Autor Tema: Predlažite za unapređenje sajta!  (Posjeta: 297100 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1260 : 01.02.2014. 00:01:35 »
Jel postoji opcija nešto na foru kao timeline na Tapatalku? Da se prikažu hronološki postovi od poslednjeg ka starijim, bez obzira da li su pročitani ili ne.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1261 : 01.02.2014. 00:28:30 »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1262 : 01.02.2014. 00:56:51 »
To je to. Ne znam kako to nisam video. facepalm

Sent from my HUAWEI G300 using Tapatalk


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1263 : 01.02.2014. 01:35:54 »
Evo mene s još jednim  prijedlogom.  ;D
Je li za ovu verziju  foruma moguće uvesti dugme "Hvala"?

U narednoj verziji foruma SMF biće opcija "Like" za post pa ako bude pogodno iskoristićemo to kao način zahvale prevodiocu.
Bolje nego da se napiše 10 postova sa "Hvala". Takav post nije problem ako bi se usput reklo i nešto o epizodi.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1264 : 01.02.2014. 18:11:29 »
Evo mene s još jednim  prijedlogom.  ;D
Je li za ovu verziju  foruma moguće uvesti dugme "Hvala"?

U narednoj verziji foruma SMF biće opcija "Like" za post pa ako bude pogodno iskoristićemo to kao način zahvale prevodiocu.
Bolje nego da se napiše 10 postova sa "Hvala". Takav post nije problem ako bi se usput reklo i nešto o epizodi.

Upravo zato i pitam. U svakom slučaju dugme "Hvala" bi koristilo.
Od verzije 3.0? ili već u nekoj ranijoj verziji?

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1265 : 01.02.2014. 19:01:14 »
SMF 2.1.

Offline Alysindria

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1266 : 22.02.2014. 05:08:52 »
Za pocetak: pozdrav! Retko koristim forume za bilo koje svrhe, ali sam ipak pozelela da predlozim nesto ovde.

Prvo, sajt je odlican i vise nego koristan. Hvala sto postoite i samo nastavite sa izuzetnim radom.

Sledece, znam za pravilo o ne pitanju "kada ce prevod za ovo/ono" i slazem se u potpunosti sa tim. Bio bi to sasvim bezvezni pritisak na prevodioce. Ali, sto sam duze ovde, sve mi se vise cini da bi bilo pozeljno da postoji makar neki podforum koji bi pokrio ovu temu ili slicne, naravno sa zabranom pominjanja imena prevodioca i direktnog obracanja istim, da bi se ljudi zastitili od cimanja i uvreda. Nesto vise uopsteno, gde bi ljudi mogli biti informisani, u recimo sledecem formatu:

"Pitanje: Da li neko radi na seriji *** ili ce raditi u skorijoj buducnosti? Odgovor: Trenutno niko ne radi na ***. Jedan prevodioc je prijavio da ce raditi na *** u sledecih nekoliko meseci, ali nemamo blize podatke..."

I slicno.  Npr. ja vec duze vreme cekam na prevod za dve serije koje necu imenovati, a za koje su poodavno zavrsene sezone. Nijedna nije preterano popularna (tj. jedna je srednje popularna, a jednoj je popularnost opala u nekoliko zadnjih sezona), pa sigurno ne spadaju u prioritete, ali opet volela bih da znam da li se ista planira oko njih, a nikako ne mogu da znam da li neko radi na tome ili makar planira da radi u buducnosti, ako ne sada ili nema nade u skorije vreme. Prilicno je nervirajuce proveravati svaka dva-tri dana (nije tesko kliknuti nekoliko puta misem, ali je nekako razocaravajuce kada duze vreme nailazite na isti rezultat) i ne znati na cemu ste.

Znam da postoji neki nacin rezervacije prevoda na kojem se radi i znam da obelezavate prevode koji su direktno u obradi. Ali kao sto rekoh, to nije od koristi kada recimo niko trenutno ne radi na prevodu i ne namerava. Nisam strucnjak za ovo i ne znam kakvo bi resenje bilo najzgodnije, ali bi bilo od koristi. Sta mislite o tome?

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1267 : 22.02.2014. 06:58:34 »
Možeš se informisati u temi Rezervacije o tome, ona upravo za to i služi: da se otprilike zna ko će šta i kad prevoditi. Redovno je ažuriramo. Ako niko nije najavio tamo nijednu od serija koje tebe zanimaju niti ima aktivne diskusije u temi serije, to u 99% slučajeva znači da niko nije zainteresovan za prevođenje, možda čak ni gledanje. Obično u temi serije bude objavljeno da je prevod za neku epizodu dostupan, a prevodilac doda i da li će nastaviti s prevođenjem. Ukoliko duže vreme ništa od ovoga nije slučaj za tvoje serije, izvesno je očekivati da se u skorijoj budućnosti ništa neće promeniti, pa ti preostaje da gledaš s engleskim transkriptima ili zasučeš rukave i sama prevedeš.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1268 : 14.03.2014. 13:44:41 »
Je li moguće da se stavi neograničeni broj favorita na stranici?



Meni ova opcija služi da si zabilježim sve dobre serije.


Također, da svaki korisnik ima svoj jedinstveni link za "moje najdraže serije". Npr., da bude:
http://www.prijevodi-online.org/favorites/lemonzoo


umjesto kako je sad:
http://www.prijevodi-online.org/favorites/my

Tako bi neki korisnik mogao ovdje bilježiti svoje favorite i dijeliti taj link na drugim stranicama. Dobra promocija.







Mrzim lopatare i limune

Offline zubermile1

  • misitXD
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 221
  • Spol: Muški
    • Supreme Сasual Dating - Verified Ladies
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1269 : 14.03.2014. 19:56:43 »
Mislim da bi bilo dobro imati opciju/gumb Arhiviraj u postu.
Tako da možemo arhivirati postove koji nam se sviđaju ili sadrže odgovore na koje bi inače potrošili sate prelistavajući sve stranice neke teme da ih nađemo.
Nedavno je neki forumaš tražio da mu netko napiše kojim bi redoslijedom trebao gledati seriju Battlestar Galactica,
taj odgovor bi rado želio imati arhiviran. Ili u temi za preporuku knjiga, serija, filmova itd.
Rado bih volio imati neke od preporuka arhivirane, dok sam ovako osuđen gubiti vrijeme na pregledavanje beskonačnih stranica.
Recimo ispod svog avatara bih imao rubriku Moja arhiva poruka i klikom na nju bih pristupio svim postovima koje sam arhivirao.
Vidio sam ovo na drugom forumu (Bug forum) i mogu reći da je opcija od velike koristi.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1270 : 15.03.2014. 10:17:46 »
Mislim da bi bilo dobro imati opciju/gumb Arhiviraj u postu.
Tako da možemo arhivirati postove koji nam se sviđaju ili sadrže odgovore na koje bi inače potrošili sate prelistavajući sve stranice neke teme da ih nađemo.
Nedavno je neki forumaš tražio da mu netko napiše kojim bi redoslijedom trebao gledati seriju Battlestar Galactica,
taj odgovor bi rado želio imati arhiviran. Ili u temi za preporuku knjiga, serija, filmova itd.
Rado bih volio imati neke od preporuka arhivirane, dok sam ovako osuđen gubiti vrijeme na pregledavanje beskonačnih stranica.
Recimo ispod svog avatara bih imao rubriku Moja arhiva poruka i klikom na nju bih pristupio svim postovima koje sam arhivirao.
Vidio sam ovo na drugom forumu (Bug forum) i mogu reći da je opcija od velike koristi.

Dobra ideja, podržavam  :majstore

Offline -Sho.rs!

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1271 : 18.03.2014. 02:32:38 »
Bilo bi lepo kada bi na stranici "Zadnji prevodi", prevodi serija koje ste dodali u favorite bili označeni isto kao u kalendaru, kako ljudi ne bi morali da čitaju svaki prevod ponaosob. Mislim da je lako izvodljivo a doprinosi mnogo funkcionalnosti sajta.
Hvala

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1272 : 18.03.2014. 06:32:53 »
Podržavam, super ideja. :)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1273 : 18.03.2014. 18:55:22 »
Je li moguće da se stavi neograničeni broj favorita na stranici?



Meni ova opcija služi da si zabilježim sve dobre serije.


Također, da svaki korisnik ima svoj jedinstveni link za "moje najdraže serije". Npr., da bude:
http://www.prijevodi-online.org/favorites/lemonzoo


umjesto kako je sad:
http://www.prijevodi-online.org/favorites/my

Tako bi neki korisnik mogao ovdje bilježiti svoje favorite i dijeliti taj link na drugim stranicama. Dobra promocija.

Dovoljno je 50, kad popuniš podigni kriterijume pa izbaci one lošije serije :)

Ovo za linkove do omiljenih serija drugih korisnika može da se radi u novom sajtu, zapisaću prijedlog.
Novi sajt će da se počne uskoro a biće u upotrebi za koju godinu.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1274 : 18.03.2014. 19:02:52 »
Mislim da bi bilo dobro imati opciju/gumb Arhiviraj u postu.
Tako da možemo arhivirati postove koji nam se sviđaju ili sadrže odgovore na koje bi inače potrošili sate prelistavajući sve stranice neke teme da ih nađemo.
Nedavno je neki forumaš tražio da mu netko napiše kojim bi redoslijedom trebao gledati seriju Battlestar Galactica,
taj odgovor bi rado želio imati arhiviran. Ili u temi za preporuku knjiga, serija, filmova itd.
Rado bih volio imati neke od preporuka arhivirane, dok sam ovako osuđen gubiti vrijeme na pregledavanje beskonačnih stranica.
Recimo ispod svog avatara bih imao rubriku Moja arhiva poruka i klikom na nju bih pristupio svim postovima koje sam arhivirao.
Vidio sam ovo na drugom forumu (Bug forum) i mogu reći da je opcija od velike koristi.

Na sajtu može da se radi skoro sve što se zamisli, a forum je gotov proizvod koji mi samo koristimo (http://simplemachines.org/).
Ni Bruno ni ja nismo u mogućnosti da uložimo dosta vremena u izučavanje koda SMF-a da bismo napravili dodatak za forum, a bez toga ne može da se ubaci nešto jer bi spriječilo mogućnost ažuriranja foruma kad SMF izbaci novu verziju.
Jedino ostaje da se vidi da li postoji već gotov dodatak za forum ili da se zatraži direktno od njih da naprave to.
Možete zatražiti u temi za nove verzije SMF-a ili u temi za dodatke (http://www.simplemachines.org/community/index.php).

Dotad možete da koristite bookmarke u browseru. Tako ja radim.


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1275 : 18.03.2014. 21:53:13 »
Bilo bi lepo kada bi na stranici "Zadnji prevodi", prevodi serija koje ste dodali u favorite bili označeni isto kao u kalendaru, kako ljudi ne bi morali da čitaju svaki prevod ponaosob. Mislim da je lako izvodljivo a doprinosi mnogo funkcionalnosti sajta.
Hvala

Urađeno. Ima i dugme za prikaz samo favorita, isto kao na Kalendaru.

Offline -Sho.rs!

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1276 : 19.03.2014. 01:36:10 »
Svaka čast! clapp  :naklon:

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1277 : 19.03.2014. 15:05:59 »
A ja vas upravo pohvalila na drugoj temi http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,9540.msg346008.html#new


Ali, evo i ovde da napisem isto:


E, dakle, taman kad pomislim da ne moze bolje, vi oznacite nove prevode prema listi omiljenih serija  Znaci stvarno ne postoji bolji sajt 
Miss you Dexter!

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1278 : 19.03.2014. 15:56:20 »
Hvala.  Smajlicvece

Kad neko da dobar prijedlog a nije komplikovano da se realizuje, naravno da ćemo da odradimo.  :)


Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5747
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1279 : 20.03.2014. 14:48:06 »
Novi sajt će da se počne uskoro a biće u upotrebi za koju godinu.
wtf?

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1280 : 20.03.2014. 15:15:46 »
ide novi kod opet, ovaj je 4g star, tak da sve isponova prakticki. samo su ideje iz trenutnog weba, dizajn i sve ostalo novo :D

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1281 : 20.03.2014. 15:38:16 »
Dosta su se znojili, sad da kažemo da filmovi idu u ovom sajtu, uskoro; neće čekati taj novi sajt.  :)

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1282 : 26.03.2014. 10:30:52 »
Da li bi bilo jednostavno da se ubaci mogucnost kada se klikne na Show new replies to your posts da se ne pokazu teme koje korisnik vise ne zeli da prati? Znaci komentarisao sam u nekoj temi, pitao za neku seriju u njenoj temi, odustao od gledanja i da se doda mogucnost u toj temi da se ignorise i time klikom na Show new replies to your posts ne pokazuje vise teme koje su ignorisane kada ima nove postove.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1283 : 26.03.2014. 11:17:45 »
Ne, to je opet izmjena foruma a o tome smo gore pisali. Tako funkcioniše SMF forum i dok oni (simplemachines.org) ne naprave drugačije, tako mora da bude.
Vidim na netu da se i drugi žale na to pa možda i bude izmijenjeno u nekoj od narednih verzija.

Offline Bruno03

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1284 : 14.04.2014. 16:32:36 »
Kakva je poanta stavljanje serije u favorite ako nam ne stižu obavjesti o postavljanju titla na mail

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1285 : 14.04.2014. 16:45:46 »
Oš i muzičku? Budi sretan šta uopće imaš prijevod...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5747
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1286 : 14.04.2014. 17:42:26 »
Ako može jedna vesela?
 ;D

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1287 : 14.04.2014. 17:45:02 »
Srića pa je ponedjeljak...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1288 : 14.04.2014. 21:58:20 »
Bilo bi lepo kada bi na stranici "Zadnji prevodi", prevodi serija koje ste dodali u favorite bili označeni isto kao u kalendaru, kako ljudi ne bi morali da čitaju svaki prevod ponaosob. Mislim da je lako izvodljivo a doprinosi mnogo funkcionalnosti sajta.
Hvala

Urađeno. Ima i dugme za prikaz samo favorita, isto kao na Kalendaru.

Još jedna pogodnost za članove koji poslije dužeg vremena dođu na sajt:
prikaz posljednjih 100 prevoda za serije koje su među vašim favoritima.
(Samo za ulogovane korisnike. Korisnici koji nemaju nijednu seriju u favoritima vide isto kao na stranici Zadnji prijevodi.)


Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1289 : 14.05.2014. 10:42:11 »
Već dosta ljubitelja serija i filmova koji nisu članovi ovog sajta su mi putem privatnog mejla postavljali pitanja kako da download-uju titlove.
Na postojećem sajtu su tri ili četiri klika na "ne baš lako uočljivim mestima" potrebna da bi se titl zaista i skinuo. Mislim da je nekome ko baš nije čest korisnik sajta relativno teško doći do istih. Ako se već radi nacrt novog izgleda sajta, mislim da bi se ovaj problem trebao razmotriti.
Trebalo bi vidljivije, na naslovnoj strani označiti "titlovi serija" ili "titlovi filmova" da neko ko prvi ili drugi put dolazi na sajt ne bi lutao i odustao.

Takođe mislim da bi na stranici gde su titlovi serija link "Forum topic" koji vodi ka opisu trebao biti uočljivi, veći ili dodatno istaknut, kao i na stranicama gde su opisi serija link ka titlovima.  :volim
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Tags: Marker