitelji Gallagher u siromašnom predgrađu Manchestera. Glava obitelji je tata Frank, neodgovorni, samosažaljevajući, jadni, sebični, nesimpatični, nezaposleni alkoholičar i nasilnik - pravi očinski uzor.
Djecu je odgojila najstarija sestra Fiona nakon što im je majka nestala, a otac počeo piti: braću Lipa, pametnog, brbljavog i snalažljivog momka, Iana, senzibilnog homoseksualaca koji to krije, malene Carla i Liama, te sestru Debbie, koji zajedno čine vrlo neobičnu, no jako povezanu obitelj.
Od 3. sezone, "Shameless" se osvrće i na život još jedne obitelji. Ako postoji bilo koja obitelj s kojom ne želite imati posla na Chatsworth Estateu, to su Maguirei. Paddy je glava te zastrašujuće i visoko poštovane obitelji i nema mnogo strpljenja za Franka.

Snimljena je i američka verzija serije.

Žanr: drama

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi
« Zadnja izmjena: 08.08.2014. 13:23:27 maksi »

Offline s-i-l-a-s-1984

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Re: Shameless (2004)
« Odgovor #1 : 29.07.2010. 17:34:44 »
svaka čast, pogledao sam prvu epizodu, odlična je serija

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Re: Shameless (2004)
« Odgovor #2 : 30.07.2010. 11:21:12 »
Posle prve sezone je otisla na stap .. iritantni likovi :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Shameless (2004)
« Odgovor #3 : 02.08.2010. 19:41:52 »
Meni su baš prirasli srcu...  :) Čak i tata Frank, koji je stvarno odvratno ljudsko biće, al nekako ispadne dopadljiv  :D
Realni su mi, nisu idealizirani kao u američkim serijama.

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Re: Shameless (2004)
« Odgovor #4 : 06.08.2010. 15:18:11 »
Aaaa, super je!
Mila, hvala puno na prijevodu prve sezone. Ne mogu vjerovat da je bilo samo sedam epizoda...tako dobro su svi likovi obradjeni. 45 min pozitivne, nabrijane, komicne, napete, politicki aktualne (2004. g. Blair), dramedije popracene ugodnom glazbenom podlogom.
E, da i ovaj manchesterski akcent je nenadjebiv.
Preporuka!  smileyNO1 smileyNO1

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Shameless (2004)
« Odgovor #5 : 06.08.2010. 18:00:08 »
Nema na čemu. 2. sezona ima 10 epizoda plus božićni specijal, dakle malo više, a 3. opet 6-7... Mislim da su većinom sve britanske sezone tako kratke.

Blaira su fino popljuvali, i općenito kritiziraju društvenu situaciju. Simpa mi je što cijela obitelj nema moralnih ograda, krađa im je normalna stvar, varanje na svemu i svačemu, a opet ispadaju pozitivni junaci. I susjedu Veronicu obožavam  :D
A James McAvoy mi je isto otkriće, odličan glumac. Naglasak mu je savršen, s obzirom da je Škot :)

Prevođenje 2. sezone je u tijeku...

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Re: Shameless (2004)
« Odgovor #6 : 06.08.2010. 18:28:59 »
Veronica... ona scena s kradjom mlijeka  rofl, pricanje na telefon dok se strumfaju... zapravo najjace scene su s njom. Ona mi je ujedno i najtragicniji lik. Kuzis, jel tako? Ona i Steve kojeg si spomenula. Koji je btw seksastican bas.
Drago mi je sto ces prevoditi i dalje. Odlican izbor, Mila!

« Zadnja izmjena: 06.08.2010. 18:55:16 bossanova »

Offline ortalano

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #7 : 23.02.2011. 16:58:38 »
Mila !!!!!   clapp clapp clapp clapp
Bravo, bravo i bravo.......izvrsna serija, preporučija mi je kapo englez koji je sa mnom na brodu. On mi je i dao sve sezone. Pokušao sam gledati bez prevoda.....može ali čak i meni koji sam na svakodnevnoj komunikaciji na engleskom izrazito je teško pratiti ovaj dijalekt i izgovor. Kad sam našao prevod za 1. sezonu ponovo sam pogledao sve ispočetka i ponovno se oduševio.
Htio sam zamoliti da li je moguće dobiti prevode za ostale sezone ili ako nisu gotovi kad će biti ?????

Hvala Mila još jednom  :-* :-* :-*

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #8 : 23.02.2011. 21:09:29 »
Ortalano, pravila su tu i vrijede za svakog, nema traženja prijevoda.
Hvala ti na lijepim riječima za našu dragu prevoditeljicu, ali ono traženje
prijevoda je bilo apsolutno nepotrebno. Dobit ćeš 30 dana mute i pročitaj
pravila u međuvremenu. Hvala na razumijevanju.

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #9 : 24.02.2011. 00:36:29 »
Mila !!!!!   clapp clapp clapp clapp
Bravo, bravo i bravo.......izvrsna serija, preporučija mi je kapo englez koji je sa mnom na brodu. On mi je i dao sve sezone. Pokušao sam gledati bez prevoda.....može ali čak i meni koji sam na svakodnevnoj komunikaciji na engleskom izrazito je teško pratiti ovaj dijalekt i izgovor. Kad sam našao prevod za 1. sezonu ponovo sam pogledao sve ispočetka i ponovno se oduševio.
Htio sam zamoliti da li je moguće dobiti prevode za ostale sezone ili ako nisu gotovi kad će biti ?????

Hvala Mila još jednom  :-* :-* :-*

Nitko ne napravi prijevod pa ga ostavi samo sebi. Da je prevedeno, bilo bi ovdje. Moj ti je prijedlog, ako si već dobar u engleskom, da si skineš engleske titlove. Tako ja gledam. Ako nešto nisam razumio, pročitam i sve ok.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #10 : 24.02.2011. 07:36:47 »
Mila !!!!!   clapp clapp clapp clapp
Bravo, bravo i bravo.......izvrsna serija, preporučija mi je kapo englez koji je sa mnom na brodu. On mi je i dao sve sezone. Pokušao sam gledati bez prevoda.....može ali čak i meni koji sam na svakodnevnoj komunikaciji na engleskom izrazito je teško pratiti ovaj dijalekt i izgovor. Kad sam našao prevod za 1. sezonu ponovo sam pogledao sve ispočetka i ponovno se oduševio.
Htio sam zamoliti da li je moguće dobiti prevode za ostale sezone ili ako nisu gotovi kad će biti ?????

Hvala Mila još jednom  :-* :-* :-*

Nitko ne napravi prijevod pa ga ostavi samo sebi. Da je prevedeno, bilo bi ovdje. Moj ti je prijedlog, ako si već dobar u engleskom, da si skineš engleske titlove. Tako ja gledam. Ako nešto nisam razumio, pročitam i sve ok.

+1

ja sam na 4 sezoni, i s eng titlovima se prati bez problema

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #11 : 25.02.2011. 01:02:26 »
Au, Cato, jesi ga spržila.  ;D
Ma dobro, kad je na ovakav način pitao, zaslužuje odgovor.

Dakle, moreplovče, i meni je žao što prijevodi još nisu gotovi, ali razne obaveze me odvuku od prevođenja. Ili se uhvatim pak neke druge serije koja trenutno ide i onda nju rješavam jer kontam da ovo može čekati. Voljela bih da imam više vremena jer volim prevoditi dobre serije, a ima ih jako puno.

Ne mogu obećati kad će točno biti prijevodi, ali nadam se uskoro zgotoviti 2. sezonu. Treću nisam rezervirala jer mi odlaze dva glavna lika i čini mi se da u daljnjim sezonama to više nije to, ali možda se i predomislim...

Pljoskin prijedlog s engleskim titlovima nije loše rješenje zasad.
Hvala ti na pohvalama i mirno more ;)

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #12 : 25.02.2011. 07:41:28 »
Treću nisam rezervirala jer mi odlaze dva glavna lika i čini mi se da u daljnjim sezonama to više nije to, ali možda se i predomislim...


I u 4 sezoni 'odlaze' još 2 bitna lika, ali serija ne gubi na kvaliteti. Neznam ako si pogledala sve, pa onda prevodiš, ili prevodiš i gledaš nastavak po nastavak, ali odlazak pojedinih likova stvarno nije narušio kvalitetu.

Zanima me hoće li tako biti i US verziji (ako zaživi u toliko sezona), nadam se ipak da neće.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #13 : 25.02.2011. 18:34:12 »
Treću nisam rezervirala jer mi odlaze dva glavna lika i čini mi se da u daljnjim sezonama to više nije to, ali možda se i predomislim...


I u 4 sezoni 'odlaze' još 2 bitna lika, ali serija ne gubi na kvaliteti. Neznam ako si pogledala sve, pa onda prevodiš, ili prevodiš i gledaš nastavak po nastavak, ali odlazak pojedinih likova stvarno nije narušio kvalitetu.

Zanima me hoće li tako biti i US verziji (ako zaživi u toliko sezona), nadam se ipak da neće.

Gledala sam samo dio treće sezone.
Spoiler for Hiden:
Znam da Debbie preuzima brigu oko kuće i to, ali nekako sam se navikla na Stevea i Fionu, pa mi se činilo čudno. No ipak je Frank još prisutan  :D
Tko odlazi u 4.? (Stavi u spoiler :) )
Morat ću gledati dalje kad nađem vremena.

Za US verziju sam čitala da će 1. sezonu odraditi slično britanskoj, pa će kasnije razviti svoju priču... Dobro im ide zasad  :)

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #14 : 25.02.2011. 21:32:50 »
Pa ja sam na sredini 4 sezone, kratak sam s vremenom pa nesupijevam pogledati više od 2-3 epizode tjedno, no ...

Spoiler for Hiden:
više nema Veronice i Keva (njihovih susjeda) te njenog brata Marty-ja i njegove 'žene' koji su dosta bitne uloge u trećoj sezoni

ipak serija nije izgubila na kvaliteti i meni je i dalje zanimljiva.

Za US verziju bi bilo dobro da zadrže 'likove' iz 1 sezone, jer su po meni jako dobri.

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #15 : 27.03.2011. 20:59:21 »
Mila, hvala na prijevodu! Smajlicvece

Offline ortalano

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #16 : 11.05.2011. 22:46:26 »
Mila ,
Hvala još jednom na prijevodu i oprosti nisam htio niti mislio ništa loše, jer izvinjavam se i moderatorima ali nisam pročita pravila foruma (šta jes , jes)  :-[ :-[

Mislim da ću onda ići na engleski premda mi više leži tvoj prijevod jer si ga odradila izvrsno  smileyNO1 smileyNO1 :rose: :rose: :rose:

Još jednom oprostite i lipi pozdrav iz Izraela  8) 8) 8)

Offline toponipi9

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #17 : 26.08.2011. 16:47:31 »
Po meni je definitvno ova serija je u top 3 ikad..... preeedobroo  smileyNO1 smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #18 : 26.08.2011. 17:38:43 »
Po meni je definitvno ova serija je u top 3 ikad..... preeedobroo  smileyNO1 smileyNO1
Jesi gledao američku verziju? Inače remakeovi ispadnu loše, ali u ovom slučaju nije. Američka mi je nešto bolja od originala.  :)

Offline toponipi9

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #19 : 26.08.2011. 18:54:35 »
Po meni je definitvno ova serija je u top 3 ikad..... preeedobroo  smileyNO1 smileyNO1
Jesi gledao američku verziju? Inače remakeovi ispadnu loše, ali u ovom slučaju nije. Američka mi je nešto bolja od originala.  :)

Počea san gledat i slažen se, super je napravljena, ali meni je isto original draži...... vjerovatno jer sam prvo poćea gledat original pa san se ˝navuka˝ tako da mi se sad ništa neda usporedit s njim.  ;D

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #20 : 05.09.2011. 09:53:39 »
Prije svega velika hvala MILI na prijevodima.

Kako sam ja nestrpljiv, a skinuo sam sve do 08x14, "morao" sam staviti engleske titlove. Shame on you, MILA  rofl Smajlicvece

Trenutno gledan 2 sezonu, i meni nije drag ovaj odlazak likova, pogotovo što na kraju samo ostaju
Spoiler for Hiden:
FRANK i najmlađi klinac LIAM od originalne postave.
FRANKA trpim u malim dozama :dash Šteta što sada sudjeluje i u produkciji serije, pa nikako da otegne :'(

Offline toponipi9

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #21 : 28.10.2011. 15:21:59 »
Mila puuuuno hvala na prijevodu 10 epizode, odličan posao....svaka čast :rose:. Samo tako naprijed!!!  clapp

Offline MiloSe84

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #22 : 07.02.2013. 21:52:51 »
A ja se registrovao zbog ovog prevoda,da molim ljude,  kad ono medjutim zabranjena potraznja.
 Bolju seriju u zivotu nisam gledao! Za 2 dana sam odgledao prva dva serijala, stao sam na cetvrtoj epizodi treceg serijala,probao sa engleskim titlovima ali pola reci ne razumem i ne ide.  cry1 Nisam imao pojma koliko slabo znam Engleski ('ebali me americki filmovi) . Najvise mi je krivo sto Frenka ne razumem ni rec kada krene sa monolozima. NIje to to kad moram na google translate. I ne mogu da verujem da ne postoji prevod za ostale epizode.   ajde glupi zmaju

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #23 : 07.02.2013. 21:57:11 »
Bit će. Možda ne brzo, ali bit će jednog dana. Prikrati vrijeme nekom od 600-tinjak drugih potpuno prevedenih serija koje imamo na sajtu. Sigurno će ti se nešto svidjeti. :)

Offline Zlajo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #24 : 27.09.2013. 03:02:45 »
Počea san gledat i slažen se, super je napravljena, ali meni je isto original draži...... vjerovatno jer sam prvo poćea gledat original pa san se ˝navuka˝ tako da mi se sad ništa neda usporedit s njim.  ;D
Pa naravno, zato sto je UK serija bolja od americke. Pogledo sam prvo 3 sezone americke serije i sad gledam britansku. Neuporedivo je bolja od americke, koja je za mene samo komercijalno smece. Amerikanci su kupili seriju i upropastili je. Ne moze se sve iskopirati u Ameriku. Ubacili su i crnce, na momente je potpuno besmisleno, sad kad gledam original, vidim i zasto: Galageri se jednostavno ne uklapaju u Ameriku.  :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #25 : 27.09.2013. 11:37:33 »
To što si Zlajo napisao da su ubacili Afro amerikance, to u svakoj seriji imaš, Azijat, Afro amerikanac.. jer tržište je takvo, qpuje to, jer ako u doktorskoj seriji nemaš Azijata, Afro amerikanca, Latino amerikanca.. kome si pravio seriju.. gde je zarada, profit.. Oni sve podređuju svojem tržištu, ne prave oni seriju za naše tržište, USA&CA to je tržište, ostalo ih ne interesuje.. Može u EU/AUS da bude gledano, sekira spremna u USA ako nema tu prolaz..
iShare, noProfit


Offline Zlajo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #26 : 29.09.2013. 10:32:57 »
Pa to ti kazem, Shameless US je komercijalno smece...

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #27 : 29.09.2013. 12:18:14 »
Pa to ti kazem, Shameless US je komercijalno smece...

Jel si Shameless US? :) Izvini nisam video ovo :"Pa naravno, zato sto je UK serija bolja od americke. Pogledo sam prvo 3 sezone americke serije i sad gledam britansku. Neuporedivo je bolja od americke, koja je za mene samo komercijalno smece. Amerikanci su kupili seriju i upropastili je. Ne moze se sve iskopirati u Ameriku. Ubacili su i crnce, na momente je potpuno besmisleno, sad kad gledam original, vidim i zasto: Galageri se jednostavno ne uklapaju u Ameriku.  :) " Meni su Galageri pravi Ameri jer oni tako zive...dok su mi Englezi previse fini... :)

 drinks drinks drinks
« Zadnja izmjena: 29.09.2013. 12:25:13 Cvija01 »

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #28 : 29.09.2013. 19:25:07 »
Meni je US verzija milion puta bolja od UK. UK sam odgledao prvu sezonu, počeo drugu i prekinuo.

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Shameless (UK)
« Odgovor #29 : 29.09.2013. 19:35:38 »
Meni je US verzija milion puta bolja od UK. UK sam odgledao prvu sezonu, počeo drugu i prekinuo.

I meni,lepsa mi je :)

 drinks drinks drinks

Tags: